Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie tankujemy paliwo do TDI?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • a ja tankuję na marketowej e.leclerc w W-wie ul. Jutrzenki, zrobiłem już 25 tyś Octavią i poprzednie autka też śmigały na ich ON i nigdy żadnych problemów.
    RS BLUE

    Komentarz


    • ja tankuję na auchan ON i bez żadnych kłopotów palił w mrozie.
      skoda octavia elegance 1.9 TDI/110km, 146tk
      _______________________________________
      http://oferia.pl/usluga/item102597-k...-poligraficzna

      Komentarz


      • Miliardy w szarej strefie - rp.pl

        kolejny kamyczek do ogródka zwolenników BP/Statoil...
        It doesn't matter what we're losing
        It only matters what we're going to find!

        Komentarz


        • tomil, już nie odkrywajmy Ameryki, już chyba od dawna wszyscy wiedzą skąd pochodzą paliwa w Polsce.
          Tak myslę, chyba, że się mylę, ale nie sądzę
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • szkoda, Gdyby wszyscy "nowi" czytali wszystkie wątki od początku do końca to pewnie by tak było. Może co jakiś czas "prawdy objawione" należy przypominać :?:
            It doesn't matter what we're losing
            It only matters what we're going to find!

            Komentarz


            • we wcześniejszych wątkach było info że Lotos będzie głownym dostawcą teraz że Orlen ???

              Co do jakości to najważniejsze jest to co się z paliwem dzieje po drodze z rafineri do naszego baku bo jak wiemy z prasy i TV droga ta jest różna i niekiedy benzyna zamiast parować po drodze absorbuje rózne świństwa (dolewki przez cwaniaczków)
              Dobere paliwo z Orlenu czy Lotosu zawsze będzie dobre do póki nie bedzie ochszczone albo na stacji będzie syf w zbiornikach.
              O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
              Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

              Komentarz


              • Zamieszczone przez JerzyM73
                albo na stacji będzie syf w zbiornikach
                i to jest kluczowe
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • JerzyM73, bo i jeden i drugi- tylko Lotos ma mniejszy kontrakt. Zapewne na północy Lotos, środkowa i południowa Polska- Orlen.
                  It doesn't matter what we're losing
                  It only matters what we're going to find!

                  Komentarz


                  • Jako wierny kibic koncernu Neste, do tej pory aplikowałem swoje bilety NBP na tychże stacjach. Jednakże mając niewielkie doświadczenie z firmą Statoil, (1 tankowanie, na które mój samochód zareagował bardzo pozytywnie) pozwoliłem sobie na powtórzenie tego eksperymentu podczas mojej niedawnej podróży do Wiednia.

                    Spostrzeżenia dotyczą zwykłego ON o nazwie Supra Diesel: (moje odczuwalne, a nie jakieś tam super duper placebo filing)

                    Moim zdaniem ropa ze Statoila jest dużo lepsza niż to co można nalać na Neste. Dlaczego, a dlatego że: (spostrzeżenia z ostatnich kilku dni)

                    1. Na ON ze Statoil, po porannym odpaleniu nie rzuca tak motorem, jak na ropie z Neste. Pomimo tego iż parkuję w garażu zawsze na zimno silnik kolebotał się jak w febrze. W Austrii pomimo tego iż parkowałem na dworze niczego takiego nie odczułem (i nie była to zasługa czystego austriackiego powietrza) :szeroki_usmiech

                    2. Na ropie ze Statoila silnik pracuje dużo ciszej.

                    3. Na ropie ze Statoila jest dużo mniejsza turbo dziura, silnik kręci się dużo chętniej, jednocześnie kopnięcie w plecy jest słabsze. (odnoszę wrażenie że momnet rozwijany jest bardziej płasko, choć ja jeżdżę dosyć spokojnie)

                    4. Spalanie: ciekawostka, samochód na trasie non stop goniony 130-140 km/h, spalił mi ok. 5.2-5,3 l/100 km, co jest wynikiem najlepszym do tej pory. Ponieważ do Wiednia jeżdżę bardzo często, tą samą trasą, więc mam skalę porównawczą. Zawsze samochód na tej trasie palił 6.0-6.5 l/100 km.

                    5. Spaliny samochodu tankowanego na Neste śmierdzą siarką, po Statoilu nie ma tego charakterystyczengo zapachu.

                    6. Ropa ze Statoila jest odrobinę droższa niż ropa z Neste, aczkolwiek biorąc pod uwagę spalanie, per saldo 100 km na ropie ze Statoila jest tańsze.

                    6. Jednym słowem zajebiste paliwo, polecam i chyba się przywiąże na dłużej.

                    Komentarz


                    • DZIDA
                      a ponoć jeszcze lepsza jest ta GOLD DIESEL Moze ktos ma po tej ropie odczucie?

                      Komentarz


                      • jeszcze przed wprowadzniem paliwa DieselGold będąc na stacji paliw na Grójeckiej, poprosiłem o kartę charakterystyki oleju napędowego z ostatniej dostawy.

                        Sprawdziłem 2 najbardziej interesujące mnie parametry:

                        LC: 54
                        Zawartość siarki: 6 mg/kg.

                        Myślę że jak na moje potrzeby to z powodzeniem wystarczy.

                        Komentarz


                        • hmmm no tak spoko ale tak tylko pytałem co do tego paliwa

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez wojtass
                            hmmm no tak spoko ale tak tylko pytałem co do tego paliwa
                            Może wypowie się ktoś kto jeździ na tym paliwie. Czekamy. :!:

                            Komentarz


                            • Ja podobnie jak Dzida do klekota leję paliwo ze Statoila i jak na razie żadnych problemów. W benzyniaku tankuję zaś na Neste ze względu na to, że paliwo służy mi i tak do odpalania bo jeżdżę na LPG

                              Komentarz


                              • Ja tam do swojego leje paliwo Made in Ukraina i idzie jak burza :twisted:

                                Komentarz


                                • Więc tak, zatankowałem golda przejechalem 120km po mieście i szczerze mówiąc za duzej różnicy pomiędzy ultimate nie widzę.. cena podobna 4.99 z litr a spalanie cięzko powiedzieć komp. pokazał mi 8,7l/100 tyle że w mieście, w korwach i wmiarę dynamiczna jazda... osobiscie zostane przy bp, bo mam juz troche punktów

                                  W porównaniu do orlenoskiego eko to odczówa sie zmiane....

                                  pozdrawiam
                                  Była : Octavia II 1.9TDI BJB Elegance
                                  Jest : Opel Insignia 2.0 cdti 160ps Cosmo automat

                                  Komentarz


                                  • czytając wczesniej informacje na temat podpisanych umow lotosu i orlenu z innymi firmami zastanawiam sie czy jest w ogole sens gimnastykowania sie pomiedzy stacjami statoil/shel/bp/lotos/orlen??? przeciez skoro te koncerny dostarczaja paliwa, to na tych stacjach powinno byc to samo paliwo???...w związku z tym, moze ktos wytlumaczy mi jaka jest roznica miedzy diesel gold a dynamic diesel, suprema 95 a 95 z lotosu!!??? czy nie sa to chwyty marketingowe, a paliwo jest to samo??? no i oczywiscie cena - kazdy koncern inna... wczesniej jezdzilem O1 66kW. poczatkowo roznie paliwo lalem - neste, orlen, auchan, przyszedl czas, ze zacząlem tankowac tylko na lotosie przy bazie kontenerowej w Gdyni (bylo tanio i pewnie), ale po pewnym czasie przeszedlem na statoil (okazalo sie blizej i podono pewniej). Jednak nie zauwazylem żadnej roznicy: w uruchamianiu jak i pracy silnika, zuzyciu paliwa.
                                    OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

                                    Komentarz


                                    • slawek31113, moze i masz racje, ale swojego czasu mając auto służbowe musiałem tankować na orlenie ze wzgledu na kartę Flota (tylko eko ON), w zimie wiecznie były problemy z zapaleniem samochodu gdyż, ropa zamarzała w zbiorniku, gdy przyszedł czas odstawić auto do serwisu(zamarzła ropa) dostałem identyczne auto (fiat doblo 1.9 tdi 105ps) z pustym zbiornikiem postanowiłem zatankować na BP zwykłego diesla(temp w białymstoku -42C), auto odstało noc pod hotelem następnego ranka, bez zadnych problemów auto zapaliło. A tzw arktyczne paliwo orlenoskie zostało wylane w serwisie bo wytrącilo sie tyle parafiny że doblas z przebiegiem 15tys nie był wstanie zakręcić motorem...

                                      Od tamtej pory w aucie prywatnym tankuje tylko paliwa bp, przeszły fajną szkołe w Białymstoku, na marginesie dodam że w samochodzie słuzbowym naprawa trwała tydzień gdyż poszły wszystkie pompowtryskiwacze, oraz pozamarzały przwody paliwowe...
                                      Osobiście uważam orlen za kiepskie rozwiązanie a niekiedy paliwa orlenowskie są droższe od BP wiec czy zaoszczędzę 10 zł czy je dołożę na zbiorniku jest mała cena za spokojny sen i poranne bezproblemowe odpalenia..

                                      Pozdrawiam
                                      Była : Octavia II 1.9TDI BJB Elegance
                                      Jest : Opel Insignia 2.0 cdti 160ps Cosmo automat

                                      Komentarz


                                      • znam podobne przypadki o ktorych piszesz, dotyczace wlasnie stacji orlen. zastanawiam sie, jak to jest w kontekscie podpisanych umow naszych koncernow z zagranicznymi na dostarczanie paliw. czy to oznacza rozne kategorie paliw? i do tego orlen do firmowanych swoim logo laduje trefne paliwo? a moze to zależy od dzierżawcy danej stacji?, tyle ze to juz w kwestii tzw. chrzczenia paliwa. ja tylko zastanawiam sie, czy paliwa na orlenie, lotosie to to samo co w bp, statoil czy shell, tylko rozni sie nazwa i cena, a moze dla kazdego odbiorcy (marki) przygotowywane jest inne paliwo, np. statoil - bezsiarkowe.
                                        OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

                                        Komentarz


                                        • było wałkowane. Wszystko zalezy tak naprawdę od własciciela stacji a nie od loga konkretnej stacji. Znam przypadki ze paliwo z shella było ferelne . Najlepiej tankować na sprawdzonej stacji a jeśli juz jedziemy w trasę to najlepiej podpytać się na cb radio.

                                          Komentarz


                                          • Faktycznie jeśli -42C to temperatura niezła :shock: ale w tym roku chyba nie ?? Przy tak niskiej temperaturze to wlałbym jakiś depresator. Ja tankuję na Orlenie Eko i jestem zadowolony, po za tym znam sporo osób które tam tankują i mają spore przebiegi na tym paliwie i jest ok. Tankuję także na róznych stacjach i według mnie na 123 (Statoila) silnik głośniej klepie i sprawdzałem to kilkukrotnie.

                                            Statoil w Supradiesel
                                            "Statoil od wielu lat zwiększa wysiłki w celu zmniejszenia negatywnego oddziaływania paliw na środowisko naturalne. Jedną z inicjatyw podjętych w tym celu było wprowadzanie do sprzedaży oleju napędowego z obniżoną zawartością siarki* (Ultra Low Sulfur Diesel). Statoil był pierwszym koncernem paliwowym w Polsce, który zapewniał swoim klientom minimalną zawartość tego pierwiastka w swoim produkcie (max 10 ppm)."

                                            Orlen Ekodiesel
                                            "Ekodiesel to przyjazny dla środowiska olej napędowy, który wyróżnia się siedmiokrotnie niższą zawartością siarki (0,005%) niż wymagane jest to w krajach UE. Stosując ekodiesel użytkownicy pojazdów przyczynią się do ograniczenia emisji siarki w spalinach samochodowych." Zawartość siarki mg/kg nie więcej niż 10

                                            Na Shellu i BP nie mogę znaleźć w standardowych paliwach zawartości siarki, więc jak widzisz tak samo Eko jak Supra reklamuje się niską zawartością siarki.

                                            Komentarz


                                            • reklama reklamą a uczciwość sprzedawcy inna melodia :lol:

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez wojtass
                                                DZIDA
                                                a ponoć jeszcze lepsza jest ta GOLD DIESEL Moze ktos ma po tej ropie odczucie?
                                                Ja wcześniej pisałem że raz czy dwa próbowałem Golda (jeżdzę na Ultimate BP) i mam wrazenie że jest lepszy- ciszej i szybciej.
                                                Niestety nie na każdej stacji Statoil jest to paliwo - a na BP Ultimate jest na każdej.
                                                Co do markowych stacji ja staram się tankować tylko na BP których właścicielem jest BP a nie na ajencyjnych - podobnie jest z innymi są ajencyjne i te których włąścicielem jest koncern.
                                                Ja przejechałem w sumie 420 000 kl na ultimate diesel i ani razu nie było problemu nawet w corroli D4D która ponoć jest wrząliwa na złe paliwo
                                                O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                                Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                                Komentarz


                                                • zgadzam sie z wami, ale nie chodzi mi o chrzczenie paliw przez konkretnych wlascicieli stacji, bo to jest akurat marginalne zachowanie. Chodzi mi o parametry, a moze bardziej o to czy paliwa w stacjach orlen/lotos, a pozostałych koncernach, z ktorymi podpisane zostaly umowy, dostarczane sa z tych samych zbiorników rodzimych rafinerii??? jezeli tak, to niemozliwe jest by np. diesel gold czy dynamic lotos lub etyliny 95/98 byly inne tj. lepsze lub gorsze, zwiekszaly moc lub ograniczly zużycie. No chyba, ze jest tak jak pisalem wczesniej dla konkretnej marki przygotowywane jest konkretne paliwo, o innych parametrach.
                                                  Pozdrawiam
                                                  OII 1,4 TSI CAXA blekmiedzik

                                                  Komentarz


                                                  • Gdzieś przeczytałem szukając po googlach różnych tematów o ON, i ktoś gdzieś pisał, że najlepszej jakości ON z Orlenu trafia na Orlen później kolejno z tymi co podpisał umowę Shell, BP a na końcu Auchan itd. Jednak nie wiem czy to prawda i piszę z pamięci ale to było jakoś tak.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X