Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Multifunkcje mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • misiek^wro, poszło pyt. PW (dzięki z góry za odp.)
    www.prostetorodo.pl

    Komentarz


    • macherstudio, misiek^wro Z salonem się już w tej sprawie kontaktowałem. Na pytanie, czy zamontują mi kierownicę, którą im dostarczę i jak ma się to do gwarancji na samochód dostałem odpowiedź: zamontujemy, ale nie będzie gwarancji na kierownicę. O kosztach montażu jeszcze z nimi nie rozmawiałem. Pytałem też o opcję domówienia kierownicy u nich, ale miałoby to kosztować 2100 zł, więc jak dla mnie za dużo jak na kilka przycisków.

      Czekam w takim razie na auto, licząc że jednak będzie tam odpowiedni moduł/sterownik i obsłuży mi jednak tą kierownicę.
      Dziwne to jest, że te sterowniki montują niemalże losowo.
      moskwicz

      Komentarz


      • moskwicz, no to normalne, ze jak nie kupisz u nich kiery, to na same rolki i przyciski gwary nie dadza

        Z Krakowa do Wroclawia wedle niektorych rekordzistow jest 1.5h drogi. Mi to zajmuje 2.5, ale bez mandatu i wiru w baku.

        Jakbys sie zdecydowal, daj znac - info jakie musze miec to tylko nr wajch i nr modulu kierownicy - ale to Ci kazdy na spocie vcdsem sprawdzi.

        Pozniej mozemy dogadywac graty i montaz.

        Pozdro!
        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


        Komentarz


        • Zamieszczone przez misiek^wro
          macherstudio, na samym poczatku jak tylko wyszly bylo to chyba 800 zl, teraz juz duzo mniej, ale nie wiem dokladnie ile :roll:
          To byś się wziął i dowiedział. Więcej chętnych jest :P
          Jest: Toyota Corolla 1.8 VVT-i, Jeep Grand Cherokee Overland 4x4 3.6L V6
          Była: Octavia II FL 1.2 TSI,

          Komentarz


          • misiek^wro, Oczywiście nie robi mi żadnej różnicy nieposiadanie gwarancji na kierownicę, natomiast na samochód (czy choćby elektrykę) już jednak tak.

            Na razie na samą kierownicę jestem wstępnie ugadany z superbmanem Jeśli sterownik będzie musiał być wymieniany, to będę myślał co z tym zrobić. Wtedy być może wstrzymam się do czasu zakończenia gwarancji i założę kierownicę u superbmana lub u Ciebie.

            Swoją drogą to sobie jaja z tą kierownica robią w Skodze. W wielu samochodach wcale nie wyższej klasy jest ona w standardzie w wyposażeniu równoważnym Ambiente. A tu chcą dopłaty i to ponad 2000 zł! Jestem gadżeciarzem, ale to jednak lekkie przegięcie za te kilka przycisków.
            moskwicz

            Komentarz


            • jeśli to komuś ułatwi dywagacje to moduł CH kosztował mnie w ASO 709 PLN o ile pamiętam w zeszłym roku, więc tragedii nie ma jak komuś zależy na gwarancji. Na e-bayu z Taiwanu wychodzi z przesyłką coś koło 420. Mnie się tam nigdy nie czepiali w ASO, że mam multi-kierę itp. Co mieli do naprawienia to naprawiali bez szemrania.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • multifunkcja

                Korzystajac z okacji pochwale sie zakonczonym sukcesem montazem kierownicy, a co ciekawe podmienilem modul CQ na CF, ktory wg. pewnych osob mial powodowac brak dzialania klaksonu. Dziekuje wszystkim forumowiczom za pomoc w szczegolnosci Se@l, Enriquez, Misek_Wro oraz wszystkim maczajacym palce w temacie.
                pozdrawiam

                Komentarz


                • Enriquez, mnie na pewno ułatwia to myślenie nad sensownością pakowania się w przeróbki. Te 700 zł za sterownik może bym jeszcze łyknął, tylko jak się okaże, że mam zespolone manetki to rozumiem, że sterownik będzie jeszcze droższy...

                  Nie ma co gdybać, wiem już dzięki Wam bardzo dużo. Pozostaje czekać na auto.


                  [ Dodano: Pią 29 Kwi, 11 23:00 ]
                  AKTUALIZACJA

                  Samochód dotarł do salonu. Poprosiłem o sprawdzenie modułu kierownicy i mam 5K0-953-569-H. Wiem, że jest to moduł zespolony (z manetkami?). Pytanie, czy obsłuży kierownicę wielofunkcyjną? Mam maxi-dota...
                  Jeśli nie obsłuży na jaki mam wymienić?

                  [ Dodano: Sob 30 Kwi, 11 13:46 ]
                  Zacząłem szukać w necie cos na temat tego sterownika. Przyznam, że mam małą nadzieję, że jednak sterownik będzie odpowiedni. Np. na tej stronie jest jakieś zestawienie modułów i wynika z niego, że chyba obsługuje i tempomat i kierownicę wielofunkcyjną. Na to samo trafiłem na jakimś innym forum. Oczywiście wiem, że to tylko forumowe i nieoficjalne, ale może akurat. Znalazłem też jakieś inne tematy na forach gdzie ludzie mający kierownicę wielofunkcyjną mieli chyba też taki moduł. Pisze chyba bo korzystałem z googlowego translatora, bo niestety nie znam ani niemieckiego ani hiszpańskiego :/

                  [ Dodano: Czw 12 Maj, 11 00:10 ]
                  No to kierownica zamontowana z sukcesem

                  Szczegóły tutaj, na drugiej stronie.
                  moskwicz

                  Komentarz


                  • Witam.

                    Mam taki problem: sterownik o numerze 1K0-953-549-F wymieniłem na sterownik 1K0-953-549-G, według firmy Ross-Tech powinien obsłużyć kierownicę multifunkcyjną.

                    Kodowanie 0000042 przyjmuje bez problemu, a już 0003042 nie przyjmuje i wyświetla się błąd:

                    Coding rejected
                    Error 31: Request out of range.

                    Do tego na tym z literką G mam zwarcie do masy w klaksonie (trąbi), nawet po odpięciu kabelka od kierownicy. Możliwe, że ten sterownik ma tylko opakowanie z literą G(używany).

                    Co ciekawe taki sam błąd mam na starym sterowniku.

                    Może ktoś wymieniał sterownik z literą F, jeśli tak to bardzo mnie interesuje na jaki powinienem wymienić.
                    Pozdrawiam
                    Mariusz

                    Komentarz


                    • mam sterownik numer 1k0 953 549 cp (mam tempomat oraz maxi-dot) na jaki sterownik musze go zamienic aby dzialala multifunkcja???czy oprocz sterownika i kierownicy potrzeba cos jeszcze wymienic???
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      Komentarz


                      • piotrcar, CH.

                        Kierownica + kabel + sterownik + kodowanie. Zapraszam do mnie - to pomoge, a gwarancji nie stracisz.
                        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                        Komentarz


                        • ile taka przyjemnosc u ciebie??moze byc na pw dodam tylko ze chce kierownice multi ze skora ta dziurkowana
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          Komentarz


                          • Witam.
                            Mi również udało mi się zamontować po kombinacjach ze sterownikiem, ale mam pytanko czy przycisk wyciszenia -mute powinien działać ze Streamem, bo mi niestety nie działa. Nie wiem czy wymieniać klawiaturę czy problem leży w czymś innym.
                            Pozdrawiam
                            Mariusz

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez maku-2004
                              czy przycisk wyciszenia -mute powinien działać ze Streamem, bo mi niestety nie działa
                              u mnie działa

                              Komentarz


                              • maku-2004, kodowanie imho.
                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                Komentarz



                                • :?: :roll: :wink: :idea:

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez hotrain
                                    Obrazek
                                    :?: :roll: :wink: :idea:
                                    Kierownica od Golfa/scirocco z przyklejonym znaczkiem skody
                                    Prezentuje się bardzo fajnie

                                    Komentarz


                                    • Ta konkretna jest z Golfa R.

                                      Komentarz


                                      • Szału nie robi w sumie.
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • Witam.
                                          Może macie jakieś sugestie odnośnie tego kodowania , przejrzałem sterownik radia i kierownicy, niestety nic nie znalazłem odnośnie tego przycisku.
                                          Pozdrawiam
                                          Mariusz

                                          Komentarz


                                          • multifunkcja

                                            Witam
                                            posiadam O2FL Ambiente MY2011, przymierzam się do zmiany kierownicy na MF, sterownik pod kierownicą to No SW: 5K0 953 521 BJ HW: 5K0 953 569 C, pytanie czy obsłuży on kierownicę MF czy też będzie konieczna wymiana sterownika a jeśli tak to na jaki ?
                                            niestety w sieci ciężko coś znaleźć o tym sterowniku
                                            pozdrawiam

                                            dziś zrobiłem skan

                                            ddress 16: Steering wheel (J527) Labels: 5K0-953-569.clb
                                            Part No SW: 5K0 953 521 BJ HW: 5K0 953 569 C
                                            Component: LENKS.MODUL 014 0140

                                            no i numer 5K0953 569 C jest na stronie ross-tech z wykazem i jest to moduł MIDLINE czyli tempomat i komp kiera MF odpada muszę zmienić na taki z końcówką H (5K0 953 569 H)

                                            Komentarz


                                            • jarolx,

                                              Potwierdzam, miałem taki sam przypadek. Moduł C nie obsłuży multifunkcji, zamieniłem na H i wszystko super działa. Cena modułu H w ASO to 800 zł.
                                              moskwicz

                                              Komentarz


                                              • hotrain, mam fajniejszą do sprzedania jakby Cie interesowalo :P
                                                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                Komentarz


                                                • Nexus6, dziękuje. Stop inwestycjom w mody :wink: :lol:
                                                  RS-owa z działającymi łopatkami DSG mi bardzo pasuje.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez hotrain
                                                    Stop inwestycjom w mody
                                                    Tiaaa.. już to widzę
                                                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X