Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] FL>2010 Climatic dołożenie czujnika temperatury

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez TwoB
    Koledzy czy panel 3T0820047AB będzie dobry?
    pasuje do :

    Octavia 2009 - 2013
    SuperB 2008 - 2013
    Yeti 2010 - 2013

    od 05.2012 zastąpiony modelem AF
    OII sprzedana


    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

    Komentarz


    • kapi, czyli obsłuży funkcje climatica w O2Tour 2011...
      SATYNOWA O2 Tour
      Z pozdrowieniami
      Bartek

      Komentarz


      • Zamieszczone przez TwoB
        kapi, czyli obsłuży funkcje climatica w O2Tour 2011...
        dokładnie.
        ja miałem "pełny" - z grzanymi stołkami, ogrzewaniem postojowym, z Yeti-ka, i działał znakomicie.
        obecnie posiadam taki jak podajesz (wizualnie) - numeru nie sprawdzałem na nim, i działa.
        OII sprzedana


        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

        Komentarz


        • Jednak ...AB nie podejdzie do climatica - nie ma piktogramów temperatury przy pokrętle.
          SATYNOWA O2 Tour
          Z pozdrowieniami
          Bartek

          Komentarz


          • Ja jestem już po grzebaniu przy klimatyzacji. Czujniki dołożone i panel podmieniony. Klimatyzacja startuje, szyba tylna grzeje, sterowanie prędkością wentylatora w porządku, kierunki nawiewu zmienia jak trzeba nawet na wstecznym obieg wewnętrzny włącza. Ale powiem tak. Jak na razie to mi to tyłka nie urwało a wręcz przechłodziło. Niby ustawione 22-23 stopnie (lekko ponad połowa skali) a z nawiewów chłodne powietrze leci przy temperaturze zew +6 stopni. Na zwykłej klimatyzacji przy takim samym ustawieniu pokrętła było w aucie cieplej. W piątek jadę do znajomego żeby podłączyć wóz do komputera i sprawdzimy jakie są odczyty temperatury z czujników. Czy podczas takiej diagnozy coś jeszcze trzeba przy klimatyzacji sprawdzić/ustawić?

            Komentarz


            • adaptacje klap zrobiłeś?
              Trzeba nacisnąć AC i nawiew na twarz.
              Pozdrawiam
              Marcin

              Komentarz


              • Zamieszczone przez TwoB
                Jednak ...AB nie podejdzie do climatica - nie ma piktogramów temperatury przy pokrętle.
                obecnie posiadam taki jak podajesz (wizualnie) - numeru nie sprawdzałem na nim
                jak będę "na chodzie" to sprawdze nr jaki mam założony.
                podany AB wynikał z katalogu... :roll:

                --------------------------------------------------------
                znalazłem swoje zdjęcia, AB był fabrycznie zamontowany w OIIT. - panel bez skali.
                OII sprzedana


                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Enriquez
                  adaptacje klap zrobiłeś?
                  Trzeba nacisnąć AC i nawiew na twarz.
                  Podczas wymiany panela pokrętła były ustawione tak samo jak w starym. Adaptacje, po sugestii Enriquez, zrobiłem w następujący sposób:

                  - kluczyk w stacyjkę i przekręcenie do zapalenia kontrolek
                  - ustawienie kierunku nawiewu na twarz
                  - wciśnięcie i trzymanie przez kilkanaście sekund przycisku od klimatyzacji.
                  Za pierwszym razem coś lekko zabuczało a przy kolejnych próbach już nie.

                  Sprawdziłem wszystkie kierunki nawiewu i jest wszystko ok.

                  Nie daje mi spokoju jedna rzecz. Ustawieniu kierunku szyba- nogi (godzina 9 00).

                  Dziś rano się temu przyjrzałem. Przez jakieś 20-25 minut jazdy ze wszystkich kratek leciało ciepłe powietrze.
                  Po tym czasie na szybę i z kratki kierowcy leciało coraz zimniejsze powietrze. Sprawdziłem powietrze lecące na nogi i było znacznie cieplejsze niż to co szło na szybę i kratki przy drzwiach. Z nawiewów na tył cały czas leci powietrze o tej samej temperaturze.

                  Jak już pisałem w piątek podłącze wóz pod komputer. Jeśli okaże się że czujniki podłączone dobrze i to to ma tak działać to chyba w ogłoszeniach pojawi się cały zestaw do przerobu manualnej klimatyzacji na tego całego climatica.

                  Komentarz


                  • pepedealer, Adaptacje klap musisz zrobić kablem w sterowniku klimatyzacji i jest tam opcja ustawienia początkowe , po uruchomieniu tej procedury jest słyszalny ruch klap w klimatyzacji , potem możesz sprawdzić wszystkie wartość z poszczególnych czujników i klap i będziesz wiedział co i jak .
                    Jest też taka możliwość że któryś z czujników jest uszkodzony i dlatego masz takie objawy .
                    Parę wątków do góry masz foto jak wyglądają ( wartości z czujników ).

                    Komentarz


                    • Wojtenio, dziękuję za instrukcję adaptacji klap, jutro to sprawdzę. Widziałem ten zrzut ekranu z temperaturami czujników. Z czujników wychodzą po dwa przewody do kostek. Czy ma znaczenie, który przewód z czujnika jest podłączony do masy, a który jest wpięty w wolne miejsce w kostce? Wieczorem postaram się wykręcić panel od klimatyzacji i zrobię zdjęcie kostek żeby bardziej oblatani w elektronicznych tematach zweryfikowali poprawność podłączenia.

                      Komentarz


                      • pepedealer, "1" do masy (jeśli dobrze pamiętam) w tym temacie było to opisane.
                        SATYNOWA O2 Tour
                        Z pozdrowieniami
                        Bartek

                        Komentarz


                        • TwoB, wiem że było napisane
                          Tylko jak teraz (po złożeniu) sprawdzić który to "1"? Da się to zrobić jakoś miernikiem? Jak nie to tylko podmiana kabelków we wtyczce.

                          Komentarz


                          • Czujnik G192 ten na stopy
                            pin 1 czujnika ( jest oznaczenie na nim ) do masy ( w tym przypadku do lutować do przewodu kostka sterownika 16 pinowa pin 8 .
                            pin 2 czujnika do kostki 16 pinowej na pin 4 ( sterownik klimatyzacji )


                            Czujnik G191 ten w kratce :
                            pin 1 czujnika do kostki 20 pinowej na pin 18 ( sterownik klimatyzacji )
                            pin 2 czujnika do kostki 20 pinowej na pin 3

                            Komentarz


                            • Wojtenio,
                              już teraz wiem o co chodzi. G191 mam źle podłączone. W opisie na początku wątku było napisane "dolutować" ja pinu 18 w kostce nie znalazłem i wykombinowałem: literówka w opisie. To się dolutowałem do pin 8. A tu najnormalniej w świecie dołożyć do kostki trzeba kabel z konektorem w wolne miejsce.

                              Komentarz


                              • TwoB napisał/a:
                                Jednak ...AB nie podejdzie do climatica - nie ma piktogramów temperatury przy pokrętle.

                                Cytat:
                                obecnie posiadam taki jak podajesz (wizualnie) - numeru nie sprawdzałem na nim

                                jak będę "na chodzie" to sprawdze nr jaki mam założony.
                                podany AB wynikał z katalogu... :roll:

                                --------------------------------------------------------
                                znalazłem swoje zdjęcia, AB był fabrycznie zamontowany w OIIT. - panel bez skali.
                                poniżej zdjęcia z numerem części:
                                3T0 820 047 H

                                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                                OII sprzedana


                                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                Komentarz


                                • Mam i ja Climatic'a.
                                  3T0 820 047 M na pokładzie.

                                  Jest fajniej - ustawiam raz temperaturę i nie muszę kombinować.
                                  SATYNOWA O2 Tour
                                  Z pozdrowieniami
                                  Bartek

                                  Komentarz


                                  • Mam i ja
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • leonn, gdzie dorwałeś taki sterownik?

                                      Komentarz


                                      • leonn, jaki numer ma Twój sterownik?

                                        Wczoraj sprawdziłem, że poza zamykaniem obiegu wewnętrznego przy cofaniu, zamyka także po użyciu spryskiwacza. Wcześniej tego nie mogłem wyłapać, wczoraj się udało. Słychać przy wyłączonym radiu.
                                        Po użyciu spryskiwacza szyby przedniej, obieg zamyka się na około 25sekund.
                                        SATYNOWA O2 Tour
                                        Z pozdrowieniami
                                        Bartek

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez pejo
                                          leonn, gdzie dorwałeś taki sterownik?
                                          Kolega miał na pozbyciu :wink:

                                          Zamieszczone przez TwoB
                                          leonn, jaki numer ma Twój sterownik?
                                          Nie pamietam, ale chyba AC.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez TwoB
                                            leonn, jaki numer ma Twój sterownik?

                                            Wczoraj sprawdziłem, że poza zamykaniem obiegu wewnętrznego przy cofaniu, zamyka także po użyciu spryskiwacza. Wcześniej tego nie mogłem wyłapać, wczoraj się udało. Słychać przy wyłączonym radiu.
                                            Po użyciu spryskiwacza szyby przedniej, obieg zamyka się na około 25sekund.
                                            Ale tylko przy pracującej klimie, przynajmniej u mnie. W zimie niestety czuć smrodek płynu do spryskiwacza.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez obrus
                                              TwoB napisał/a:
                                              leonn, jaki numer ma Twój sterownik?

                                              Wczoraj sprawdziłem, że poza zamykaniem obiegu wewnętrznego przy cofaniu, zamyka także po użyciu spryskiwacza. Wcześniej tego nie mogłem wyłapać, wczoraj się udało. Słychać przy wyłączonym radiu.
                                              Po użyciu spryskiwacza szyby przedniej, obieg zamyka się na około 25sekund.

                                              Ale tylko przy pracującej klimie, przynajmniej u mnie. W zimie niestety czuć smrodek płynu do spryskiwacza.
                                              Zgadza się! zapomniałem tego dopisać.
                                              SATYNOWA O2 Tour
                                              Z pozdrowieniami
                                              Bartek

                                              Komentarz


                                              • leonn, Czyżby kolega miał park assistance ? oddawaj a co jest najlepsze, przeglądam neta i nie mogę znaleźć podobnego sterownika do tego znalazłem jeden ale bez wskaźników temperatury
                                                Link
                                                oczywiście szukałem nie tylko na allegro, żeby nie było
                                                btw. co to za przycisk między obiegiem zamkniętym a grzaniem tylnej szyby ?
                                                Dziękuję i sorki za głupie pytanie.
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                                Komentarz


                                                • Webasto

                                                  Komentarz


                                                  • pejo, webasto w benzyniaku ? Ale po co ?
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X