Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

montaż tempomatu - problemy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • montaż tempomatu - problemy

    JanuszSz, imo dokladka wcale nie bedzie taka bolesna dla kieszeni jak sadzisz, a ecu przeciez czesto bangla z roznymi rzeczami, ktore sie do niego adaptuje, na bank jest procedura i tyle :P

  • #2
    montaż tempomatu - problemy

    Witam

    Postanowiłem jakiś czas temu zamontować sobie tempomat w o2. Kupiłem w tym celu przełącznik. Podobno są dwie wersje i dwie możliwości. Albo montaż tempomatu jest dziecinnie prosty i wymaga tylko podłączenia przełącznika i aktywowania VAG-iem albo (w zależności od wersji) trzeba zmieniać jakiś element komputera co kosztuje jakieś 2 000 zł. Chyba mam szczeście bo w moim przypadku wystarczyło wymienić dźwignię - mój komputer obsługuje tempomat. Po podłączeniu dźwigni i aktywowaniu tempomatu WAG-iem niestety tempomat nie zadziałał. Pojawia się błąd" 16952 – przełącznik wł. utrzymania zadanej prędkości jazdy E45 niezrozumiały sygnał" Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Macie jakieś propozycje?

    Pozdrawiam
    Wojtek

    Komentarz


    • #3
      wojti, ja mam w tempomacie ustawioną skrzynię automatyczną sprobuj w ten sposób a programował to serwis
      Takie zwykłe Ambiente

      Komentarz


      • #4
        w O2 sa różne jaja z tempomatem czasem działa czasem nie wiec chyba najlepiej podjechac do servisu
        TURBO ŻYJE - TURBO PIJE

        Zobacz fotoblog

        Komentarz


        • #5
          Witam chłopaki temat oodgrzewam bo przez weekend siedziałem w garażu i instalowałem tempomat.Wszystko poskaładane żadna część nie zstała :szeroki_usmiech ale nie działa :?:
          Rozumiem po kilku postach jakie tu przeczytałem, że trzeba go aktywować VAG-iem. I tu pytanie czy ktoś w was z terenu śląska lub małopolski ma takie urządzenie i za parę jest mi skłonny pomóc w jego aktywacji - ja z mojej strony zapewniam dozgonną wdzięczność
          Zadowolony użytkownik Skody

          Komentarz


          • #6
            misiekman, pogadaj z Bartkiem 2012 on ma vaga z canem

            Komentarz


            • #7
              dzięki djczas
              napisałem na PW do bartka może pomoże :?
              Z mojej strony gdyby ktoś chciał instalwać tempo do OII służę pomocą i sprzętem(troxy i te sprawy, no i garażem) :drive:
              Zadowolony użytkownik Skody

              Komentarz


              • #8
                misiekman, Vag/Vas swoja droga, ale u mnie np byly tez pozamieniane piny - tempo okazalo sie od jakiegos VW a w Skodzie chyba 2 piny byly na odwrot podlaczane.

                Komentarz


                • #9
                  hej lec
                  wiem,wiem że mogą być problemy. Ja tempo kupowałem od speedyego wiec chyba to dobre źródło.
                  Z tego co patrzyłem przy instalacji to oprócz wyciągniecia manetki bez tempo i wsadzenia nwej z tempo do kostki nie było nic innego do zrobienia(chyba że się mylę) :?:
                  może ktoś z forumwiczów montował do OII tempo
                  Generalnie można będzie powiedzieć czy wszystko było ok jak się podłączę pod vag-A ALBO ZADZIAŁA ALBO NIE
                  zobaczymy
                  Zadowolony użytkownik Skody

                  Komentarz


                  • #10
                    Montowałem... po zczytaniu VAGiem wychodzi że znajduje przyciski wszystkie nowe) ale po aktywowaniu kodem 11463 silnika nic się nie zmieniło - nie działa tempo ;-(

                    We wtorek może jakaś dobra dusza na spotku mi pomoże :-) Fajnie by było.... :wink:
                    Sam kabelek z Can'm mam i nic nie mogę wyczesać ops:
                    Była O2, Jest SuperB!

                    Komentarz


                    • #11
                      z tego co wiem w Octavii II oprócz aktywacji tempomatu w sterowniku silnika trzeba jeszcze zmienić kodowanie sterownika koła kierownicy adres 16 (jeżeli twoje wcześniejsze kodowanie to 000002 - i nie posiadasz komputera pokładowego ale masz tylną wycieraczkę to musisz zmienić kodowanie na 000022).
                      Co do pozamienianych pinów to dotyczy to manetek (chińskich podróbek).

                      Pozdrawiam
                      Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        adalbert, skąd masz ten kod? Szukam książki do takich kodów serwisowych. Jak masz do nich dostęp to daj znać.

                        [ Dodano: Nie 04 Lis, 07 20:58 ]
                        tdsr, co masz na myśli komputera pokładowego? chodzi ci o MAXI DOTa ?
                        BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
                        JEST: Volvo S80 II D5
                        JEST: BMW R1200GS Adventure

                        Komentarz


                        • #13
                          też, ale miałem na myśli bięrzące spalanie, czas jazdy itp...
                          Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • #14
                            Mam kompa (kilometry, średnie) zakodowałem kierownice jako "komp i CCS" - chyba 4 tam zrobiłem i jak klikam na oczyt tego co sie dzieje z CCS to dostaję: "włączone", "przyspieszaj", "zwalniaj" - generalnie kierownica widzi manetkę tempomatu. Silnik po wklikaniu kodu (z netu i takiego fajnego forum o skodzie :-) ) napisał mi że zrozumiał kod i jest OK.
                            Niestety jak uruchamiam tempomat to dostaję błąd "z silnika". Zaraz odnajdę kod błędu to napiszę :-) Wyłączam tempmat, kasuję błąd. Żadnych błędów nie generuje samo autko. Włączam tempomat .... :-( to samo.
                            Była O2, Jest SuperB!

                            Komentarz


                            • #15
                              adalbert,
                              Adres 16: Koło kierownicy Plik etykiet: AKP\1K0-953-549.LBL
                              Nr seryjny SW: 1K0 953 549 AF HW: 1K0 953 549 AF
                              Komponent: Lenksäulenmodul 034 0070
                              Kodowanie: 0000042
                              Kod serwisu: WSC 73430

                              Mam oryginalny tempomat i MAXI DOTA kodowanie masz poprawne.
                              BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
                              JEST: Volvo S80 II D5
                              JEST: BMW R1200GS Adventure

                              Komentarz


                              • #16
                                no właśnie - to co możę być nie tak ? bo zaczyna mi to wyglądać :-(((

                                jest jedna sytuacja która mnie zastanawia: jak na manetce "włączę tempomat" to na początku pokazuje "włączone" ale po chwili stan jest "0" nawet jak jest "dociśniety" do końca włącznik. Może w tym jest poblem, że jest ale "na sekundę" i dostaje potem "0".
                                Była O2, Jest SuperB!

                                Komentarz


                                • #17
                                  Panowie, jak to jest ? Ja słyszałem, że trzeba jeszcze pociągnąć jeden kabel do sterownoika silnika bo w niektórych modelach jest nie pełna instalacja pod tempomat.

                                  Pozdrawiam
                                  Pozdrawiam

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    :Bojesie: że mnie to zczyna przerastać. Ale lubię wyzwania. Podobne problemy miał Palioza. Niestety opuścił nas na miesiąc i nie wiem co wmyślił.
                                    BYŁO: 2,0 TDI Kombi Elegance Beż Sahara + (od: 22.10.06 - xenony, 28.10.06 - navi, 17.11.06 działający hak .....)
                                    JEST: Volvo S80 II D5
                                    JEST: BMW R1200GS Adventure

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      w O2 jest problem nie z instalacja tylko z sterownikiem niektóre sterowniki nie obsługuja tempomatu!!
                                      TURBO ŻYJE - TURBO PIJE

                                      Zobacz fotoblog

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        A zaraz się okarze, że tylko czarne octy mają dobry sterownik :-)
                                        Czekam na lepsze wieści :-) A jaki koszt sterownika właściwego?
                                        Była O2, Jest SuperB!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez adalbert
                                          A jaki koszt sterownika właściwego?
                                          coś ponad 2000
                                          TURBO ŻYJE - TURBO PIJE

                                          Zobacz fotoblog

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Panowie, jak to jest z tym tempomatem.
                                            Słyszałem, że w niektórych modelach trzeba pociągnąć kabel do sterownika silnika ponieważ nie wszystkie mają pełną instalację do tempomatu !
                                            Czy oprócz przełącznika kierunkowskazów, aktywacji tempomatu w sterowniku silnika oraz kodowania sterownika koła kierownicy robiliście coś jeszcze ???

                                            Pozdrawiam
                                            Pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              o instalacji słysze pierwsze od ciebie
                                              TURBO ŻYJE - TURBO PIJE

                                              Zobacz fotoblog

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Mam znajomego na serwisie i on twierdzi, że trzeba.
                                                Zobaczę, ma mi załatwić schemat podłaczenia.
                                                Pozdrawiam

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  wies zpytałem sie w 3 ASO i w zadnym nic nie mówili o instalacji tylko najwyżej o sterowniku
                                                  TURBO ŻYJE - TURBO PIJE

                                                  Zobacz fotoblog

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X