Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam!
    Moim zdaniem różnica jest taka że przy bliźniaku jest jedno pozwolenie i cała biurokracja, "a to nie są tanie rzeczy". Wszelkie przyłącza, pieczątki, podpisy, wszystko na pół.
    Ale warto się zastanowić czy ze szwagrem będziecie przez resztę życia żyli w zgodzie. Z tym jest niestety różnie i taka bliskość nie będzie uciążliwa dla Was.
    Może lepiej trochę drożej, kapkę dalej a w zgodzie.
    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • Załóżmy, czysto teoretycznie oczywiście, że pójdziecie głębiej po kosztach i wymyślicie wspólną kotłownię, bo choćby latem taniej wyjdzie dwa zasobniki grzać z jednego kotła. Ale zimą szwagierka nagle odkryje, że u Ciebie ciut jakby szerzej okienko uchylone, a ona wolałaby duszniej, acz oszczędniej... Albo żonce nie spodoba się, że Ty akurat przypadkiem wyszedłeś na balkon, podczas gdy szwagierka się opalała. Później od słowa do słowa, emocje zagrają i zaczniesz kombinować, jak by bliźniaka piłą na pół ciąć...
      Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

      Piszę poprawnie po polsku.

      Komentarz


      • No dokładnie, w każdym razie nic dobrego z tego nie bedzie.

        Komentarz


        • Hej Koledzy, Może mi coś podpowiecie. Mam domek SSZ (Stan Surowy Zamknięty). Już jest elektryka, hydraulika, zaraz będzie rekuperacja.

          1) Jaką izolację poziomą kładliście w piwnicy i na parterze. W piwnicy planuje na wszelki wypadek aquafin 2k (lub inny lepik - webac). + papa. A na parterze membrana folia. Dom jest na fundamentach (nie płyta) i ogólnie piasek na działce.

          2) Planowałem że zrobię najpierw tynki, potem wylewki ale hydraulik wczoraj mi powiedział że tyle tych rurek oraz elektryki na ziemi (faktycznie sporo tego wyszło ) że tynkarze mi to popsują i lepiej aby najpierw zrobić wylewki a potem tynki bo tynkarze pouszkadzają kable. Jakie macie doświadczenia? Naprawdę tak źle było?
          "A miało być tak pięknie..."

          4x4 @147KM\330Nm by Rogal

          Komentarz


          • Jakie tynki na sciany wewnetrzne? Powierzchnia do tynkowania ok 550-600m2, to nie wszystko bo poki co nie bede tynkowal sufitow na poddaszu. Parter z hasia/szlaki, gora nowa z porothermu. Dodatkowo na dole beda robione wylewki.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez crowl Zobacz wpis
              2) Planowałem że zrobię najpierw tynki, potem wylewki ale hydraulik wczoraj mi powiedział że tyle tych rurek oraz elektryki na ziemi (faktycznie sporo tego wyszło ) że tynkarze mi to popsują i lepiej aby najpierw zrobić wylewki a potem tynki bo tynkarze pouszkadzają kable. Jakie macie doświadczenia? Naprawdę tak źle było?
              Hydraulik dyktuje ci w jakiej kolejności masz prowadzić pracę na domku? Co to za elektryka ci leży na ziemi i ile masz tych rurek wod kan? Najpierw robisz instalacje elektr. i wod, kan, na to kładziesz tynki i dalej z podłogówką czy grzejnikami i wylewki.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez crowl Zobacz wpis
                Hej Koledzy, Może mi coś podpowiecie. Mam domek SSZ (Stan Surowy Zamknięty). Już jest elektryka, hydraulika, zaraz będzie rekuperacja.

                1) Jaką izolację poziomą kładliście w piwnicy i na parterze. W piwnicy planuje na wszelki wypadek aquafin 2k (lub inny lepik - webac). + papa. A na parterze membrana folia. Dom jest na fundamentach (nie płyta) i ogólnie piasek na działce.

                2) Planowałem że zrobię najpierw tynki, potem wylewki ale hydraulik wczoraj mi powiedział że tyle tych rurek oraz elektryki na ziemi (faktycznie sporo tego wyszło ) że tynkarze mi to popsują i lepiej aby najpierw zrobić wylewki a potem tynki bo tynkarze pouszkadzają kable. Jakie macie doświadczenia? Naprawdę tak źle było?
                Jestem na identycznym etapie budowy...prąd i elektryka rozłożona, a od dziś mieli wchodzić z tynkami. Z tym że ja prądy mam w ścianie i w peszlach na podłodze. Ściany z Ytonga. Na to siatka goldband szpachel podkład. Następnie dalszy etap tj. styropian podłogówka, wylewka. Następnie podkład, malowanie piec i grzejniki. w między czasie wjedzie tylko facet od płytek do kotłowni. Taki mam plan. Czy zły nie wiem ale tak zaplanowałem etapy budowy. Po wnętrzu Panowie biorą się za elewacje i tu również siatka klej, tynk mineralny.
                nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                Komentarz


                • Koledzy, doradźcie coś w temacie przyszłych kosztów.
                  Jaka będzie różnica w koszcie rocznego ogrzewania segmentu 2-kondygnacyjnego + poddasze o powierzchni około 100m2 pomiędzy segmentem szczytowym a środkowym? Poddasze zaizolowane wełną, ściany styropianem 15cm. Ogrzewanie piecem dwufunkcyjnym gazowym.
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • Sądzę, że wartość różnicy w skali roku nie będzie przekraczała 1000 zł. Chcąc dokładnie określić tą kwotę trzeba by było obliczyć sezonowe zapotrzebowanie​ na energię cieplną w obu przypadkach. W przypadku wyboru segment szczytowy a środkowy uwzględnił bym aspekt funkcjonalny, użytkowy, co zdecydowanie przemawia za zewnętrzny​m. Jednakże​ wartość zakupu szczytowego jest również wyższa.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez s@p Zobacz wpis
                      Sądzę, że wartość różnicy w skali roku nie będzie przekraczała 1000 zł. Chcąc dokładnie określić tą kwotę trzeba by było obliczyć sezonowe zapotrzebowanie​ na energię cieplną w obu przypadkach. W przypadku wyboru segment szczytowy a środkowy uwzględnił bym aspekt funkcjonalny, użytkowy, co zdecydowanie przemawia za zewnętrzny​m. Jednakże​ wartość zakupu szczytowego jest również wyższa.
                      No właśnie interesujące jest to, że oglądam sobie wstępnie oferty sprzedaży segmentów w mojej okolicy i widzę, że mimo tej samej powierzchni lokale szczytowe mają proponowaną cenę (do negocjacji) na tym samym poziomie co środkowe - i to mimo większego ogródka (bo również od strony szczytu), większej ilości okien. Stąd moja wątpliwość czy ta sama cena zakupu nie jest spowodowana znacznie wyższym zapotrzebowaniem na ogrzewanie. Ale tysiak rocznie to koszt "do przełknięcia".
                      Adam... Używam:
                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                      Passek: B6 175KM/366Nm

                      Komentarz


                      • 1000 zł to już ze sporym zapasem moim zdaniem. Jeśli szczyt będzie od strony południowej to może i żadnej różnicy nie będzie.

                        Komentarz


                        • Potrzebuję wykonawcę tynków maszynowych cememtowo-wapiennych. Macie kogoś sprawdzonego z okolic Rudy Śląskiej?

                          Komentarz


                          • Panowie, co realnie zbudowaliście za 500.000zł? Mówię o samym budynku wolnostojącym bez kosztów zakupu działki, ogrodzenia, zieleni.
                            Jaki metraż, ilość łazienek/WC, garaż, standard, rodzaj instalacji, ocieplenia, itp.?
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • Weź pod uwagę, ze jeżeli wychowałeś sie w mieszkaniu i masz mało wolnego czasu to budowa domu i mieszkanie w nim to wcale nie taka fajna sprawa. Dom to także obowiązki i ogarnianie go w około, koszenie trawy itd.
                              Przedewszystkim jeżeli pracujesz w delegacjach a wybudujesz sie poza miastem to radzenie sobie z dziećmi przez jedna osobę jest nie do ogarnięcia bez szkody dla związku. W rodzinie mam kilka osób, które po zbudowaniu domu i zasmakowaniu życia poza miastem szybko wróciły do mieszkania w mieście. Logistycznie ogarnąć temat z dziećmi w wieku szkolnym to mega wyzwanie, a Ci co twierdza inaczej poprostu kłamią. Ja nie rozumie ludzi którzy się budują daleko poza miastem bo działka tańsza a potem wstają o 3 w nocy zeby na 6 zdążyć do pracy.
                              Moim zdaniem jakis szeregowiec koło miasta to jest do ogarnięcia, ale dom wolnostojący poza miastem to nieporozumienie...chyba, ze 45lat na karku i emerytura mundurowa/górnicza to jak najbardziej na tak.
                              Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

                              Komentarz


                              • Agamek12 , żadnych szeregowców, developerki i innego syfu. Nie słuchaj takich rad bo utopisz 500 tys w coś na co będziesz psioczył. przerabiałem, znajomi kupili na bażantowym, jeszcze sie nie wprowadzili a narzekają. Ja kupiłem 2 mieszkania od bodaj największego katowickiego developera, który tłucze to samo od 15 lat i jutro jest najszczęśliwszy mój dzień - przekazuje drugie sprzedane w ostatnim miesiącu mieszkanie. Gdybym kupił od nich szeregówkę z tych samych materiałów, wykonanych w taki sam sposób to nie spałbym dziś po nocach. Też jesteś inżynierem to chętnie ci powiem na priva jak developerzy budują swoje mieszkania i domki za 4k za metr. Zresztą sami mi sie przyznali gdy zgłaszałem gwarancyjne poprawki.

                                Zresztą szeregówka to takie samo gówno jak mieszkanie. Drogie, ciasne, z sąsiadem za ścianą, z ogródkiem 50m2 itd...

                                Motyw z dziećmi mnie rozbraja. Chyba dociera tylko do tych co nigdy dzieci nie mieli. Ja mam 8 latka (teraz do 3 klasy) i 3 latkę. Obojętne czy mieszkasz w mieście, czy w super dziurze pokroju Podlesie w Katowicach, czy na wsi - gdy pracujesz potrzebujesz pomocy. Babka, srabka czy opiekunka. inaczej nie ogarniesz. Jak ci dziecko skończy lekcje o 11.30 a ty pracujesz do 17-tej... A drugie nie chodzi do przedszkola, które zresztą też działa max do 16-tej...

                                Sam w tej chwili zaczynam budowę domu, ok 140m2. budżet także w granicach 500tys na dom z działką, W piątek kupiłem świetna działkę na wsi pod Gliwicami. Mniej niż 20 min do centrum Katowic po A4 ( Z Rudy po średnicówce jeździłem dużo dłużej ze względu na korki). 10 min pieszo do ponoć doskonałej szkoły z basenem, boiskami itd. A i tak nie ogarniesz gdy pracujesz. Te czasy kiedy ja do 1 klasy chodziłem z kluczem na szyi odeszły w niepamięć.
                                Dom opalany gazem, piętrowy (bez skosów bo mam 2m) z dachem max 25 stopni, dwuspadowym. 20cm styropianu, 30cm wełny, okna 3 szybowe, podłogówka w całym domu, posadowiony na płycie, m.in ze względu na szkody górnicze. W tym tyg. występuje o WZ. Mam nadzieję płytę wylać jeszcze w tym roku. Mam już na pysk umówionego i polecanego przez koleżankę arch. budowlańca z tej wsi. Projekt sobie właśnie rysuje. Jak chcesz to możemy popisać na priv. , spotkać się, możemy pogadać, pokaże ci działkę. po A4 to nie ma daleko z Jaworzna

                                Komentarz


                                • shok, rozważam budowę/zakup w miasteczku, w którym teraz mieszkam lub takim, gdzie jest w pobliżu pełna infrastruktura - ale fakt: mieszkanie poza miastem (szczególnie z dziećmi) powoduje, że trzeba pogodzić się z pewnymi wyrzeczeniami.
                                  pandzik, kusi mnie budowa domku (stąd moje pytanie), ale za cholerę nie widzę tego w tej chwili - po prostu nie jestem w stanie ogarnąć ewentualnej budowy pracując 300km od domu. Dlatego zdecydowanie bardziej kieruję swoje myśli ku zakupowi od dewelopera nowego segmentu szczytowego lub połówki bliźniaka - po prostu tak jest wygodniej. Mam też ewentualną alternatywę w postaci zakupu segmentu/połówki bliźniaka z rynku wtórnego. W moim miasteczku pół bliźniaka 3-kondygnacyjnego 160m2 z 2007 roku na osiedlu kilku takich samych budynków z ogródkiem około 250-300m2 kosztuje około 500-550kzł.
                                  Z resztą i tak na decyzję będę mieć 2 lata od sprzedaży mieszkania. Ale muszę zastanowić się nad alternatywami.
                                  Adam... Używam:
                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                  Komentarz


                                  • Agamek12 w sumie przerabiałem to na własnych kościach...mieszkałem ok 15lat w dużym mieście i dopiero jak wybudowałem dom odżyłem
                                    Większość rzeczy własnymi siłami.Dom 13x10 garaż w bryle,dach kopertowy,poddasze mieszkalne 3 sypialnie(poddasze),salon,pokój gościny,kuchnia,2xłazienka.
                                    Ocieplenie na ścianach 10cm styropian,dach 25wełna,opał(węgiel,miał,drzewo)metraż 140m2
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • Drogie te szeregówki. Ale wszystko dla ludzi.
                                      Jeśli na etapie budowy ustanowisz inspektora nadzoru, który dopilnuje wszystkiego pod twoją nieobecność, stosowania materiałów izolacyjnych, wykonania ocieplenia budynku, instalacji, jeśli dofinansujesz dodatkowo zakup porządnych okien itd.. no to może to mieć sens. W innym wypadku wyrzucisz w błoto ogromne pieniądze.

                                      Komentarz


                                      • Witam, robię taras którego dach jest przy ścianie domu i chciałbym zamontować taki "ociekacz" który kierowałby wodę ze ściany na ten daszek. Pokrycie daszku to poliweglan trapezowy. Jest taki jakiś gotowy element? Dzięki za odpowiedzi.

                                        Komentarz


                                        • Sprawdź w jakiś Castoramach czy składach. Mają często kompleksowe rozwiązania takich zadaszeń to i pewnie jakąś listwę do tej płyty też mają. Z zadaszeniem tarasu jest sporo problemu. Te przezroczyste szybko sie brudzą i wymagają czyszczenia, nieprzezroczyste zaciemniają pokój. Prawie wszystkie wyglądają kiepsko. Jeśli od słońca mają dawać cień to może drewniana konstrukcja obciągnięta materiałem do prania. Dobrze się sprawują markizy ale tylko dobre jakościowo a to niestety spory wydatek.

                                          Komentarz


                                          • Dzięki, już płyty zamontowane i odwrotu nie ma póki co. Monter miał blaszki takie gięte specjalnie do wykończenia.

                                            Komentarz


                                            • Panowie szukam projektu domu, który będzie możliwie najtańszy w budowie.
                                              Szukam domu 100-130 m2, może być w technologii tradycyjnej lub szkieletowej.
                                              Może ktoś z Was budował takie coś i może się podzielić jak wygląda i ile coś takiego kosztowało.
                                              Teściom zachciało się na starość budować dom a budżet ograniczony.

                                              Będę bardzo zobowiązany!

                                              Komentarz


                                              • Zbyt rozległe pytanie. Spróbuj poczytać forum Muratora ale ostrzegam, jest ogromne. Budżet ograniczony nic nie znaczy. Jeden rozumie przez to 200 tys na mały dom, a drugi 500 tys. W sieci jest sporo stron z gotowcami. Budujący prowadzą na nich blogi z budowy, często podają kosztorysy...

                                                Komentarz


                                                • pandzik w ich przypadku to ta dolna granica. 200k w stanie developerskim to max co mogą wydać.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Alex.under Zobacz wpis
                                                    Panowie szukam projektu domu, który będzie możliwie najtańszy w budowie.
                                                    Najtańszy w budowie czyli prosta bryła, dach dwuspadowy, dość znaczne koszty w budowie generują lukarny i jaskółki dachowe oraz wykusze.

                                                    Ja jestem właśnie na etapie rysowania projektu domu przez architekta. Długo szukałem czegoś co będzie proste i tanie w budowie - miał być nieduży domek z poddaszem użytkowym. Jednak uwzględniając wymagania - garaż w bryle budynku i dodatkowy pokój na dole, dom robi się nie taki mały jak było w planach ( ok 140m2 powierzchni użytkowej ).

                                                    A przy okazji, jestem na etapie szukania firmy, która zrobi badania geotechniczne na działce, może mógłby ktoś polecić jakąś firmę z okolic Trójmiasta?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X