Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pismo od Dealera ASO Korczyk

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pismo od Dealera ASO Korczyk

    Jest w blokach pomiarowych tylko nie pamiętam dokładnie w którym bloku.

  • #2
    Pismo od Dealera ASO Korczyk

    Witajcie,

    Wczoraj otrzymałem pismo od Aso Korczyk któremu odsprzedałem kilka miesięcy temu swoją zresztą zakupiona tam rok wcześniej skodę octavię - o sprawie zdążyłem zapomnieć cieszac się nowym samochodem.

    A mianowicie ASO zgłasza roszczenia z tytułu rękojmi za wady fizyczne twierdząc że sprzedałem im samochód z zatartymi wszystkimi czterema pompowtryskiwaczami i dają mi 7 dni od daty otrzymania pisma na przelanie im 2.312 zł za komplet nowych (4szt.) pompowtryskiwaczy plus koszty wymiany w sumie 2.700 zł.

    Sprawa prawie zwaliła mnie z fotela bo samochód sprzedałem im 12.10.2010 r. w mojej i ojca obecności sprawdzali samochód i nie wykryli żadnych usterek po kilku dniach przelali mi kasę i wystawili ogłoszenie że w super stanie i zadbany i sprawdzony bo zawsze sprawdzają przed skierowaniem do dalszej odsprzedaży (nota bene o które mnie kilka osób pytało tu na forum mam korespondencję) i które wisi nadal na oto moto i ich stronie internetowej:

    - KORCZYK UZYWANE KOMIS

    - OTO MOTO

    Pisze tam: "JEDNOCZESNIE INFORMUJEMY PAŃSTWA: IŻ WSZYSTKIE SAMOCHODY ZANIM SKIEROWANE ZOSTANĄ DO DALSZEJ SPRZEDAŻY, SĄ UPRZEDNIO SZCZEGÓŁOWO SPRAWDZANE NA ŚCIEŻCE DIAGNOSTYCZNEJ, Z WYDRUKIEM STANU ZAWIESZNIA....... , AMORTYZATORÓW......., KODÓW BŁĘDÓW ODCZYTU Z KOMPUTERA !! I ANALIZY SPALIN NABYWAJĄ PAŃSTWO POJAZD SPRWADZONY I SPRAWNY TECHNICZNIE”

    Nikt ani słowem przez 4 miesiące nie pisał że samochód ma jakiś problem przy mnie i ojcu był sprawdzany na ich serwisie !! odpalany i po kilku dniach zapłacili. Twierdzą że jakobym wiedział o usterce której przyczyną była zła jakoś paliwa albo że wlałem benzynę zamiast ropy co jest śmieszne - w dniu sprzedaż na który byłem umówiony dużo wcześniej przyjechaliśmy z ojcem z Cieszyna do nich i samochód działał bez awaryjnie (mam świadków rodzinę i innych).

    Kilka dni później byłem tam wygłaszałem ubezpiecznie itp i nikt nic mi nie zgłaszał.
    Oni doskonale znali stan i przeszłość samochodu bo on nich go odkupiłem samochód był sprowadzony przez jakiegoś gościa z Niemiec dwa lata przed moim zakupem. Ja miałem w nim problemy z przekładnią kierowniczą i nawet samochód trafił do autoświata po którego interwencji naprawiali przekładnię. Tyle że mi auto zepsuło się po 20 min od zakupu a oni piszą do mnie po kilku miesiącach że lałem złe paliwo... :shock:

    W umowie jest zapis że kupujący zapoznał się ze stanem technicznym pojazdu.

    Co wy na to ?

    Komentarz


    • #3
      Może to pomoże:

      Z tytułu rękojmi sprzedawca nie odpowiada:

      * jeżeli kupujący wiedział o wadzie w chwili nabycia rzeczy (Z. Radwański 1996, s.59-60),
      * jeżeli wady powstały z winy kupującego po dokonaniu sprzedaży,
      * jeżeli kupujący nie zawiadomił sprzedawcy o wadzie w przeciągu miesiąca od dnia jej wykrycia (W. Jaślan 1994, s.25),
      * jeżeli upłynął termin składania roszczeń z tytułu rękojmi, który dla wad fizycznych wynosi 1 rok , a dla budynków 3 lata licząc od dnia kiedy rzecz została kupującemu wydana , w przypadku wad fizycznych z upływem roku, od dnia kiedy kupujący dowiedział się o wadzie (art. 568 §1, art. 576 §1),
      * jeżeli towar został nabyty na drodze sprzedaży licytacyjnej w postępowaniu egzekucyjnym lub upadłościowym (Z. Radwański 1996, s.60).
      .

      Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

      Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

      Komentarz


      • #4
        Ta Octavia była besztana w temacie "opinie o autach z ogłoszenia"...

        Komentarz


        • #5
          Sprzedałeś jako "biznesmen" czy konsument ?

          Komentarz


          • #6
            jako osoba prywatna czyli konsument wczesniej z tatą spłaciliśmy resztę kredytu i umówilismy się jakiś tydzień dwa wcześniej na termin sprzedaży - cały czas jeździłem w tym czasie samochodem

            auto nie było na żadna firmę czy coś w tym rodzaju

            Komentarz


            • #7
              możesz ich olać IMO, uczciwych sprzedawców ich mać :lol:
              Zamieszczone przez radek radziszewski
              2.312 zł za komplet nowych (4szt.) pompowtryskiwaczy
              to jakoś mało, nie :?: :?: :?:
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • #8
                radek radziszewski, odbijają sobie za przekładnię :wink:
                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                Komentarz


                • #9
                  no ale oni sami sobie zaprzeczają bo piszą w ogłoszeniu od października że zadbana że wszystko ok a mi przysyłają teraz pismo żebym im 2.7k przelał na konto ?? to wogóle nie jest jakaś próba wyłudzenia pieniędzy ?

                  Komentarz


                  • #10
                    Znalazłem w Kodeksie Cywilnym

                    art. 563
                    § 1. Kupujący traci uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia, a w wypadku gdy zbadanie rzeczy jest w danych stosunkach przyjęte, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca po upływie czasu, w którym przy zachowaniu należnej staranności mógł ją wykryć. Minister Handlu Wewnętrznego może w drodze rozporządzenia ustalić krótsze terminy do zawiadomienia o wadach artykułów żywnościowych.


                    § 2. Jednakże przy sprzedaży między osobami prowadzącymi działalność gospodarczą utrata uprawnień z tytułu rękojmi następuje, jeżeli kupujący nie zbadał rzeczy w czasie i w sposób przyjęty przy rzeczach tego rodzaju i nie zawiadomił niezwłocznie sprzedawcy o dostrzeżonej wadzie, a w wypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później - jeżeli nie zawiadomił sprzedawcy niezwłocznie po jej wykryciu.

                    § 3. Do zachowania terminów zawiadomienia o wadach rzeczy sprzedanej wystarczy wysłanie przed upływem tych terminów listu poleconego.
                    .

                    Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                    Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez radek radziszewski
                      to wogóle nie jest jakaś próba wyłudzenia pieniędzy ?
                      Dla mnie jest.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • #12
                        Niech ktoś spróbuje wymienić w ASO kpl pompek za 2700 PLN :lol:

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Dzida
                          Niech ktoś spróbuje wymienić w ASO kpl pompek za 2700 PLN :lol:
                          No to teraz znacie gdzie można tanio wymienić

                          phoneman prawnik mi to samo podał i gdzie sie klika pomógł ?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez radek radziszewski
                            Zamieszczone przez Dzida
                            Niech ktoś spróbuje wymienić w ASO kpl pompek za 2700 PLN :lol:
                            No to teraz znacie gdzie można tanio wymienić

                            phoneman prawnik mi to samo podał i gdzie sie klika pomógł ?
                            Moga cie cmoknac. Poza tym jak jeszcze raz leb podniosa to postrasz ich 286 par 1 k.k.

                            Komentarz


                            • #15
                              A tak na marginesie w tym ogłoszeniu pisze że auto ma Radio SWING i ESP a nie ma ma tylko ASR z tego co wiem więc nawet nie wiedza co sprzedają

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez radek radziszewski
                                gdzie sie klika pomógł ?
                                Ta opcja jest chyba tylko w kilku podforach.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zapytaj lucasrally, który tam pracuje, co on na to :twisted:
                                  Odpisz powołując się na art. 563, żeby Cię cmokneli w d...
                                  MARCIN
                                  Mój szkodnik

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    radek radziszewski,
                                    1. czy pismo przyszło listem poleconym, czy zwykłym?
                                    2. czy jest tam numer konta na które należy przelać pieniądze?
                                    O2FL RS | S2 | F2

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez tomek
                                      radek radziszewski,
                                      1. czy pismo przyszło listem poleconym, czy zwykłym?
                                      2. czy jest tam numer konta na które należy przelać pieniądze?
                                      wczoraj odebrałem z poczty listem poleconym za potwierdzeniem odbioru
                                      jest nr konta na który mam do 7 dni przelać pieniądze


                                      Nie będę pisał do Łukasza bo jego ta sprawa nie dotyczy a po co ma mieć jakieś nie przyjemności w pracy.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        pewnie sprawa wyglada tak, że sprzedali komuś tą skode i poszły wtryski, więc chłop z pretensjami do nich i oni jako firma musieli mu wymienić wtryski bo by przegrali w sądzie. Teraz probuja odbić sobie troche kasy od ciebie ale raczej im się to nie uda Na biednego nie trafiło

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          radek radziszewski, Ale ja bym im pisemkiem odpowiedział Niestety off topic nie ma punktów :P
                                          .

                                          Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                                          Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Pismo gotowe jutro leci do nich.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              szacun dla autora

                                              Zamieszczone przez phoneman
                                              radek radziszewski, Ale ja bym im pisemkiem odpowiedział Niestety off topic nie ma punktów :P
                                              Pięknie zrobione phoneman !!!
                                              www.prostetorodo.pl

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                A z innej beczki, bardzom ciekaw ile więcej chcą za to auto niż Tobie dali? Jeśli to nie tajemnica....

                                                A co do meritum, to kiepski żart

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  radek radziszewski
                                                  Lepiej odpisz im na to pismo i powołaj się na artykuł KC, który podał phoneman.
                                                  Wyślij oczywiście za potwierdzeniem odbioru, a najlepiej jakby była na tym piśmie pieczątka jakiegoś choćby prawnika.
                                                  Dlaczego? Będziesz miał dowód odpowiedzi na ich pismo, to raz. Dwa, zobaczysz, że możesz mieć z tego tytułu nieprzyjemności, dlatego że w takich firmach są zatrudniani prawnicy i bawią się takimi sprawami. Według prawa jesteś w lepszej pozycji o ile sprzedawałeś samochód jako prywatna, a nie osoba prowadząca/wykonująca działalność gospodarczą.
                                                  To, że istnieje art. 563 KC, nie wyklucza pozwania Cię chociażby z art. 564 KC , z tymże to na nich spoczywać będzie ciężar dowodu i to oni będą musieli wykazać, że podstępnie wadę zataiłeś, ale lepiej sprawę zakończyć już na wstępie, niż chodzić po sądach. Moim zdaniem: nie płać, sprawę masz najprawdopodobniej wygraną.
                                                  Daj znać jak sprawa się potoczy dalej - powodzenia .

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X