Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jeszcze jedno pytanie czy warto (albo czy nie zaszkodzi taka operacja) jak zrobienie płukanki MILLERS ENGINE FLUSH 250ML. Autko ma przebieg 145tys. km

    Komentarz


    • osabzyk, chcesz sobie rozszczelnić silnik?!?!oneoneone
      - Superb
      - Panda 1.2

      Komentarz


      • Zamieszczone przez crom.de
        osabzyk, chcesz sobie rozszczelnić silnik?!?!oneoneone
        Ile ludzi ile for internetowych każdy inną odpowiedź ma na to pytanie

        Komentarz


        • osabzyk, dosłownie parę postów wyżej napisał kolega Maicroft, że robił płukankę w Audi które ma dwa razy taki przebieg jak Twój. Auto jeździ, a nawet łyka mniej oleju - choć to może być zasługa innego oleju. Jak nazwać Twoją postawę: ignorancja, lenistwo do kwadratu?
          - Superb
          - Panda 1.2

          Komentarz


          • Zamieszczone przez crom.de
            osabzyk, dosłownie parę postów wyżej napisał kolega Maicroft, że robił płukankę w Audi które ma dwa razy taki przebieg jak Twój. Auto jeździ, a nawet łyka mniej oleju - choć to może być zasługa innego oleju. Jak nazwać Twoją postawę: ignorancja, lenistwo do kwadratu?
            No to teraz nie kumam skoro u niego wszystko jest ok to czemu post wyżej piszesz że mogę sobie rozszczelnić silnik ???
            Na forum vw polo czytam że nawet na serwisie ASO w autkach z przebiegami 60tys serwisanci pozwalają na wlanie tego przed wymianą oleju.

            Komentarz


            • Rób tą płukankę i nie wnikaj. Nie zrozumiałeś żartu croma

              Komentarz


              • Ja mam ten sam silnik co Ty a do tego LPG i pierwszą płukankę zrobiłem u siebie przy przebiegu mniej więcej takim jak Twój i wszystko jest w najlepszym porządku, nic się nie rozszczelniło itp, itd. Silnik zalewam olejem LM Synthoil 5W40 i jestem bardzo zadowolony

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PieTrzaK
                  Rób tą płukankę i nie wnikaj. Nie zrozumiałeś żartu croma
                  jedna uwaga. żeby płukanka odniosła skutek należy ją przeprowadzić włączając światła awaryjne. takie dociazanie alternatora znacznie zwiększa wydajność procesu.



                  btw. dobre plukanki posiadają detergenty i przy okazji środki konserwujace uszczelnienia.
                  mamy zatem po zabiegu odblokowane pierscienie i napuchnięte tlusciutkie uszczelnienia.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez pedros
                    żeby płukanka odniosła skutek należy ją przeprowadzić włączając światła awaryjne. takie dociazanie alternatora znacznie zwiększa wydajność procesu.
                    :los
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz


                    • No tak prima aprilis ops:

                      Komentarz


                      • Płukankę powinno się przeprowadzać na silniku pracujacym tylko na benzynie albo ON a nie na LPG ot tak.
                        Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                        http://www.zmienolej.pl/
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Pidziek
                          Płukankę powinno się przeprowadzać na silniku pracujacym tylko na benzynie albo ON a nie na LPG ot tak.
                          Piotrze a dlaczemu bo nie ogarniam?
                          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez osabzyk
                            No tak prima aprilis ops:

                            Komentarz


                            • Jak by ktoś chciał się pośmiać: Wielka samochodowa tajemnica!
                              - Superb
                              - Panda 1.2

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez crom.de
                                Jak by ktoś chciał się pośmiać: Wielka samochodowa tajemnica!
                                Co tutaj śmiesznego szczera prawda
                                Nowe oleje szkodzą silnikom. Patrz 504 vs napakowane 502 lub 503.1
                                Ekologia ważna bardzo ważna dla tego stary olej nie powinnien trafiać do śmieci. Valvoline skupuje zużyte oleje nawet z płukankmi i odzyskują znaczną część bazy która trafia do nowych produktów.

                                W pełni się zgadzam z tym również z tym że trzeba dbać o poziom oleju i regularnie wymieniać filtr oleju

                                Cząsteczki grafitu ba nawet siarki świetny środek smarny Może nie pochodzący ze spiekow ale idea mniej więcej się zgadza


                                :diabelski_usmiech :lol:

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                  Piotrze a dlaczemu bo nie ogarniam?
                                  Bo taka sama zasada dotyczy docierania silnika, to samo się tyczy płukanki .
                                  Na LPG nmie ma takiego smarowania jest gorąco i bardzoiej sucho itp.

                                  Kiedyś rozmawiałem z osobą która budowała silniki dla poważnej firmy warte po 500 000 euro.
                                  Kupiłe ode mnie akurat Amsoil 10W40 do silnika V8 który miał się krecić do 13 000obr.
                                  Opowiadał jak to się robi jak się dociera ...

                                  Silnik zanurza się w wannie z olejem i dociera się na silniku ....elektrycznym bez dostępu paliwa .
                                  Później polerka ważenie itp.

                                  Zamieszczone przez pedros
                                  Cząsteczki grafitu ba nawet siarki świetny środek smarny Może nie pochodzący ze spiekow ale idea mniej więcej się zgadza
                                  Skad masz grafit ?
                                  Siarka fajnie również działa ....na korozję :-)
                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz


                                  • zak14, jaka była ta nagroda za wypełnienie całej tabelki? Bo się jakoś nie pochwaliłeś i nie wiem czego się spodziewać 8)



                                    Przyleciała analiza z Blackstone, opinie, uwagi mile widziane.

                                    Powiem tylko, że w tych 15880km, było 10 tras autostradami po około 1300km/10-14godzin jazdy non stop każda (w tym wakacje w Chorwacji), gdzie olej pracował w temperaturze 102C-118C. Czyli można powiedzieć, że był trochę upalany :szeroki_usmiech

                                    Acha.. no i żebym nie zapominał dodać, że z tym olejem od 30km po wymianie pracował Visco Stabil.
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • leonn, w jaki celu wlales Visco Stabil?

                                      [ Dodano: Sob 05 Kwi, 14 11:18 ]
                                      Zamieszczone przez Pidziek

                                      Zamieszczone przez pedros
                                      Cząsteczki grafitu ba nawet siarki świetny środek smarny Może nie pochodzący ze spiekow ale idea mniej więcej się zgadza
                                      Skad masz grafit ?
                                      Siarka fajnie również działa ....na korozję :-)
                                      odnoszę się literalnie do przedstawionego artykułu.
                                      siarka mocno działa korozyjnie na metale stąd trzeba pacyfikowac ją oleju np zasadowym pakietem neutralizujacym.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez leonn
                                        Przyleciała analiza z Blackstone
                                        no nareszcie coś ciekawego. BSE 1,6 z LPG - jak dla mnie to masz silnik w bardzo dobrym stanie, świetnie utrzymany. Nie ma się w zasadzie do czego doczepić. Naprawdę dobrze dobrany olej do silnika.
                                        Zamieszczone przez leonn
                                        10 tras autostradami po około 1300km/10-14godzin jazdy non stop każda (w tym wakacje w Chorwacji), gdzie olej pracował w temperaturze 102C-118C. Czyli można powiedzieć, że był trochę upalany
                                        nie widać tego po parametrach oleju. uchar
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Nie ma się w zasadzie do czego doczepić
                                          - jedynie do dostępności tego oleju :wink: poza tym CU=1 wynik wręcz niesamowity :shock: AL=5 również świetnie,FE=16 po takim przebiegu - coś pięknego,TBN>TAN po 15kkm na LPG robi wrażenie i co najważniejsze nadal pozostał sae40 ze swoją lepkością w 100 stopniach

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez REXAX
                                            jedynie do dostępności tego oleju
                                            synthoila 5W40 lub 0W40 kupisz u forumowych sprzedawców:
                                            konkon - Link , Link
                                            RobertM - 404 Not Found
                                            elemenateur - Znalezione produkty - Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann

                                            Polecam zakupu u forumowych sprzedawców, na niepewnych aukcjach z allegro moża się niekiedy "przejachać". Po co marnować czas na szukanie, jeżdżenie po filtry i oleje jak za jednym kliknięciem można mieć "wszystko" w dobrej cenie :P
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez pedros
                                              leonn, w jaki celu wlales Visco Stabil?
                                              Poważnie się pytasz? Opis :wink:



                                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              Zamieszczone przez leonn
                                              10 tras autostradami po około 1300km/10-14godzin jazdy non stop każda (w tym wakacje w Chorwacji), gdzie olej pracował w temperaturze 102C-118C. Czyli można powiedzieć, że był trochę upalany
                                              nie widać tego po parametrach oleju. uchar
                                              Zamieszczone przez REXAX
                                              co najważniejsze nadal pozostał sae40 ze swoją lepkością w 100 stopniach
                                              Lepkość trochę spadła, bo to był 0W50 :wink:


                                              Mnie to ciekawi przy jakim przebiegu parametry oleju zaczęły by spadać, a zawartość metali rosnąć?
                                              Bo tak trochę to sam byłem tymi wynikami zaskoczony, taki long life się zrobił

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez leonn
                                                sam byłem tymi wynikami zaskoczony, taki long life się zrobił
                                                nie przesadzaj :wink: - "czapki z głów" - świetny wynik, pięknie utrzymany i chroniony silnik i to z LPG a do tego te przebiegi po autostradach
                                                Zamieszczone przez leonn
                                                po około 1300km/10-14godzin jazdy non stop każda (w tym wakacje w Chorwacji), gdzie olej pracował w temperaturze 102C-118C.
                                                naprawdę GRATULACJE. :drive:
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  synthoila kupisz bez problemu u forumowych sprzedawców
                                                  - wiadomo ale analiza dotyczy LM 0w40 w Polsce oferuje jedynie - Liqui Moly Synthoil Energy 0W40 5L olej silnikowy - ale cena jest lekko mówiąc z kosmosu :wink:

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez REXAX
                                                    analiza dotyczy LM 0w40
                                                    tak tak spoko, rozpędziłem się z tym 5W40. :wink:
                                                    Zamieszczone przez REXAX
                                                    cena jest lekko mówiąc z kosmosu
                                                    LM zawsze miał ceny "z kosmosu" ja bym jednak prawie 250 zeta za olej nie wywalił :? W DE ten olej też jest wcale nie wiele tańszy.
                                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X