Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mycie podwozia po zimie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    A mógłby ktoś z kolegów strzelić fotkę komory silnika i zaznaczyć elementy które trzeba jakoś zabezpieczyć przed mysiem
    ogólnie elektryka alternator i kostki, złącza. owijasz torebką foliową a potem folią alu. :wink:


    1.8T AGU L&K

    2.0TDI BKD ELEGANCE

    TOYOTA LAND CRUISER J95

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez kazik4x4
      Panowie w czasie jazdy w wiosennych deszczach podwozie się tak wymyje, że żaden karcher takiej roboty nie zrobi.
      kilka dni temu zdejmowałem chlapacze w swojej 01, po odchyleniu przednich nadkoli na początku progu widać taką rynienkę, szok co tam zobaczyłem. Zlepy błota i piasku wydłubywałem garściami, potem resztę wypłukałem myjką, było tego po obu stronach więcej niż 1kg :shock: Nadkola nie są popękane, wydaje się że szczelne a i tak piach się dostaje wszędzie.
      imo warto umyć
      Pozdrawiam
      pedro

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Maru 123
        Mam pytanko dotyczące tych zdjęć a ściślej zdj.27/28 i 29/30 jakimi środkami czy tez metodą zlikwidowałeś te rysy/przytarcia ?
        Pozdrawiam,
        Grzegorz

        Komentarz


        • #29
          Marku 123

          Dzięki za zdjęcia.

          Przy okazji to chyba też na innym forum o kosmetyce aut jesteś? Od jakiegoś czasu studiuję to forum, jest co poczytać a później na co czyścić portfel

          Jeszcze raz dzięki. Wprawdzie mam O1 ale...na pewno się przydadzą
          NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

          Komentarz


          • #30
            Maru 123, udziel kilku rad jak myć ten silnik.
            Co do zdjęć Punto to chyba nie odpalił po myciu, stąd ten hak w przednim zderzaku :diabelski_usmiech

            Komentarz


            • #31
              Podwozie myję sam na myjce samoobsługowej bezdotykowej (2 - 3 razy). Sięgam lancą ile się da i czyszczę cały spód. Programy na automatach wg. mnie nie dają nic. Kiedyś patrzyłem jak w poprzednim Lanosie działa na automacie program do mycia podwozia. Te cienkie sikające strumyczki tylko mnie rozśmieszyły.

              Silnika nie myję.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez ruwado
                Podwozie myję sam na myjce samoobsługowej bezdotykowej (2 - 3 razy). Sięgam lancą ile się da i czyszczę cały spód. Programy na automatach wg. mnie nie dają nic. Kiedyś patrzyłem jak w poprzednim Lanosie działa na automacie program do mycia podwozia. Te cienkie sikające strumyczki tylko mnie rozśmieszyły.

                Silnika nie myję.
                Te popierdółki w automatach do mycia podwozia to kicha jakich mało. Z kolei na bezdotykowych mogli by się postarać i dawać choć jedną lance lekko zakrzywioną. Było by łatwiej. Na akrobacje to już kości nie te :lol:
                NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

                Komentarz


                • #33
                  Maru 123, udziel kilku rad jak myć ten silnik.
                  tu jest to\dobrze opisane Auto Shine Detailing
                  1.8T AGU L&K

                  2.0TDI BKD ELEGANCE

                  TOYOTA LAND CRUISER J95

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez watchman
                    Z kolei na bezdotykowych mogli by się postarać i dawać choć jedną lance lekko zakrzywioną. Było by łatwiej. Na akrobacje to już kości nie te :lol:
                    Fakt. Trzeba się ostro wyginać, a i tak mało widać - tylko na wyczucie. A kręgosłup strzyka...
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez ruwado
                      Zamieszczone przez watchman
                      Z kolei na bezdotykowych mogli by się postarać i dawać choć jedną lance lekko zakrzywioną. Było by łatwiej. Na akrobacje to już kości nie te :lol:
                      Fakt. Trzeba się ostro wyginać, a i tak mało widać - tylko na wyczucie. A kręgosłup strzyka...
                      ruwado

                      Dlatego pojechałem na myjkę gdzie mieli lancę zakrzywioną na rolce i po sprawie. Pewnie nie jest to idealne mycie ale lepsze to niż czekanie na deszcz i jazda po koleinach No i kręgosłup nie ucierpiał :lol
                      NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez ruwado
                        Podwozie myję sam na myjce samoobsługowej bezdotykowej (2 - 3 razy). Sięgam lancą ile się da i czyszczę cały spód.

                        Silnika nie myję.
                        no właśnie, o to miałem zapytać. jak daleko w przód sięgasz strumieniem wody?
                        Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                        Komentarz


                        • #37
                          Waśka, tak pi razy drzwi przednie Na wysokość podszybia. Właśnie dzisiaj przed pracą podjechałem i pierwszy raz umyłem spód po ostatniej zimie. Jeszcze tak ze dwa razy.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • #38
                            wystarczy wodą 2-3 razy przejechać, czy trzeba jakimś srodkiem czyszczącym w międzyczasie?
                            jest sens zrobić to na lewarku, żeby choć trochę podnieść wóz?

                            ktoś tam pisał że wystarczy po deszczach po kałużach pojeździć żeby umyć podwozie... :lol:
                            tu się zamoczy, tam zachlapie i zrobi się taka fajna solna skorupka która będzie w wyższej temperaturze żreć stal aż miło.
                            Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                            Komentarz


                            • #39
                              Po zimie zawsze podniosę auto na lewarku spryskam fest środkiem co używają na myjkach i dokładnie spłukuję karcherem, podwozie aż lśni po zabiegu 8)


                              OneDetailing.pl - Profesjonalne kosmetyki samochodowe. Zapraszam!

                              Komentarz


                              • #40
                                No tak, podwozie można umyć ale co potem z jego zabezpieczeniem antykorozyjnym? Czy po myjce ciśnieniowej nie należałoby poprawić zabezpieczenia?

                                Komentarz


                                • #41
                                  Nie. Mycie myjką ciśnieniową nie wyrządzi fabrycznemu zabezpieczeniu żadnych szkód.
                                  Czarny Elegance

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Poważnie?? Ja już kilka razy spotkałem się w tzw. fachowej literaturze o tym, że po myciu po zimie należy ponowić zabezpieczenie antykorozyjne. Może to zależy czym myjemy - woda czy detergent?

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      seba.79, gdyby woda lub chemia do mycia miała zaszkodzić fabrycznemu zabezpieczeniu, to po 1 sezonie zimowym nic z tego zabezpieczenia by nie zostało. Solanka sypana w zimie na ulice jest 1000000 kroć bardziej żrąca niż szampon z wodą.
                                      Mycie myjka ciśnieniową nic złego zabezpieczeniu nie uczyni.
                                      Czarny Elegance

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Ok, czyli jak rozumiem myjnia bezdotykowa załatwi sprawę tylko się po asfalcie poczołgać będzie trzeba ) ??

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          seba.79, na pewno pomoże, chociaż najlepiej by było podnieść samochód wysoko i dobrze wszystko umyc stojąc i widząc od dołu
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            W swojej O2 myłem podwozie w myjni samochodowej. Auto na podnośniku do góry, spryskanie całego podwozia detergentem, mycie karcherem gorącą wodą, cena 57 PLN. Jakość usługi bdb .
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X