Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III i Superb II FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chris11, Dokładnie, nie ma co wymieniać prawie nowego auta na podobne nowe, podobnie jak z golfem VI na golfa VII.

    Octę 3 najbardziej docenią kierowcy przesiadający się z octy 1
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • piramida, no to czekamy na Octavie 4
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Chris11
        Ja przedwczoraj miałem okazję krótko przejechać się Octavią III w wersji kombi z silnikiem TDI i muszę przyznać, że źle się w tym nie czułem... Wersja była elegance, fotele w półskórze i ten felerny boczek (a dokładniej podłokietnik) również obity skórą. Sławetne już twarde boczki nie rażą. Dla mnie całościowo, wnętrze ok.
        Poza tym, w mojej opinii całkiem nieźle wyciszony silnik, ponieważ nie wiedząc, że jadę TDI miałem wrażenie, że to TSI. Ponadto, w moim odczuciu, wspomaganie kierownicy nieco bardziej usprawnione niż w mojej IIFL.

        Natomiast konkluzja mojej przejażdżki jest taka (zresztą chyba już w tym wątku wspomniana), że nie widzę przeskoku technologicznego... Już wsiadając do OIII czułem się jak w swojej półtorarocznej OII.
        Swego czasu byłem napalony na wymianę, ponieważ wizualnie na zdjęciach i w folderze OIII wydawała mi się rewelacyjna, ale po tym krótkim zapoznaniu stwierdzam, że na chwilę obecną byłaby to strata pieniędzy.

        Owszem - wizualnie OIII jest to coś nowego i świeżego, co mi osobiście bardzo się podoba, ale technicznie dla mnie praktycznie żaden krok naprzód. Zostaję przy OII, wolę dokupić Citigo i chyba poczekam na tego nowego SUVa.

        Gdzie stoi na kombijka w Poznaniu
        NIOP...

        Komentarz


        • Niestety, w żadnym salonie. Służbowo przyjechała do firmy na testy.

          Komentarz


          • piramida, z jednej strony zgadzam się, ale tylko w przypadku gdy Twoje stwierdzenie dotyczy nowych aut :roll: już tłumaczę... :lol: zakłądając, że ktoś z szanownych kolegów zakupił nową FL dajmy na to elegance z fajnym silnikiem plus ksenon itd jakoś 1rok 1.5 temu... to będąc na jego miejscu również mocno zastanowił bym się nad nową OIII :wink: ale nie dlatego, że OIII jesttakie śmiakie czy owakie...poprostu gdybym rok wcześniej wydał około 90-100k na OII które jest zajebistym autkiem to raczej nie szedł bym w nową OIII ponieważ jak koledzy powyżej słusznie zauważyli nie ma tak dużego przeskoku technologicznego jak miało to miejsce w stosunku do OIvsOII

            no, ale zakaldając (np. posłużę się swoim przypadkiem), że na rynku za jakieś 4latka pojawią się fajne OIII liftback czy kombi to wtedy chętnie zamienię swojego SMOCZKA na myślę godnego nastęstępcę Z drugiej strony gdybym posiadał aktualnie worek zbędnej kasy to kto wie hihi :diabelski_usmiech
            nasze auta: MÓJ SMOCZEK

            Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

            Komentarz


            • BADYL, no tak, ktoś wczesniej napisał że na 1.5 roczną octę 2, więc auto prawie nowe i zamieniać je na o3 to bez sens chyba że ktoś ma podejście jak kolega marley gdzie auta nowe zmienia jak skarpetki i jeszcze przy tym zarabia
              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Seed
                przepraszam - a myslisz ze 1.9 czy 2.0 TDI w momencie kiedy jedziesz z pred 160 to ile pali? 5.5/100? zlopie tyle ze wir powstaje
                a skąd Ty masz takie dane?????

                moja była RS-ka w dodatku dłubnieta przy troche wiekszych prędkościach na autostradzie i drodze S mieściła sie w 7 litrach

                wiec albo pisz konkrety albo skończ pierdzielic smetki

                zaraził Cie pewien osobnik w tym Topicu urodą i wszech....... naj..... ( dopisz sobie co chcesz) VW to zmień forum i po kłopocie
                NajtFukinPatrol North-West

                UNIDEN 510 XL + ML145

                BYŁ ASZ
                PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                BYŁA TEŻ CEGA
                A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                Komentarz


                • Ten wekend spedzilem z OIII 1.4Tsi i drugi dzien dla porownania z Kiia Ceed 1.6GDI i o ile w samej dynamice silnika Ceed niema czego szukac to w wykonczeniu....no wlasnie
                  OII poprzedniego Ceeda jakoscia wnetrza niszczyla,a teraz no coz Ceed dorownal do prymusow w klasie no i przegonil OIII,tak tak ten Ceed jest naprawde super wykonczony jest o krok za G7.
                  Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez paweł2
                    Ten wekend spedzilem z OIII 1.4Tsi i drugi dzien dla porownania z Kiia Ceed 1.6GDI i o ile w samej dynamice silnika Ceed niema czego szukac to w wykonczeniu....no wlasnie
                    OII poprzedniego Ceeda jakoscia wnetrza niszczyla,a teraz no coz Ceed dorownal do prymusow w klasie no i przegonil OIII,tak tak ten Ceed jest naprawde super wykonczony jest o krok za G7.
                    A jak zawieszenie, prowadzenie i hałas wg Ciebie w O3 vs. Ceed?

                    Komentarz


                    • No nie może być, azjatycki kompakt lepiej wykończony od europejskiej klasy średniej :diabelski_usmiech

                      Komentarz


                      • paweł2, siedziałem w Kijanie i Link jest troszkę bardziej z tyłu niż o krok za golfem, z zewnątrz jest ok i to fakt, natomiast w środku plastyk i tandetne wykończenia jednak jeszcze są w pakiecie z tym autem.. oczywiście opinia Link..

                        Komentarz


                        • andriu21tg, w kijance naprawdę wiele zależy od poziomu wykończenia. W podstawowej rzeczywiście materiały są słabe, ale już XL, a w szczególności na skórach niewiele odstaje od VII, która w tej chwili jest poza zasięgiem całej konkurencji.

                          Komentarz


                          • Majowy, wiesz ja piszę o swoich odczuciach , na salonie stały 2 szt właśnie takie skrajne dobrze doposażone i wersja bida..samochód jest ok mi chodzi o detale, bo z zewnątrz super ale wykon słaby.. jest taki koleś na youtube który robi testy auto ale Link robi to b.dobrze ponieważ robi to powtarzalnie tzn w każdym aucie robi to samo te same stuki, domykania, jak ktoś niema czasu jeździć po salonach polecam co warto odpuścić w przedbiegach..

                            AvoIDoff - YouTube

                            można porównać Kijane i O3

                            Komentarz


                            • Ej no... co Wy chcecie od kijanki. Wnetrze to lider w klasie kompaktow, tuz za golfem. Naprawde wszystko co ma byc miekkie jest miekkie, na drzwiach nie szczedzono szmatki, design tez jest bardzo ciekawy... a w jasnym kolrze, z jasniesza gora deski wyglada super.

                              PS. Nawet parapet tylnych drzwi ma miekki, na czym poskapili np. w g7 Choc patrzac calosciowo Golf jest chyba dalej na prowadzeniu, bo jednak miekki material nie zawsze rowny miekkiemu materialowi a i "Alcantary" swoje robia

                              Komentarz


                              • Co jak co ale deska rozdzilecza duzo lepiej wykończona jest w O III niż w Ceedzie. O III ma dużo bardzije miękki materiał deski i dadatkowo ma on ładniejszą fakturę niż w Kii i mówię tu o wersji XL z jakiej siedziałem.
                                Kia ceed jest ładna i fajna, oraz na pewno nie mozna zarzucić jej tandetności, ale sorry do O III, to trochę jej brakuje.
                                Czarny Elegance

                                Komentarz


                                • Ceedowi pod wzgledem wnetrza brakuje do O3? O kurde, czego to sie mozna dowiedziec No ale coz, klasa srednia zobowiazuje! :hmm

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez ukuk
                                    O kurde, czego to sie mozna dowiedziec
                                    No widzisz. W takim razie wciśnij "pomógł".
                                    Zamieszczone przez ukuk
                                    No ale coz, klasa srednia zobowiazuje!
                                    Serio w to wierzysz ????
                                    Czarny Elegance

                                    Komentarz


                                    • ... "zadziwił" moge Ci wcisnac 8)

                                      Komentarz


                                      • ukuk, no to wciskaj 8) i tak to nic nie zmieni. Deska rozdzielcza w O III wykonana jest z dużo lepszych materiałów niż w Ceed. Tak samo w Octavii dużo lepsze - wygodniejsze są zarówno przednie fotele jak i tylna kanapa. Boczki faktycznie przyjemniejsze są w Ceedzie, bo są w miarę miękkie i częściowo tapicerowane, ale nie całe, bo w Cedzie kieszenie w płatach drzwi nie sa tapicerowane tak jak to ma miejsce w O III, a dość ważne, bo mam dość tłukącej się skrobaczki latającej po kieszeniach drzwiowych i tłukącej się o ich ścianki . Ale już miejsca wewnątrz jest więcej i to dużo więcej w O III. Czyli w ogólnym rozrachunku wnętrze ma lepsze Octavia.
                                        Czarny Elegance

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez ukuk
                                          ... "zadziwił" moge Ci wcisnac 8)
                                          dobre! :szeroki_usmiech

                                          ps. "pomogl" w tym watku wciskac chyba moze tylko jego zalozyciel... czyli ja :diabelski_usmiech
                                          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                          Spalanie - Motostat.pl

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Big
                                            Co jak co ale deska rozdzilecza duzo lepiej wykończona jest w O III niż w Ceedzie. O III ma dużo bardzije miękki materiał deski i dadatkowo ma on ładniejszą fakturę niż w Kii i mówię tu o wersji XL z jakiej siedziałem.
                                            Kia ceed jest ładna i fajna, oraz na pewno nie mozna zarzucić jej tandetności, ale sorry do O III, to trochę jej brakuje.
                                            Zostawię to bez komentarza

                                            Mialem okazje pojeździć 1.8 tsi, silnik super taka mala formułka z tej o3

                                            Ogólnie samochód poprawny, chociaż jak tu już wiele komentarzy było, bez skoku jakościowego w porównaniu z o2 fl.

                                            Pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • Moim zdaniem podwzgledem materialow i jakosci OIII jest za Cedem.
                                              Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                                              Komentarz


                                              • Słyszałem, że Skoda codziennie, zwłaszcza zimą, dostawała setki listów od zdesperowanych użytkowników skody ( podobnie jak Top Gear) , którzy mieli dość obijania się skrobaczki w kieszeni drzwi. Pod ich wpływem w O3 problem został permanentnie, podwójnie rozwiązany - raz te tapicerowane kieszenie a dwa co bardziej "emejzing" jedyne w swoim rodzaju rewolucyjne montowanie skrobaczki w klapce wlewu paliwa. Nareszcie miliony sfrustrowanych skodziarzy nie muszą już bać sie zimy i tego stukania w kieszeni, i mogą odetchnąć z ulgą :szeroki_usmiech
                                                Test ceed'a robiony przez Jeremy-ego wypadł nad wyraz dobrze :wink: .
                                                A na poważnie- ja się przyłączę do tych którzy uważają , ze wnętrze skody robi słabsze wrażenie niż ceeda. Ale pod względem miejsca oddaję skodzie prymat. W ceedzie z przodu zwłaszcza na kolanach było mi ciasno (a wielkoludem nie jestem - w dolnej części to i30 ma więcej miejsca - w ogóle robi wrażenie przestronniejszego jak dla mnie) ale design i wykończenie bogatszych ceed'ów mnie przekonuje. Jest bardzo dobre.

                                                Komentarz


                                                • KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                                  Komentarz


                                                  • Seed, ale g... te siedzenia Ceed ma lepsze 8) W ogóle to Octavia to największe g... na rynku. Zobacz te szwy na zagłówku są twarde i o 2 mm za krótkie :diabelski_usmiech
                                                    Czarny Elegance

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X