Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III i Superb II FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez kabanos
    Tyle co piramida na 6-ce przy 200
    a jakie opory przy tym? powietrza i z opon - to opory generuja spalanie przy duzych predkosciach.

    Zamieszczone przez marlej108
    Ale mi osobiscie sam dzwiek diesla wcale nie przeszkadza
    pewnie, ze nie przeszkadza - na postoju i jałowym biegu - ponoc dzwiek klekota ma ta sama czestotliowc co mruczenie kota 8) tazke musi byc milo. gorzej przy 140 km/h w O1 AXR jest juz nieprzyjemnie i to bardzo.

    [youtube] [/youtube]
    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

    Komentarz


    • Seed - jest jedna zasadnicza roznica ktora musisz zrozumiec. Jezeli Piramida jedzie 200 on muska delikatnie gaz, jak Ty jedziesz 160 masz gaz do oporu. Ja jadac ostatnio z niemiec caly czas 160 - 180 gdzie srednia z 400 km wyszla mi 139 km/h octa spalila 7.5, bo tez nie musialem deptac do oporu, przed czipem przy takiej jezdzi wyszloby wiecej.
      I tak jak inni pisali spalanie spalaniu nie rowne, jeden w tsi bedzie mial mniejsze od tego w tdi ale tylko za sprawa stylu jazdy. Najlepiej by bylo zrobic ta sama trase takim samym stylem jazdy, najlepiej nie emeryckim, to wtedy nie byloby juz takiej malej roznicy.
      Ja nie chce kupowac auta z tsi tylko po to zeby sie cieszyc ze jak muskam gaz to pali litr wiecej niz moj stary klekot ktory byl palowany caly czas :diabelski_usmiech
      Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

      Komentarz


      • Zamieszczone przez piramida
        Zamieszczone przez kabanos
        Seed, tylko że ty przy 160-ciu jadąc na 5-ce, masz na blacie około 3500 obr. Tyle co piramida na 6-ce przy 200 :wink:
        o przepraszam, przy 190 mam 3500 dlatego zazwyczaj nie jeżdżę szybciej :lol:
        Dlatego napisałem "około" :P

        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

        Komentarz


        • Zamieszczone przez radekgw
          I tak jak inni pisali spalanie spalaniu nie rowne, jeden w tsi bedzie mial mniejsze od tego w tdi ale tylko za sprawa stylu jazdy. Najlepiej by bylo zrobic ta sama trase takim samym stylem jazdy, najlepiej nie emeryckim, to wtedy nie byloby juz takiej malej roznicy.
          Na forum passatowym czytałem takie porównanie (nie pamietam, czy ktoś u nas forum umieszczał linka). Jechały w trasę wakacyjną, kilka tys km dwa Passaty - 2.0 TDI 170 KM oraz 1.8 TSI. Obydwa samochody jechały razem, więc dynamika, prędkości i warunki takie same. Celowo zostały tak samo obciążone co do liczby osób i bagażu. Po podsumowaniu wyszło, że TSI spaliło ok 1,5 l więcej na 100 km od TDI. Jak znajdę link to podam
          Pozdrawiam
          Northeusz

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Northeusz
            Obydwa samochody jechały razem, więc dynamika, prędkości i warunki takie same.
            jak wiadomo chyba najmniej ekonomiczna jazda to jazda za kimś

            nie szukaj, wiadomo, że w trasie TSI palą bardzo mało, ale większość z nas jeździ po mieście a nie na wakacje przecie.
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez radekgw
              Jezeli Piramida jedzie 200 on muska delikatnie gaz, jak Ty jedziesz 160 masz gaz do oporu.
              "muska delikatnie gaz" - :lol:
              przy 160 nie mam gazu do oporu. do oporu mam przy 190. jeszcze raz zwracam uwage na podstawowa kwestie w spalaniu - opór powietrza - szczegolnie przy predkosciach rzedu 200 km/h.
              Takze musisz radekgw zrozumiec, iz siła oporu powietrza jest wprost proporcjonalna do kwadratu prędkości auta. i to jest klucz, a nie wartosc obrotow. 8.5L przy 200km/h? - nierealne....

              Polecam artykul:
              Strona nie została znaleziona | AutoTesty.net.pl
              KLIK -> O3 1.4 TSI EL

              Komentarz


              • Zamieszczone przez szkoda
                jak wiadomo chyba najmniej ekonomiczna jazda to jazda za kimś
                I właśnie nie wiadomo, który za którym jechał w "tunelu powietrznym" . Przytoczyłem taki przykład, bo tam były jazdy m.in. po autostradach, wysokie prędkości itd itp.
                Pozdrawiam
                Northeusz

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Seed
                  Zamieszczone przez radekgw
                  Jezeli Piramida jedzie 200 on muska delikatnie gaz, jak Ty jedziesz 160 masz gaz do oporu.
                  "muska delikatnie gaz" - :lol:
                  przy 160 nie mam gazu do oporu. do oporu mam przy 190. jeszcze raz zwracam uwage na podstawowa kwestie w spalaniu - opór powietrza - szczegolnie przy predkosciach rzedu 200 km/h.
                  Takze musisz radekgw zrozumiec, iz siła oporu powietrza jest wprost proporcjonalna do kwadratu prędkości auta. i to jest klucz, a nie wartosc obrotow. 8.5L przy 200km/h? - nierealne....

                  Polecam artykul:
                  Strona nie została znaleziona | AutoTesty.net.pl
                  Zamiast czytac artykuly wole sam sprawdzac na sobie. Wiem ze gdy moja octa miala 90km i latalem z nia predkosciami 160-180 to jadla duzo wiecej niz jak ma teraz 160 KM. A opory powietrza raczej sie nie zmienily, dlaczego tak sie dzieje ?
                  Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                  Komentarz


                  • O dupę rozbić taki test: "spisaliśmy dane z komputera pokładowego"
                    Dziękuję, do widzenia :lol:

                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                    Komentarz


                    • Seed,
                      Specjalnie dla ciebie przejechałem sie obwodnicą i wyszlo mi tak:
                      200km/h na tempomacie spalanie z kompa okolo 11.5 realnie 11
                      180km/h spalanie z kompa okolo 9.5 realnie 9

                      Tak więc zwracam honor, miałeś rację ze przy 200 jest nie realne spalanie rzędu 8.5l

                      8.5 to mi wychodzi jak robie trasę Kraków-Wroclaw w 1.5h :lol:
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez piramida
                        Seed,
                        Specjalnie dla ciebie przejechałem sie obwodnicą i wyszlo mi tak:
                        200km/h na tempomacie spalanie z kompa okolo 11.5 realnie 11
                        180km/h spalanie z kompa okolo 9.5 realnie 9

                        Tak więc zwracam honor

                        8.5 to mi wychodzi jak robie trasę Kraków-Wroclaw w 1.5h :lol:
                        rozumiem ze "niemiecką" obwodnicą :twisted:
                        bo jesli nie, to sugeruje zmienic jednostke na "Siwca"
                        odpowiedni 1,11 i 1 Siwiec...

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez yogi_at_pozen
                          Zamieszczone przez piramida
                          Seed,
                          Specjalnie dla ciebie przejechałem sie obwodnicą i wyszlo mi tak:
                          200km/h na tempomacie spalanie z kompa okolo 11.5 realnie 11
                          180km/h spalanie z kompa okolo 9.5 realnie 9

                          Tak więc zwracam honor

                          8.5 to mi wychodzi jak robie trasę Kraków-Wroclaw w 1.5h :lol:
                          rozumiem ze "niemiecką" obwodnicą :twisted:
                          bo jesli nie, to sugeruje zmienic jednostke na "Siwca"
                          odpowiedni 1,11 i 1 Siwiec...
                          No a jak inaczej przecież do obwodnica Berlina jest rzut beretem :lol:

                          A tak pół serio to wiesz, internet wszystko przyjmie nawet 300km/h octavią po autostradzie więc nie ma sie czym za bardzo przejmować, na wokandzie chyba nikt na serio nie bierze takich wpisów na poważnie? :wink:
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • :lol:
                            KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                            Komentarz


                            • Seed, doczekales sie
                              Tato,tato...czy to auto jest chore?
                              Nie synku...to diesel PD.

                              Honda...the power of dreams.
                              Byla Octavia...jest Accord i CBR 650F

                              Komentarz


                              • chcialbym :P

                                narazie ogladam takie obrazki i sie slinie 8)
                                KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                Komentarz


                                • marlej108, zgadza się. BPS SA działa z Carsedem. I faktycznie nie biorą desli tylko TSI. Ja sam pracuję w tej branży spółdzielczej i w połowie maja z Carsedu ma przyjechać do nas O III 1.4 TSI.
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Seed
                                    chcialbym :P

                                    narazie ogladam takie obrazki i sie slinie 8)
                                    Seed, żeby nie było, że jako bufon Ci tylko dopierd...lam...
                                    Widziałem dziś kolejną białą z ciemnymi szybami, na dużych felach..... no ładna. (faktycznie mi sie widzi , bez słodzenia :wink: )


                                    Piramida, ale przyjemność akustyczna chyba wątpliwa z takiego zapylania, co? Ja pamiętam swoją to jak te 200 testowałem to oprócz wyjca spod maski to szumy zewsząd już były mega zajebiste. U Ciebie pewnie silnik tak nie drze ryja jak 1,9 w serii na maxie pędzony - bo ten był bezlitosny ale resztę chyba słychać co?

                                    Pozdro

                                    Komentarz


                                    • :szeroki_usmiech
                                      KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                      Komentarz


                                      • Alonzo_, trzeba podkreślić że mam wydech 2.75 cala na dwóch tłumikach przelotowych więc ciszy jak w audi A8 nie ma się co spodziewać :wink: ale skoro jadąc do Chorwacji z rodzinką nie musieli zażywać aspiryny na ból głowy więc jest ok :szeroki_usmiech

                                        Tak na serio, skrzynia 6 więc tragedii nie ma, mogę lecieć 300km bez problemu non stop bez zatrzymywania, jest jeszcze inna kwestia, 2.0 16V jedna ma większą kulturę pracy niż poczciwe 1.9 więc klekot nie jest tak dokuczliwy jak by sie wydawało :wink:
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez piramida
                                          Alonzo_, trzeba podkreślić że mam wydech 2.75 cala na dwóch tłumikach przelotowych więc ciszy jak w audi A8 nie ma się co spodziewać :wink: ale skoro jadąc do Chorwacji z rodzinką nie musieli zażywać aspiryny na ból głowy więc jest ok :szeroki_usmiech

                                          Tak na serio, skrzynia 6 więc tragedii nie ma, mogę lecieć 300km bez problemu non stop bez zatrzymywania, jest jeszcze inna kwestia, 2.0 16V jedna ma większą kulturę pracy niż poczciwe 1.9 więc klekot nie jest tak dokuczliwy jak by sie wydawało :wink:
                                          Jasne i skrzynia , o czym zapomniałem. 6 vs. 5 - gdzie ok 200 to już but w podłodze.
                                          Ale zapewne hałas aż tak też nie grałby roli gdyby mi sie tak "plecy kleiły" do fotela jak Tobie :wink: .
                                          Pozdro

                                          Komentarz


                                          • Alonzo_, nie róbmy juz syfu w tym temacie bo wystarczająco dużo o boczkach i innych pierdołach napisano już stron więc chyba was kiedys przewiozę to zobaczycie jak mocne 2.0tdi pracuje, jeździ i pierdzi a wtedy docenicie ciszę w przyszłej O3 :szeroki_usmiech
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz


                                            • Octavia RS na torze

                                              Skoda Octavia RS | Ostatnie testy na Nürburgringu

                                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                              Fotki
                                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                              Fotki

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez mirek_p11
                                                fele ma fajne
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz


                                                • no, właśnie miałem napisać, że ma zajefajny felunek

                                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                  Fotki
                                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                  Fotki

                                                  Komentarz


                                                  • Ja przedwczoraj miałem okazję krótko przejechać się Octavią III w wersji kombi z silnikiem TDI i muszę przyznać, że źle się w tym nie czułem... Wersja była elegance, fotele w półskórze i ten felerny boczek (a dokładniej podłokietnik) również obity skórą. Sławetne już twarde boczki nie rażą. Dla mnie całościowo, wnętrze ok.
                                                    Poza tym, w mojej opinii całkiem nieźle wyciszony silnik, ponieważ nie wiedząc, że jadę TDI miałem wrażenie, że to TSI. Ponadto, w moim odczuciu, wspomaganie kierownicy nieco bardziej usprawnione niż w mojej IIFL.

                                                    Natomiast konkluzja mojej przejażdżki jest taka (zresztą chyba już w tym wątku wspomniana), że nie widzę przeskoku technologicznego... Już wsiadając do OIII czułem się jak w swojej półtorarocznej OII.
                                                    Swego czasu byłem napalony na wymianę, ponieważ wizualnie na zdjęciach i w folderze OIII wydawała mi się rewelacyjna, ale po tym krótkim zapoznaniu stwierdzam, że na chwilę obecną byłaby to strata pieniędzy.

                                                    Owszem - wizualnie OIII jest to coś nowego i świeżego, co mi osobiście bardzo się podoba, ale technicznie dla mnie praktycznie żaden krok naprzód. Zostaję przy OII, wolę dokupić Citigo i chyba poczekam na tego nowego SUVa.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X