Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III i Superb II FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez marlej108
    Zamieszczone przez szkoda
    no dobra, dzisiaj w końcu i ja dotarłem do salonu Skody, tylko, że... zapomniałem że jest już ta nowa octavia, bo wpadłem po te cholerne żaróweczki w3w (są po 4PLN :lol: ).
    oczywiście jak już wpadłem i zobaczyłem to mi się przypomniało :lol:
    no ale w sumie, nawet mi się nie chciało do niej podejść, jestem przekonany, że będzie tak samo fajna jak OI i OII, ale chyba nie ma się specjalnie nad czym rozwodzić, mamy jednak dość nudne samochody
    główne moje spostrzeżenie jest takie, że jednak brązowy kolor na samochodzie to lekka kupa
    o kurw..czę to sie dopiero nazywa "miłośnik" Octavii.... wstyd!!!! :diabelski_usmiech
    ale nad czym się tutaj spuszczać, octa to poprawne auto bez fajerwerków więc nie trzeba mieć ciśnienia co by stać już o 7 rano przed salonem :wink:
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz


    • piramida, wczoraj miałem napisać posta z porównaniem octy elegance 1.4TSI vs bezpośrednimi konkurentami tj. G7, Astra sedan, KIA ceed, hiundai i30,ford focus, no i porównując ceny analogicznych wersji wyposażenia + podobne mocowo silniki OIII nie wypada w tym zestawieniu tak źle :roll:

      tzn. alonso spuszcza się że za taką cenę OIII to jakaś porażka, ale inne auta z tego samego segmentu z podobnym silnikiem i wyposażeniem wypadają (wg konfiguratora) bardzo podobnie...baaa taniej od octy na dzień dobry wypadł tylko ford focus ponieważ już w konfiguratorze został doliczony upust dealerski w wysokości 8500tys... Nie chce mnie się dokdładie sprawdzać bo wczoraj wywaliłem posta ale nie zapisałem i kuźwa zniknął i dziś mnie się nie chce porównywać :diabelski_usmiech
      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

      Komentarz


      • BADYL, mi się octa 3 podoba i nie wykluczone że ją kupię ale tylko i wyłącznie z silnikiem 2.0tfsi aczkolwiek wolałbym 4x4 z tym silnikiem ale niestety nie ma takiej opcji w skodzie dlatego mimo sympatii do skody może sie okazać że wyląduje w grupie audi czy vw
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • Zamieszczone przez BADYL

          tzn. alonso spuszcza się że za taką cenę OIII to jakaś porażka.......
          Że kto? Że niby ja? (bo w sumie takiego nicka jak napisałeś nie mam - ale innego tu podobnego nie widzę)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Alonzo_
            ale raczej nie cena tej konkretnej wersji....i być może niekoniecznie wersja podstawowa
            Chyba ,że to wszystko przysłoni wygląd...(IMO całkiem całkiem ) , ale chyba nie Tobie
            nasze auta: MÓJ SMOCZEK

            Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

            Komentarz


            • BADYL

              Ten film leciałem troszkę "na podglądzie" bo długi.
              Czy tam, w tym filmiku, jest cena tej konkretnej wypasionej wersji gdzieś podana?

              Edit

              Nie chce mi sie czekać.

              Napisze tak: Czep sie lepiej "swojej baby" jak to mawiał klasyk . (żarcik jakby co)
              Masz zespół napięcia przed..... czy co?
              Wyrywasz zdanie i traktujesz to jako moje żale.
              To wyjaśniam.
              Zdanie było do Marleja - nie do Ciebie jak widać , słusznie.
              Dalej. Marlej napisał, ze mu sie to kombi podoba i w tonie lekko żartobliwym pozwoliłem sobie napisać, że takie ładne i wypaśne jak to to mu sie w cenniku nie spodoba raczej , bo to wyjściowo sporo ponad 100kzł ze zwykłym 1,4 wychodzi ( za obecnego HB - czy kombi będzie w podobnych cenach?).
              A dalej napisałem, ze jeśli nie ta wypaśna wersja ( przez tę cenę właśnie - ale bez przytyk , ze to drogo na tle konkurencji) - to podstawowa już mu sie nie spodoba zwłaszcza, że Marley dość krytyczny jest w ocenie jakości O3.
              Łapiemy moją myśl?
              I żeby uściślić.
              Jakbyś poczytał i był uczciwy to byś mnie sie tak nie czepiał.
              Zauważyłbyś , że moja ocena ewoluowała z trochę krytycznej na całkiem pozytywną (ale bez żadnego zachwytu) jak myśle - po macankach i przejażdżce. Widzę braki i niedociągnięcia, ale powtarzając się - w cenie ok 70 kzł za 1,4 uważam ze to nie głupi pomysł - oczywiście jeśli sie komuś tak podoba bardzo to i niech >100 kawałków daje - nie pochwalam takiego już wyboru ale kto bogatemu zabroni...
              Ale gdy skonfigurowałem sobie 2.0TDI pod siebie to katalog 106 kzł pokazał -tylko to co mam u siebie. Miałbym na plus biksenony a nie ksenony i pamięć fotela (obydwie rzeczy w sumie dziś bardzo chciałbym mieć) . Nawet jakbym dostał z 12-15% (jesli tyle bym dostał) upustu i na 90 kilka kzł by zeszło to to jest cena przy poziomie której ja osobiście wole już jej "konkurencje" z prawdziwych średniaków - ta ocena (że O3 to wyrośnięty kompakt) akurat jest u mnie niezmienna. Ale nie chce tym znowu wywoływać dyskusji namiętnych czy O3 to już passat czy jeszcze nie. Jak również dyskutować czy mój wybór był lepszy/gorszy niż np kogoś kto zamówił O3 w 2,0 TDI. Ja nikogo nie "nawracam" także mnie też nie trzeba.
              Tyle ode mnie kolego.
              Pozdro i miłego dnia.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Majowy
                Zamieszczone przez ukuk
                Sugerujesz, ze Majowy majac uwagi co do nowej OIII nie jest Prawdziwym Skodo-Polakiem Patriota?
                Widzisz, jestem zadowolony z O2FL i może zbyt wiele oczekiwałem od O3. Po tym co zobaczyłem, podotykałem i po jeździe próbnej jestem rozczarowany. Bo miało być lepiej, a nie jest. I nie piszę o wyglądzie zewnętrznym, bo auto jest ładne i mi się podoba. Silniki poprawione w stosunku do poprzednich, zobaczymy jak z awaryjnością, na razie żadnych uwag. Jeździłem 2,0TDI w wyposażeniu Elegance, silnik na wolnych obrotach cichszy od mojego, ładnie się zbiera, ale w czasie jazdu w aucie wcale nie jest ciszej. Przy niskich prędkościach wyraźnie słychać silnik, a przy wyższych szum powietrza i oporów toczenia. Na obwodnicy lekko przycisnąłem i przy 140-150 jest już głośno. Nie wiem, czy nawet nie głośniej niż w moim kombi. Więcej nie próbowałem, bo sprzedawca zaczął mnie hamować ai ruch był spory. A najgorsze, że słychać zawieszenie, szczególnie przy wpadnięciu tyłu w krótką płaską dziurę (na mocno łatanej nawierzchni) no i na kostce. W czasie jazdy całkowicie wyłączyłem radio i zawieszenie słychać od spodu, jakby przyoszczędzili na wygłuszeniu podłogi. Na równej drodze auto ładnie się trzyma, nie można przy normalnych prędkościach wyczuć, że z tyłu jest belka, ale przy szybszym wejściu w dziurawy łuk już to czuć. Ciężko to opisać, trzeba pojeździć, ale różnica jest wyraźnie wyczuwalna. Tył jest bardziej nerwowy, zdaje się, że wyjeżdża na zewnątrz łuku. Plastykowe boczki już sobie daruje, tylna kanapa mi lata bo i tak przez najbliższe kilka lat jeżdżę z fotelikiem, a teściowa nie człowiek... Nie sprawdziłem do końca, ale chyba w podłokietniku nie ma chłodzenia. Tym razem skupiłem się jednak na właściwościach jezdnych, a nie wyglądzie w środku. Sprawdzę nstępnym razem.
                Podsumowując jestem zawiedziony układem jezdnym i komfortem podróżowania. Niestety ale nie jest lepiej niż w O2FL, a dla mnie wręcz gorzej. Nie dość, że belka, to według mnie jeszcze głośniej. A porównuję liftbacka z kombi, gdzie ten pierwszy powinien być cichszy. Przy prędkościach autostradowych jest już po prostu głośno, a dla mnie to akurat jest duży minus.
                Ale ja sie wlasnie w 100% zgadzam i lekko sie tylko nabijam z tych ktorzy "nekaja" innych forumowiczow bo odwazyli sie oni napisac, ze nie jest idealne.

                Poza tym, tez jezdzilem na jezdzie probnej i mialem dokladnie takie same uwagi jak Ty. ....No pomijajac zawieszenie bo niestety dostalem wersje z wielowahaczem i nie bylem w stanie ocenic jak zachowuje sie to "potanione", ktore ewentualnie mialbym przy silniku w ktory celuje (1.4).
                Konkludujac, gdyby nie wyciszenie to podejrzewam, ze samochod bylby juz zamowiony (nawet z tandetnym boczkiem sie pogodzilem)

                Komentarz


                • Alonzo_, odniosłem się tylko do ogólnego narzekania i przytoczyłem tylko tę jedną wypowiedź ponieważ nie mam zamiaru wchodzić w polemikę/pyskówkę na temat wyższości octavi nad innymi modelami z którymi octavia konkuruje....

                  Wielu z kolegów, którzy mieli styczność z OII na którą nie narzekali ba nawet chwalili i uważali za dobre auto już na OIII często wieszają psy...bo belka z tyłu (tu akurat szkoda) że sławetne boczki i inne duperele dyskreydyują OIII. Że za cenę octavi można mieć inne lepsze lepiej wyposażone auto...ale czy napewno? W poprzednim poscie już napisałem, ale powtórzę OIII cennikowo wypada baardzo podobnie do swoich bezpośrednich konkurentów, a co kto wybierze to jego indywidualna sprawa :wink:
                  Będąc na motorshow w Poznaniu siedziałem i w G7 i seedzie i w octavi, macałem również focusa...każde z tych aut ma coś do zaoferowania (no i dobrze) ale porównując te auta w stosunku do ceny i wyposarzenia OIII wypada tak samo jak nie lepiej....i sławetne tańsze huindaje czy KIA nie są wcale tańsze, a czy są lepsze? kwestia indywidualna i do pozdostawienia subiektywnej ocenie każdego z nas :wink: Czy w konkurencji są twarde boczki, belka lub czy mają lepsze wygłuszenie tego nie wiem :wink: pozdrawiam LUZ
                  nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez BADYL
                    Alonzo_, odniosłem się tylko do ogólnego narzekania i przytoczyłem tylko tę jedną wypowiedź ponieważ nie mam zamiaru wchodzić w polemikę/pyskówkę na temat wyższości octavi nad innymi modelami z którymi octavia konkuruje....
                    To strzeliłeś raczej kulą w płot.
                    Ale trudno, czasami trzeba się za innych potłumaczyć (j/w) :wink:

                    Pozdro

                    Komentarz


                    • Coraz mniej kamuflażu






                      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                      Komentarz


                      • Szkoda spoilera z OII, to byl najladniejszy spoiler w historii motoryzacji

                        Komentarz


                        • O ile ten spojler na 4 zdjęciu wygląda całkiem znośnie, to już widok z tyłu to całkowita porażka. :evil:

                          Komentarz


                          • SII FL wygląda gorzej od poprzednika,
                            OIII RS wygląda gorzej od podstawy.

                            Ktoś tam ostro koksuje w skodzie :|

                            Komentarz


                            • Az tak zle chyba nie jest, mysle ze w bialym, z czarnymi felgami bedzie bardzo OK.

                              A tak juz odbiegajac od RS-a,bardzo ladnie wyglada taka fajna mala, akcesoryjna lotka majaca postac delikatnej listewki. Widzialem to na zywo w graficie, i polecam

                              Komentarz


                              • Mi tam sie podoba i to bardzo, oprocz tego spojlerka z tylu i mam nadzieje ze to zart ze strony skody :roll: bo chyba sam ze swoimi 2 lewymi rekoma cos lepszego bym sklecil, albo zostawil ten z O2
                                Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                Komentarz


                                • Mi również sie podoba. Widać, że kształt zderzaków bedzie dużo bardzej agresywny. Do tego dojdą jeszcze jakieś duże i ładne alumy i naprawdę wyjdzie fajny agresywny samochód. Spojler faktycznie zostawiłbym ten z O II RS. Dodałbym też lusterka zewnętrzne lakierowane na czarno.
                                  Czarny Elegance

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez irekk
                                    SII FL wygląda gorzej od poprzednika,
                                    OIII RS wygląda gorzej od podstawy.

                                    Ktoś tam ostro koksuje w skodzie :|
                                    rewelacyjny tekst!

                                    :zlosnik1: :zlosnik1: :zlosnik1:
                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • Nie wiem czy jej tak ładnie w czarnych butach

                                      ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                                      Uploaded with ImageShack.us
                                      Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                      Komentarz


                                      • Czy wiecie może jak długo trwają wszystkie procedury od momentu wyprodukowania auta do czasu kiedy znajdzie się w salonie? Moje auto miało być wyprodukowane w zeszłym tygodniu ale okazało się że albo system zawalił albo ktoś zapomniał o kilku autach z 16-ego tygodnia i zostalo wyprodukowane dzis. Miałem odbierać auto 30 kwietnia ale w takim przypadku to pewnie mało realne? Mam tylko nadzieję że auto nie miało żadnej przygody o której diler nie chce mi powiedzieć.
                                        OIII 1.2 TSI 105 KM

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez padero
                                          Nie wiem czy jej tak ładnie w czarnych butach

                                          ]Obrazek"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                                          Uploaded with ImageShack.us
                                          Ale co to za buty? Pasują jak tenisowki do garniaka :lol:

                                          Odnośnie spojlera, juz widzę jaki bedzie pierwszy mod, wymiana tego badziewia na inny a jak nie bedzie ladniejszych zamienników to się wyprodukuje na wzór tego z O2 :diabelski_usmiech
                                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                          Komentarz


                                          • dontak, Nie przejmuj się produkcja mojego auta tez została przesunięta z 18 na 20 tydzień, ktoś też juz tu wcześniej pisał, że mu przesunęli, podobno ma to związek ze zmianą produkcji roku modelowego w 22 tygodniu, za to wynegocjowałem darmową OIIFL zastępczą do czasu odbioru auta
                                            Od czasu wyprodukowania auta maksimum dwa tygodnie trzeba czekać na odbiór.

                                            Zamieszczone przez ukuk
                                            A tak juz odbiegajac od RS-a,bardzo ladnie wyglada taka fajna mala, akcesoryjna lotka majaca postac delikatnej listewki. Widzialem to na zywo w graficie, i polecam
                                            Pytałem w salonie o tą lotkę, można już zamówić, koszt 950 PLN, w 1.8TSI jest w standardzie. Za tą kasę nie zamówiłem, pewnie za jakiś czas będzie za 200 PLN u rzemieślników
                                            Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                            Komentarz


                                            • padero, to mnie nie pocieszyles Myślałem że na majowy weekend pojadę nowym autem. Może mnie w takim przypadku uda się coś wynegocjować. Myślisz że jest szansa na jakieś dodatki do auta?
                                              OIII 1.2 TSI 105 KM

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez piramida
                                                Odnośnie spojlera, juz widzę jaki bedzie pierwszy mod, wymiana tego badziewia na inny a jak nie bedzie ladniejszych zamienników to się wyprodukuje na wzór tego z O2
                                                przeciez to jest zakamuflowane auto. a spojler jest naumyslenie zmieniony.
                                                KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Seed
                                                  Zamieszczone przez piramida
                                                  Odnośnie spojlera, juz widzę jaki bedzie pierwszy mod, wymiana tego badziewia na inny a jak nie bedzie ladniejszych zamienników to się wyprodukuje na wzór tego z O2
                                                  przeciez to jest zakamuflowane auto. a spojler jest naumyslenie zmieniony.
                                                  skoro tak to dobrze aczkolwiek na wizualizacjach był bardzo podobny
                                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez dontak
                                                    padero, to mnie nie pocieszyles Myślałem że na majowy weekend pojadę nowym autem. Może mnie w takim przypadku uda się coś wynegocjować. Myślisz że jest szansa na jakieś dodatki do auta?
                                                    Hmmm... teraz jak już auto wyprodukowane, to może byc za pózno, mnie sprzedawca poinformował trochę wcześniej,że będzie poślizg czasowy, a że wcześniej już było pod górkę z moim zamówieniem(czytaj kilkadziesiąt stron wcześniej), więc miałem kartę przetargową, wyraziłem swoje wielkie niezadowolenie z kolejnego opóznienia i udało mi sie wywalczyć auto zastępcze, bo rabat z dodatkami to wywalczyłem już wcześniej .
                                                    Oczywiście nikt nie broni Ci próbować, być może coś tam ugrasz.
                                                    Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X