Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III i Superb II FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Majowy
    Jak to czytam, to naprawde Skoda powinna byc dumna ze swoich klientow. Teraz wszyscy sobie wmawiaja, ze tandetne plastykowe boczki w aucie klasy sredniej i sztywna belka to krok do przodu. A ja w poprzedniej generacji mam miekkie boczki wylozone skora i wielowahaczowe zawieszenie. A na dodatek w nowym modelu jest jeszcze glosniej. Wiec o jakim postepie tu mowimy. Oprocz zwiekszenia rozstawu osi i nowych silnikow nie widze zadnych korzysci.
    głupiś...


    pakiet SUNSET bedzie mozna zamawiac w kombi i zwyklej wersji
    co do ciemnych szyb - opcja "przyciemniane szyby" sa w kazdej wersji w O3.
    KLIK -> O3 1.4 TSI EL

    Komentarz


    • Zamieszczone przez NIEKUMATY_PL
      Zamieszczone przez test15510
      Codziennie w pracy przechodzę obok Octavii 3 Combi w ładnym czerwonorajdowym kolorze. Według mnie ładne auto, przypomina nieco Audi z linii, dużo ładniejsze niż O3Sedan, grill z przodu nadal brzydki, ale aż tak nie wali nim po oczach. W środku chyba bez rewelacji.
      Mógłbyś wrzucić parę fotek jak wygląda w tym kolorku kombi ?? please
      Identiko jak na tych zdjęciach (tylko bez ładnych pań):
      En direct du salon de Genève - Skoda Octavia 3 Combi : du volume
      Niezależnie od marki i modelu - Forum OCP - najlepsze forum samochodowe w Polsce.

      Komentarz




      • W końcu w OIII Combi będzie opcja elektrycznej klapy bagażnika... :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • No przecież to segment D 8-)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez irekk
            No przecież to segment D 8-)
            jaki D?!? Bezczelnosc! To wlasciwie klasa E... :diabelski_usmiech

            [ Dodano: Wto 23 Kwi, 13 12:38 ]
            Zamieszczone przez bohen


            W końcu w OIII Combi będzie opcja elektrycznej klapy bagażnika... :diabelski_usmiech
            musze sie przyznac, ze... mi sie podoba toto kombi
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • Zamieszczone przez marlej108
              musze sie przyznac, ze... mi sie podoba toto kombi
              hehe ciekawe co czas przyniesie... :wink:
              nasze auta: MÓJ SMOCZEK

              Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Majowy
                Jak to czytam, to naprawde Skoda powinna byc dumna ze swoich klientow. Teraz wszyscy sobie wmawiaja, ze tandetne plastykowe boczki w aucie klasy sredniej i sztywna belka to krok do przodu.
                Czy aby na pewno? Poczytaj dokładniej i nie uogólniaj aż tak, kolego. :wink:

                Zamieszczone przez marlej108
                Zamieszczone przez bohen


                W końcu w OIII Combi będzie opcja elektrycznej klapy bagażnika... :diabelski_usmiech
                musze sie przyznac, ze... mi sie podoba toto kombi
                Marlej, ale raczej nie cena tej konkretnej wersji....i być może niekoniecznie wersja podstawowa
                Chyba ,że to wszystko przysłoni wygląd...(IMO całkiem całkiem ) , ale chyba nie Tobie

                Komentarz


                • [quote="Seed"]
                  Zamieszczone przez Majowy
                  Jak to czytam, to naprawde Skoda powinna byc dumna ze swoich klientow. Teraz wszyscy sobie wmawiaja, ze tandetne plastykowe boczki w aucie klasy sredniej i sztywna belka to krok do przodu. A ja w poprzedniej generacji mam miekkie boczki wylozone skora i wielowahaczowe zawieszenie. A na dodatek w nowym modelu jest jeszcze glosniej. Wiec o jakim postepie tu mowimy. Oprocz zwiekszenia rozstawu osi i nowych silnikow nie widze zadnych korzysci.
                  głupiś...


                  Gratuluję argumentacji. Wartość merytoryczna twojego wywodu mnie powaliła...

                  Komentarz


                  • Twoja retoryka też nie powala

                    Komentarz


                    • To teraz dyskusja, kto jest bardziej :lol:

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Majowy
                        Gratuluję argumentacji. Wartość merytoryczna twojego wywodu mnie powaliła...
                        cieszy mnie to niezmiernie - z takimi trollami jak ty inaczej sie nie da...
                        KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                        Komentarz


                        • Sugerujesz, ze Majowy majac uwagi co do nowej OIII nie jest Prawdziwym Skodo-Polakiem Patriota?

                          Komentarz


                          • Pozbierajcie zabawki, kolacja, myć sie i spać.

                            Komentarz


                            • Alonzo_, hehe dobre :szeroki_usmiech

                              Komentarz


                              • No więc: byłem dziś w saloonie, oglądałem O III. Jak dla mnie na przeciw mojej O I - to istny szał. Mnie się bardzo podoba. I wygląd i wykonanie. ma tylko jedno mieszane uczucie. Lusterka boczne :? dziwne takie jakieś, wysokie, krótkie i ten trójkątny kształt. dziwnie się w to to patrzy. Ale może zweryfikuje to jak umówię się na jazdę próbną.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Alonzo_
                                  Pozbierajcie zabawki, kolacja, myć sie i spać.
                                  Dobranoc
                                  KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez ruwado
                                    No więc: byłem dziś w saloonie, oglądałem O III. Jak dla mnie na przeciw mojej O I - to istny szał. Mnie się bardzo podoba. I wygląd i wykonanie. ma tylko jedno mieszane uczucie. Lusterka boczne :? dziwne takie jakieś, wysokie, krótkie i ten trójkątny kształt. dziwnie się w to to patrzy. Ale może zweryfikuje to jak umówię się na jazdę próbną.
                                    ruwado, właśnie - zależy kto z jakiego "punktu" będzie na nią patrzył, ją oceniał i jakie ma wymagania. Ma pewne wg nas tu kilku niedociągnięcia/oszczędności ale autko może się podobać. Dziś za taką jedną długo wodziłem wzrokiem bo mi w kadr na drodze wchodziła i w sumie....może się podobać. Srebrna była - jednak jasne dla mnie ładniejsze.

                                    Zamieszczone przez Seed
                                    Zamieszczone przez Alonzo_
                                    Pozbierajcie zabawki, kolacja, myć sie i spać.
                                    Dobranoc
                                    Kolorowych snów.
                                    Grzeczny chłopczyk :szeroki_usmiech

                                    Komentarz


                                    • Jak też jak lubię ciemniejsze autka - to oglądałem niebieską i beżową. Bez mi się bardzo podobał. srebrna może niekoniecznie 9chociaż widziałem tylko na zdjęciach)
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • Beż rulezzz
                                        SIMPLY CLEVER
                                        Wiesz co dobre :-)

                                        Moja Maszyna
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez ukuk
                                          Sugerujesz, ze Majowy majac uwagi co do nowej OIII nie jest Prawdziwym Skodo-Polakiem Patriota?
                                          Widzisz, jestem zadowolony z O2FL i może zbyt wiele oczekiwałem od O3. Po tym co zobaczyłem, podotykałem i po jeździe próbnej jestem rozczarowany. Bo miało być lepiej, a nie jest. I nie piszę o wyglądzie zewnętrznym, bo auto jest ładne i mi się podoba. Silniki poprawione w stosunku do poprzednich, zobaczymy jak z awaryjnością, na razie żadnych uwag. Jeździłem 2,0TDI w wyposażeniu Elegance, silnik na wolnych obrotach cichszy od mojego, ładnie się zbiera, ale w czasie jazdu w aucie wcale nie jest ciszej. Przy niskich prędkościach wyraźnie słychać silnik, a przy wyższych szum powietrza i oporów toczenia. Na obwodnicy lekko przycisnąłem i przy 140-150 jest już głośno. Nie wiem, czy nawet nie głośniej niż w moim kombi. Więcej nie próbowałem, bo sprzedawca zaczął mnie hamować ai ruch był spory. A najgorsze, że słychać zawieszenie, szczególnie przy wpadnięciu tyłu w krótką płaską dziurę (na mocno łatanej nawierzchni) no i na kostce. W czasie jazdy całkowicie wyłączyłem radio i zawieszenie słychać od spodu, jakby przyoszczędzili na wygłuszeniu podłogi. Na równej drodze auto ładnie się trzyma, nie można przy normalnych prędkościach wyczuć, że z tyłu jest belka, ale przy szybszym wejściu w dziurawy łuk już to czuć. Ciężko to opisać, trzeba pojeździć, ale różnica jest wyraźnie wyczuwalna. Tył jest bardziej nerwowy, zdaje się, że wyjeżdża na zewnątrz łuku. Plastykowe boczki już sobie daruje, tylna kanapa mi lata bo i tak przez najbliższe kilka lat jeżdżę z fotelikiem, a teściowa nie człowiek... Nie sprawdziłem do końca, ale chyba w podłokietniku nie ma chłodzenia. Tym razem skupiłem się jednak na właściwościach jezdnych, a nie wyglądzie w środku. Sprawdzę nstępnym razem.
                                          Podsumowując jestem zawiedziony układem jezdnym i komfortem podróżowania. Niestety ale nie jest lepiej niż w O2FL, a dla mnie wręcz gorzej. Nie dość, że belka, to według mnie jeszcze głośniej. A porównuję liftbacka z kombi, gdzie ten pierwszy powinien być cichszy. Przy prędkościach autostradowych jest już po prostu głośno, a dla mnie to akurat jest duży minus.

                                          Seed, wiem, że czekasz na odbiór O3 i Twoja ocena tego auta jest mocno subiektywna, ale podaruj sobie osobiste wycieczki, bo to zwykły brak kultury.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Majowy
                                            Seed, wiem, że czekasz na odbiór O3 i Twoja ocena tego auta jest mocno subiektywna, ale podaruj sobie osobiste wycieczki, bo to zwykły brak kultury.
                                            A Ty myslisz, ze dokonalem wyboru na podstawie prospektu?
                                            Podobnie jak Ty jezdzilem kilkoma wersjami O3 i stwierdzam, ze auto duzo lepiej sie prowadzi niz O2
                                            1. Pomimo belki z tylu w 1.4 TSI auto prowadzilo sie pewniej - jest to postep gdyz tanszym kosztem zostal uzyskany lepszy efekt
                                            2. Milem wrazenie, ze srodek ciezkosci jest nizej polozony - efekt - lepsza przyczepnosci i prowadzenie
                                            3. Wiekszy rozstaw osi i kół - efekt - lepsza przyczepnosci i prowadzenie

                                            Reasumujac - O3 prowadzi sie lepiej niz O2 (jezdzilem O2 niespelna 2 lata). Na tej podstawie dokonalem wyboru propos zakupu O3.
                                            Co do dB - testy dowodzą, iż jest na podobnym poziomie co O2. Tu sie nie dziwie - na czyms trzeba oszczedzac w marce budzetowej pozycjonowanej najnizej w koncernie.
                                            Dlatego tez stwierdzam, ze trollujesz - Twoje wywody mijaja sie z prawdą.
                                            KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                            Komentarz


                                            • Witam

                                              Dziś jeżdziłem O3 1.6 tdi dsg elegance w Ostrowie Wlkp. , i powiem szczerze dla mnie juz spokojnie by wystarczyło.Przy codziennym pykaniu moją O1 tdi 110 km byłby to bardzo dobry wybór .Więc czekam spokojnie do początku przyszłego roczku.Zainteresowała mnie opinia sprzedawcy odnośnie ceny superba po lifcie stwierdził " ceny będą spadać bo sprzedaż superba stoi i musza coś z tym zrobić "
                                              NIOP...

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez NIEKUMATY_PL
                                                Witam

                                                Dziś jeżdziłem O3 1.6 tdi dsg elegance w Ostrowie Wlkp. , i powiem szczerze dla mnie juz spokojnie by wystarczyło.Przy codziennym pykaniu moją O1 tdi 110 km byłby to bardzo dobry wybór .Więc czekam spokojnie do początku przyszłego roczku.Zainteresowała mnie opinia sprzedawcy odnośnie ceny superba po lifcie stwierdził " ceny będą spadać bo sprzedaż superba stoi i musza coś z tym zrobić "
                                                Hmm. Moze po prostu dalej beda takie obnizki (8600 zl od samej Skody bez dealera) jak obecnie. Bo niby 30 czerwca te obnizki sie koncza...
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • [quote="Majowy"]
                                                  Zamieszczone przez ukuk
                                                  Sugerujesz, ze Majowy majac uwagi co do nowej OIII nie jest Prawdziwym Skodo-Polakiem Patriota?
                                                  Jeździłem 2,0TDI w wyposażeniu Elegance, silnik na wolnych obrotach cichszy od mojego, ładnie się zbiera, ale w czasie jazdu w aucie wcale nie jest ciszej. Przy niskich prędkościach wyraźnie słychać silnik, a przy wyższych szum powietrza i oporów toczenia. Na obwodnicy lekko przycisnąłem i przy 140-150 jest już głośno. Nie wiem, czy nawet nie głośniej niż w moim kombi. Więcej nie próbowałem, bo sprzedawca zaczął mnie hamować ai ruch był spory. A najgorsze, że słychać zawieszenie, szczególnie przy wpadnięciu tyłu w krótką płaską dziurę (na mocno łatanej nawierzchni) no i na kostce. W czasie jazdy całkowicie wyłączyłem radio i zawieszenie słychać od spodu, jakby przyoszczędzili na wygłuszeniu podłogi. Na równej drodze auto ładnie się trzyma, nie można przy normalnych prędkościach wyczuć, że z tyłu jest belka, ale przy szybszym wejściu w dziurawy łuk już to czuć. Ciężko to opisać, trzeba pojeździć, ale różnica jest wyraźnie wyczuwalna. Tył jest bardziej nerwowy, zdaje się, że wyjeżdża na zewnątrz łuku. Plastykowe boczki już sobie daruje...

                                                  Od kiedy 2.0 TDI ma belkę???

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez szkoda
                                                    no dobra, dzisiaj w końcu i ja dotarłem do salonu Skody, tylko, że... zapomniałem że jest już ta nowa octavia, bo wpadłem po te cholerne żaróweczki w3w (są po 4PLN :lol: ).
                                                    oczywiście jak już wpadłem i zobaczyłem to mi się przypomniało :lol:
                                                    no ale w sumie, nawet mi się nie chciało do niej podejść, jestem przekonany, że będzie tak samo fajna jak OI i OII, ale chyba nie ma się specjalnie nad czym rozwodzić, mamy jednak dość nudne samochody
                                                    główne moje spostrzeżenie jest takie, że jednak brązowy kolor na samochodzie to lekka kupa
                                                    o kurw..czę to sie dopiero nazywa "miłośnik" Octavii.... wstyd!!!! :diabelski_usmiech
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                    Spalanie - Motostat.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X