Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakich nawigacji używacie,jakich map i co polecacie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chyba dojrzałem do zmiany navi na Automapę w miejsce iGo, do którego jestem przyzwyczajony, i którego użytkuję chyba jedynie z sentymentu... Od jakiegoś czasu mapy pod iGo tak mi psocą, że szlag mnie trafia...
    Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

    Piszę poprawnie po polsku.

    Komentarz


    • Miałem styczność z różnymi mapami ale Automapa była najmniej zawodna. Od 6,0 jeszcze mnie nie wywiodła w pole :-)
      Smerf Miętus

      Komentarz


      • Zamieszczone przez fan
        Moj typ to Goclever
        Również polecam gogclevera 5566 FMBT, jedynym mankamentem było to że była zablokowana tzn nie było możliwości wgrać innej mapy niż tej w zestawie. Jednak temat jest do obejścia, na allegro jest człowiek który za symboliczne 15 zł przesyła na skrzynke plik oraz instrukcje krok po kroku jak ją odblokować. W efekcie końcowym jest ładniejsze menu które daje więcej możliwości oraz umożliwia wgranie innych map.

        Komentarz


        • Wlasnie zakupilem GoClever'a 5066 FMBT i wgralem Automape.Urzadzenie jest super!!Ekranik duzy 5' o rozdzielczosci HD!!wszystko super smiga.Polecam. :yay:
          Respect All,Fear No One!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez smer
            Chyba dojrzałem do zmiany navi na Automapę w miejsce iGo, do którego jestem przyzwyczajony, i którego użytkuję chyba jedynie z sentymentu... Od jakiegoś czasu mapy pod iGo tak mi psocą, że szlag mnie trafia...
            Zrobiłem to samo w zeszłym tygodniu, wcześniej miałem Mio P550 + Igo My Way 2006 i nie byłem zadowolony z:
            - długiego czekania na fix Mio oraz ten cholerny Active Sync który potrafił nieoczekiwanie rozładować baterię,
            - z funkcjonowania Igo, potrafił niesamowicie dziwne trasy wytyczać a we Francji w małych miasteczkach kierował mnie wprost w podwórka ludzi,

            Teraz mam Mio Moov 500 odblokowany + karta 8GB Transcend (rewelacja, cena 65zł a szybkość porównywalna do kart kosztujących powyżej 100zł) + AutoMapa EU 6.6, powoli się przyzwyczajam (aczkolwiek pozostaję zdania że wygoda obsługi Igo 2006 była najlepsza ze wszystkich), póki co nie mam problemów.
            Moov 500 sygnał łapie w każdych warunkach po kilku - kilkunastu sekundach, łapie również w domu w pokoju gdzie P550 nawet ani jednego satelity nie widziało

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Kapitan Zbik
              - z funkcjonowania Igo, potrafił niesamowicie dziwne trasy wytyczać a we Francji w małych miasteczkach kierował mnie wprost w podwórka ludzi,
              Skąd ja to znam Niejednokrotnie zawracałem na podwórkach Chorwatów... że nie wspomnę o wycofywaniu na wstecznym z różnych dziwnych zakamarków...
              Ostatecznie szlag mnie trafił w ostatnią niedzielę, gdy jadąc z Krakowa w Jaworznie z czystej ciekawości podążyłem za radą IGO (ustawionego na "szybką" trasę) i zjechałem z 79-tki... Zwiedziłem Jaworzno dokładniej niż z licencjonowanym przewodnikiem... Raz kazał mi nawet wjechać pod prąd...

              I dodam, że problem dotyczy wszystkich dostawców map do IGO.

              Czy uwierzycie mi gdy powiem, że IGO - nawigacja Węgierska przecież - na aktualnych mapach nie ma jednego z węgierskich przejść granicznych??? Strzałka kręciła się w szczerym polu jak karuzela KPINA! Zawsze traktowałem te wybryki jako ciekawostkę, gdyż niekiedy zaskakiwała wprost dokładnością, ale po wybryku z Jaworzna kończę kilkuletnią przygodę z tym softem...
              Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

              Piszę poprawnie po polsku.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Kapitan Zbik
                AutoMapa EU 6.6, powoli się przyzwyczajam (aczkolwiek pozostaję zdania że wygoda obsługi Igo 2006 była najlepsza ze wszystkich), póki co nie mam problemów.
                też korzystam z AM od 4 lat - nie miałem problemów ani w PL (chyba najdokładniejsza baza adresów) ani za granicą.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez fan
                  Wlasnie zakupilem GoClever'a 5066 FMBT
                  Też używam tej navi ale z fabrycznymi oryginalnymi mapami. Polska, Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja, Włochy bez nawet jednego błędu!! Wszędzie prowadziła niemal "pod drzwi"
                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez fan
                    Urzadzenie jest super!!Ekranik duzy 5' o rozdzielczosci HD!
                    Jakiej rozdzielczości ? HD ?
                    S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                    Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                    -------------------------------------------------------------------------
                    O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                    O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                    O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez _tm_
                      Zamieszczone przez fan
                      Urzadzenie jest super!!Ekranik duzy 5' o rozdzielczosci HD!
                      Jakiej rozdzielczości ? HD ?
                      GoClever 5066 HD ma ekran 800x480, a "zwykły" 5066 ma 480x272.
                      Obecnie dostępne są najczęściej te "HD", choć mi jeszcze się udało kupić ten zwykły ...

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Jacek Wo.
                        Zamieszczone przez _tm_
                        Zamieszczone przez fan
                        Urzadzenie jest super!!Ekranik duzy 5' o rozdzielczosci HD!
                        Jakiej rozdzielczości ? HD ?
                        GoClever 5066 HD ma ekran 800x480, a "zwykły" 5066 ma 480x272.
                        Obecnie dostępne są najczęściej te "HD", choć mi jeszcze się udało kupić ten zwykły ...
                        A ja, głupi, myślałem, że HD to 1920x1080
                        S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                        Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                        -------------------------------------------------------------------------
                        O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                        O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                        O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez _tm_
                          Zamieszczone przez Jacek Wo.
                          Zamieszczone przez _tm_
                          Zamieszczone przez fan
                          Urzadzenie jest super!!Ekranik duzy 5' o rozdzielczosci HD!
                          Jakiej rozdzielczości ? HD ?
                          GoClever 5066 HD ma ekran 800x480, a "zwykły" 5066 ma 480x272.
                          Obecnie dostępne są najczęściej te "HD", choć mi jeszcze się udało kupić ten zwykły ...
                          A ja, głupi, myślałem, że HD to 1920x1080
                          E, nie, to by było Full HD :twisted: :lol:

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Jacek Wo.
                            Zamieszczone przez _tm_
                            Zamieszczone przez fan
                            Urzadzenie jest super!!Ekranik duzy 5' o rozdzielczosci HD!
                            Jakiej rozdzielczości ? HD ?
                            GoClever 5066 HD ma ekran 800x480, a "zwykły" 5066 ma 480x272.
                            Obecnie dostępne są najczęściej te "HD", choć mi jeszcze się udało kupić ten zwykły ...
                            Przy kupnie porownywalem te 2 modele i ten z HD ma naprawde lepszy "obraz".
                            Respect All,Fear No One!

                            Komentarz


                            • Ja mam straszny mętlik po przeczytaniu tego tematu. Potrzebuję jakiejś niedrogiej nie musi mieć bajerów, fotoradarów ( i tak nie można do końca na nich polegać a jakbym chciał zwalniać za każdym razem to co skrzyżowanie by mi mówiło że jest foto), musi mieć dobrą mapę na Polskę i na Europę.

                              Pytanie odnośnie Garmina. Nie chcę go raczej kupować, pożyczałem ostatnio od teścia, mapa Niemiec bardzo dobra, Polski niestety kiepska nie pamiętam jaki to był model ale raczej nowy w miarę. Nie wiem czemu ale wyznaczając trasę z Katowic do Dortmundu to wyskakiwał mi komunikat że za długa trasa i nie można wyznaczyć gdyż pamięć jest zbyt mała, pomimo dodatkowej karty pamięci. DOpiero jak byłem przed granicą to udało się wyznaczyć trasę do końca.

                              Komentarz


                              • Strzała, kup sobie jakiegoś palmtopa albo tanią nawigacje do oblokowania. Na Polsce wrzucisz Automape na zachód TomToma albo Garmin i będziesz miał wszystko co najlepsze

                                PS. a jak Ci się któraś mapa nie spodoba to zmienisz na inną.

                                Komentarz


                                • kross12, no to różnie tak z tym bywa. Przykład miałem z tegorocznych wakacji. Ja ze swoim Gocleverem, kuzyn z jakąś właśnie tanią Mantą i wgraną niby aktualna automapą. To, że moja mapa oryginalna fabryczna w Gecleverze byla dokładniejsza to raz, ale bardziej wkurzające było to, że Manta co chwila gubiła sygnał, zawieszała się itp. Może to odosobniony przypadek, ale jakos mnie to zraziło to takich kombinacji... :wink:
                                  Pozdrawiam

                                  Komentarz


                                  • Ja kupiłem kilka lat temu Palmtopa Mio P350 i używałem na nim już 3 softów: MIOMAP, I-GO i Automapy, i abstrahując od ich dokładności, nigdy nie miałem problemu z sygnałem. Zatem polecam zakup palmtopa, który jakościowo na pewno jest o niebo lepszy niż taniutka nawigacja, i dodatkowo ma możliwość wgrywania dosłownie wszystkiego, wedle zachcianki
                                    Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                    Piszę poprawnie po polsku.

                                    Komentarz


                                    • Goclever 5066 fmbt jest modelem na który można wgrać co się tylko chce.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Viniu
                                        To, że moja mapa oryginalna fabryczna w Gecleverze byla dokładniejsza to raz, ale bardziej wkurzające było to, że Manta co chwila gubiła sygnał, zawieszała się itp. Może to odosobniony przypadek, ale jakos mnie to zraziło to takich kombinacji... :wink:
                                        Jak sam napisałeś miałeś oryginalną mapę i tu najczęściej tkwi problem a nie w urządzeniu . Ludzie ściągają z netu mapki z witaminkami i niestety bardzo często właśnie na tych wynalazkach urządzenia mają zwiechy gubienie sygnalu itd . Sam testowałem wiele map AM jedynie u mnie na mancie perfekcyjnie działały mapy bez instalacyjne i to też nie wszystkie np 5.5.1. działało perfek 5.3.0 super inne porażka . Mam Mantę i oryginalną AM i żadnych problemów . Dlatego nie narzekajcie na same urządzenia tylko na wynalazki jakie tam instalujecie . Nie wspomnę już o domorosłych specach od odblokowywania , po którym to odblokowaniu padają całe softy

                                        [ Dodano: Nie 31 Paź, 10 08:45 ]
                                        Co do narzekania na dane modele to jak najbardziej zgodzę się jak ktoś będzie miał zastrzeżenia do jakości wyświetlaczy , wykonania urządzenia , patentów ułatwiających życie np regulacja głośności guzikiem a nie z poziomu menu , czasem pracy na baterii itd . Ale jak ktoś narzeka że np na mancie, larku , akirze nie chodzą mu mapy albo że są mało dokładne no to tylko panowie siąść i się

                                        [ Dodano: Nie 31 Paź, 10 09:04 ]
                                        Trzeba zawsze pamiętać że choć by nie wiem jaki będzie to GPS i za ile, będzie tak dobry jak mapy w nim zainstalowane . I to od rodzaju mapy zależy jego dokładność , łatwość obsługi mapy , możliwość ustawień mapy a nie od tego ile wybulimy za samo urządzenie

                                        [ Dodano: Nie 31 Paź, 10 09:26 ]
                                        Zamieszczone przez Viniu
                                        Przykład miałem z tegorocznych wakacji. Ja ze swoim Gocleverem, kuzyn z jakąś właśnie tanią Mantą
                                        Tak na marginesie cena Goclever 5066FM BT PL 288 zł Manta GPS 510 259 zł czyli co to znaczy tanią mantą skoro ceny mają podobne

                                        Komentarz


                                        • ja zrobiłem jak radzi KROSS 12 i jest zajefajnie , przerobiłem MIO 200
                                          Paweł

                                          Komentarz


                                          • koledzy , ile bedzie postow tyle bedzie opinii i porad, normalne

                                            od siebie dodam ze mam mio200 podobnie jak pawulon1971, kolega namowil mnie na automape, i porownanie mio VS AM 0:1 (niestety mam jakis konflikt tragiczny wewnetrzny, i nie mowie tu o swoim sumieniu :P tylko o urzadzeniu.
                                            AM po kilku wyznaczeniach trasy lapie zawiechy, a ostatnio nawet jakies fatal errory powyskakiwaly. Kolega Magik probowal roznych wariantow instalacji ale niestety, AM poszla w odstawke ) Takze wariant mio+AM = :szeroki_usmiech
                                            ..... >>> JEŻELI ZA PIERWSZYM RAZEM CI SIĘ NIE POWIEDZIE, TO SKOKI SPADOCHRONOWE NIE SĄ DLA CIEBIE <<<<< ....

                                            Komentarz


                                            • A może ktos napisac jak sprawuje sie nawigowanie wg. Nokii
                                              Mam od niedawna N97 mini i jakos specjalnie jeszcze nie jestem do tego przekonany!
                                              Normalnie uzywam ori map do MFD i raczej z nimi nie mialem problemu!
                                              Poprosze o doradę czy warto przyklejac ten uchwyt pod Nokię czy też dać sobie spokój

                                              Komentarz


                                              • Tomaszek, ja mam Ovi Maps zainstalowane i mogę powiedzieć, że są dokładne, a na dodatek bezpłatne. Jedynym minusem jest to, że długo łapie sygnał, może dlatego że mam N95, a to już "zabytek". Kolega ma N82, która dodatkowo wykorzystuje, o ile pamiętam sygnał gprs-również bezpłatnie w trybie offline i sygnał łapie momentalnie. Wiadomo nie jest to to samo co nawigacja przenośna, ale jeśli nie masz dużych wymagań, to możesz ją wypróbować, a i w dłuższą trasę radzę podłączyć ładowarkę samochodową, bo ładnie zżera baterię.
                                                mkII 20VT (600h worked)
                                                Roooooomster

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Tomaszek
                                                  A może ktos napisac jak sprawuje sie nawigowanie wg. Nokii
                                                  Mam od niedawna N97 mini i jakos specjalnie jeszcze nie jestem do tego przekonany!
                                                  Zaczynałem od palma z Automapą i byłem bardzo zadowolony. Przyznaję, że nasłuchałem się o darmowej nawigacji do nokii i po zakupie N97 mini straciłem trochę czasu na ściąganie i instalowanie map. Potem były dwie próby: pierwsza i ostatnia. :diabelski_usmiech Jak dzisiaj potrzebuję nawigacji to wracam do swojego zestawu i święty spokój. Nokią mogę nawigować niechętnie tylko w sytuacji przymusowej, lokalizuje irytująco długo, no i trzeba uważać na zużycie baterii bo może się zdarzyć że po 10 minutach nawigacji już nie pogadamy. Może jak nokia popracuje nad swoim systemem parę lat słuchając głosów użytkowników to się wyrobi i wtedy zobaczymy. :nono

                                                  Komentarz


                                                  • Ja głównie używam palmtopa z i-Go i Automapą, ale gdy ostatnio wymieniałem telefon, to wybrałem sobie aparat z windowsem i też wgrałem tam i-Go - ot tak, na wypadek gdy przyjdzie mi awaryjnie czegoś szukać, gdy nie mam palmtopa przy sobie...

                                                    Te nokiowe wynalazki źle mi pachną....
                                                    Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                                    Piszę poprawnie po polsku.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X