Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakich nawigacji używacie,jakich map i co polecacie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kiedys używałem nawigacji Tom-Tom zainstalowanej w Nokii, ale z uwagi na brak uaktualnień musiałem zmienić na coś innego. Długo myślałem i uważam że najlepszy
    wybór to obecnie Zenec. (ze-nc 2o1o)
    Tom-Tom działa super i jest w miarę dokładny, ale Zenec oferuje wszystko czego
    potrzeba. Naprawdę jest szybki i dokładny tylko szkoda że tyle kosztuje...
    Teraz juz staniały ale to i tak drogo; mimo wszystko taniej niż fabryczne

    Komentarz


    • Zamieszczone przez tryton
      Tak na marginesie cena Goclever 5066FM BT PL 288 zł Manta GPS 510 259 zł
      Nie wiem ile kuzyn dal za tę Mantę (3,5") ale ja za 5066 BTFM z mapami calej europy dalem 510zl.
      Pozdrawiam

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Viniu
        Nie wiem ile kuzyn dal za tę Mantę (3,5") ale ja za 5066 BTFM z mapami calej europy dalem 510zl.
        Pierwszy z brzegu sklep Sferis - Sklep internetowy RTV, AGD, Komputery, Telefony i więcej! , manta miała 3,5 " cena ok 200zł a ty masz 5" więc porównanie cen ma się ni jak . Ty po prostu zapłaciłeś dodatkowo za mapy EU
        czyli jest to jedno z najtańszych urządzeń dostępnych na rynku właśnie obok manty i larka
        Manta GPS 510 259 zł wyposażona w MapeMap fabrycznie + 400 zł AM EU = 659 zł z mapą TT EU 357 zł = 616 zł w tej konfiguracji nie jest już tak tanio choć dalej są to niskie ceny w porównaniu z FIRMOWYMI nawigacjami Oczywiście mówię tu tylko o oryginalnych mapach bo na witaminkach jest dużo taniej .

        Komentarz


        • A powiecie mi dlaczego tak się dzieje: wyznaczam trasę powiedzmy z Katowic do Dortmundu i wyskakuje mi komunikat że nie można wyznaczyć trasy gdyż jest zbyt mało pamięci, dopiero przed granicą z Niemcami udaje się wyznaczyć trasę do Dortmundu. Jest włożona dodatkowa karta pamięci, nawigacja Garmin nie znam modelu gdyż była pożyczona.Właściciel mówił że ma taki sam problem z nią, czyli nie to że coś sam źle włączyłem używając pierwszy raz.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Strzała
            A powiecie mi dlaczego tak się dzieje: wyznaczam trasę powiedzmy z Katowic do Dortmundu
            Strona domeny gps24.pl

            [ Dodano: Wto 02 Lis, 10 12:39 ]
            Strona domeny gps24.pl

            [ Dodano: Wto 02 Lis, 10 12:40 ]
            więcej znajdziesz na forum garmina

            Komentarz


            • JA używam tego oprogramowania

              AutoMapa 6.6.1 FINAL EUROPA

              jestem zadowolony na 100%.
              Pozdrawiam

              Mariusz

              AGR 1,9 TDI


              Panda 1,1

              Komentarz


              • Ja ma MIO MOOV200 i Auto Mapę 6.6.2 -śmiga idealnie

                Komentarz


                • ja mam prosta i bardzo funkcyjna navi w radiu "becker indianapolis"....bez wielkiego wyswietlacza i takch ttam nie potrzebnych bajerów nawigacja jest wbudowana w radio ma w sumie chyba z 6 plyt z mapami na cala Europe jak narazie wyprowadzila mnie nawet najwiekszych dziur tj ogródków działkowych czy polnych dróżek pokazuje wszystko co konieczne a po przyzwyczajeniu sie i poznaniu komet jest naprawde przyjemna polecam
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
                  http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

                  Komentarz


                  • Używał ktoś z Was NavRoad NR470 z AutoMapą Europy? Jakie opinie?
                    Czy od tej srebrnej obwódki nie odbija się czasem światło, rażąc w oczy?
                    Muszę kupić jakąś nawigację. Chcę, żeby była z AutoMapą Europy, miała wyświetlacz od 4,3" do 5" i można było na niej odtwarzać filmy. Wybór jest spory, dlatego ciężki.

                    Komentarz


                    • KrzysiekW, ja mam co prawda NR460 (bez obwódki), i nie zamieniłbym ją na żadną inna nawigację (no może na deczko większy ekran, ale to też nie koniecznie). Do wad mogę zaliczyć lagowate działanie automapy, tzn. czasem trzeba chwilę poczekać zanim po naciśnięciu wyskoczy okienko. (jest kilka małych fakapów typu, nie należy wyznaczać trasy jak szuka satelitów, bo się zwiesi). Kilka razy zdarzyło mi się, że musiałem na nowo wgrywać firmware, więc zawsze wożę ze sobą kartę z firmware. No i słaba bateria, niby do dwóch godzin, ale realnie 45 minut. Ale jak się jej używa a w aucie to nie problem
                      Mój "Batmobil"

                      Komentarz


                      • winni77, dziękuję bardzo za odpowiedź. Ale fakt, że musiałeś kilka razy na nowo wgrywać firmware mnie mocno zdziwił, bo nie świadczy to dobrze o jakości tej nawigacji. A czy to się zdarzało w trakcie drogi, że Ci wysiadała i wtedy musiałeś ten firmware wgrywać? Mogłeś to zrobić bez użycia komputera? Trochę nieciekawie to dla mnie brzmi...

                        Poczytałem w necie opinie o tym modelu, który masz i niestety wygląda na to, że nie tylko Ty miewasz taki problem. Sporo jest opinii o zawieszaniu się tego urządzenia.
                        Czy ktoś jeszcze ma tą nawigację?

                        [ Dodano: Wto 14 Gru, 10 03:55 ]
                        Jak tak dalej pójdzie, to zrobię doktorat w zakresie nawigacji GPS, tyle już się o tym naczytałem. Jako że ten temat ma już 11 stron, to po przeczytaniu go i bardzo wielu innych opinii i specyfikacji różnych nawigacji, postanowiłem zrobić małe podsumowanie, które może komuś pomoże w wyborze nawigacji w cenie do ok. 600-700 zł.
                        Proszę też Was o opinie o nawigacjach, które opiszę, bo jeszcze nie zdecydowałem się, którą kupię.

                        I) MAPY - CZYLI TO, CO NAJWAŻNIEJSZE
                        AutoMapa Europy - najlepsza na Polskę i dobra na Europę - możliwość wypróbowania (ale tylko mapy Polski) pod adresem http://mapa.targeo.pl/, mapy Europy są od Navteq
                        TomTom - najlepsza na Europę zachodnią, ale w Polsce gorsza od AutoMapy (na podstawie moich testów i opinii wielu innych osób) - możliwość wypróbowania pod adresem http://routes.tomtom.com/

                        II) URZĄDZENIE - CZYLI TO, CO MUSI MIEĆ DOBRY WYŚWIETLACZ I OBSŁUGIWAĆ AUTOMAPĘ

                        Uwzględniam tu tylko wybrane urządzenia, które można kupić z AutoMapą lub na których można AutoMapę zainstalować:

                        1) NavRoad NR460 + AutoMapa Europy
                        - otwarty system Win CE 5.0, można instalować co się chce
                        - SŁABA BATERIA
                        - winni77 napisał, że: "Kilka razy zdarzyło mi się, że musiałem na nowo wgrywać firmware"
                        - w Internecie jest trochę opinii negatywnych, że się zawiesza, choć w porównaniu z konkurencją nie jest chyba źle - CO SĄDZICIE?

                        Specyfikacja:
                        Procesor MTK, 468MHz
                        Pamięć RAM 64 MB DDR
                        Pamięć Flash 1GB na potrzeby Użytkownika - muzyka filmy i zdjęcia
                        Rozszerzenie pamięci czytnik kart micro SD do 8GB
                        System operacyjny Microsoft® Windows CE 5.0
                        Moduł GPS MTK 42 kanały
                        Prędkość transmisji 115200 bps
                        Antena GPS Wbudowana
                        Bateria Wbudowany akumulator Li-Polymer, 520 mAh
                        Wyświetlacz 4,3" TFT LCD
                        Rozdzielczość 480x272
                        Złącze PC Mini-USB
                        Audio Wbudowany głośnik
                        Gniazdo słuchawkowe 2,5 mm
                        TMC * Możliwość podłączenia zewnętrznego modułu
                        Wymiary 117 x 77.4 x 11.55 (mm)
                        Waga 130 g

                        http://www.ceneo.pl/;0152483486-10.htm

                        2) NavRoad NR470 Enovo AutoMapa EUROPA
                        4,3-calowy ekran, 600MHz procesor, odblokowany system Windows CE 6.0
                        64 MB RAM - TO ZA MAŁO NA AUTOMAPĘ W SYSTEMIE WIN CE 6.0!!! BĘDĄ PROBLEMY Z BRAKIEM PAMIĘCI PRZY WYLICZANIU DŁUŻSZEJ TRASY! - DLATEGO ODPADA!
                        404 | Nie znaleziono strony
                        Nawigacja samochodowa NavRoad NR470 Enovo AutoMapa Europa - Opinie i ceny na Ceneo.pl

                        3) BLOW GPS43YBT i GPS43VBT z AutoMapą Europy
                        BLOW GPS43YBT - w nocy zbyt jasna niebieska dioda sygnalizujaca pelne naladowanie baterii, zbyt mocno swieci,
                        to samo dotyczy BLOW GPS43VBT, gdzie dioda sygnalizuje dzialanie Bluetooth
                        - wysiwetlacz moglby byc jasniejszy- choc to nie jest do konca potwierdzone, moze to opinia jednego czlowieka
                        http://www.ceneo.pl/;0155257119-10.htm

                        4) Lark FreeBird 43.1 z AutoMapą Europy (ewentualnie modele 43.2, 43.3)
                        System operacyjny WINCE 5.0 Core - NIE JEST OTWARTY, ALE MOŻNA SPOSOBEM ZAINSTALOWAĆ INNE MAPY
                        Procesor Samsung S3C2416 - 400MHz
                        JAKA POJEMNOŚĆ AKUMULATORA? - nawet na stronie producenta nie jest podane
                        Sporo jest opinii o awaryjności i beznadziejnym serwisie Larka - JAKIE JEST WASZE ZDANIE NA TEN TEMAT?

                        Ogólne
                        Model na rok 2009,
                        Linia FreeBird
                        Kolor Czarny
                        Załączone wyposażenie Uchwyt na szybę, Rysik, Ładowarka samochodowa
                        Gwarancja 12 miesięcy
                        Funkcje
                        Obszar objęty mapą Europa
                        Dostawca map AutoMapa
                        Funkcje nawigacji 1.7 miliona adresów w Polsce, Informacje o fotoradarach, Wyświetlanie map w trybie 3-wymiarowym, 1 260 adresowych planów miast i miejscowości
                        Dodatkowe funkcje Odtwarzacz muzyki, Odtwarzacz wideo, Obsługa E-book, Przeglądarka zdjęć
                        Inne Obczyt plików: WMA; WMV; BMP; JPG; GIF i PNG
                        Techniczne
                        Nośnik danych Wewnętrzna pamięć, Karta pamięci SD
                        Pojemność nośnika 64 MB SDRAM, 1 GB
                        Źródła informacji NXP GNS4540, 42 kanały
                        Przekątna ekranu [cal] 4.3
                        Rodzaj ekranu 4.3 cala, Rozdzielczość: 480 x 272 pixeli
                        Bluetooth NIE
                        Złącza Słuchawkowe
                        Inne Procesor Samsung S3C2416 - 400MHz, Wbudowany głośnik 1.5W, System operacyjny WINCE 5.0 Core

                        Nawigacja samochodowa Lark FreeBird 43.1 AutoMapa Europa - Opinie i ceny na Ceneo.pl

                        Proszę o Wasze opinie na temat tych nawigacji.

                        [ Dodano: Wto 14 Gru, 10 12:46 ]
                        Na chwilę obecną najbardziej skłaniam się ku nawigacji NavRoad NR460 + AutoMapa Europy. - Proszę Was o opinie, szczególnie odnośnie tego zawieszania się jej i konieczności wgrywania nowego firmware, bo trochę się obawiam, żeby mi np. w trakcie trasy nie odmówiła posłuszeństwa, bo to, żeby w ogóle działała jest ważniejsze niż jej szybkość i jakość map.

                        winni77, czy w Twoim przypadku to było tak, że nawigacja całkiem w trakcie podróży padła i byłaby bezużyteczna, gdybyś nie miał przy sobie tego firmware do wgrania? A jak myślisz, czy może być tak, że te awarie są spowodowane tym, że coś modyfikowałeś w oprogramowaniu tej nawigacji?
                        Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!

                        [ Dodano: Sro 15 Gru, 10 15:30 ]
                        Dzisiaj zamówiłem nawigację Navroad NR460 + Automapa Europa 6.6.2 + karta 4GB. Gdy już ją dostanę i przetestuję w drodze na święta, to napiszę tu opinię.

                        Komentarz


                        • a ja ostatnio zauważyłem, że columbus w przypadku wjazdu do tunelu (utraty sygnałów GPS) potrafi śledzić trasę przejazdu - pewnie odczytuje prędkość poruszania się z ECU i na tej podstawie wylicza pozycję na mapie - w każdym razie jazda w korku w miejscach gdzie nie ma sygnału lub jest bardzo słaby nie przysparza mu kłopotów z określeniem pozycji na mapie - ot kolejna zaleta integracji z samochodem
                          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Jac_ek
                            kolejna zaleta integracji z samochodem
                            Jac_ek, w niezintegrowanych nawigacjach też tak jest :idea:
                            (przynajmniej w mojej)
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez szkoda
                              Zamieszczone przez Jac_ek
                              kolejna zaleta integracji z samochodem
                              Jac_ek, w niezintegrowanych nawigacjach też tak jest :idea:
                              (przynajmniej w mojej)
                              A z czego ta niezintegrowana nawigacja zczytuje prędkość skoro GPS stracił zasięg ?
                              S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                              Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                              -------------------------------------------------------------------------
                              O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                              O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                              O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez _tm_
                                A z czego ta niezintegrowana nawigacja zczytuje prędkość skoro GPS stracił zasięg
                                może mieć jakiś akcelerometr - ale to nie każda na pewno - w każdym razie columbus sobie radzi ;-)
                                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez _tm_
                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  Zamieszczone przez Jac_ek
                                  kolejna zaleta integracji z samochodem
                                  Jac_ek, w niezintegrowanych nawigacjach też tak jest :idea:
                                  (przynajmniej w mojej)
                                  A z czego ta niezintegrowana nawigacja zczytuje prędkość skoro GPS stracił zasięg ?
                                  nie mam zielonego, może bierze średnią, może ostatnią :?:

                                  (ale jeżdżenia w ogóle bez zasięgu nie uskuteczniałem, mówię o takiej utracie jaka ma miejsce w tunelach)
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Używam Nokia OVI maps, kazdy tunel jest oznaczony, i też sobie radzi bez integracji z autem

                                    Było YETI Jest LEON

                                    Komentarz


                                    • tzn co innego jest przejazd a co innego jak się tam zatrzymuje samochód ;-) i stoi i podjeżdża po kawałku po 5 m... wtedy ruch/stanie na mapie jest = równy temu w terenie.
                                      Do tej pory nawigacje które miałem wyliczały sobie jakąś tam średnią sprzed utraty sygnału i jechały po drodze ja się zatrzymywałem a navi jechała :szeroki_usmiech
                                      - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                      Komentarz


                                      • Nokia OVi fajna rzecz. Zakłada się konto na stronce Link ,wygodnie przed komputerem planuje się trase, następnie włanczamy w kom navi, klikamu aktualizuj dane i trasa jest w kom Czegoś szukamy POI itp. chcemy mieć najnowszą mape łączymy się przez GPRS albo WIFI i sciągamy potrzebne dane tego już columbus nie ma Dodatkowo program ma wbudowany przewodnik.

                                        Było YETI Jest LEON

                                        Komentarz


                                        • sdss, u mnie na e75 mapka jest tyci tyci w porównaniu z columbusem rzadko korzystam - poza tym jakoś wolno działa - wole google.maps znacznie szybciej u mnie chodzą a że mam starą taryfę na dane GPRS bez limitu transferów - to nie patrzę ile ściąga danych
                                          - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez KrzysiekW
                                            winni77, czy w Twoim przypadku to było tak, że nawigacja całkiem w trakcie podróży padła i byłaby bezużyteczna, gdybyś nie miał przy sobie tego firmware do wgrania? A jak myślisz, czy może być tak, że te awarie są spowodowane tym, że coś modyfikowałeś w oprogramowaniu tej nawigacji?
                                            Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!
                                            Dopiero teraz zauważyłem, że coś do mnie pisałeś ops:
                                            Otóż zdarzyło się to trakcie trasy, aczkolwiek po mieście i na szczęście znałem okolicę, więc nie było problemu, ale jeśli zdarzyłoby się to w prawdziwej trasie i nie miałbym pamięci z firmware do resetu to byłaby straszna lipa... Cała operacja trwa kilka minut, ale bez tej karty z firmware nie obędzie się.
                                            Mój "Batmobil"

                                            Komentarz


                                            • Witam. Dziś wgrałem najnowszą Automapę wer. 6.7 Mam nadzieję,że tak jak poprzednia wersja będzie ok. Odezwę się za kilka dni,bo muszę ją przetestować.

                                              Komentarz


                                              • Ok, trochę pogrzebałem w navi i sprawa wygląda tak

                                                W menu serwisowym columbusa mamy podmenu [Dead reckoning]




                                                które wygląda tak:





                                                a za Wikipedią
                                                Dead reckoning is today implemented in some high-end automotive navigation systems in order to overcome the limitations of GPS/GNSS technology alone. Satellite microwave signals are unavailable in parking garages and tunnels, and often severely degraded in urban canyons and near trees due to blocked lines of sight to the satellites or multipath propagation. In a dead-reckoning navigation system, the car is equipped with sensors that record the wheel rotation and steering direction. These sensors are often already present in cars for other purposes (anti-lock braking system, electronic stability control) and can be read by the navigation system from the controller-area network bus. The navigation system then uses a Kalman filter in order to integrate the reliability and short-term accuracy of the sensor data with the long-term accuracy of the satellite data into a position fix that combines the best of both worlds.

                                                czyli Columbus do wyznaczenia swojej pozycji na mapie korzysta z conajmniej kombinacji takich danych:

                                                - sygnalu GPS
                                                - predkosci samochodu
                                                - zmiany wektora przspieszenia
                                                - czujnika kąta skrętu kół


                                                Tak więc radzi sobie dobrze i z dużą dokładnością tam gdzie nie ma sygnału GPS
                                                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez rolandr78
                                                  Dziś wgrałem najnowszą Automapę wer. 6.7
                                                  Testowałem w trasie i w mieście. Polecam. Dużym ułatwieniem jest asystent pasa.
                                                  mkII 20VT (600h worked)
                                                  Roooooomster

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez blind_walker
                                                    Zamieszczone przez rolandr78
                                                    Dziś wgrałem najnowszą Automapę wer. 6.7
                                                    Testowałem w trasie i w mieście. Polecam. Dużym ułatwieniem jest asystent pasa.
                                                    Moge tylko potwierdzic, zaczynalem od TomToma, potem MapaMap, az w koncu trafila mi sie (sluzbowo) AutoMapa. Odtad uzywam tylko tej mapy - rowniez za granica - teraz mam wersje 6.7 i moge tylko polecic. Faktycznie, w nieznanym miescie duzym ulatwieniem jest asystent pasa.
                                                    była: OI 1,9 TDI 170 tys km w dwa lata z hakiem
                                                    potem: OII FL 1,9 TDI 17 tys km od 23.04 do 29.07
                                                    teraz: Passat B5 1,9 TDI - mimo wszystko wolę Octavki

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X