Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakich nawigacji używacie,jakich map i co polecacie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jeżeli MapaMap Top działa tak jak wersja easy to dla mnie szkoda na nią nawet 57 zł lepiej dołożyć i kupić AutoMapę bije ona na głowę MapęMap . Mam w navi MapęMap easy i AutoMapę .Jeżdzę tylko na tej drugiej Jest to oczywiście tylko moje skromne zdanie

    Komentarz


    • fan, Dobry, bo tani i wgrasz do niego wszystko co jest w sieci(brak jakiejkolwiek blokady). Jedynie w mocno słoneczne i upalne dni może się lekko zawieszać. W porównaniu do innych Larków jest ładny.
      mkII 20VT (600h worked)
      Roooooomster

      Komentarz


      • Smart Gps 610 + mapamap + AM EU 6.5 + iGO Primo 8.5 + TomTom 7.9, jak na razie zawsze wszystko znajduję jak nie na jednej to na drugiej
        Ambiente + pakiet na bezdroża
        było 153,4KM / 349,4Nm jest 176,1KM / 386,7Nm

        Komentarz


        • Zamieszczone przez SP9XWW
          Zamieszczone przez aldam
          Czy waszym zdaniem warto płacić 57zeta na aktualizację mapymap do wersji top? urządzenie to lark 50.2
          Dla niewtajemniczonych - producentem MapyMap Top jest firma Imagis - producent mapy GPMapa dla Garminów. GPMapa jest produktem zbliżonym dokładnością map do AutoMapy. Moim zdaniem warto zapłacić niewiele za bardzo dobry produkt mapowy. Używam GPMapy w najnowszych wersjach od kilku ładnych lat i powiem Wam szczerze, że jak do tej pory jeszcze nigdy się nie zawiodłem. 8)

          PS: Dane mapowe w mapach MapaMap Top i GPMapa są identyczne - to samo źródło danych.
          Kolego nie zapomnij że jedną z istotniejszych cech dobrej navi jest algorytm wytyczania trasy... Dla przykładu Mio i TomTom bazują na mapach Teleatlasu (mówię oczywiście o UE), mimo to TomTom ma lepsze opinie i jest uważany za jedna z najlepszych jak nie najlepsza mapę na zachodnią Europę, dlaczego? Dlatego że ma dobry algorytm dzięki czemu dobrze prowadzi, bo co Ci po dokładności mapy jak poprowadzi Cię fatalna drogą?

          Moim zdaniem najlepszym zestawieniem jest Automapa na PL, a na zachód TomTom
          Z urządzeń dobrą opcja jest MioP560 ewentualnie jeżeli ktoś nie przepada za palmtopami to Pentagram który jest już odblokowany dzięki czemu każdy bez problemu wgra sobie mapę.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez kross12
            Kolego nie zapomnij że jedną z istotniejszych cech dobrej navi jest algorytm wytyczania trasy
            Oraz rozbudowane menu które umożliwia precyzyjnie dostosować program do wymagań użytkownika ( a z tym w mapiemap cieniutko )

            Komentarz


            • Zamieszczone przez kross12
              Kolego nie zapomnij że jedną z istotniejszych cech dobrej navi jest algorytm wytyczania trasy...
              Tylko co mi z algorytmu wyliczania trasy, jak nie mogę znaleźć punktu docelowego. :lol:
              W swojej pracy opiekuję się 20-toma TT kolegów którzy zasuwają po całej Polsce - ile się od nich nasłuchałem o jakości map i samego softu w ichnych GPS'ach to moje...

              Zamieszczone przez kross12
              mimo to TomTom ma lepsze opinie i jest uważany za jedna z najlepszych
              Spotkałem się niestety z całkowicie odmiennymi opiniami.

              Ale jak to powiadają, każda sroka swój ogon chwali, więc nie ma się co spierać o przewagę Amigi ponad IBM'a - tylko wsiadać w nasze 4 kółka i jeździć z nawigacjami ile wlezie!
              Vy 73! de S!@w

              Komentarz


              • Mam nawigację TomTom i generalnie działa w porządku, co do aktualizacji map to w tamtym roku przed wakacjami kupiłem i wgrałem nowe wersje map i nie są one zbyt aktualne. Nawigacja nie widziała np. niektórych nowych części zakopianki (okolice Myślenic).
                Mam jeszcze darmową nawigację w Nokii E52, generalnie działa bez zarzutu ale nie rozróżnia dróg jednokierunkowych :szeroki_usmiech no i ekran ma przekątną tylko 2,4" ale za to jest nawigacja głosowa :lol: (kobieca)

                Komentarz


                • Zamieszczone przez SP9XWW
                  Tylko co mi z algorytmu wyliczania trasy, jak nie mogę znaleźć punktu docelowego. :lol:
                  A czy ja napisałem że liczy się tylko algorytm? Jest to jeden w wielu czynników wpływających na poprawne działanie navi. Myślę że warto o tym wspomnieć bo większość dostępnych map ma przyzwoite pokrycie, kupując nawigację mało kto zwraca uwagę na algorytm...Tak jak kolega Tryron napisał rozbudowane menu też pomaga. Do tego dodałbym częstotliwość aktualizacji map

                  W swojej pracy opiekuję się 20-toma TT kolegów którzy zasuwają po całej Polsce - ile się od nich nasłuchałem o jakości map i samego softu w ichnych GPS'ach to moje...
                  Szukając mapy PL nigdy w życiu nie brałbym pod uwagę TomToma
                  Jedyny właściwy wybór to AutoMapa, a najlepiej kupić palmtopa albo coś z Biedry, przetestować kilka map i wybrać taką która nam najbardziej odpowiada

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez tryton
                    Jeżeli MapaMap Top działa tak jak wersja easy to dla mnie szkoda na nią nawet 57 zł lepiej dołożyć i kupić AutoMapę bije ona na głowę MapęMap . Mam w navi MapęMap easy i AutoMapę .Jeżdzę tylko na tej drugiej Jest to oczywiście tylko moje skromne zdanie
                    MapaMap w wersji Easy jest mocno okrojoną wersją pomimo podobnego wyglądu menu.
                    Użytkuję MMM6TOP i AM5.3PL i IGO 8 to powiem że najlepiej mi się jeździ na MM6 i IGO8. AM wylicza drogę pomijając niektóre drogi. Można się o tym przekonać jeżdżąc po małych miasteczkach i wsiach. W te rejony AM jakoś średnio wypada.
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez AdamB
                      MapaMap w wersji Easy jest mocno okrojoną wersją pomimo podobnego wyglądu menu
                      Zgadza się jest okrojona mniej dróg ale samo meni jest chyba takie samo czyli nie masz możliwości zablokowania dróg płatnych z uporem maniaka MM ciągnie na płatne . Ostrzeganie o POI sygnałem dzwiękowym jak dla mnie kiszka , brak ustawienia od jakiej odległości ma informować o POI , Brak możliwości wprowadzenia danych o wymiarach auta ( chodzi o tiry ) brak możliwości ustawienia logarytmu wyliczania trasy ( np trasa optymalna z naciskiem na szybką ) itd . Te przykłady jeżeli chodzi o mnie dyskwalifikują MM

                      [ Dodano: Pon 21 Cze, 10 11:21 ]
                      Dlatego twierdze że nie warto dawać 57 zł stanowczo że obecnie AM XL PL można kupić za 200 zł

                      [ Dodano: Pon 21 Cze, 10 11:31 ]
                      Zamieszczone przez AdamB
                      Użytkuję MMM6TOP i AM5.3PL i IGO 8
                      Proponuje przetestuj AM 6.5.0 odkryjesz wtedy świat pełnego menu

                      Komentarz


                      • To i ja wrzucę swoje 3 grosze. NavRoad 460, zakupiony w lipcu 2009 razem z autkiem. Zainstalowana mapa (wtedy) to AutoMapa 5.5 Europa. Przejechałem dzięki niej okolice Pomorza, całą Polskę oraz do UK i przez ponad pół roku poruszałem się po UK (głównie po Londynie). Mapa jak dla mnie bardzo dobra, właściwie prawie brak wad - troszkę doskwierającą w UK jest brak wyszukiwania adresów po kodzie pocztowym, gdzie tutaj dowolny kod prowadzi Cię dokładnie pod drzwi, więc trzeba podać ulicę i numer (da się żyć), czasem też wpisuję jakąś ulicę i nie mam jej w bazie, jednak jak poszukam ręcznie, to znajduję ją na mapie (jest nazwa i wszystko). Teraz użytkuję 6.0 i bez większych problemów.

                        Ostatnio miałem okazję używać TomToma - do zalet - wyszukiwanie adresów po kodzie pocztowym (w UK) i fajny bajer pokazujący aktualną prędkość/dozwolona prędkość, czego brakuje mi w Automapie (takiego formatu) np 98/100km/h.

                        Więc jak już ktoś napisał AutoMapa rewelka w PL, jednak TomTom chyba ciutkę lepiej się sprawuje na zachodzie.
                        Mój "Batmobil"

                        Komentarz


                        • potestowałem dzisiaj larka z automapą 6.2.
                          jechałem do chłopaków z cb na jerozolimskie. wpisałem więc adres i ... nawigacja prowadziła mnie na jerozolimskie mniej więcej na wysokości Powiśla :shock:

                          Z powrotem ustawiłem adres domowy. Na początku wszystko ok, jednak po pewnym czasie navi kazała mi skręcić w inną drogę nie wiedzieć czemu. Włączyłem mapę map 6.4 i wyznaczyła prawidłową trasę.
                          Na + automapy:
                          - szybkie działanie (wydaje mi się że chodzi szybciej niż mapamap)
                          - super obsługa POI (fotoradary itd.) włącznie z ostrzeżeniami głosowymi.

                          Gdyby tylko udało mi się ustawić obsługę POI tak jak w AM to można AM usunąć.
                          Audi A4 1.8TFSI

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez aldam
                            Gdyby tylko udało mi się ustawić obsługę POI tak jak w AM to można AM usunąć
                            Chyba ci się nie uda AM niestety wymaga poświęcenia trochę czasu ( rozbudowane menu ) aby wszystko dobrze poustawiać ale jak już wszystko poustawia człowiek pod siebie to chodzi nieżle . Pamiętajmy zawsze że navigacja jest to tylko gadzet , taki malutki pomocnik któremu nie można ufać czasam poprowadzi pod prąd innym razem każe skręcić na zakazie a czasem wyprowadzi w las Nie wymagajmy od navi cudów nigdy nie będzie myśleć tak jak człowiek

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez aldam
                              Gdyby tylko udało mi się ustawić obsługę POI tak jak w AM to można AM usunąć.
                              Zajżyj na Link - tam znajdziesz instrukcję dodawania POI-fotoradarow do MapyMap. Będzie podobnie do AM.

                              Komentarz


                              • Mam takie pytanie,czy ktos korzysta z TMC w nawigacji,a dokladnie czy to dziala w Polsce,jesli tak to w jakich nawigacjach tego uzywacie?Dla niewtajemniczonych dodam,ze chodzi mi o system powiadamiajacy o utrudnieniach na drodze. :drive:
                                Respect All,Fear No One!

                                Komentarz


                                • Navman
                                  Auto Mapa (aktualizowana)
                                  Polecam

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez fan
                                    Mam takie pytanie,czy ktos korzysta z TMC w nawigacji,a dokladnie czy to dziala w Polsce,jesli tak to w jakich nawigacjach tego uzywacie?Dla niewtajemniczonych dodam,ze chodzi mi o system powiadamiajacy o utrudnieniach na drodze. :drive:
                                    W Polsce są miejsca gdzie wyświetla mi się ikonka, że działa. Ale jeszcze komunikatów z TMC nie dostałem

                                    Zrobiłem w te wakacje traskę do Anglii i z powrotem. TMC działało. Pokazywał korki
                                    i sprawdzało się :diabelski_usmiech

                                    Osobiście używam nawigacji NAVIGON 4310

                                    Nie zawiodła :diabelski_usmiech
                                    Martino
                                    125 KM /272 Nm - to już było....
                                    teraz jest duży "+"
                                    dgw.esite.pl


                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38246
                                    -----------------------------------------------
                                    PerfectService by DobryGrześWawa

                                    Komentarz


                                    • Ja od dwóch dni testuje HTC Wildfire z Sygic Mobile Maps 10 + mapa PL (działa offline)
                                      Na razie mapka sprawuje się dobrze.
                                      Na dniach będę chciał przetestować NDrive.
                                      Gdyby ktoś potrzebował podpiąć Vas'a w Łodzi to mogę pomóc tel. 600683962 lub PW (+serwis)
                                      !!!MoTóR NiE UmIeRa NiGdY , MoTóR JeSt WiEcZnY !!!
                                      Panie władzo, wiem ze przekroczyłem prędkość, ale porostu... lubię za==e==alać!!!

                                      UNIDEN USER

                                      Komentarz


                                      • Mój Goclever na dwa dni przed wyjazdem wakacyjnym wrócił z serwisu i przyznam, że jestem bardzo zadowolony z jego działania. W Chorwacji prowadzil jak po sznurku wskazując nawet szutrowe zakamarki !! Dla porównania powiem, że kuzyna Manta z wgraną Automapą (nie wiem jaka wersja ale ponoć świeżynka) spisała się duzo słabiej. Poza tym zbyt często mu się zawieszała, czego ja nie doświadczyłem ani razu
                                        Pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • HTC HD2
                                          AutoMapa 6.6.0 aktualizowana na bieżąco (co rok ok. 70zł za przedłużenie licencji)
                                          Na Polskę rewelacja.
                                          Włączony cały czas traffic.

                                          Wersja na Europę spokojnie poradziła sobie z Chorwacją.
                                          Duża poprawa z wcześniejszą wersją przy wyliczaniu trasy.
                                          Choć powiedzmy sobie szczerze, że na Europę pewnie znajdą się lepsze programy.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez KrisMil
                                            Choć powiedzmy sobie szczerze, że na Europę pewnie znajdą się lepsze programy.
                                            Czy ja wiem? Używam AutoMapy jeszcze od wersji 5.2 w UK i całkiem nieźle się spisuje. Owszem, miała błędy, że nie można było znaleźć adresu (mimo że posiadała taką ulicę z nazwa) i nie szuka po brytyjskim kodzie, ale naprawdę daje sobie całkiem nieźle radę.
                                            Mój "Batmobil"

                                            Komentarz


                                            • Ja osobiście używam w dwoch autach RNS 510 z polskim lektorem i mapa v6 i jestem zadowolony czasami tez korzystam z nawigacji w noki 6710navigator z mapami noki
                                              By BESTperformance:
                                              2.0 TDI 16v BMR 170 @ 200 KM/410 Nm
                                              2.0 TDI 8v BMM 140 @ 170 KM/410 Nm
                                              Corsa C Z12XE 75 @ 80 KM/120 Nm
                                              www.polskie-menu.pl - Tel. 790 533 228

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez winni77
                                                Zamieszczone przez KrisMil
                                                Choć powiedzmy sobie szczerze, że na Europę pewnie znajdą się lepsze programy.
                                                Czy ja wiem? Używam AutoMapy jeszcze od wersji 5.2 w UK i całkiem nieźle się spisuje. Owszem, miała błędy, że nie można było znaleźć adresu (mimo że posiadała taką ulicę z nazwa) i nie szuka po brytyjskim kodzie, ale naprawdę daje sobie całkiem nieźle radę.
                                                Wcześniejsze wersję miały problem z wyznaczaniem tras "długich"
                                                Przykład. We Włoszech jak wpisałem aby mnie poprowadziła do Polski jak źle skręciłem to nie potrafiła wyliczyć trasy. Ja jechałem skręcając w kolejne uliczki a ona non stop przeliczała i przeliczała. Najlepiej wtedy zatrzymać się i dać jej trochę czasu.

                                                Problemu ten był tylko w starszych wersjach. Ostatnio jak byłem w Chorwacji nie miałem z tym problemów.
                                                Nie spotkałem się, aby nie miała jakiejś uliczki. Nawet drogę w Marinie mi pokazała, jak również różne drogi szutrowe.

                                                Wracając do nawigacji.
                                                Wg mnie na Polskę najlepsza jest AutoMapa.
                                                Natomiast żeby miało to sens należy ją aktualizować na bieżąco.

                                                Co do Europy testowałem kilka nawigacji jakieś 3 lata temu.
                                                W związku z powyższymi problemami (patrz Włochy) inne sprawiały się lepiej.
                                                Od 2 lat jeżdżę już tylko na AutoMapie i na razie nie mam żadnych problemów.

                                                Na Polskę polecam włączyć sobie traffic. Oczywiście jeżeli ktoś ma połączenia internetowe w telefonie.

                                                Komentarz


                                                • Jakiego GPS-a polecicie do Automapy.Juz sie zdecydowalem na Automape,ale nie wiem jakie urzadzenie do niej dokupic.Chcialbym,zeby nie bylo za drogie,powiedzmy do 500zl.Moj typ to Goclever np ten Nawigacja samochodowa GoClever 5066FMBT FE - Opinie i ceny na Ceneo.pl ,ma bluetooth i zewnetrzny slon na karte.Co sadzicie,co polecicie innego?Macie moze sprawdzonych i niedrogich sprzedawcow,z ktorymi mozna sie dogadac na temat np Automapy :shhh
                                                  Respect All,Fear No One!

                                                  Komentarz


                                                  • Polecam tą navi które wybrałeś. Mam ją od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. Daje sobie radę tak w Polsce jak i za granicą. Używam automapy na dwóch kartach ( osobno PL i EU ) Zajzyj i zarejestruj się na stronę 403 Forbidden a rozszerzysz trochę swoją wiedzę na temat nawigacji i uzyskasz sporo dobrych rad na temat ich użytkowania.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X