Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alternatywa dla navi Skody

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • jacek1708
    odpowiedział(a)
    Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Pierwsze radio, (a testowałem już kilka nawet takie które były reklamowane z BT PARROT), na którym bez problemu można się dogadać.
    Ja zdecyduję się na model 7004 dziś jadę do BEMOCAR. Tylko jeszcze cena. We Wrocławiu można je kupić za 1698,00 brutto, a tu chcą 1900. może bez montażu wyjdzie taniej. Za 200 można dokupić np. kamerkę do rejestratora trasy.

    Zostaw komentarz:


  • Wally
    odpowiedział(a)
    jacek1708, próba wykonana i ocenić musisz sam :szeroki_usmiech
    Jak dla mnie było OK

    Zostaw komentarz:


  • jacek1708
    odpowiedział(a)
    Wally, zadzwoń do mnie jak będziesz jechał autem. Chcę na własne uszy usłyszeć jak działa zestaw głośnomówiący. Dziś testowałem kolejne radio i również kiszka. Głośniej słyszę własne echo niż rozmówcę. nr tel. na PW

    Zostaw komentarz:


  • Wally
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez winni77
    Wally, tak patrzę na to radio, czytam instrukcję i generalnie :shock: więc mam pytanie - w instrukcji jest napisane, że usb i czytnik kart obsługuje tylko do 16GB, czy mógłbyś w miarę możliwości spróbować podłączyć większą pamięć i zobaczyć czy zadziała? Bo wydaje mi się, że producent się bardzo asekuruje (a 16GB to dla mnie po prostu za mało), np. zakazując używania płyt CD-RW nagranych więcej niż 5 razy...
    z większą pamięcią będzie problem, bo mam 16 i to wystarcza z nadmiarem na moje potrzeby
    USB jeszcze nie podłączone, bo będzie spinane wszystko jak dojedzie kamera cofania.
    A odnośnie CD-RW to jakaś ściema chyba, bo mam załadowaną taką, która chyba już z 20x była nagrywana i działa bez zarzutu :diabelski_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • winni77
    odpowiedział(a)
    Wally, tak patrzę na to radio, czytam instrukcję i generalnie :shock: więc mam pytanie - w instrukcji jest napisane, że usb i czytnik kart obsługuje tylko do 16GB, czy mógłbyś w miarę możliwości spróbować podłączyć większą pamięć i zobaczyć czy zadziała? Bo wydaje mi się, że producent się bardzo asekuruje (a 16GB to dla mnie po prostu za mało), np. zakazując używania płyt CD-RW nagranych więcej niż 5 razy...

    Zostaw komentarz:


  • Wally
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez jacek1708
    Wally, a jak z wyświetlaniem klimy i linii pomocniczych przy kamerce cofania? czy kamerka do rejestratora ma oddzielne wejście i jest jakaś specjalna?
    Jak RDS i czułość radia?
    z klimą nie wiem, bo mam manuala
    kamerka będzie na dniach montowana, więc też dzisiaj nic nie powiem
    a RDS i czułość - nie bawię się tym - od święta włączam jakąś stację i tyle
    Jak na to co słuchałem to nie narzekam

    Zostaw komentarz:


  • jacek1708
    odpowiedział(a)
    Wally, a jak z wyświetlaniem klimy i linii pomocniczych przy kamerce cofania? czy kamerka do rejestratora ma oddzielne wejście i jest jakaś specjalna?
    Jak RDS i czułość radia?

    Zostaw komentarz:


  • Wally
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez jacek1708
    Wally, również myślałem o jakimś serwisie z Wawy. To co kupiłem jest od polskiego dystrybutora z Białegostoku i ze zwrotem nie powinno być kłopotu. Zależy mi przede wszystkim na dobrze działającym BT dobrym radiu i AutoMapie. Reszta to bajery które mogą być, ale nie muszą (jednak nie chcę płacić za coś co nie działa)
    canecorso, Ja również liczyłem na Androida i mocno się rozczarowałem
    od tygodnia jestem posiadaczem :
    NVOX JDZ-7005 SKODA : Produkt : NVOX
    zakupionego w BemoCar - dałem 1900 z montażem i zarówno BT i AM daje radę :szeroki_usmiech
    Telefon zapierdziela bez wrzasków i słyszalność nie zauważalna dla drugiej strony, że to BT
    AM na antenie z kompletu łapie satelitki nawet w garażu
    załadowana cała Europa i nie muli jak to miałem w przypadku zwykłego zestawu Mio.
    Możliwość wyłączenia trybu bezpiecznej jazdy z Menu, więc bajki dla szarańczy śmigają
    cały czas się bawię i poznaję dopiero sprzęt ale uważam na dziś, że to dobrze wydane pieniądze :diabelski_usmiech
    dodatkowo będzie do sprzętu podłączona kamera cofania (już jedzie) i rejestrator jazdy

    Zostaw komentarz:


  • jacek1708
    odpowiedział(a)
    Wally, również myślałem o jakimś serwisie z Wawy. To co kupiłem jest od polskiego dystrybutora z Białegostoku i ze zwrotem nie powinno być kłopotu. Zależy mi przede wszystkim na dobrze działającym BT dobrym radiu i AutoMapie. Reszta to bajery które mogą być, ale nie muszą (jednak nie chcę płacić za coś co nie działa)
    canecorso, Ja również liczyłem na Androida i mocno się rozczarowałem

    Zostaw komentarz:


  • canecorso
    odpowiedział(a)
    No to lipa...

    Zostaw komentarz:


  • Wally
    odpowiedział(a)
    jacek1708, podjedź na Połczyńską 82 (koło lukoilu) do BemoCar - dobiorą, doradzą a po dołożeniu paru złotych do tych 385 ojro będziesz miał dobry sprzęt z paragonem i gwarancją (jakby co) na miejscu !

    Zostaw komentarz:


  • jacek1708
    odpowiedział(a)
    radio Pagina errore | eBay dotarło. W zestawie wszystko co potrzebne do montażu. Jakoś wykonania bardzo dobra. i na tym jego zalety się kończą.
    Pierwsze uruchomienie i załadowanie Androida to prawie 20 s. Przełączanie na płytę trwa wieki. za każdym razem wczytuje zawartość dysku od początku. Jak mam na jednej płycie pięć albumów Gans' to trwa to wieki.
    Czułość radia fatalna. Po wjechaniu do tunelu na Wisłostradzie zaraz na początku gubi fale, a po wyjechaniu już jej nie znajduje. Trzeba ręcznie wybrać stacje. Dziś byłem na Wólce i tam duże kłopoty ze złapaniem jakiejś stacji. Nie pokazuje climatronic i temperatury zewnętrznej. Również na kamerce cofania nie wyświetla linii pomocniczych (działało na innym radiu made in China). Zestaw głośnomówiący jest bezużyteczny. Pomimo zewnętrznego mikrofonu trzeba się wydzierać żeby rozmówca cokolwiek usłyszał.
    Android jest zblokowany. Wgrałem dziś DSP manager i co z tego w ogóle nie reagował na jakiekolwiek zmiany ustawień. Mapa Sygic chodzi płynnie, ale miksowanie dźwięku jest kiepskie. Poza tym sam Android. Wkurza mnie i chyba to nie jest dobry system dla tego typu rozwiązań. Na przykład gdy wejdę w funkcje telefonu to radio od razu się wyłącza, a ja chciałem przejrzeć jedynie książkę adresową. Żeby je włączyć należy przejść do głównego menu i tam wybrać funkcje ręcznie. Funkcja mirror link działa tylko po kabelku i w tym momencie również nie można słuchać muzyki - albo jedno, albo drugie.
    Radio idzie do zwrotu. Generalnie bardzo bym się zastanawiał nad ponownym wyborem radia na Androidzie, choć podobno ma wyjść jakiś specjalnie dedykowany do stacji multimedialnych.

    Zostaw komentarz:


  • winni77
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez kras
    winni77, to drugie wygląda jak ADAYO CE4KC8

    Link

    Masz taniej niż w DE, współpracuje z multikierownicą, czujnikami parkowania itp, sprawdzałem.
    No rzeczywiście, co za ściema :evil:

    Zostaw komentarz:


  • pacocases
    odpowiedział(a)
    georgg, Wszystkie informacje jak radio, muzyka z MP3 i telefon idą po bluetooth ale nie komendy z GPS-a.
    Już kupiłem słuchawki przewodowe więc wszystko powinno zagrać a do tego będzie mniejsze zużycie baterii

    Zostaw komentarz:


  • georgg
    odpowiedział(a)
    pacocases, Rozumiem, że słuchawkę masz sparowaną z telefonem. Sprawdź w opcjach Bluetooth telefonu czy masz zaznaczone opcje: np. Media Audio (użyj dla funkcji audio multimediów) lub coś podobnego.

    Zostaw komentarz:


  • kras
    odpowiedział(a)
    winni77, to drugie wygląda jak ADAYO CE4KC8

    Link

    Masz taniej niż w DE, współpracuje z multikierownicą, czujnikami parkowania itp, sprawdzałem.

    Zostaw komentarz:


  • winni77
    odpowiedział(a)
    Na którejś stronie z tym radiem było wyszczególnione ze to niemiecka produkcja, więc zakładam że przynajmniej część jest made in germany. Z reszta IMO nic złego nie ma w tym ze produkcja jest w Chinach. Dla przykładu podam, że większość, jeśli nie wszystkie, ramy rowerowe do profesjonalnego kolarstwa pochodzą właśnie z Chin, a kolarze i ponad setkę na nich cisną więc lipy być nie może. Dodatkowo jednak łatwiej jest reklamować sprzęt w Niemczech, (a nawet w UK bo tam też sprzedają) niż wysyłać do Chin.

    Co do dekodera, jak już wiesz jeden błąd popełniłem, więc zanim kupię kolejne radio to upewnię się, że będzie działać to co chcę żeby działało.

    Zostaw komentarz:


  • ducker
    odpowiedział(a)
    Drugie radio to chińczyk jak każdy inny A co do wsparcia CAN, to możesz trafić, że prawie wszystko będzie działać. Podstawowe rzeczy są w nim realizowane w oparciu o dodatkowy CAN Decoder, który masz wyszczególniony. Wszystko zależy od softu który w nim jest - np: na przekazywanie pełnych informacji i obsługi z maxidota raczej bym nie liczył.

    Zostaw komentarz:


  • winni77
    odpowiedział(a)
    A co myślicie o tym radiu? Kusi mnie bardzo. Musze się tylko dowiedzieć w jakim stopniu współpracuje z O2FL oraz czy "Steering wheel funcion can only work with the car which supports analog signal". Może ktoś z Was wie?

    I jeszcze na coś takiego wpadłem - iCarTech Aurora v7. Oparte na Win 6 CE (już sam nie wiem czy nie lepiej wejść w Androida), ale co najważniejsze wg producenta w 100% współpracuje z szyną CAN, no i nie "Chińczyk" tylko Niemiec :diabelski_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • pacocases
    odpowiedział(a)
    greg505, Dzięki, jutro sprawdzę w drodze do pracy

    [ Dodano: Czw 23 Paź, 14 13:35 ]
    greg505, no niestety, głos idzie cały czas z głośnika telefonu a nie ze słuchawki bluetooth. Trzeba będzie przejść na słuchawki przewodowe i problem zakończyć. :evil:

    Zostaw komentarz:


  • greg505
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez pacocases
    greg505, przeglądałem wszystkie ustawienia ale nie znalazłem nic o wskazowkach głosowych ops:
    jak jestes w trybie nawigacji to rozwin opcje (3 pionowe kropki) i w menu masz dostepne "Wlacz wskazowki glosowe", "Ukryj natezenie ruchu", "Ukryj widok satelitartny"
    ]"]404 Not Found
    screen z iphona, ale na S3 jest tak samo

    Zostaw komentarz:


  • pacocases
    odpowiedział(a)
    greg505, przeglądałem wszystkie ustawienia ale nie znalazłem nic o wskazowkach głosowych ops:

    Zostaw komentarz:


  • greg505
    odpowiedział(a)
    W ustawieniach google maps

    Zostaw komentarz:


  • pacocases
    odpowiedział(a)
    greg505,
    Zamieszczone przez greg505
    Wlaczyles "wskazowki glosowe"?
    w telefonie czy w ustawieniach Google Map?

    Zostaw komentarz:


  • greg505
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez pacocases
    SS, Też uważam że powinno tak być ale w samsungu galaxy s3 niestety nie.
    Praktycznie chodzi mi o nawigację Google Map bo ta od strony rowerowej jest dość precyzyjna i pokazuje nawet ścieżki leśne. Niestety lepiej słuchać niż patrzeć bo włączony ekran szybko zżera baterię. Muszę sprawdzić jeszcze w zapasowej Nokii 5800 8)
    Wlaczyles "wskazowki glosowe"?
    Nie wiem jak google maps sie zachowuje w trybie rowerowym, ale w trybie nawigacji samochodowej bez problemu dzialaja wskazowki po bluetooth (bolero + iphone)
    Janosik nie sprawdzi sie, bo mapy sa mniej dokladne

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X