Rejestrator jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • robertwroc30
    Classic
    • 2012
    • 5

    Zamieszczone przez shado
    Jest profil uzupełniony to już coś wiemy. Zakładam, że szukać ci się nie chciało tylko czekasz na podanie na tacy:
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...t=12v+stacyjki
    Chciało, chciało tylko użyłem złych słów kluczowych. Po kilku nieudanych próbach dałem sobie spokój i napisałem pod tym tematem licząc się z tym że pewnie ktoś mnie zaraz zjedzie za pójście na łatwiznę.

    Wątek obejrzałem ale ostatecznie nie mogę zastosować rozwiązań tam proponowanych wprost u siebie gdyż auto nie jest moje tylko firmowe więc wolałbym dokonywać jak najmniejszych przeróbek. Po drugie, bardziej istotne jest to, że do rejestratora nie można poprowadzić tak po prostu 12 V bo po drodze mamy zasilacz na gniazdo zapalniczki, który ma na wyjsciu 5V (1A).

    Znalazłem na aledrogo coś takiego LINK i myślałem że podłącze to gniazdo do skrzynki tak jak proponowane jest w w/w wątku ("po stacyjce"). Do gniazda podłącze zasilacz + zawinę to całe ustrojstwo tasmą izolacyjną żeby się nie rozłączyło i schowam gdzieś (np: w tunelu za popielniczką pod radiem).

    Czy to dobry pomysł? Czy te złącze (końcówka) która jest widoczna na zdjęciach do tego gniazda jest właściwa (będzie pasować do skrzynki w Octavii)?

    Jeśli jest gdzieś wątek na ten temat to z góry przepraszam za zawracanie głowy i proszę o linka

    Komentarz

    • shado
      RS
      S_OCP Member
      • 2007
      • 5315
      • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

      Końcówki mogą nie pasować, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je np uciąc i przylutować się do jakiegoś podpiętego już kabla.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz

      • robertwroc30
        Classic
        • 2012
        • 5

        przylutować się raczej na stałe nie mogę... jak mówiłem auto firmowe...

        Komentarz

        • Romecky81
          Ambiente
          • 2011
          • 105

          Napiszcie mi proszę jaki bezpiecznik stosowany jest w takich kamerkach, w tym wtyku do zapalniczki.

          Montując kamerkę "na stałe" (po stacyjce) wrzucaliście jakiś dodatkowy bezpiecznik, czy po prostu przekładaliście ten z wtyku do zapalniczki i już?

          Mam odrębne zasilanie do radia i tam chcę się wpiąć - rozumiem, że do "+" od radia wpinam "+" kamerki wraz z obecnym bezpiecznikiem z wtyku?

          Komentarz

          • Rosomak
            L&K
            • 2011
            • 1365
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Koledzy nabyłem wideorejestrator MIO MiVue 388 i chciałbym dokupić do niego filtr o taki e-bay
            niestety nie zakupię go na terenie Polski tylko Taiwan i e-bay.
            Mam pytanko, jak to zrobić? Czy ktoś z Was kupował już coś w ten sposób na e-bay'u???
            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

            Komentarz

            • ernestowski
              Ambiente
              • 2012
              • 228

              Ja kupowałem. Działa tak jak allegro tylko płatność jest przez inny portal pośredniczący. Ja płaciłem kartą kredytową. Niestety nie pamiętam ile kosztowało przewalutowanie płatności. Jak kupowałem z Tajwanu czy Chin to przesyłka szła tydzień do dwóch tygodni. Tyle, że zawsze wybierałem jedną z tańszych opcji przesyłki

              Komentarz

              • Rosomak
                L&K
                • 2011
                • 1365
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                ernestowski, a jak to jest z tym PayPal'em?
                Podobno to "coś" samo pobiera pieniądze z konta bankowego? Jeżeli tak, to nie za bardzo zakładałbym konto na PayPal, bo jak jakiś haker sie wpierd@#@%$%$li, to wyczyści konto!
                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                Komentarz

                • ernestowski
                  Ambiente
                  • 2012
                  • 228

                  mkania777, tak PayPal zapamiętuje numer karty i jej datę ważności, więc ryzyko istnieje. Ale jak dobrze pamiętam to zawsze trzeba podawać kod CVV2, a to znacznie ogranicza ryzyko (haker musi znać e-mail, hasło do profilu i ten kod). Ponadto po każdej transakcji przychodzi wiadomość na wskazany e-mail. Więc można szybko zareagować i założyć blokadę karty. Można też po jednej transakcji usunąć dane karty.

                  Polecam spróbować, doświadczenie zawsze się przyda.

                  Komentarz

                  • krissos
                    Elegance
                    • 2011
                    • 840
                    • Honda
                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                    @mkania777
                    Fajna osłonka. Przymierzam się do zakupu rejestratora mio.
                    Znalazłem że do tego wyższego modelu dodają go
                    Rejestrator mio 388
                    "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                    ----------------------------------------------------

                    !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                    Komentarz

                    • Rosomak
                      L&K
                      • 2011
                      • 1365
                      • Octavia II (1Z3)
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      krissos, właśnie nie dodają nigdzie filtra, trzeba go nabyć oddzielnie. Niestety w tym dzikim kraju nie jest to dostępne, a ja nie wiem jak kupić na e-bay i jak qrwa zapłacić bezpiecznie przez PayPal.!!!
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz

                      • ernestowski
                        Ambiente
                        • 2012
                        • 228

                        krissos, Zawartość zestawu:

                        Mio MiVue 388

                        Karta 8GB

                        Ładowarka samochodowa

                        Ramię do mocowania

                        Uchwyty kablowe

                        Komentarz

                        • krissos
                          Elegance
                          • 2011
                          • 840
                          • Honda
                          • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                          @up
                          Widziałem, ale wyżej napisane
                          "Dodatkowo został on wyposażony w obrotowy uchwyt pozwalający ustawić kamerę w dowolnym kierunku oraz filtr na obiektyw, który zmniejsza rozbłyski."

                          @mkania777
                          Mam konto na paypalu i nie ma mam dodanej ani karty, ani konta. Po prostu jak chcę coś kupić to robię sobie przelew ze swojego konta (na którym nie trzymam kasy) na paypal i wtedy płacę za co potrzebuję PP. Ryzyko minimalne wtedy.

                          Ps. Jak Ci bardzo nie zależy na czasie to wstrzymaj się, napisałem do tego sklepu co jest rabat dla forum w tej sprawie. Tzn o ceny tych modeli 388 i tych filtrów
                          Jak wrócę z pracy ok środy to dam znać czy coś odpisał i czy uda się coś załatwić.
                          "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                          ----------------------------------------------------

                          !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                          Komentarz

                          • adamusek
                            Rider
                            • 2010
                            • 331

                            a ja kupilem DOD LS430 na aliexpress.com za 140 dolcow
                            ogolnie jestem zadowolony jest odczyt gps, predkosc, obraz niczego sobie, zadne pliki nie giną
                            jeden filmik wrzucilem juz tutaj:


                            probka w deszczu:
                            [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4nGq4KU5Rss[/youtube]
                            Prowadzi NaviExpert Lifetime
                            Ostrzega Yanosik
                            Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                            Komentarz

                            • Subaru
                              Rider
                              • 2005
                              • 640

                              Co do kupna na ebay-u to nie jest tak że podajesz nr karty czy coś. Zakładasz sobie konto na paypalu. To tak jakbyś maila zakładał, robisz to zdalnie. I doładowujesz je robiąc przelew jak np. płacę z allegro. I z tego konta paypal robisz przelew, bo on automatycznie przewalutowywuje. Na paczkę czeka się od 2 do 4 tygodni. Raz mi się tylko zdarzyło, że doszła w tydzień.
                              Koniki są po to by je karmić

                              Komentarz

                              • Rosomak
                                L&K
                                • 2011
                                • 1365
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Subaru, założyłem konto na PayPal. Przelałem określoną kwotę na PayPal tak jakbym doładowywał telefon na kartę i zapłaciłem za zakupy na E-bay'u.
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz

                                • AKa
                                  Rider
                                  • 2008
                                  • 572
                                  • Mercedes-Benz

                                  Proszę Państwa, witam gorąco. Oto kolejna debata polityczna, Prestigio RoadRunner 300- to kamera nie-fantastyczna.

                                  Do rzeczy. Omega przestała spełniać moje wymagania, to też popędziłem do lokalnego MediaMarktu w celu zakupienia czegoś, co nie zrujnuje mojej kieszeni a zapewni w teorii troszę lepszą jakość...
                                  ...myliłem się.

                                  Po wydaniu na ten cel 249zł, okazało się że ustrojstwo nie dogaduje się z szybkimi kartami pamięci- ok. To nie jest aż taka wielka cena, kupiłem Class 4 i problem się rozwiązał.
                                  Za to po niecałym miesiącu użytkowania, kamera zaczęła się zawieszać, mieszać daty, tracić widok na ekraniku poglądowym (robił się biały lub czarny- wedle uznania i fazy księżyca), obraz rejestrowany był skokowo i losowo, do tego jakość dźwięku rejestrowanego przez mikrofon zaczęła przypominać próbę kłótni z gibonem czy też innym małpoludem przez taki oto dynks:



                                  Który jednocześnie był owinięty folią aluminiową i dwiema przesuwającymi się względem siebie warstwami styropianu.


                                  Nawet nie mam sampli, żeby pokazać tą kałozę, bo nie jest warte tracenia czasu na wgranie tego na serwer youtube i zaśmiecenia cyberprzestrzeni.

                                  Podsumowanie będzie niestety wulgarne i zamknę je w ten oto sposób.
                                  Mocowanie do szyby i koszyczek- to jest fajny pomysł- gorzej, jeżeli ktoś zrobi to po najmniejszym nakładzie kosztów i z tworzywa, które śmiało mógł bym nazwać [ciach!]olitem- odróżnia je tylko kolor, do tego zamiast dać jeszcze jedną śrubkę z zawiasikiem- daje coś na kształt ślizgowego bajeru, którym możemy kręcić w lewo i w prawo- zamiast ustawić to raz a dobrze śrubką. Warto nadmienić iż skoro nasza ręka potrafi zmienić położenie tej "kamerki"- to samo mogą zrobić dziury, zakręty i szeroko pojęta grawitacja jak również siły działające na "koszyczek".

                                  Kabel zasilajacy- z całą pewnością mógł by starczyć do... Nie wiem- wsadzenia go sobie w oczy, bo powiesić na tym się nie da- jest krótki i z trudem wystarczył do podłączenia od gniazda zapalniczki, do prawej krawędzi szyby, ciągnąc go w przerwie pomiędzy schowkiem a poduchą.

                                  Kąt widzenia- ot, 120*, nic szczególnego.

                                  Jedynym plusem jest to, że kamerka jest wykonana z czegoś na kształt blachy i sprawia wrażenie bycia solidną. Do tego zamienia się po krótkiej chwili stania na słońcu w "gorącego ziemniaka"- którym z powodzeniem możemy po podjechaniu do siedziby przedstawiciela na kraj- cisnąć w okno. Albo korzystając z "oczka" na smycz- podłączyć do jakiegoś sznurka i bić nim przypadkowych pracowników biura.


                                  Moja ocena: poczatkowa- 6/10. Koncowa- 1/10.
                                  Ogólny komentarz i podsumowanie: Nie kupować tego szajsu. Lepiej dołożyć kilka złotówek i kupić MIO 3xx, albo zaoszczędzić trochę złota kupując chinola marki ping-pong, a resztę pieniędzy przeznaczyć na alkohol- w końcu żadna pokręcona historia nie zaczyna się od "pijąc mleko...".

                                  Pozdrawiam.

                                  PS. Kamera jest już ponad 21 dni roboczych w serwisie, w poniedziałek jadę pokłócić się z pracownikami serwisu MediaMarktu.
                                  Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                  Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                  Komentarz

                                  • Rosomak
                                    L&K
                                    • 2011
                                    • 1365
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                    Zamieszczone przez AKa
                                    Ogólny komentarz i podsumowanie: Nie kupować tego szajsu. Lepiej dołożyć kilka złotówek i kupić MIO 3xx
                                    dlatego ja używając wcześniej innych wideorejestratorów marki "no name" kupiłem wreszcie coś dobrego czyli: MIO MiVue 358 i nagrywała super. Teraz mam MIO MiVue 388.
                                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                    Komentarz

                                    • soszek81
                                      L&K
                                      • 2010
                                      • 1245

                                      Możesz o nim coś więcej napisać?

                                      W XKom dorzucają kartę 8GB - na ile to starczy? Pewnie na 30 min w HD? Jak działa ostrzeganie o radarach? Jak aktualizować bazę? Czy można ją samemu edytować? Co daje ten filtr o którym tyle piszecie?

                                      Dzięki za odpowiedzi.
                                      Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                      Komentarz

                                      • Rosomak
                                        L&K
                                        • 2011
                                        • 1365
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        soszek81, Karta 8GB, to na ch...j sie nadaje. Ja używam maksymalnej dla urządzenia 32GB i nagrywam zawsze w F-HD 1080p. Na ile to wystarcza??? Hyymm, nigdy sie nie zastanawiałem i nie sprawdzałem. Po za tym urządzenie w razie zapełnienia karty nadpisuje na najstarszych plikach.
                                        Dziś dopiero 1 raz go używałem i faktycznie ostrzega przed fotoradarem na około 300-400m przed skrzynką, ale nie było to aktualne ostrzeżenie, bo w tym miejscu co jechałem zrobili ekspresówkę czyli 110km/h a on pokazywał 80km/h.
                                        Jak sie aktualizuje nie wiem. Na stronie MIO też nie widziałem.
                                        Filtr o którym pisałem m.in. ja, to filtr polaryzacyjny nakręcany na obiektyw. Zmniejsza on refleksy/odbicia które generuje szyba samochodu. Poprawia on jakość obrazu. Fajna i użyteczna rzecz, ale niedostępna w "tym" kraju. Po za tym samo urządzenie jest na terenie RP dostępne oficjalnie (Polska dystrybucja) dopiero od 19.06.2013.
                                        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                        Komentarz

                                        • tryton
                                          Elegance
                                          • 2008
                                          • 935

                                          Koledzy co myślicie o takim rejestratorze . Może ktoś ma coś takiego . Ciekaw jestem waszych opinii.
                                          anteny wifi sieci bezprzewodowe kabel h155 rf5 , rf , yagi , panel , tplink , tp-link, edimax, planet , dlink , d-link , omni , biquad, cybanty , cybant , linksys , poe, alfa , wn , wr , wa , odgromniki , rpsma sma , tnc , rptnc ,rp , n wtyk , gniazdo , gniazda , wtyki , szczelinowe , sektorowe , dookolne , patykowe , gsl , poczta , polska , mikrotik , tik , mikro , interline , easy-wifi , easywifi , dystrybutor , importer , producent , Częstochowa , dojazdowa , semex , magnetyczne , magnes , patyki , patykowa , odgromnik , nka , wtyki , wtyczki , konektory , konektor , ufl , u.fl , uf.l , zabezpieczenia , przecisprzepieciowe , rptnc , tnc , sprezynki , pe , low loss , zestawy , mobilne , kierowcy , nie , tylko , tak , nie , wi-fi , parabola , technic lan techniclan , 541 , 542 , 543 501 , 541g , 542g , 543g , 501g tl-wr tl-wa , wa-220 4a 4b 4c rozwiązania  nano nike adidas , atmosphere tuning zara puma golf h&m bmw , avon abercrombie psp mercedes solar next japan style kozaki nokia lego mp4 audi prezent samsung sony laptop hello kitty gps casio pendrive

                                          Komentarz

                                          • Rosomak
                                            L&K
                                            • 2011
                                            • 1365
                                            • Octavia II (1Z3)
                                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                            tryton, tryton, dziwna troche ta kamerka? Jaka to firma? No Name?
                                            Po za tym, nie wyobrażaj sobie za wiele po tych diodach IR. Nic Ci one nie dadzą jeżeli chodzi o doświetlenie w nocy. Są za słabe. Nawet jakby było ich 8sztuk. To bajer bezużyteczny. Wiem bo miałem takie wideorejestratory. Te diody są dobre jakbyś nagrywał przy małej odległości w małym pomieszczeniu np w ciemnym kiblu. Jeżeli chodzi o ukrycie kamerki w lusterku to fajny patent. Ciekawe jak optyka (soczewki) w obiektywie, bo oprócz matrycy to najważniejsza rzecz. Ciekawe, czy oby na pewno nagrywa on w F-HD 1080p. Po za tym, po tym zasilaczu 12V widzę że jest to standardowy zasilacz jaki dodają do urządzeń typu "no name".
                                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                            Komentarz

                                            • hsurim
                                              Elegance
                                              • 2006
                                              • 788
                                              • Kia
                                              • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                                              Jeśli by to chciało działać + to (jak powiedział przedmówca) mocowanie za lusterkowe, to byłaby niezła kamerka.
                                              No i zwróć uwagę, że ten wynalazek, zapisuje 10 klatek na sekundę - niby to nie tragedia.
                                              Co też ważne, to jakiej długości przerwy występują, po każdym 'odcinku' filmu (??)
                                              Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                              Komentarz

                                              • Rosomak
                                                L&K
                                                • 2011
                                                • 1365
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez hsurim
                                                No i zwróć uwagę, że ten wynalazek, zapisuje 10 klatek na sekundę - niby to nie tragedia.
                                                tryton, dokładając ok.50 polskich monet masz MIO MiVue 358 co nagrywa z prędkością 30kl/s.
                                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                Komentarz

                                                • macluke
                                                  Elegance
                                                  • 2010
                                                  • 875

                                                  Zamieszczone przez mkania777
                                                  a ja nie wiem jak kupić na e-bay i jak qrwa zapłacić bezpiecznie przez PayPal.!!!
                                                  mkania777, od ponad 5 lat używam paypala i jest to w pełni bezpieczne. To nie jest tak, że każdy może wyciągną kasę z ego narzędzia i zapłacić za bądź jakie zakupy - zawsze trzeba potwierdzać operacje.
                                                  Dasz radę :diabelski_usmiech

                                                  Komentarz

                                                  • krissos
                                                    Elegance
                                                    • 2011
                                                    • 840
                                                    • Honda
                                                    • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                    Jak ktoś chce to teraz promocja dla forum na dwa rejestratory.

                                                    Promocja
                                                    "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                                                    ----------------------------------------------------

                                                    !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...