kamera cofania kolejny raz (montaż)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tureck2
    Classic
    • 2012
    • 28

    specewalker czemu piszesz, że po zastosowaniu modułu obraz jest gorszej jakości?
    _____________________________
    1,4 TSI Combi Ambition + Amazing

    Komentarz

    • gieu
      Rider
      • 2009
      • 607
      • Octavia II (1Z3)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      Tureck2
      U mnie w watku wszystko znajdziesz: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=asc&start=120
      Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

      Komentarz

      • spacewalker
        Elegance
        • 2012
        • 939

        kamery LOW są nowszej generacji i sa lepsze. kamery High montowane od 2006 roku , czy nawet i wcześniej.

        Komentarz

        • mati8201
          Rider
          • 2009
          • 342

          Dzien dobry dzis otrzymałem kamerę i monitor zabieram sie do podłączenia i proszę o pomoc a wiec tak jeden kabel od kamery chinch łaczę z monitorem drugi kabel wpinam w miejsce dotychczasowej lampki i do tego podpinam rezystor 5 om (równolegle) aby nie było błędu żarówki kolejny kabel podpinam pod światło wsteczne a monitor jeden kabel do anteny a drugi i tu jest pytanie czy równiez pod swiatło wsteczne czy z przodu np pod bezpieczniki i jeszcze jedno filtr podpina sie pod kamere czy monitor

          Komentarz

          • skoh
            Ambiente
            • 2011
            • 176

            Luknij na poprzednią stronę, tam opisałem wszystko.

            Komentarz

            • mati8201
              Rider
              • 2009
              • 342

              przeczytałem ale dalej niewiem z kad wziasc zasilanie pod monitorek mam dodatkowy monitor
              nie bardzo rozumie co to znaczy "Przełączanie zrealizowałem poprzez tranzystor MOS (chyba w tym temacie jest schemat)."

              [ Dodano: Pią 14 Gru, 12 14:56 ]
              nikt nie doradzi

              Komentarz

              • skoh
                Ambiente
                • 2011
                • 176

                Jeżeli bedziesz zasilał monitor, to brałbym zasilanie z kostki radia, albo bezpieczników, albo zapalniczki.
                Z lampy brałbym tylko wyzwalanie, np na przekaźniku lub właśnie tranzystorze. Podejrzewam, że w skrzynce bezp znajdziesz sygnał z lampy wstecznego. Może masz jakiś schemacik wyprowadzeń twojego monitora?

                Komentarz

                • mati8201
                  Rider
                  • 2009
                  • 342

                  Witam dziś wziąłem sie za łączenie wszystkiego narazie prowizorka
                  ale podłaczyłem tak monitorek (mam osobny) zasilanie podlączyłem do zapalniczki
                  a chinch połączyłem z kamerka.
                  Kamerka 3 przewody jeden do podswietlenia tablicy (narazie nie podpinałem) dalej mam podpiętą standardowa zawrówke
                  drugi przewód chinch połaczony z kamerką
                  i trzeci przewód przyłączony do swiatła cofania jak wrzucam wsteczny to na niebieskim kablu pojawia sie +12V i tam wpiąłem zasilanie kamery miedzy kamere a światło cofania wpiąłem filtr i tak zapalaam samochód wszystko jest ok wrzucam wsteczny pojawia sie obraz na monitorze z kamery wszystko super bez zakłóceń ale po jakis 5 sekundach pojawia sie błąd zarówki i obraz na monitorze gaśnie co zrobić POMOCY
                  ktoś tu pisał o przekaźniku lub tranzystorze jaki kupic (proszę o model) i gdzie go wpiąć i czy to pomoże może co zle połączyłem

                  Komentarz

                  • skoh
                    Ambiente
                    • 2011
                    • 176

                    Spróbuj wpiąć ten rezystor o którym wpisałem, wtedy błędu nie powinno być. Ja chyba łączyłem to w ten sposób, że sygnał z lampy kluczował tranzystor mos, który w tym momencie puszczał zasilanie na kamerę. Także spróboj kamere i monitor zasilic z zapalniczki, a sygnału z lampy użyć jedynie jako sterowanie bramką tranzystora.

                    Komentarz

                    • mati8201
                      Rider
                      • 2009
                      • 342

                      jesli mozecie to prosze o pomoc jaki ma byc ten tranzystor i jak go podłaczyc tzn kolejno która nożka do czego

                      [ Dodano: Nie 16 Gru, 12 13:02 ]
                      zastanawiam sie nad zastosowaniem przekaźnika ma ktoś moze schemat takiego podłączenia

                      Komentarz

                      • skoh
                        Ambiente
                        • 2011
                        • 176

                        mati8201, pierwszy rysunek w tym temacie:

                        Gdyby coś było niejasne to pisz.

                        Komentarz

                        • mati8201
                          Rider
                          • 2009
                          • 342

                          Dziękuję wszystkim za pomoc
                          W koncu kamerka działa do podpięcia zastosowałem przekaźnik samochodowy nie trzeba wtedy stosowac filtru obraz jest bez zakłóceń nie ma też błedu żarówki kamerka załącza sie po właczeniu wstecznego a zasilana jest z akumlatora oczywiście przez bezpiecznik
                          Jedna UWAGA większość kamerek (mimo że na aukcjach pisze, że pasują) nie pasuje bynajmniej ja mam skodę Octavię II FL i nie pasowała (w zasadzie żadna na allegro nie pasuje) trzeba było nawiercać nowe otwory

                          Komentarz

                          • Andys
                            Elegance
                            • 2007
                            • 762

                            Jedna UWAGA większość kamerek (mimo że na aukcjach pisze, że pasują) nie pasuje bynajmniej ja mam skodę Octavię II FL i nie pasowała (w zasadzie żadna na allegro nie pasuje) trzeba było nawiercać nowe otwory
                            Mam nadzieję, że nawiercałeś otwory w obudowie lampy, nie w klapie :roll:
                            Pozdrawiam,
                            Andys

                            Komentarz

                            • mati8201
                              Rider
                              • 2009
                              • 342

                              no jasne ze w lampie ale to jest kpina ze lampki które sprzedaje sie do octavii do niej nie pasują, że już o błędzie żarówki nie wspomnę a wszyscy kupujący na allegro daja pozytywny komentarz

                              Komentarz

                              • grzep
                                Classic
                                • 2010
                                • 20

                                Zamieszczone przez mati8201
                                Dziękuję wszystkim za pomoc
                                W koncu kamerka działa do podpięcia zastosowałem przekaźnik samochodowy nie trzeba wtedy stosowac filtru obraz jest bez zakłóceń nie ma też błedu żarówki kamerka załącza sie po właczeniu wstecznego a zasilana jest z akumlatora oczywiście przez bezpiecznik
                                Jedna UWAGA większość kamerek (mimo że na aukcjach pisze, że pasują) nie pasuje bynajmniej ja mam skodę Octavię II FL i nie pasowała (w zasadzie żadna na allegro nie pasuje) trzeba było nawiercać nowe otwory
                                Witam
                                Przepraszam za odgrzebanie starego tematu, ale zamierzam podłączyć kamerę i po przeczytaniu całego wątku mam sporo wątpliwości, odnośnie tej kwestii.

                                Otóż sprawę "położenia" kabli pomijam, gdyż jest ona oczywista.
                                Kamera ma własne podświetlenie, ale i ta sprawa wydaje się prosta (zostawiam starą żarówkę wewnątrz klapy a lampkę kamery łączę równolegle i powinno działać - tak mi się przynajmniej wydaje).

                                Teraz sprawa podłączenia zasilania kamery.
                                Mógłby ktoś mi to łopatologicznie opisać, tak bym (jako osoba niekoniecznie dobra z elektroniki zrozumiał).
                                Dodam tylko, że w radiu mam taki kabel jak: "Reverse Gear Signal Input" i może to być pewne ułatwienie.

                                Komentarz

                                • skoh
                                  Ambiente
                                  • 2011
                                  • 176

                                  Opiszę ci później co i jak, ale myślę, że jak przestudiujesz te dwa tematy o kamerach, które sa na forum to raczej nie bedziesz miał wątpliwości. Zamiast żarówki daj rezystor z radiatorkieb bo jak ci się spali to bedziesz ściągąl tapicerkę, a to raczej element, którego lepiej nie ściągać zbyt wiele razy. Weź pod uwagę fakt, że u nas po półtora roku obraz z kamery jest dużo gorszy niż na początku, mniej ostry, tak jakby coś się stało z optyką, choć na oko tego nie widać, patrząc na soczewkę.

                                  Komentarz

                                  • grzep
                                    Classic
                                    • 2010
                                    • 20

                                    Witam

                                    Ponieważ przeprowadzenie kabla od klapy bagażnika do radia okazało się czynnością na razie mnie przerastającą to prosiłbym o pomoc osób, które już taką czynność wykonywały.

                                    W jaki sposób przeciągnąć kabel?

                                    Komentarz

                                    • Grzegorz56
                                      Rider
                                      • 2010
                                      • 266
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                                      grzep, przyjedź na spot w poniedziałek to pokażę którędy przeprowadzić przewody.

                                      Komentarz

                                      • grzep
                                        Classic
                                        • 2010
                                        • 20

                                        Witam
                                        Z powodu braku choćby chwili wolnego czasu temat kamery musiał trochę poczekać.

                                        Mogłem dopiero teraz się nim zająć i sprawa wygląda tak.

                                        Przeciągnięte zostały kable, podłączone do radia i samo oświetlenie kamery jest podłączone. Brak jest tylko zasilania.
                                        I tutaj mam problem.

                                        Kable mam wyciągnięte i są przy lewym świetle (tył).
                                        Mam teraz dwa kable od zasilania kamery:
                                        1. +12V
                                        2. -12V


                                        Mam też od wiązki z radia (Pioneer AVIC-F900BT) pociągnięty kabel (też jest z tyłu przy lampie) od "Car reverse input signal). Kabel ten daje sygnał do kamery, że jest wsteczny załączony.

                                        I teraz mam dwa pytania:
                                        Gdzie dokładnie podłączyć +12V oraz -12V oraz ten kabel od sygnału wstecznego?

                                        Z góry dziękuję za pomoc.

                                        Komentarz

                                        • rezon
                                          RS
                                          • 2006
                                          • 1894
                                          • Volvo
                                          • AKL 1.6 MPI 101 KM
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez grzep
                                          "Car reverse input signal).
                                          to chyba jest sygnał wstecznego ale do radia nie do kamery możesz podpiąć pod zasilanie kamery Przez +12 przez przekaźnik aby nie siało na obrazie kamery do lampy wstecznego. +12 gdziekolwiek do masy.

                                          Komentarz

                                          • grzep
                                            Classic
                                            • 2010
                                            • 20

                                            Przepraszam trochę się źle wyraziłem "Reverse car input signal" oczywiście jest od radia, by radio przełączało się na kamerę po podaniu sygnału z wstecznego.

                                            Ok.
                                            Rozumiem, że łączę ten kabel z zasilaniem kamery.

                                            Tylko gdzie podłączyć zasilanie kamery?
                                            W wiązce idącej do plastiku z żarówkami mam 5 przewodów.
                                            W kamerze jak pisałem wyżej mam +12V i -12V

                                            Bardzo bym prosił o łopatologiczne wyjaśnienie, gdyż w sprawach elektryki mocny nie jestem, a z odpowiedzi użytkownika"rezon" nie za bardzo jasno to wynika.

                                            Komentarz

                                            • rezon
                                              RS
                                              • 2006
                                              • 1894
                                              • Volvo
                                              • AKL 1.6 MPI 101 KM
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              kilkanaście postów wcześniej masz opis jak podpiąć przekaźnik. Sterowanie przekaźnikiem z lampy cofania, a +12 na przekaźnik np. z gniazda zapalniczki i wyjście na kamerę +12. -12 kamery gdziekolwiek do blachy - to masa.

                                              Komentarz

                                              • grzep
                                                Classic
                                                • 2010
                                                • 20

                                                Witam
                                                Dziękuję za odpowiedzi.

                                                W końcu udało się wszystko podłączyć i działa w 99% tak jak oczekiwałem.

                                                Kamera ma własne oświetlenie więc po zdjęciu osłony klapy bagażnika usunąłem starą żarówkę i do kostki podłączyłem oświetlenie kamery - i o dziwo nie ma żadnych błędów o spalonej żarówce (tak więc u mnie przynajmniej wydatek na specjalny filtr http://sklep.motohid.pl/pl/p/Filtr-C...ejestracji/450 okazał się zbędny).

                                                Jeżeli chodzi o zasilanie kamery to zrobiłem tak jak pisał "rezon" i działa (bez przekaźnika).
                                                Jednak są pewne zakłócenia w postaci delikatnych pasków poziomych.
                                                Nie jest to uciążliwe i na razie prawdopodobnie tak musi zostać.

                                                Znalazłem gdzieś filtr przeciwzakłóceniowy (taki jak np. do radia CB) + podłączyłem pod zasilanie kamery i to razem pod przewód w lampie (ten od świtała cofania) a masę filtru połączyłem z masą kamery i dałem do blachy.
                                                Jednak chyba to nie daje rezultatów.

                                                Z tym przekaźnikiem to może bym jeszcze spróbował, jednak nie wiem do końca co dokładnie miałbym kupić, no i przede wszystkim jak to podłączyć.
                                                Jeśli by ktoś to łopatologicznie wyjaśnił, jak dla dużego laika w tych sprawach to byłbym wdzięczny.

                                                Komentarz

                                                • rezon
                                                  RS
                                                  • 2006
                                                  • 1894
                                                  • Volvo
                                                  • AKL 1.6 MPI 101 KM
                                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                  przekaźnik 12V w sklepie elektronicznym i tak jak opisałem wyżej. Jak zaszalejesz i wydasz kilka/kilkanaście zł to wrzuć zdjęcie i napiszę, który przewód do czego. Na pewno pomoże na paski. Pomagałem przez PW jednemu z posiadaczy S2 i działa.

                                                  Komentarz

                                                  • Romecky81
                                                    Ambiente
                                                    • 2011
                                                    • 105

                                                    A skąd najlepiej pociągnąć sygnał wstecznego - tak żeby radio automatycznie przełączało się na kam (po wbiciu wsteka)?

                                                    Zlokalizowałem bezpiecznik (4), który odpowiada za wsteczne światła, ale tam cały czas jest +12V. Tu pewnie jakoś czujnik wstecznego steruje.

                                                    Więc gdzie najlepiej się "wpiąć", żeby niepotrzebnie kabla nie ciągnąć?

                                                    Aktualizacja:
                                                    Właśnie zamontowałem kamerkę. Generalnie działa, nawet wieczorem coś tam widać. Jutro test w dzień
                                                    Z wad:
                                                    - standardowo błąd przepalonej żarówki (pozostawiłem więc także "starą")
                                                    - zakłócenia (nie dałem jeszcze filtru - poprawię)
                                                    - oświetlenie tablicy wygląda koszmarnie - teraz barwy biało- żółte i przez samą kamerkę nie do końca oświetlona...
                                                    - przewiercałem otwory w kamerce bo nie pasowały...

                                                    Oczywiście najtrudniejszym elementem montażu było przejście z klapy do komory bagażnika (ta koszmarna gumowa przelotka). Do radia poszedłem górą - podsufitką. Zajęcie dla cierpliwych

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...