Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CB mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ale sa radia ktore nadaja w jednym i drugim, to co mam wtedy przelacznik wyrwac :diabelski_usmiech
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Maicroft
      Ale sa radia ktore nadaja w jednym i drugim, to co mam wtedy przelacznik wyrwac :diabelski_usmiech
      Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: nie wwozić takiego radia do Austrii, hehe.... O konsekwencjach poczytaj sobie w jakimś forum CB lub autoryzowanym miejscu.


      Cytat z jednego forum tematycznego CB:
      "w Austrii obowiązuje podstawowa 40, wyłącznie FM, '5', moc nie większa niż 4W. Co może być dla nas istotne, dozwolone są tam wyłącznie radyjka posiadające wyłącznie dozwolony zakres. Jeżeli więc nasze radyjko posiada modulację AM (choćby obok FM) lub inne kanały niż podstawowa 40, wówczas jego użytkowanie w Austrii jest nielegalne"

      Die Einfuhr, die Errichtung und der Betrieb von CB Funkanlagen...
      czyli "Wwóz, instalacja i użytkowanie CB...", a zatem już samo przewiezienie radia z AM przez austriacką granicę stanowi naruszenie prawa....."
      Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

      Piszę poprawnie po polsku.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Viniu
        czy w związku z tym musze wozić ze sobą jakiś dowód na posiadanie homologacji ??
        nie musisz. tti nie ma na liście CB bez homologacji. Lista urzędu radiofonii, to jedyna podstawa do kwestionowania legalności CB, na tej liscie jest za to uniden 510 i 520 :wink:
        *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

        Komentarz


        • Zamieszczone przez b-bar01
          nie musisz. tti nie ma na liście CB bez homologacji
          Dzięki kolego Szerokości
          Pozdrawiam

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Andrev3
            Ja prawdopodobnie zostanę przy magnesie... jak się uda to będzie w dobrych pieniażkach antenka Missouri więc zobaczymy
            A polecam tą antenkę sam mam i jestem z niej zadowolony :wink:
            Octavia III RS 2.0 TDI CUPA

            Komentarz


            • Viniu,

              Obecne uregulowania prawne nie nakładają na użytkowników urządzeń typu CB Radio obowiązku posiadania przy sobie i okazywania na żądanie organu kontroli ruchu drogowego świadectwa homologacji czy deklaracji zgodności użytkowanego urządzenia.

              żródło:
              ->> KLIK <<-

              Komentarz


              • smer, tzn, ze w herbercie musze markerem zamazac znaczek AM w guziczku AM/FM

                W sumie to kazdy Polak wjezdzajacy z radiem juz narusza prawo bo radio nadaje w "0" a oni maja "5"
                VW Vento 1.9TDI 1Z ++
                Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
                Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

                Komentarz


                • Niby tak....... Ale ja w nosie mam wszystkie przepisy świata, bo nikomu do głowy nie przyjdzie że mam radio na pokładzie
                  Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                  Piszę poprawnie po polsku.

                  Komentarz


                  • koledzy, jaki wy zasięg macie na tych triflexach? bo sie przymierzałem, ale dla mnie poniżej 5 km to za mało troche.... to jak z tym zasięgiem?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez dylan80
                      koledzy, jaki wy zasięg macie na tych triflexach? bo sie przymierzałem, ale dla mnie poniżej 5 km to za mało troche.... to jak z tym zasięgiem?
                      No to sobie daruj triflexa.
                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez AdamB
                        Zamieszczone przez dylan80
                        koledzy, jaki wy zasięg macie na tych triflexach? bo sie przymierzałem, ale dla mnie poniżej 5 km to za mało troche.... to jak z tym zasięgiem?
                        No to sobie daruj triflexa.
                        Może inaczej, odłsuch 5km da radę, nadawanie obstawiam 2-3km maks na #19

                        Komentarz


                        • Z odsłuchem jest tak że jak mówią gości z TIR-ów z mocnymi antenami to ich z daleka ponad 5km słychać. Ale nadawanie to tak jakslavi, napisał.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • troche mało.... antenka raczej do miasta tylko , co nie ? tym bardziej u mnie w terenie pagórkowatym, to nic do mnie nie doleci

                            Komentarz


                            • dylan80, Tyle co teraz jezdzi aut z antenkami cb to nie ma problemu sie dowiedziec o droge. ja od 11 lat mam cb i dawniej np w niedziele był problem teraz zupełnie go juz nie ma. Jak dla mnie ten triflex do strzał w "10" i zdania nie zmienie. Jak juz pisałem lepiej sie sprawuje niz florida. A co do praktyczność to juz nie ma dyskusji....wjazd do garazu, parkingi etc. Ale skoro ktos lubi kilka razy na dzień machac klapą od bagaznika zeby chowac antenke to jego sprawa...a jak nie schowa to ukradna (juz mi 2 poszły)
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • Poczytałem i wybrałem wstepnie dwa radyjka:

                                Uniden 520
                                TTI 770

                                Do tego antenka AS 100.

                                Który zestaw polecacie?
                                Audi A4 1.8TFSI

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez aldam
                                  Poczytałem i wybrałem wstepnie dwa radyjka:

                                  Uniden 520
                                  TTI 770

                                  Do tego antenka AS 100.

                                  Który zestaw polecacie?
                                  President Johny II. Sirio AS 100 to bardzo zacna antenka.

                                  Pozdrawiam...
                                  Kwiatek...

                                  Komentarz


                                  • mój budżet to 300 zł.
                                    Z ta antenka i tak juz przekroczyłem o 30zł , więc niestety na presidenta nie mam kasy.
                                    Audi A4 1.8TFSI

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez aldam
                                      mój budżet to 300 zł.
                                      Z ta antenka i tak juz przekroczyłem o 30zł , więc niestety na presidenta nie mam kasy.
                                      to kup onwe MK3 Link lub alana 100+ ........ja z TTI bym sobie odpuscił
                                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                      Komentarz


                                      • tych nie brałem pod uwage. Moge wiedzieć dlaczego nie TTI
                                        Audi A4 1.8TFSI

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez aldam
                                          tych nie brałem pod uwage. Moge wiedzieć dlaczego nie TTI
                                          kiedys z kolega testowalismy takie radyjko i po momojemu to był "lekki szumofon". Wtedy lepszym sie okazał alan 100+. najlepiej podjedz sobie na jakiegos spota....tam przeciez chłopaki maja róze radyjka i anteny zobaczysz, sprawdzisz co Ci bedzie odpowiadało.
                                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                          Komentarz


                                          • Osobiście używam TTI 770 i nie narzekam Na tej stronce:
                                            Jakie CB radio
                                            model 770 jest polecany na równi z Presidentem Johnny lub Harry dla osób ceniących sobie niewielkie rozmiary Plusem jest dobre wyposażenie m.in. RF-gain, mic-gain oraz możliwość przełączania kanałów w gruszce.
                                            Pozdrawiam

                                            Komentarz


                                            • W jednym aucie jedno radyjko bedzie chodziło lux a w drugim nie bedzie chiało. Ja byłem zadowolony z onwy MK3 ale niestety w 0II zupełnie nie chciało mi to chodzic. Ja słyszałem lux ale przy nadawnaiu strasznie piszczałem.
                                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                              Komentarz


                                              • A może jest to kwestia dostrojenia po autko?
                                                Audi A4 1.8TFSI

                                                Komentarz


                                                • Hi...
                                                  Zamieszczone przez aldam
                                                  A może jest to kwestia dostrojenia po autko?
                                                  Kwestia dobrania radia pod auto. Johny generalnie w wiekszosci aut chodzi co najmniej zadowalająco. Ale jak masz mozliwość to najpierw posłuchaj radia które możesz. A potem jeszcze najlepiej docelowy egzemplarz sprawdź sobie w aucie.

                                                  Co do strojenia - generalnie jest tak że magnesówka może inaczej się zestroić po każdy postawieniu na dachu.

                                                  Pozdrawiam..
                                                  Kwiatek...

                                                  Komentarz


                                                  • Albo dużo szpachli na dachu nie no, żartuje sobie... A tak na poważnie to słyszałem o przypadkach, że niektóre radia łapią przebicia z instalacji elektrycznej samochodu (wycieraczki, spryskiwacze, pompy wtryskowe...) i sieją tym wszystkim po eterze.

                                                    A ode mnie chciałem polecić wszystkim antene President Gamma 90. Łączności rzędu 15 - 20 KM a do tego nie zbiera śmieci. I ten oldschool'owy wygląd
                                                    Skodżitsu AGR+ by Dynosoft

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X