Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CB mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • digitallix, sam przymierzam się do pewnych zmian w swoim aucie, mam taką antene jak chcesz kupić - jest to jedna z lepszych anten. z tym, że jak masz już odpowiedzi zastanów się czy nie będzie Ci zawadzać taka długa tymbardziej, że jeździsz po mieście. Co do montażu anteny to wszyscy mówią żeby "ładować w dziurę" :diabelski_usmiech no ale.. planuję zrobić uchwyt z blachy i zakręcić albo pod odbój klapy bagażnika albo POD reling - żeby mieć masę. Co do Harrego III to wymaga pewnych modyfikacji żeby fajnie chodziło. a gdzie kupić? no to już zagadka :P PW
    VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
    Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

    Komentarz


    • Ja zakupiłem Presidenta Tommy i gdyby nie antena - Florida Super byłbym bardzo zadowolony. Niestety antena jest za krótka i ma bardzo lipny magnes - przy ~120kmh zwiewa ją z dachu. Aczkolwiek jest to o tyle dobre że człowiek chociaż nie ciśnie jak idiota Tak czy siak, przy pierwszej trasie WRO-LUB-WRO zwróciła się

      Komentarz


      • Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
        Dało mi to do myślenia

        1. Antena.
        - ML 145 chyba jednak faktycznie dla mnie za długa na miasto. :?
        - montaż "w dziure" lub triflex - raczej odpada nie chcę dziurawić dachu - może kiedyś w następnym aucie
        - chyba ostatecznie zdecyduję się na magnes (może reling ?)
        po tych rozważaniach zostały mi dwa typy:
        - SIRIO OMEGA 27
        - PIRAT 62 (NOWA WERSJA 2012)
        informacje o obu znam tylko z Konektora.

        2. CB radio
        Tu też mam dylemat po waszych propozycjach :roll:
        - Harry III
        - Yosan (wcześniej nie brałem pod uwagę, ale jak poczytałem... to 100, 300 PRO-120.. i zgłupiałem :krzywy )
        - i znalazłem jeszcze M Tech Legend III oraz TTI 881 - znacie je / używacie ich ? Może ktoś je testował ?

        Co do montażu - fajnie jak by się zmieściło
        a) w miejsce popiółki
        b) na półce pod radiem
        c) w ostateczności tam gdzie mam aktualne, czyli pod deską obok kierownicy po lewej stronie,

        Czy możecie podzielić się jeszcze jakimiś wskazówkami ?


        "Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując."
        "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."

        Komentarz


        • Używałem opcji 'Szukaj' nie znalazłem, a czytać w jeden wieczór 326 stron też nie dałem rady.

          Potrzebuje rady w nurtującym mnie problemie z anteną Lemm AT-1200.

          Zamontowaną mam ją w mojej octavii w mniej więcej ten sposób (zdjęcie poglądowe):
          404 Not Found

          Antena jest długa, dlatego za każdym razem gdy wjeżdżam do garażu muszę ją składać, tj.pochylać na tym przegubie skręcanym motylkiem. Niestety z czasem wyrobiły mi się te ząbki: Strony nie znaleziono - CB-Mania i już kilka razy zdarzyło mi się, że antena złożyła się w czasie jazdy - pod wpływem bujania lub zahaczenia o gałąź. Wcześniej się to nie zdarzało.

          Moje pytanie jest takie: Czy mogę jakoś zapobiec temu składaniu? Może jakaś ząbkowana podkładka? Ale czy to nie zmieni SWR? Czy ewentualnie można wymienić same te elementy, w których antena styka się z główką?

          Będę wdzięczny za każdą poradę, gdyż teraz notorycznie spoglądam w lusterko, czy aby antena znów się nie złożyła. Pozdrawiam!
          Octavia 1.6 AEE + LPG
          Uniden 520xl + Lemm AT-1200 na uchwycie

          Komentarz


          • digitallix,

            Zamieszczone przez adam-karol
            po tych rozważaniach zostały mi dwa typy:
            - SIRIO OMEGA 27
            - PIRAT 62 (NOWA WERSJA 2012)
            CB RADIO FORUM - Informacje

            Choć Pirat kusi mobilnością i cholernie silnym magnesem. Kwestia realnego zasięgu.
            Zawsze możesz też dać helikalną Deltę albo coś ze stajni Sirtela (~1m).

            Zamieszczone przez digitallix
            M Tech Legend III
            CB RADIO FORUM - Informacje
            Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
            FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

            Komentarz


            • Zamieszczone przez jamesbondzio
              Krokiet, u nie sa w wątku fotosy własnie bez "rycia w tyle" radio wystaje więcej z przodu.
              Tragicznie nie jest, tyle że popiołka sie nie zamyka. w ostatecznej wersji zdemontowałem wieczko i mnie odpowiada.
              Bez rzeźbienia kanałów nadmuchowych johnny II też całkiem nieźle się schował i popiołka się zamyka.
              MÓJ SZKODNIK

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Andrzej.P
                CB RADIO FORUM - Informacje

                Choć Pirat kusi mobilnością i cholernie silnym magnesem. Kwestia realnego zasięgu.
                Zawsze możesz też dać helikalną Deltę albo coś ze stajni Sirtela (~1m).

                CB RADIO FORUM - Informacje
                Dzięki za podpowiedź. Z tego co doczytałem, z Piratem, faktycznie chyba masz rację


                "Mówić nie myśląc, to tak jak strzelać nie celując."
                "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."

                Komentarz


                • Zamieszczone przez digitallix
                  Jeżdżę z radiem włączonym cały czas (w 60% miasto w 40% trochę mniej zabudowany teren), najbardziej mnie interesują wiadomości o warunkach / utrudnieniach na drodze (przy okazji info o miśkach) ale również w obcym mieście chciałbym bez problemu dowiedzieć się np. jak gdzieś dotrzeć.
                  Do takiego zastosowania idealnie sprawdzi się Yosan 120Pro (przy Twoim budżecie spokojnie możesz kupić wersję po tuningu Konektora - najlepiej od razu w zestawie z anteną Link ).

                  Jako uzasadnienie powiem Ci, że miałem: TTi 881, Yosna 120pro i CB100/300, M-techa Legend II - i w mojej opinii 120pro bije na głowę wszystkie pozostałe radia.

                  Co do twoich wahań Pirat vs MLka - nawet się nie zastanawiaj i bierz ML - ostatnio kupiłem Pirata (chciałem zastąpić nim MLke) po kilku dniach testów sprzedałem Pirata i zostawiłem moje wysłużonej Sirio. Pod względem odbioru Pirat był znacznie gorszy, a, nadawczo już nawet nie ma co porównywać.

                  Komentarz


                  • Panowie,

                    Zapewne, to pytanie padło już nie raz, nie przeczytałem wszystkich stron postu, przyznaje się bez bicia.

                    Chciałbym kupić CB radio wraz z anteną za max 250zl.
                    Nie chce wydawać więcej, gdyż, na co dzień w Warszawie nie potrzebuję go używać, a w trasę wyjeżdżam parę razy w roku. Do tej pory pożyczałem radio od znajomych, ale w końcu po montowali sobie radia na stałe i możliwości się skończyły

                    Jedyny element jaki posiadam od kompletu, to magnes wraz z kablem od jakiejś anteny Presidenta :-) - dlatego zastanawiałem się nad dokupieniem samej anteny bez podstawki.

                    Zależy mi na w miarę niezłym odbiorze, byle bym zrozumiał co mobilki mówią i aby mobilki "rozumieli" co ja mówię do nich :-)

                    Będę wdzięczny za każdą szybka odpowiedź, gdyż szykuje mi się w najbliższym czasie trochę jazdy po Polsce.

                    Komentarz


                    • Chciałbym kupić CB radio wraz z anteną za max 250zl.
                      Może być ciężko - no chyba, że chcesz szumofon, ale to szlag Cię trafi po jednym dniu jak nie wcześniej. Może z używek szło by coś za tę kwotę wykombinować.

                      Zamieszczone przez jarecki2000
                      Jedyny element jaki posiadam od kompletu, to magnes wraz z kablem od jakiejś anteny Presidenta :-) - dlatego zastanawiałem się nad dokupieniem samej anteny bez podstawki.
                      Jakie to podstawa? DV (zębatka skręcana np. motylkiem) czy PL (gwint)?
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Andrzej.P
                        Chciałbym kupić CB radio wraz z anteną za max 250zl.
                        Może być ciężko - no chyba, że chcesz szumofon, ale to szlag Cię trafi po jednym dniu jak nie wcześniej. Może z używek szło by coś za tę kwotę wykombinować.

                        Zamieszczone przez jarecki2000
                        Jedyny element jaki posiadam od kompletu, to magnes wraz z kablem od jakiejś anteny Presidenta :-) - dlatego zastanawiałem się nad dokupieniem samej anteny bez podstawki.
                        Jakie to podstawa? DV (zębatka skręcana np. motylkiem) czy PL (gwint)?
                        - Wolałbym nowe, jestem skłonny dać trochę wiecej, bo faktycznie widze ze do 250 to bedzie ciężko.

                        znalazłem taki zestaw, warto brać go pod uwagę?

                        TTI TCB + Hustler IC 100

                        Podstawka jest tylko z gwintem, jeśli dobrze pamiętam.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez lend
                          Bez rzeźbienia kanałów nadmuchowych johnny II też całkiem nieźle się schował i popiołka się zamyka.
                          czyli wychodzi na to ze U520 też się zmieści tak? bo by mnie interesował taki montaż.

                          jeszcze jakby ktoś podpowiedział jak rozebrać to wszystko, jak rozebrać tunel srodkowy i JB? zeby włożyć zamonowac, przepuścić kable od anteny.

                          szukałem, ale długo nie mogłem znaleść jak to zrobić, nie wiem tez jak się demontaz tego tunelu do wajchy od DSG. :roll:
                          OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                          Auto Detailing: Dream Car Studio
                          (znajdź również na fb)

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Ermac
                            Zamieszczone przez digitallix
                            Jeżdżę z radiem włączonym cały czas (w 60% miasto w 40% trochę mniej zabudowany teren), najbardziej mnie interesują wiadomości o warunkach / utrudnieniach na drodze (przy okazji info o miśkach) ale również w obcym mieście chciałbym bez problemu dowiedzieć się np. jak gdzieś dotrzeć.
                            Do takiego zastosowania idealnie sprawdzi się Yosan 120Pro (przy Twoim budżecie spokojnie możesz kupić wersję po tuningu Konektora - najlepiej od razu w zestawie z anteną Link ).

                            Jako uzasadnienie powiem Ci, że miałem: TTi 881, Yosna 120pro i CB100/300, M-techa Legend II - i w mojej opinii 120pro bije na głowę wszystkie pozostałe radia.
                            .
                            Popieram, mialem bez tuningu a teraz jest duzo leppiej no i pasuje w schek po lewej stronie od kierowcy
                            Prowadzi NaviExpert Lifetime
                            Ostrzega Yanosik
                            Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez witachu
                              jeszcze jakby ktoś podpowiedział jak rozebrać to wszystko, jak rozebrać tunel srodkowy i JB? zeby włożyć zamonowac, przepuścić kable od anteny.

                              szukałem, ale długo nie mogłem znaleść jak to zrobić, nie wiem tez jak się demontaz tego tunelu do wajchy od DSG. :roll:
                              Ojtam ojtam - ja tam znalazłem szybko jak szukałem demontażu popiołki. Są dwie śrubki pod osłonką wokół wajchy. Tyle że nie było mi jeszcze potrzebne, to nie drążyłem dalej, ale opis jest. Być może w sobotę będę drążył, bo już części (do podłączenia anteny radiowej do Triflexa) zamówiłem. Zaczynam drugi tydzień bez radia i kurde ciężko się jeździ samemu na głucho.

                              A antenę którędy chcesz ciągnąć? Jak z dachu, to zajrzyj choćby TUTAJ
                              Kiedyś OI Liftback
                              Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                              Potem OII 1.9 TDI
                              Wkrótce OIII Liftback

                              Komentarz


                              • digitallix, zerknij na wątek kolegi jak ma zamontowe
                                Link
                                ewentualnie podaj emilka wysle Ci zdjęcie jak jest u mnie wsadzone radio


                                Mariusz
                                Spoty Tarnowskie

                                Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                Komentarz


                                • No i proszę - 5 minut szukania i jest, tylko co w kleję link, to mi go obcina. Pewnie dlatego, że to konkurencyjne forum. Spróbuję kawałkami:
                                  forum.skod aclub.pl/zts-octavia-mk2/tutorial-zmiana-pod-wietlenia-wn-trza-t9297.html
                                  Przekopiuj i usuń spację w skod aclub (za każdym razem jak napiszę to bez spacji, w dowolnym kontekście, to zmienia ten wyraz na superbclub)

                                  [ Dodano: Sro 30 Sty, 13 20:28 ]
                                  I jeszcze lepsze miejsce:
                                  Link aclub.pl/zts-octavia-mk2/tutorial-monta-grzanych-foteli-t9294.html
                                  Kiedyś OI Liftback
                                  Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                                  Potem OII 1.9 TDI
                                  Wkrótce OIII Liftback

                                  Komentarz


                                  • witachu, od strony kierowcy - mniej więcej na wysokości pedału gazu masz śrubkę , odkręcasz ,cały boczek pchając w stronę silnika pchasz i wyskakuje on chyba z 2 zaczepów.
                                    Odsłania ci się cała "konsola" i masz piękny dostep.
                                    Analogicznie z lewej strony.
                                    Jest jeszcze jedna tzn 2 śrubki w wewnątrz konsoli bardzo mi przeszkadzały więc wywaliłem je i wyciąłem plastiki w które były wkręcane.Niestety nie pamiętam gdzie dokładnie się znajdowały.
                                    Kabelek od triflexa mam puszczonego pod listwą progową na wcisk dalej pod kierownicą i do radia.
                                    MÓJ SZKODNIK

                                    Komentarz


                                    • lend, Krokiet, wielkie dzięki, to już mam mniej wiecej co i jak.

                                      lend, duzo ci kabla od triflexa do radia poszło?
                                      moze bym obadał to na zywo u ciebie? była by taka możliwość? ja też z Łodzi :szeroki_usmiech
                                      OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                      Auto Detailing: Dream Car Studio
                                      (znajdź również na fb)

                                      Komentarz


                                      • Mały OT, (Odrazu mówię, że nie chce wywołać kolejnej burzy o triflexie - nie mam, nie wypowiadam się o jego działaniu)

                                        Ostatnio planuję małe modyfikacje swojej "instalacji" CB, i czytam to i owo, dzwonię tu i ówdzie. Mam ori Sirio ML-145 i chciałem coś przykrócić antenę, żeby była troszkę mniej uciążliwa. Wszyscy spece - z dużych i małych polecanych serwisów CB na hasło triflexa pada pytanie.. "lubi Pan zbierać śmieci?!"

                                        BTW. Zostaje przy starej antenie :P
                                        VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                                        Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                                        Komentarz


                                        • alxxx - czy Ci "spece" używali" choć raz Triflexa?

                                          Używałem długo w O1, wcześniej przez jakieś 5 lat była MLka 145 (z którą notabene się zaraz przeproszę do drugiego auta).
                                          Owszem - Triflex nie ma zasięgu MLki, ale jak się tylko SQ ustawi to nic nie szumi. Jako antymisiek spisuje się bardzo dobrze w trasie, na miasto też ok - powiem szczerze że zasięg MLki w mieście bardziej przeszkadzał jak pomagał.
                                          Przez 2 lata posiadania Triflexa ani razu nie miałem potrzeby ani ochoty wyciągać MLki na dach.

                                          Realne zasięgi:
                                          Triflex w trasie ok 7-8km
                                          MLka - 15-18km nawet.

                                          Radyjko - Uniden 520 (made in Philiphines)
                                          Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                          Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                          Komentarz


                                          • alxxx - nie da rady nie wywołać dyskusji, kiedy się pisze krytycznie. W psychologii to się nazywa "dysonansem poznawczym". W przypadku osób mających pozytywną opinię o sobie (większość ludzi), każdy będzie bronił podjętej przez siebie decyzji i udowadniał jej słuszność. Nawet jak jest niesłuszna Kiedy ktoś krytykuje i wyklucza wysłuchanie drugiej strony ("nie chcę wywołać dyskusji" == "milczeć"), to tym bardziej aktywuje drugą stronę.

                                            Uwielbiam historie "znajomy mojego znajomego - i jest to historia na faktach !!! - widział..."
                                            Ode mnie - czyli przekaz z pierwszej ręki - i dotyczy tej samej sztuki radyjka President Taylor III ASC:
                                            - Antena Midland PC-4, Nubira II sedan, montaż na dzwonku po prawej stronie klapy bagażnika
                                            - Sirio Triflex, Octavia I liftback, montaż zamiast standardowej anteny
                                            - ponownie PC-4, Ford Focus kombi MK2 - podstawa magnetyczna, na środku tyłu samochodu, na folii.
                                            Różnicę zauważyłem między pierwszym a drugim przypadkiem. Łapałem albo dalej albo po prostu szerzej. Nigdy nie testowałem jak daleko mnie słychać, ale na podstawie udzielanych informacji, wydaje mi się, że nie było dużej różnicy.
                                            Ilość śmieci - nie dostrzegłem różnicy (wyłączywszy wcześniej wspomnianą sytuację). Używam ASC przez 99.9% czasu. Większość czasu radia używam w trasie, lub miastach do 100 000. Spokojnie wystarcza mi na szumy, a kolega z forum Nubiry był wręcz zachwycony, ale z tego co kojarzę miał radio należące do szumofonów, więc to nie jest do końca miarodajne.
                                            Komfort przy braku garażu własnego i przy firmowym podziemnym, oraz częstym wizytom w galeriach - bezcenny.
                                            No i oczywiście nie jestem krótkofalarzem, więc nie napalam się na zasięgi, a najbardziej wiarygodna informacja jest od mijanego auta. Najłatwiej uzyskać odpowiedź wołając personalnie kogoś po imieniu albo znakach auta.

                                            Antena jest dla mojej wygody i mi ma służyć. Inne "anteny" muszą mieć przyzwoitą długość, ale na szczęście nie ta
                                            Kiedyś OI Liftback
                                            Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                                            Potem OII 1.9 TDI
                                            Wkrótce OIII Liftback

                                            Komentarz


                                            • witachu, o ile się nie mylę to cały ori od triflexa i jest jeszcze troszkę luzu pod kierownicą.
                                              Oczywiście , że jest możliwość inspekcji
                                              MÓJ SZKODNIK

                                              Komentarz


                                              • Bede zakładał swoje pierwsze CB i teraz proszę o poradę che kupić caly zestaw za ok 400 zl czy mniej tym lepiej radio bedzie używane nie za czesto

                                                Chciałbym jakies małe radio aby się zmieściło do popielniczki w OCTAVII II FL
                                                i anetne zeby nie była za długa ale na magnes

                                                czekam na propozycje

                                                Komentarz


                                                • mati8201, raptem parę postów wyżej i na poprzedniej stronie masz prawie wszystko co i jak.
                                                  MÓJ SZKODNIK

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez lend
                                                    Oczywiście , że jest możliwość inspekcji
                                                    ok, to szczegóły na pw
                                                    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

                                                    Auto Detailing: Dream Car Studio
                                                    (znajdź również na fb)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X