Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CB mam i ja :)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez rafiki
    Gdzie kupować? W konektorze?
    Najlepiej tam
    Pozdrawiam
    Marcin Szarejko
    Skoda Octavia II, 2011, MPI, PB/LPG

    Komentarz


    • Antek2000, miałeś do czynienia z spliterem antenowym (np. RM-27)? Jak on się ma do triflexa?
      Coraz bardziej irytuje mnie odbiór radia na triflexie (mimo dołożonego wzmacniacza) i zastanawiam się nad montażem DV (+ sirio t3-27, lub firestik fs2) w dziurkę po FM i dołożeniem splitera.
      Pozdrawiam,
      Grzesiek


      Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
      Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


      Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

      Komentarz


      • Deo, nie używałem osobiście, ale opinie są podzielone. Są tacy, którym nie odpowiada, a są zadowoleni użytkownicy, zwłaszcza w połączeniu z antenami helikalnymi., nawert bez wzmacniacza antenowego.
        Pewnie zależy to od długości anteny i miejsca montażu, a co za tym idzie, przy jakich częstotliwościach antena jest w rezonansie lub blisko. Może to się pokrywać z czestotliwościami UKF-FM(87,5 MHz – 108 MHz) i wtedy odbiór będzie dobry. Im dalej od rezonansu, tym gorszy. Ale to już analizator odpowie, bądź testy.
        Przy RM MIX 27 od razu gorąca żyła od FM do wymiany, bo jest bardzo cienka i lubi się urwać.
        Jest jeszcze DX 27 Zetagi, tu jakość wykonania jest lepsza, problem praktycznie nie występuje.
        Proponuję pogadać jeszcze z chłopakami z Konektora, montowali tego sporo z różnymi antenami i powinni coś doradzić konkretnego. Telefon znajdziesz na stronie.

        Komentarz


        • Panowie, od jednego z kolegów z forum dostałem niepotrzebną mu antenę od CB. Docelowo zamierzam kupić coś z Sirio Turbo, ale póki co muszę się zadowolić tym co mam. Kwestia jest taka, że ta antena ma jakiś problem z wtykiem do radia. Problemem to nie jest, przelutuję sobie z kabla po starej antenie, ale mam pytanie o długość fragmentu kabla. Czy Przylutować tyle ile odetnę czy mogę wydłużyć przewód? Czytałem na elektrodzie o tym, ale nie jestem ani trochę mądrzejszy, bo opinie o wpływie wydłużenia kabla są 50/50 (ma duży/nie ma wcale). Jak to jest? Czy jest jakiś bezpieczny % długości fabrycznego przewodu o ile można bez konsekwencji przedłużyć czy to bez znaczenia?
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • Długość przewodu jest bardzo istotna - musi starczyć od anteny do radia
            czasami dłubię w CB radiach

            Komentarz


            • szpara, kto by pomyślał :roll: ma znaczenie to czy będzie więcej czy mniej niż sobie producent wymyślił?
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • Zamieszczone przez rafiki
                ma znaczenie to czy będzie więcej czy mniej niż sobie producent wymyślił?
                Midland ML-145 3m kabla
                Sirio ML-145 3,6m kabla
                President ML-145 3,9m kabla

                Pewnie President sobie pomyślał, że jak od Midlanda komuś braknie kabla, to kupi Presidenta :szeroki_usmiech

                A na serio, przy deklarowanej impedancji kabla i anteny 50 ohm, wyniki pomiarów nie powinny się zmienić przy różnej długości kabla..
                To tak pokrótce.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X