Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] Zasilanie w aucie rejestratora wideo 5V 1A - jak?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    spoq, szeregowo, czyli przecinasz plusowy przewód i te dwa końce przeciętego przewodu łączysz ze sobą diodą prostowniczą ( paskiem w stronę odbiornika ).
    Jednak w twoim przypadku to radzę po prostu nie podłączać tam CB, bo nie jest to instalacja przeznaczona do takich urządzeń. Jeśli już musisz sterować zasilaniem CB z tego obwodu to musisz dołożyć dodatkowy przekaźnik ( tak by do obwodu oświetlenia podłączona była jedynie cewka, a styk zasilający podłączony był do skrzynki bezpieczników ).
    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

    Komentarz


    • #77
      Dzięki ,tak zrobie

      Komentarz


      • #78
        Zasilanie rejestratora mam zrobione z ładowarki Sony-Ericsson CLA-11 podpiętej pod ścieżki lampki (z braku szybkozłączek). Zmieniłem oryginalny przewód na mini-USB, wlutowałem diodę 1N4007, dodatkowego bezpiecznika nie dawałem bo na płytce ładowarki jest fabrycznie umieszczony, całość w oryginalnej obudowie spokojnie zmieściła się koło lampki. Wybrałem właśnie ten model ładowarki jako sprawdzony-niezakłócający CB.
        Załączone pliki
        Antyfotoradar Valentine1
        Harry II Classic+Sirio ML145

        Komentarz


        • #79
          ale to na zdjęciu to nie jest mini-usb
          Diesel Service Śmietana
          43-210 Kobiór
          ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

          uwaga
          nie robimy pompowtryskiwaczy

          Komentarz


          • #80
            Nie jest to mini-USB ale daje 5V/2A, zrobiona jest na innym układzie i co dla mnie najważniejsze-działa, nie nagrzewa się i nie zakłóca CB . Być może jest to kwestia lepszej filtracji. Patrząc na płytkę widać, że ma więcej elementów niż przeciętna ładowarka mini-USB.
            Antyfotoradar Valentine1
            Harry II Classic+Sirio ML145

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez vaz
              Zmieniłem oryginalny przewód na mini-USB
              ta wtyczka na zdjęciu to nie jest mini-usb
              Diesel Service Śmietana
              43-210 Kobiór
              ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

              uwaga
              nie robimy pompowtryskiwaczy

              Komentarz


              • #82
                Mini-USB zostało z drugiej strony kabla; ucięty wtyk USB to tak dla porównania wielkości i sprawdzenia kolorów kabelków :szeroki_usmiech
                Antyfotoradar Valentine1
                Harry II Classic+Sirio ML145

                Komentarz


                • #83
                  Czasu ostatnio nie za dużo ale wracając do tematu...
                  Zastosowałem diodę prostowniczą ale nadal nie działa jak powinno. Pojawiła się jednak inna sprawa która wynikła przez przypadek. Wyłączam silnik=>zaświeca się podsufitka=>gaśnie po kilkunastu sekundach=>kamera pracuje nadal nawet jeśli zamknę drzwi z pilota.
                  Natomiast gdy wyłączam silnik=>zaświeca się podsufitka=>włączam którekolwiek z bocznych światełek podsufitki=>zamykam drzwi z pilota=>gaśnie podsufitka i od razu wyłącza się kamera :roll:
                  Jakieś sugestie, podpowiedzi, znów mało czasu żeby pogrzebać ale wszelkie rady jak kolegi kowal 2002, są bardzo cenne :lol: Rezultat -jak otwieram samochód z pilota włącza się odrazu kamera i nagrywanie ale z kolei muszę wyłączyć boczne światełko podsufitki ....ot taki myk :diabelski_usmiech
                  LepSze jUtRo bYłO wCzOraJ...

                  Komentarz


                  • #84
                    WojtaSpider, a masz żarówki czy LED-y?
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #85
                      żarówki ...jak narazie :lol: ...czyżby przetwornica miała zbyt słaby pobór :?: ...dodatkowe obciążenie i napięcie zanika :roll:
                      LepSze jUtRo bYłO wCzOraJ...

                      Komentarz


                      • #86
                        WojtaSpider, podejrzewam, że to raczej kwestia jakiś impulsów pojawiających się na wejściu przetwornicy po zaniku napięcia. Jak jest włączona jakaś żarówka to działa ona jak "tłumik rezystancyjny", który niweluje wzbudzanie się układu LC na wejściu przetwornicy.
                        Możesz jeszcze spróbować za tą szeregową diodą prostowniczą ( czyli od strony przetwornicy ) dać drugą, równolegle w kierunku zaporowym ( czyli paskiem do plusa a druga strona do minusa bezpośrednio na samej przetwornicy już za tą szeregową diodą ). Jak to nie pomoże to trzeba by próbować do tej równoległej diody dołożyć równolegle jakiś rezystor ( wartość dobrać eksperymentalnie - zaczął bym od jakiegoś 1k ohm i jak nie zadziała to zmniejszać, powiedzmy 470 ohm, 220 ohm, 100 ohm - tylko trzeba pamiętać, że im mniejszy rezystor tym większą moc będzie pobierał - będzie się bardziej grzał - więc trzeba używać rezystorów o coraz większej mocy - przy 100 ohm to już ok. 2 W mocy idzie w powietrze ).
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • #87
                          ja mam z kolei taki problem ze po montażu poprzez szybkozłaczki prąd "nie płynie". Szybkozłaczkę taką zamontowałem

                          Niby ma ona zastosowanie do kabli grubości min 0,25 to powinno być ok - bo się obawialem ze nie przecięła mi izolacji i dlatego nie ma styku.
                          Po podłączeniu miernika do podłączonego kabla na jego końcu pokazuje wartość ok 0,1V zamiast ok. 12V.
                          Nie wiem o co chodzi.
                          Takimi samymi szybkozłączkami wpinałem wcześniej się do kabla odpowiadającego za ściemnianie lusterek i jest ok.

                          Komentarz


                          • #88
                            Może wyskoczył Ci bezpiecznik :lol:
                            LepSze jUtRo bYłO wCzOraJ...

                            Komentarz


                            • #89
                              cudów nie ma - skoro nie ma prądu to są dwa wytłumaczenia:

                              1. nie ma prądu w przewodzie do którego się wpinałeś
                              2. nieprawidłowo zamontowałeś (może zacisnąłeś) szybkozłączkę

                              :lol:
                              Diesel Service Śmietana
                              43-210 Kobiór
                              ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                              uwaga
                              nie robimy pompowtryskiwaczy

                              Komentarz


                              • #90
                                1 opcja na pewno odpada, bo prąd w lampce jest.
                                2 opcja - głupieje, właśnie się tutaj zastanawiałem czy szybkozłaczka nie za duża ale niby w specyfikacji że do kabli od 0,25mm, blaszkę już chyba na maksa wcisnąłem żeby na pewno przecięła żyły i d... zbita

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez Yarwa
                                  ja mam z kolei taki problem ze po montażu poprzez szybkozłaczki prąd "nie płynie". Szybkozłaczkę taką zamontowałem
                                  Obrazek
                                  Niby ma ona zastosowanie do kabli grubości min 0,25 to powinno być ok - bo się obawialem ze nie przecięła mi izolacji i dlatego nie ma styku.
                                  Po podłączeniu miernika do podłączonego kabla na jego końcu pokazuje wartość ok 0,1V zamiast ok. 12V.
                                  Nie wiem o co chodzi.
                                  Takimi samymi szybkozłączkami wpinałem wcześniej się do kabla odpowiadającego za ściemnianie lusterek i jest ok.
                                  Zakładałem wczoraj - ten sam kolor złączki i prawie wszystko mi gra. Trzeba tylko mocniej ścisnąć kombinerkami, by te ostrza mocniej wgryzły się w przewód.
                                  Prawie wszystko gra, gdyż zasilacz do G1WH jednak zakłóca CB, a jak sprawdzałem wcześniej z gniazda zapalniczki - nic się nie działo. Muszę kupić coś innego.

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Oryginalna ładowarka do Motoroli V3 również nie zakłóca CB. Tej z kolei używam do nawigacji.
                                    Antyfotoradar Valentine1
                                    Harry II Classic+Sirio ML145

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      kowal 2002, jest szansa żebyś mi rozrysował jak Ty widzisz to połączenie :?: próbowałem na wszelakie sposoby ale ni kuta :evil: nie mam już sił... i tak po zamknięciu pilotem pozostaje napięcie ok 1-1,5V -czy to normalne :?:
                                      LepSze jUtRo bYłO wCzOraJ...

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        WojtaSpider, wersja prostsza ( na diodach ) i wersja z przekaźnikiem jak pierwsza nie zadziała.
                                        Załączone pliki
                                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          :bow wielkie dzięki :szeroki_usmiech
                                          LepSze jUtRo bYłO wCzOraJ...

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Panowie, mam zamiar zastosować jakieś alternatywne zasilanie rejestratora.

                                            1. Zastanawiam się nad zasilaniem z lampki oświetlenia wnętrza, ale jak ją bezpiecznie zdemontować?
                                            lub
                                            2. Zamontować dodatkowe gniazdo 12v w rejonie nóg pasażera, a zasilanie gniazda podpiąć pod zapalniczkę w konsoli środkowej, ale jak ją szybko i bezpiecznie wymontować aby dostać się do kostki?
                                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              noooo, jak "obywateledecydują" tak samo jak "uważnieczytają" (ten wątek) - to ja już wolę aby jednak wybrańcy narodu decydowali.... :szeroki_usmiech

                                              wszystko masz czarno na białym napisane, obywatelu
                                              Diesel Service Śmietana
                                              43-210 Kobiór
                                              ul. Kobiórska 77 tel. (32) 218 86 16

                                              uwaga
                                              nie robimy pompowtryskiwaczy

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                mattyah4x4, najbardziej zależałoby mi na podpięcie się pod zapalniczkę lub wyciągnięcie 12v ze skrzynki bezpieczników. Ale z deka boję się że połamię coś przy demontażu tego plastiku pod kierownicą. Nie wiem gdzie szukać wkrętów. Podejrzewam że pod tymi listwami co są jakby jaśniejsze pod włącznikiem świateł, ale nie wiem też jak ich podważyć.
                                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  mkania777, przecież nie musisz wyjmować gniazda zapalniczki, żeby się do niej podpiąć - przewody do niego idą wprost z bezpieczników.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Enriquez
                                                    przewody do niego idą wprost z bezpieczników.
                                                    wiem, ale najpierw trzeba się tam dostać i znaleźć ten przewód...

                                                    Koledzy, jakby chciał zabezpieczyć obwód zasilania rejestratora, to jaki najmniejszy bezpiecznik można zastosować???
                                                    Na zasilaczu kamerki jest napisane DC output 5V 1A max.

                                                    Zrobiłem u siebie poprzez dołączenie do skrzynki bezpieczników

                                                    u mnie 12V "po kluczyku/zapłonie" jest w "pustej"/wolnej i nie opisanej pozycji 42
                                                    może tak być w tym miejscu? wie ktoś czy to nie wygeneruje żadnych błędów?
                                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                                                    przewody pociągnąłem na stronę pasażera i takie gniazdo
                                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                                                    gniazdo ukryłem razem z podłączoną ładowarką (MIO MiVue 388) pod zaślepką deski rozdzielczej z prawej strony z boku (odpowiednik tej co z lewej są bezpieczniki).
                                                    Zastosowałem bezpiecznik 5A
                                                    Koledzy, nie za duży?
                                                    Napiszcie jaki najmniejszy mogę zastosować?
                                                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X