Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • To jest "zwykły" czerwony niemetal, zgadza się? Widziałem je na Tour de France i zastanawiałem się czy to jakiś specjalny kolor.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez maciejwro
      To jest "zwykły" czerwony niemetal, zgadza się? Widziałem je na Tour de France i zastanawiałem się czy to jakiś specjalny kolor.
      tak, ten co w O3, Fabce itd.
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • Kuszący, ale metalik chyba jednak trwalszy :?: Zarówno na karoserii jak i plastikach mniej blaknie.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez marlej108
          maciejwro napisał/a:
          To jest "zwykły" czerwony niemetal, zgadza się? Widziałem je na Tour de France i zastanawiałem się czy to jakiś specjalny kolor.


          tak, ten co w O3, Fabce itd.
          no mijam czasami O3 czerwona i jakiś ten kolor mało agresywny że sie tak wyrażę..
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • Zajebisty jest w O3, co prawda posiadacze szarych, białych czy niebieskich i tak nie wierzą, ale co chwilę muszę przepychać się przez tłumek oglądających, żeby wsiąść do auta.
            Trochę kłopot, jak się człowiek spieszy A jeszcze często chcą gadać.
            Czyli jeśli macie inne kolory, nie doświadczacie takich przygód na co dzień, a chcecie się wyróżnić, przylansować, etc. - wybór jest prosty. Ciekawe czy taki efekt daje też ten szary mat.
            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

            Komentarz


            • maro rs, może w rs jakoś lepiej to pasuje ze spojlerami itd.
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • Wrażenia z jazdy S3 1,4 150 KM manual Style

                Wrażenia z jazdy S3 1,4 150 KM manual Style - kilka spostrzeżeń i odczuć (moich własnych):

                1. Dynamika przy 3 osobach – nie powalająca ale wystarczająca
                2. DCC – raczej bez sensu – ustawienia normal kompromisowe, w pozostałych mało zauważalna zmiana (może bardziej ustawienie sport – ale daleko temu do sportowego zawieszenia )
                3. Przy 140km/h (ok 3tyś obrotów/min na 6 biegu) dźwięk silnika trochę mniej zauważalny niż odgłosy opływającego powietrza
                4. Szybki S&S
                5. Układ kierowniczy – mógłby być bardziej bezpośredni
                6. Spalanie – pomimo ACT mało nie będzie bez „ekstremalnego eco drivingu” (testówka ma średnie ponad 11l/100!)
                7. Rowery na haku nie powinny być problemem bo zawias tylko minimalnie się opuścił jak usiadłem na brzegu bagażnika - 100kg+

                Podsumowując – S3 podoba mi się.

                Muszę jeszcze:
                - obejrzeć wersję Ambition (gołą)
                - zmierzyć bagażnik - jakiś taki mało większy się wydaje
                miało być 101, było 120, jest 150+ i życie jest piękne
                THE MAN WHO KNOWS (NOTHING)

                Komentarz


                • Wszystkie salony maja chyba wlasnie taki kosmiczny konfig Style z DCC oraz 19" felgami. Ile osob zamowi takie felgi do tego auta ?? Moze za jakis czas zaczna sie pojawiac do jazd normalne wersje bez DCC na 17-18" wtedy zobaczymy jak pracuje realnie zawieszenie
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • skodovy.pl – Blog tematyczny o sporcie, motoryzacji i majsterkowaniu
                    OII 1,4 TSI Elegance

                    KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                    Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez leszekmw
                      Zamieszczone przez marlej108
                      maciejwro napisał/a:
                      To jest "zwykły" czerwony niemetal, zgadza się? Widziałem je na Tour de France i zastanawiałem się czy to jakiś specjalny kolor.


                      tak, ten co w O3, Fabce itd.
                      no mijam czasami O3 czerwona i jakiś ten kolor mało agresywny że sie tak wyrażę..
                      a wiesz Leszek, ze masz racje.

                      W VAG czerwony sie rozni nie tylko pomiedzy markami ale nawet w ramach 1 marki.

                      Np. ten w Skodzie jak jest umyte auto w sloncu - piekne. Jak brudny to taki sie robi jakis w stylu stara malina - ponury i faktycznie nie sportowy...

                      W VW Jetta i Golf maja inny czerwony (pododny do tego w Skodzie) niz Polo (tutaj z kolei jest ladny jaskrawy) - tak mi przynajmniej pan sprzedawca klarowal i pokazywal te przyklady kolorow na plastikowych elementach na wystawie w salonie.

                      W Audi A4 podstawowy darmowy czerwony w stylu Skody/VW - troche moze ladniejszy, ale niewiele. Za to zeby miec taki krwisty jaskrawy... to trzeba sporo doplacic.

                      Ps. co do trwalosci lakieru to akurat ostatnio w Motorze byl test grubosci lakierow i sie okazuje, ze od kiedy sa te ekologiczne wodnorozcienczalne to czesto nie metaliki maja lakieru wiecej...
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • TEST Škoda Superb 2.0 TSI 4x4 DSG – Český vrchol | auto.cz
                        OII 1,4 TSI Elegance

                        KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                        Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                        Komentarz


                        • Délka [mm] S3 4861 vs Pass 4865
                          Się im coś pomerdało? Passat B8 ma długość 4767, co ma niebagatelne znaczenie w parkowaniu, oraz pojemności garażu
                          Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
                          Jest: starszy diesel na B.

                          Komentarz


                          • znowu kurde z tą czcionką pojechali..to 4x4 na klapie wyglądu nimo za grosz.. :roll:
                            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                            GVI 1.4TSI
                            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                            Komentarz


                            • leszekmw, czcionka

                              Na kombi z TDI wydawalo mi sie, ze napis 4x4 byl wkomponowany w napis TDI albo odwrotnie.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • haha..ale dowaliłem..pewnie z trzoda mi sie pomerdało bo właśnie tir ze świnkami podjechał do sąsiada..
                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                GVI 1.4TSI
                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                Komentarz


                                • SIII szczególnie w wersji kombi naprawdę ładne autko,nawet w środku z przodu jakby większe w porównaniu do poprzednika.
                                  Respect All,Fear No One!

                                  Komentarz


                                  • Przypomniało mi się jeszcze jedno odnośnie S3.
                                    To wyprofilowanie w dolnej części drzwi przednich i tylnych to nie jest profil blachy karoserii tylko taki lakierowany element z tworzywa.


                                    O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                    Komentarz


                                    • W Audi od zawsze te listwy byly plastikowe i nic z tym sie nie dzialo. Tak wiec nie odczytywalbym tego jako czegos problematycznego
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • W Audi od zawsze te listwy byly plastikowe i nic z tym sie nie dzialo. Tak wiec nie odczytywalbym tego jako czegos problematycznego
                                        Nie piszę że problematyczne.
                                        To wykończenie zwróciło to moją uwagę gdyż myślałem że taki jest profil blachy.
                                        Drugi element wykończenia który zauważyłem to ostra krawędź przy przejściu maska/błotnik. Tworzy się tam taka mini szczelina. Pewnie trudne w dopasowaniu po naprawie blacharskiej. Osobiście wolę maskę typu V która jest w O2.


                                        O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                        Komentarz


                                        • TEST Škoda Superb Combi 2.0 TDI – Vážení přátelé, ano | auto.cz
                                          OII 1,4 TSI Elegance

                                          KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                                          Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                                          Komentarz


                                          • To i ja pojeździłem superbem - 2.0 tdi 190 KM L&K. Na pewno ciszej i bardziej komfortowo niż w Octavii, dla mnie aż za bardzo limuzynowato - sportu tam się nie uświadczy. Wiem, że nie o to w tym aucie chodzi, i ten silnik też do tego nie predysponuje, ale utwierdziłem się, że to auto raczej nie dla mnie. Duże, aż za duże do codziennego użytku. Środek jak w Octavii, co dla jednych będzie wadą, dla innych zaletą - mi akurat pasuje. Dcc - wg mnie nie ma wielkiej różnicy między nastawami, które wydają się komfortowe w każdym położeniu, aczkolwiek nie miałem okazji ostro pojeździć w zakrętach, żeby dobrze ocenić różnice. A jeszcze monitorowanie martwego pola - fajnie że wreszcie jest, ale w słoneczny dzień ta lampka faktycznie jest za słabo widoczna.
                                            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                            Komentarz


                                            • To może i ja pokuszę się o porównanie O3 vs. S3, bo wczoraj miałem okazję przejechać się Superbem 3 w wersji Style z silnikiem 1.4 TSI ACT (150KM) ze skrzynią manualną.

                                              Jechaliśmy rodzinnie z Żoną i Córką, więc w takiej konfiguracji jak zazwyczaj podróżujemy. Moja Żona stwierdziła (jadąc z tyłu), że zbytnich różnic nie ma w porównaniu do naszej O3 poza większą ilością miejsca w każdą stronę.

                                              Co do moich odczuć, na plus:
                                              - fajne fotele, super się w nie wpada - w O3 Ambition są dla mnie całkiem OK, ale te były wygodniejsze,
                                              - aktywny tempomat (nie mam) - genialny bajer,
                                              - trochę ciszej niż w O3, aczkolwiek nie uważam by różnica była duża
                                              - zawieszenie pracuje ciszej niż w O3 (ale dalej nie jest idealnie),
                                              - auto jest komfortowe, w trasie płynie fajnie

                                              minusy:
                                              - słychać we wnętrzu przy przyspieszaniu 1.4TSI (trochę powinni lepiej wyciszyć) - w Octavii też,
                                              - wg mnie silnik 1.4 za słaby do S3 - brak mu zrywności w trasie, jest mocno stłumiony i dużo pali (porównując do naszej O3/1.4TSI bez ACT - ok. 1,2-1,5l/100km więcej) - ja musiałbym wybierać 1.8
                                              - zawieszenie bez DCC nie bardzo by mi pasowało do szybkiej jazdy, trochę łajba się wydaje,
                                              - monitorowanie martwego pola - fajnie że jest, ale jest bardzo subtelne i czytelność w słoneczny dzień jest trochę słaba,


                                              Trochę napalałem się na S3 po prezentacji, ale muszę przyznać że wygląd O3 bardziej mi odpowiada ostatecznie (czegoś z przodu na dole mi brakuje w S3), w prowadzeniu O3 jest dużo zwinniejsza, S3 wywarł na mnie wrażenie krążownika - nie dla mnie. Wnętrze to w sumie taka lekko zmieniona O3 (są różnice ale bez przesady) - wg mnie zmiana z O3 na S3 jest bez sensu - czuję się zawiedziony :shock:
                                              Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                                              Komentarz


                                              • Dzis otrzymalem informacje, ze importer SAP wlasnie poinformowal dealerow, ze nie przewiduje ZADNEGO wsparcia tytulem wyprzedazy. Oznacza to, ze jak ktos liczyl (jak ja), ze kupi sobie S3 w ramach wyprzedazy rocznika, to sobie... nie kupi niestety w tym roku na koniec.

                                                Informacja sprawdzona.

                                                :|
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                                Spalanie - Motostat.pl

                                                Komentarz


                                                • Poczekamy, zobaczymy. Zawsze zachowania sprzedawcy kształtuje rynek.
                                                  No chyba, że nie chce sprzedać, bo tacy też są, ale nie sądzę, że SAP.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez marlej108
                                                    Dzis otrzymalem informacje, ze importer SAP wlasnie poinformowal dealerow, ze nie przewiduje ZADNEGO wsparcia tytulem wyprzedazy. Oznacza to, ze jak ktos liczyl (jak ja), ze kupi sobie S3 w ramach wyprzedazy rocznika, to sobie... nie kupi niestety w tym roku na koniec.
                                                    :|
                                                    Nie ma "wsparcia" bo pewnie na razie nie mają mocy produkcyjnych by robić auta na magazyn. Jak ktoś zamówi auto x za cenę y to co tu wspierać i promować ? Ale nie wierzę że jeżeli w styczniu-lutym 2016 zostaną im jakieś S3 na placu to nie opuszczą cen..
                                                    Pozdrawiam
                                                    perfex

                                                    Octavia HTP

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X