Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez marlej108
    Jeremy Clarkson nie pokochal nowego Superba... znalazl sie w 10 najgorszych aut 2015-2016 wg niego...
    Jeremy Clarkson names 10 worst cars for 2015 and 2016 - Autoblog
    Ktoś bierze pod uwagę jego opinie? Wątpię.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Andja
      Zamieszczone przez marlej108
      Jeremy Clarkson nie pokochal nowego Superba... znalazl sie w 10 najgorszych aut 2015-2016 wg niego...
      Jeremy Clarkson names 10 worst cars for 2015 and 2016 - Autoblog
      Ktoś bierze pod uwagę jego opinie? Wątpię.
      Bezczelnosc!

      Wszyscy Polacy i półtorej Ukrainy (cokolwiek to znaczy...)
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • Marlej przestań palić to zielsko
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz


        • clarkson nigdy nie skrytykował angielskiego pojazdu- wiadomo, te jego opinie to o kant d można sobie rozbić

          Komentarz


          • Zamieszczone przez sew1981
            clarkson nigdy nie skrytykował angielskiego pojazdu- wiadomo, te jego opinie to o kant d można sobie rozbić
            Skrytykował, skrytykowal. PS.dostalo sie MG Roverowi.
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • pytanie do użytkowników SIII lub SII. Brat ma jakiś miesiąc z hakiem tego SIII 1.4 tsi dsg. Mówi, że w zakresie prędkości 140-160 ma bicie na kołach/zawieszeniu przednim (tylko na płaskiej i prostej drodze), które narasta...był w aso , koła sprawdzali wyważanie, podobno ok....coś wpada w rezonans, który przenosi się na karoserię....
              powiedzieli mu w ASO, że w SII był jakiś wadliwy element zawieszenia przedniego, który podobnie robił, i na gwarancji to wymieniali.... :roll:
              powiedziałem, żeby ich dusił...z tematem. słyszeliście o czymś podobnym? ja podejrzewam opony (ząbkowanie - nowe przecież....), albo jakiś element przenoszący napęd, może skrzynie "cudowną" 7 biegowe dsg. Mówi, że testował na innych biegach i zakresie obrotów tym samym i tego nie ma.
              Macie jakieś pomysły? ktoś coś podobnego miał? nowe auto, a takie coś... :roll:

              Komentarz


              • mam i ja mniestety. na superb klub jest dużo o tym napisane. praktycznie wszystkie tdi to miły. ale problem do konca nie jest rozwiązany. niech brat wejdzie i poczyta. jedno jest pewne to nie opony
                Drgania kierownicy Skoda Superb DSG 2014 problem z ASO - Forum Skoda Superb
                BYŁA o1 rs
                BYŁA o2 1.6
                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                Komentarz


                • Ja miałem to samo. SIII TDI 190 KM. Koła wyważane na zwykłych wyważarkach bez skutku dopiero wyważanie na hunterze rozwiązało problem. Drgania były w zakresie prędkości 135-160 km/h.
                  Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
                  Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
                  Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
                  Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
                  Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

                  Komentarz


                  • hmmm ale pomogło na stałe?
                    BYŁA o1 rs
                    BYŁA o2 1.6
                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                    Komentarz


                    • Tak.
                      Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
                      Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
                      Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
                      Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
                      Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

                      Komentarz


                      • to trzeba będzie się przejechać chyba
                        BYŁA o1 rs
                        BYŁA o2 1.6
                        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                        Komentarz


                        • No tak, ale sciagniesz kolo i jak nie zaznaczysz miejsca, to za chwile bedzie to samo.

                          Drugi komplet opon i ta sama akcja.
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • dziekuje za rady Panowie, prześle mu wasze wypowiedzi i link podany

                            auto to 1.4 tsi, a nie tdi, a zatem pewnie dotyka i benzyny.... :roll:

                            czyli możliwe, że w SIII też element zawieszenia to robi jak w SII? czy poprostu wyważyć na hunterze i olać? ale problem będzie wracał pewnie....

                            Komentarz


                            • sew1981, ja swoim latam po dziurach, progach zwalniających itp dość szybko na kołach 19 i nic się nie dzieje, może problem tkwi w oponach?
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz


                              • piramida, może, ale widać, że powyżej też występował u kolegi Wojti w SIII. Może to tylko dotyczy fwd, Ty masz awd. brat ma 17 stki koła.
                                W każdym razie napisałem bratu, żeby pojechał i przełożyli koła na inne i wtedy sprawdzić, jak będzie lepiej, to niech oryginalne spróbuje wyważyć na hunterze (te wykryją opony też), jak nie poprawi się na innych kołach, to znaczy, że może SIII ma ten sam problem co SII z tą zawiechą.

                                Komentarz


                                • Wczoraj w Berlinie cyknąłem kilka fot w salonie grupy VAG.
                                  Fajnie wygląda w wersji Sportline. Środek w alcantarze robi wrażenie.
                                  Mam nadzieję że Superb jest dobrze wyciszony (w porównaniu do Octy) bo inaczej to szkoda tak fajnego auta.
                                  Sportline wg mnie to dobra alternatywa dla L&K którego już sporo jeździ po ulicach :twisted:









                                  Lukii

                                  Mój Brokuł

                                  Komentarz


                                  • Lukii, no ładne auto
                                    do mnie nie przemawiają te zagłówki, pewnie bez możliwośći regulacji. raz, że szpetne, dwa że nie praktyczne, jak nie można ustawić kąta poziomego. Same stołki ładne i wygodne zapewne, ale zagłówki fuu dla mnie. w ogóle zauważyłem, że w vagach jest ostatnimi czasy moda na wstawianie krzeseł takich jak w 911, co nie do każdego auta pasuje wizualnie (może to efekt tego, że porsche jest też w vagu)
                                    brat marudzi trochę, że zagłówek w SIII normalnych stołkach, nie ma regulowanego kąta poziomego właśnie, to trochę lipton szczerze mówiąc :wink:

                                    Komentarz


                                    • W alcantarze też ten wzorek caro ? blee , myślałem że tutaj sobie darują ...


                                      O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                      Komentarz


                                      • sew1981, zagłówków i tak sie nie reguluje, jak raz ustawisz tak masz, przynajmniej ja nie ustawiam bo nie widzę takiej potrzeby
                                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                        Komentarz


                                        • piramida, no tak, ale zagłówek w SIII nie ma poziomej regulacji (brachu twierdzi, że zbyt odstaje do przodu, co na dłuższych trasach nie jest bardzo wygodne), zresztą w nowszych wielu vagach chyba też nie niestety

                                          Komentarz


                                          • Ja mam w RSie takie same w sumie siedzenia i ten zagłówek wcale mi nie przeszkadza jakoś.
                                            W większości aut tendencja jest żeby te zagłówki były bardziej przylegające i mniejsza regulacja odchylenia do tyłu.
                                            Względy bezpieczeństwa...
                                            Lukii

                                            Mój Brokuł

                                            Komentarz


                                            • Lukii, tzn mi też nie przeszkadzał, jak kawałek jechałem, ale na dłuższą trasę mówił że średnio fajne. Brak takiej regulacji powoduje brak ustawienia pod kątem - tylko góra-dół można jeździć. Można przeżyć, ale szafu nie ma w Vagu z tym. Kiedyś to było normą. dziś nie....a szkoda.

                                              Komentarz


                                              • Ogólnie to wszędzie idzie wszystko w złą stronę ale lepiej nie zaczynać tego wątku
                                                Lukii

                                                Mój Brokuł

                                                Komentarz


                                                • Trzeba by zacząć od tego, że zagłówek nie służy do leżenia podczas jazdy tylko do tego, żeby Wam głowy nie urwało przy strzale w zaplecze. Więc żadnej regulacji nie potrzebuje i to tylko taka fanaberia.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz


                                                  • Ważniejsze w zagłówku jest jego wysokość niż pochylenie, generalnie podczas jazdy głowa nie jest oparta o zagłówek, jedynie co to zagłówek nie może być niższy niż czubek głowy aby podczas strzału w dupsko nie zerwało kręgów szyjnych :szeroki_usmiech
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X