Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • @Rok,

    no chyba nie chcesz powiedziec ze watek na forum Passata liczacy zaledwie 68 stron i dziesiatki forumowiczow przemawia za tym, ze jednak owe teorie mojego seminarzysty to prawda? :P

    ;-)

    Pewnie sami psuja sobie te Passaty (o to powinno byc oficjalne stanowisko ASO...) :wink:
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • Dwa cytaty:

      "U mnie najpierw wymienili wszystkie wstryskiwacze i listwę common rail. Oddali mi auto po dwóch miesiącach poszukiwań usterki. Hałas nie ustał. Obecnie od miesiąca samochód stoi w serwisie ponownie. Ostatnio stwierdzili, że przyczyną są hydrauliczne popychacze zaworów, które podobno nie kasowały luzów (6 z 8). Czekam na wymianę. Tez miałem problemy z odpalaniem - dlatego wymyślili wymiane wtryskiwaczy i listwy, bo podobno za dużo paliwa wracało. Teraz twierdzą, że wszystkie kłopoty były spowodowane tym, że zawory się nie domykały.
      U mnie problem występował od ok. 30 tysięcy do 130 tysięcy bo cały czas serwis cyklicznie walczył. W sumie to nie wiem czy takie niedomykanie się zaworów przez 100 tysięcy km mogło coś jeszcze popsuć? Jestem na skraju podjęcia decyzji o zażądania wymiany pojazdu na nowy.
      "

      "We wtorek postawiłem auto na wymianę głowicy, miało być gotowe na wczoraj, ale oczywiście wzywając na akcje serwisowa ASO nie miało kompletu części wiec wczoraj wieczorem zostałem poinformowany, że zamówili brakujące części i dzisiaj powinny być. Dzisiaj odwiedziłem serwis i mieli właśnie do mnie dzwonić ze części nie ma i najszybciej w poniedziałek moze wtorek bedą... "

      Tylko współczuć.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Tomcio
        Tak.....bo na forum to piszą Ci którzy zadowoleni z auta są. ....a Ci niezadowoleni to w serwisie siedzą i nie mają czasu na pisanie.
        w serwisach czekając raczej mają wi fi :P mogą pisać
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • Ten gość z cytatu miał auto zablokowane przez 3 miechy w serwisie (na gwarancji, usterka nie z jego winy)? Gdyby było w leasingu, dochodziłbym zwrotu jego kosztów przynajmniej za 2 miesiące.

          M.
          666 4U

          Komentarz


          • Nie kupować nowoczesnych diesli i po problemie, u mnie już po gwarancji więc nie będzie tego problemu, czekać trzy miesiące na naprawę :lol:
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz


            • Kupic mozna, ale z 5 letnia gwarancja i miec ASO ktore daje od reki zastrzepczaka. I niech sie psuje, przyjada laweta zabiora padlo i niech naprawiaja, a w koncu jak nie usuna usterki to przeciez powinni wymien na model wolny od wad :lol:

              piramida, Jednak 10l ON a 14l Pb 98 przy podobnej mocy i podobnej cenie zakupowej, to w sumie nie takie oczywiste rozwiazanie.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Myślę że różnica w spalaniu jest nawet większa niż 10 vs 14 po za tym benzyniaki też lubią byc kapryśne więc w dzisiejszych wozach pewne są tylko awarie :szeroki_usmiech
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz


                • Zamieszczone przez piramida
                  Nie kupować nowoczesnych diesli i po problemie,
                  Wpadł mi w rękę test (no w zasadzie relacja z użytkowania) Toyoty Land Cruiser 150 z 2010 r. z silnikiem 3.0 D (190 Km) w tygodniku Motor. Silnik jeszcze bez DPFa, przebieg 130.000 km.
                  Średnie spalanie w okolicy 10,5 l. Przez te 6 lat i 130 kkm nic - absolutnie nic - się nie zepsuło (wymiany eksploatacyjne, przy 111 kkm jakiś wężyk do spryskiwacza i 2 razy wymieniona szyba przednia, która była źle zamontowana).

                  Już się tego diesla (która wcale do zachwalanych nie należał) nie kupi. Jest nowy 2.8 z mocznikiem.....177 Km.

                  Więc ja się pytam ekologów, który z silników diesla bardziej zanieczyszcza powietrze? Ten VAGa z zakłamanymi danymi o spalaniu i czystości spalin, który co chwila łapie awarie i w sumie to nie wiadomo ile tego paliwa szyna CR ładuje, czy ten absolutnie bezusterkowy Toyoty?

                  Zamieszczone przez Maicroft
                  Jednak 10l ON a 14l Pb 98 przy podobnej mocy i podobnej cenie zakupowej, to w sumie nie takie oczywiste rozwiazanie.
                  Rodzi się pytanie: jaka jest cena spokoju (czy też przynajmniej względnego spokoju)?

                  Te 4 l to dużo, czy mało? :roll: :?

                  Komentarz


                  • Co ciekawe, renault od 2020 wycofuje się całkowicie z silników diesla do osobówek, ponoć za drogi sie robi w produkcji aby sprostać co raz to bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin.
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • Rok z Bagien, Akurat Toyota to nie jest dobry przyklad. Motory 2.2DCAT byly wymieniane na i po gwarancji bo pojawial sie znany problem blokow tych silnikow.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Maicroft
                        Rok z Bagien, Akurat Toyota to nie jest dobry przyklad. Motory 2.2DCAT byly wymieniane na i po gwarancji bo pojawial sie znany problem blokow tych silnikow.
                        Tak, tak to wiem.
                        Ale ten 3 litrowy diesel był pancerny.

                        Zawsze TLC można kupić z 4 litrową benzyną tylko kto tak robi?
                        A może warto?

                        Komu by przeszkadzał 3,6 wolnyssak w SIII?

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Maicroft
                          Rok z Bagien, Akurat Toyota to nie jest dobry przyklad. Motory 2.2DCAT byly wymieniane na i po gwarancji bo pojawial sie znany problem blokow tych silnikow.
                          To prawda ale prawdą jest też to, że po takiej przygodzie Toyota olała temat diesli w średniej klasie i te które musi mieć bierze od bmw a docelowo zapewne olewa je ciepłym moczem i rozwija hybrydy...
                          Pozdrawiam
                          perfex

                          Octavia HTP

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez marlej108
                            Powiedzial, ze sprzedawcy sie smieja jak slysza, jak klient mowi, ze zastanawial sie nad Renault Talisman, ale ostatecznie wybral Passata bo chcial auto bezawaryjne... Wg niego B8 to z obecnych VW najmniej dopracowane auto, ktore koncern testuje na klientach. I jeszcze jedna ciekawostka - wg niego o ile wczesniej na gwarancji VW chetnie wymienial wadliwe elementy od razu na nowe to teraz serwisy maja prikaz aby mowic - to normalne, ten typ tak ma...
                            he he ogólnie to obojętnie co by chłop kupił na forum laguny maja podforum o Talismanie - jest tego na razie za mało na drogach, ale to co pisze dwóch gości to identyczne z tym co napisałeś - TEN TYP TAK MA

                            Komentarz


                            • A mnie tam ciekawi jak nowy Espace. Bo z zewnatrz to on malo przypomina poprzedniego, a w srodku to maly statek kosmiczny w topowych wersjach i ekran z navi w Pasku zamiast licznika to pikus.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Maicroft
                                A mnie tam ciekawi jak nowy Espace. Bo z zewnatrz to on malo przypomina poprzedniego, a w srodku to maly statek kosmiczny w topowych wersjach i ekran z navi w Pasku zamiast licznika to pikus.
                                I gdzieś czytałem, że nowy GrandScenic będzie od niego większy we wszystkich kierunkach...
                                Adam... Używam:
                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Agamek12
                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                  A mnie tam ciekawi jak nowy Espace. Bo z zewnatrz to on malo przypomina poprzedniego, a w srodku to maly statek kosmiczny w topowych wersjach i ekran z navi w Pasku zamiast licznika to pikus.
                                  I gdzieś czytałem, że nowy GrandScenic będzie od niego większy we wszystkich kierunkach...
                                  bo ja wiem...

                                  ale wyglada pieknie!

                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                  Spalanie - Motostat.pl

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Agamek12
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    A mnie tam ciekawi jak nowy Espace. Bo z zewnatrz to on malo przypomina poprzedniego, a w srodku to maly statek kosmiczny w topowych wersjach i ekran z navi w Pasku zamiast licznika to pikus.
                                    I gdzieś czytałem, że nowy GrandScenic będzie od niego większy we wszystkich kierunkach...
                                    Ja jestem ciekaw jak się w Europie sprzedaje nowy Espace bo... espace to po francusku przestrzeń. Oglądałem go szczegółowo i akurat przestrzeń to rzecz której najbardziej mu brak :szeroki_usmiech Poprzedni był fajnym vanem z wygodnym wnętrzem dla 7 osób. Ten jest niewygodnym niewiadomoczym...
                                    Pozdrawiam
                                    perfex

                                    Octavia HTP

                                    Komentarz


                                    • Nie wiem co palił projektant wnętrza ale to coś musiało być mocne, środkowa część konsoli nad lewarkiem to coś bardzo nie halo :lol:
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez piramida
                                        Nie kupować nowoczesnych diesli i po problemie, u mnie już po gwarancji więc nie będzie tego problemu, czekać trzy miesiące na naprawę :lol:
                                        Ja tam zawsze miałem zdanie że auto powinno jeździć na benzynie bo diesel to się nadaje do traktora ewentualnie ciężarówki a na gazie to można parówki ugotować
                                        O3
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                        O2
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                        Komentarz


                                        • nokius, i ? dużo to wnosi :P niektóre benzyny też są spartolone. Wszystko kwestia danego silnika, a co do gazu dobra instalacja to nie żadne zło. ale nie róbmy offtopa.

                                          Komentarz


                                          • To info o jakości B8 to faktycznie szok tym bardziej że wyszedł chyba rok wcześniej niż Superb ... a ja dotychczas słyszałem tylko że B8 trzeszczy ... ? To jakby dowód na to że auta w pierwszym a teraz nawet w drugim roku produkcji kupuje się na własne życzenie i ryzyko ...
                                            Przy okazji chciałem spytać obecnych kącikowych właścicieli SIII czy są nadal zadowoleni ?
                                            Nie chodzi mi tylko o jakość ale o to czy to była dobra decyzja.
                                            Czy jest coś co im w aucie nie pasuje ? Jakaś ergonomia ? coś jednak nie przemyśleli ?
                                            Może jakiś element wyposażenia za mało albo zbędny ?
                                            Jakościowo nie śledziłem za bardzo ale słyszałem tylko tych problemach z zawieszeniem.
                                            PS
                                            Ostatnio byłem w serwisie i widziałem SIII z rozbebeszonym zawieszeniem.


                                            O kvalitach Skody Octavia moze pohybovat ino blazen !

                                            Komentarz


                                            • odnośnie tego bicia brachol zamienił koła przód na tył i problem bicia podobno ustał. ale mówi, że dsg7 ma delikatnego zmuła między zmianą z 1 na 2 bieg. jechałem i nie wyczułem, ale to możliwe przy tej skrzyni. ma jednak wykupioną dłuższą gwarę jak coś :wink:

                                              Komentarz


                                              • voltar, Jako użytkownik SIII od lutego tego roku mogę stwierdzić iż nie żałuję decyzji, aczkolwiek zawsze znajdzie się jakiś drobiazg który w jakiś sposób absorbuje i o nim sie mysli ale ogólnie ok. Co do zawieszenia, rzeczywiście nie pracuje ono idealnie cicho, mam na myśli DCC, szczególnie podczas zimnych dni i to głównie na wybojach.
                                                Po wymianie sprężyn na sztywniejsze i krótsze, jadąc po dziurach nie słychać już charakterystycznych stuków dochodzących w tylnej części pojazdu, zobaczymy co będzie w zimie.
                                                Co do elektryki, jak na razie wszystko działa, mechanicznie również oprócz wycieku oleju który został już naprawiony w ramach gwarancji, zobaczymy co będzie dalej, przebieg 16kkm

                                                [ Dodano: Pią 16 Wrz, 16 22:36 ]
                                                Dodam jeszcze o drobiazgach które wpływają na całokształt pasowania dzisiejszych samochodów:
                                                - skrzypi plastik przy osłonie zegarów
                                                - wpada w rezonans to coś w okolicy prawych drzwi przednich w małym zakresie obrotów silnika
                                                - chromowe zewnętrzne ramki drzwi lubią się odkształcić i przy otwieraniu drzwi po prostu odchodzą od drzwi, trzeba je ponownie docisnąć lub jebnąć ręką co by doszły, wymiana lub podklejenie załatwi sprawę
                                                - skrzypią zatrzaski tylnej składanej kanapy, trzeba będzie nasmarować
                                                - stukające czy też dudniące zawieszenie na dziurawej nawierzchni, chyba najwieksza zmora S3
                                                - skrzypiący szyberdach o ile jest

                                                To chyba tyle z grubsza, całe szczęście że to tylko takie "pierdoły" a nie mechaniczne awarie
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez piramida
                                                  skrzypiący szyberdach o ile jest
                                                  przesmarować olejem silikonowym uszczelki

                                                  Komentarz


                                                  • U mnie oprócz ciągłego poszukiwania brzęczków wszystko gra i buczy. No, aktywny tempomat jest do bani, ale da się żyć.
                                                    Pozdrawiam
                                                    Marcin

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X