Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • tadziak,
    Moim zdaniem nie będzie źle w Polsce bo oferta na O3 jest moim zdaniem chyba lepsza niż w Niemczech.
    Ogólnie pewnie będzie podobną oferta jak w Czechach.
    jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

    Komentarz


    • Zamieszczone przez tadziak
      w Czechach jest dostępny tylko tempomat do 160 km/h - w Niemczech do 210 km/h (dodatkowa dopłata).
      a może to temu że w niemczech sa drogi bez ograniczen prędkości a w czechach ich nie ma:P
      BYŁA o1 rs
      BYŁA o2 1.6
      JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

      Komentarz


      • A w RS obojetnie gdzie zamowiony i tak jest tylko 160. :P I to troche lipa jest.

        Zamieszczone przez polrob
        tadziak,
        Moim zdaniem nie będzie źle w Polsce bo oferta na O3 jest moim zdaniem chyba lepsza niż w Niemczech.
        Ogólnie pewnie będzie podobną oferta jak w Czechach.
        Skoda jest w DE sporo drozsza od tych w PL. Dlatego tez zamowilem RS w PL... :P
        Moja RS Combi

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Hubee
          A w RS obojetnie gdzie zamowiony i tak jest tylko 160. I to troche lipa jest.
          Wymiana głowicy na taką z Audi załatwia temat do 210 km/h
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz


          • Zamieszczone przez blackrs
            a może to temu że w niemczech sa drogi bez ograniczen prędkości a w czechach ich nie ma:P
            No tak, z tymże nie każdy jeździ tylko po kraju, w którym zakupi auto Zwłaszcza, że w przypadku Polski to przez Niemcy często znacznie szybciej można dojechać z północnego zachodu na południowy zachód naszego kraju niż tłukąc się po lokalnych drogach...

            Idąc tym tokiem rozumowania to auta sprzedawane w PL powinny mieć ogranicznik do 140 km/h, bo przecież szybciej jeździć nie wolno

            Komentarz


            • Zamieszczone przez tadziak
              w Czechach jest dostępny tylko tempomat do 160 km/h
              Według instrukcji to zależy od wyposażenia samochodu

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Viktormpi
                Według instrukcji to zależy od wyposażenia samochodu
                A jest już gdzieś dostępna instrukcja od Superba?

                Komentarz


                • Czeska jest dostępna na stronach internetowych ©kody.

                  Komentarz


                  • A czy ktoś z obecnych posiadaczy SO III lub Superba może wypowiedzieć się jak ma się jakość szyb montowanych w Skodach do tych VW czy Audi? To te samo szkło, czy też są może cieńsze, mniej dźwiękochłonne itd? Ogólnie interesuje mnie temat, bo np. Passat chwali się przednią szybą dźwiękochłonną w standardzie. Nie wiem na ile to faktycznie wpływa na poprawę wyciszenia auta...

                    Komentarz


                    • Różnica między szybami VW a Skody występuje na pewno z przodu, gdzie VW montuje szyby aksutyczne.
                      Co do bocznych to nie wiem, ale Pastuch B7 miał też chyba w standardzie akustyczne szyby boczne przednie.

                      Ja osobiście priounującej różnicy pomiędzy nimi nie zauważyłem, ale może występuje przy wyższych prędkościach, których nie zdążyłem Pastuchem B8 rozwinąć.

                      Komentarz


                      • "asryczne szyby :P "....kamień poleci i po szybie :P
                        dobrze zrobione cx powietrza na całym aucie, dobre uszczelki, brak szczelin zbędnych, które powodują hałas, cichy silnik z odpowiednimi przełożeniami i żadnych wynalazków takich nie trzeba wymyślać pod volksów :P

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez tadziak
                          A czy ktoś z obecnych posiadaczy SO III lub Superba może wypowiedzieć się jak ma się jakość szyb montowanych w Skodach do tych VW czy Audi?
                          Szyby są dokładnie takie same. Nie ma żadnych różnic.
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Big
                            Szyby są dokładnie takie same. Nie ma żadnych różnic.
                            nie wiem jak w Superbie ale w Octavii czy Yeti różnica była i to znaczna

                            w Octavii II FL przez chwilę można było dokupić szyby montowane jako standard w Golfie dopłata bagatela około 1 k EUR

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez tadziak
                              A czy ktoś z obecnych posiadaczy SO III lub Superba może wypowiedzieć się jak ma się jakość szyb montowanych w Skodach do tych VW czy Audi? To te samo szkło, czy też są może cieńsze, mniej dźwiękochłonne itd? Ogólnie interesuje mnie temat, bo np. Passat chwali się przednią szybą dźwiękochłonną w standardzie. Nie wiem na ile to faktycznie wpływa na poprawę wyciszenia auta...
                              Roznice sa, zerknij np na konfigurator Audi, mozesz sobie dobrac inne szyby w wiekszosci modeli, ale wiele osob potwierdza ze roznice sa kosmetyczne i nie wyczuwalne.

                              Glosne auto dalej bedzie glosne bez wzgledu na szybe

                              Komentarz


                              • feels3, "Glosne auto dalej bedzie glosne bez wzgledu na szybe ", własnie o to chodzi, a ciche będzie ciche. pisałem wyżej co na to wpływa, na pewno nie szyba w 1 kolejności :wink:

                                [ Dodano: Pon 11 Maj, 15 17:41 ]
                                zdjecia z drogi misza wrzucił w innym dziale, pięknie się auto prezeci:
                                Forum - Octavia Club Polska

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez feels3
                                  Roznice sa, zerknij np na konfigurator Audi, mozesz sobie dobrac inne szyby w wiekszosci modeli, ale wiele osob potwierdza ze roznice sa kosmetyczne i nie wyczuwalne.

                                  Glosne auto dalej bedzie glosne bez wzgledu na szybe
                                  Z tego co wiem to tylko w najdroższych modelach Audi można wybrać szyby akustyczne. W modelach typu A3, A4, A5 - jest tylko opcja przyciemnienia...

                                  Komentarz


                                  • Szyby mają duży wpływ na głośność w aucie, zwłaszcza przednia w którą napiera największy opór wiatru oraz boczne, dzięki którym nie słyszymy opływajacego powietrza lusterka boczne. Oczywiście najbardziej odczuwamy różnicę z posiadania takich szyb podczas prędkości autostradowych, nie wyciszają one pracy układu napędowego ani dźwięku z okolic kół, po prostu poprawiają komfort akustyczny tam gdzie nie można tego uzyskać matami i innymi materiałami wyciszajacymi nadwozie. Zauważają to osoby które wyciszały swoje auta, że po całym zabiegu wyciszania nadwozia przeszkadza szum wiatru który dostaje się do wnętrza przez szyby, akustyczne temu zapobiegają, a cha w ruchu miejskim też się przydają bo nie słychać stojącego obok auta w korku 8) . Co do ceny takiej szyby to różnica nie jest jakaś drastyczna ok.30-50% standardowej, przynajmniej do C5, moja jest w wersji exclusive i posiada wszystkie szyby akustyczne oprócz klapy i tych bocznych w bagażniku :szeroki_usmiech
                                    Było szybkie
                                    2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                                    CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                                    163HDI HYDRACTIVE 3+
                                    Jest wycieczkowóz
                                    VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                                    Komentarz


                                    • Kurcze przegapilem ten watek i zalozylem nowy ;/ Kilka fotek SIII z drogi

                                      Forum - Octavia Club Polska
                                      Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                      Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                      Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                      Bylo ->GOLF 3 1.8

                                      Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                      Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                      Komentarz


                                      • Przod jak moja O3 , tyl ludzie mowia ze prawie jak w BMW 7.

                                        Wiec moja Octavia jest prawie jak Superb ktory jest prawie jak BMW, wiec mam "prawie" BMW ale za 5x mniejsze pieniadze, ha to sie nazywa zloty interes!

                                        Chyba zmienie znaczek na masce :P

                                        ps. tak zupelnie powaznie, bardzo ladny jest, a i pierwsze opinie podaja ze tez komfortowy, wiec zapowiada sie wszystko naprawde dobrze.

                                        Komentarz


                                        • Swoją drogą to muszę pochwalić infolinię Skody za bardzo dobry kontakt. Wczoraj zadałem pytanie odnośnie dostępności w Polsce opcji tempomatu aktywnego do 210 km/h i już dziś odpowiedź:

                                          Szanowny Panie!

                                          Tak, na rynku polskim aktywny tempomat do 210 km/h będzie dostępny.


                                          Z wyrazami szacunku,
                                          Zespół ©koda INFO

                                          ---
                                          Dla porównania, podobne pytanie zadałem VW Polska 2 miesiące temu i do dziś cisza.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Big
                                            Zamieszczone przez tadziak
                                            A czy ktoś z obecnych posiadaczy SO III lub Superba może wypowiedzieć się jak ma się jakość szyb montowanych w Skodach do tych VW czy Audi?
                                            Szyby są dokładnie takie same. Nie ma żadnych różnic.
                                            Do o3 nie da sie zamowic szyby akustycznej, podobnie jak do a3.
                                            W zamiennikach sie nie orientowalem, moze nastepnym razem
                                            Black magic

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez greg505
                                              Do o3 nie da sie zamowic szyby akustycznej, podobnie jak do a3.
                                              W zamiennikach sie nie orientowalem, moze nastepnym razem
                                              A kto produkuje szyby boczne i przednie dla Skody? To jest Pilkington, Saint-Gobain czy 'jak się trafi'?

                                              Komentarz


                                              • Saint-Gobain Sekurit, szyba ktora wymienialem w z zeszlym roku tez jest od SG
                                                Black magic

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez tadziak
                                                  A kto produkuje szyby boczne i przednie dla Skody?
                                                  Securit Saint-Gobain. Szyby produkowane są w Polsce, a info. że są to takie same szyby mam od brata który do niedawna był tam jednym z szefów.
                                                  Czarny Elegance

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez antek

                                                    ale zapier**la :shock:
                                                    A ja tak właśnie patrzę po raz kolejny, liczę, porównuję i wyleczyłem się z kiełkującej gdzieś tam myśli o zamianie Octy na takiego Superba - jedzie to podobnie do RSa, a kosztować będzie jednak sporo więcej. Fakt, wyposażenie lepsze, ale:
                                                    - adaptacyjne zawieszenie zlewam, to co mam mi pasuje, a jeszcze się je pewnie obniży - poza tym dcc niekoniecznie jest lepsze w zakrętach od zwykłego (jako ciekawostka - był test, gdzie nowy Civic z belką łoił Leona z dcc strasznie),
                                                    - haldex niby fajny, ale głównie do startów, których mam mało, a gdy zapierdzielam szybko, to już 4x4 niekoniecznie pomaga, czego dowodem porównanie czasów na torze np. Scirocco i Golfa R,
                                                    - wygląda fajnie, ale zupełnie nie "sportowo" - no chyba że przy tej wersji 280 coś pozmieniają,
                                                    - kilka bajerów których nie mam w O3 bym przytulił, ale z drugiej strony da się bez nich żyć.
                                                    "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X