Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ponoc ma kosztowac nie wiele mniej niz nowy Passat. :wink:

    @marlej108

    Ale BMW 5 to koszta od ~200k, za biede, do prawie 400k za wypasy.

    Passat jest dwa razy tanszy, nie wiem czy jest w ogole sens porownywac

    Komentarz


    • Zamieszczone przez feels3
      Ponoc ma kosztowac nie wiele mniej niz nowy Passat. :wink:

      @marlej108

      Ale BMW 5 to koszta od ~200k, za biede, do prawie 400k za wypasy.

      Passat jest dwa razy tanszy, nie wiem czy jest w ogole sens porownywac
      a nie, bo mozna kupic 2.0 diesel BMW 5 za 145.000 zl, niby podstawa ale i tak b.dobrze wyposazony. Audi A6 C6 sedam moglem miec nowa bez dodatkow za 146.000 zl 2.0 tdi.

      i dlatego wolalbym takie BMW czy A6 niz ten super doposazony Passek czy potencjanie nowy S3.... - ale znowu - ja to bym wolal, a nie wymagam, zeby kto inny tez tak wybral.
      Poza tym za 145.000 to mozna miec rozne inne ciekawe pojazdy - Mercedesa klasy C, bardzo mi sie podoba, Audi Q5 - tez mi sie bardzo podoba, itp.

      Dla mnie jak Passat czy Superb to do 100.000 zl max.
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • ^^mialbym identyczne podejscie.

        Komentarz


        • Rozumiem ze mowisz o wyprzedazach, katalogowo od 180k, bedac juz dokladnym.

          Passata pod koniec roku na wyprzedazy tez bedzie mozna pewnie dostac za ~90k za podstawe.
          To wciaz bardzo duza roznica cenowa.

          Ale ja rowniez 150k bym za Passata nie dal tylko szukal innych aut.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez feels3
            Rozumiem ze mowisz o wyprzedazach, katalogowo od 180k, bedac juz dokladnym.

            Passata pod koniec roku na wyprzedazy tez bedzie mozna pewnie dostac za ~90k za podstawe.
            To wciaz bardzo duza roznica cenowa.

            Ale ja rowniez 150k bym za Passata nie dal tylko szukal innych aut.
            Nie, nie mowie o wyprzedazach. Tylko o ofercie z wrzesnia na modele do produkcji.

            ps. np. na Audi A4 mialem rabat na model do produkcji rowne 20% od ceny z konfiguratora owczesnego (wrzesniowego). Zreszta pisalem o tym na forum ale nikt nie byl zainteresowany...
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • Troche OT ciagniemy...ale to sa normalne rabaty dla osoby prywatnej chcacej kupic BMW czy Audi?

              Spore, trzeba przyznac.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez marlej108
                a nie, bo mozna kupic 2.0 diesel BMW 5 za 145.000 zl,
                hmm...jesteś pewien... :?:
                przecież to grosze,, :roll:

                [ Dodano: Sob 17 Sty, 15 17:38 ]
                jak pięknie jest w dolomitach ..mówię wam..spadł śnieżek... :szeroki_usmiech

                [ Dodano: Sob 17 Sty, 15 17:38 ]
                oczywiście pozdrawiam wszystkich..
                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                GVI 1.4TSI
                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                Komentarz


                • [quote="leszekmw"]
                  Zamieszczone przez marlej108
                  a nie, bo mozna kupic 2.0 diesel BMW 5 za 145.000 zl,
                  hmm...jesteś pewien... :?:
                  przecież to grosze,, :roll: /quote]

                  Tak, tyle ze to byla cena od ceny cennikowej bez zadnych dodatkow za 5-tke.

                  [ Dodano: Sob 17 Sty, 15 20:58 ]
                  Zamieszczone przez feels3
                  Troche OT ciagniemy...ale to sa normalne rabaty dla osoby prywatnej chcacej kupic BMW czy Audi?

                  Spore, trzeba przyznac.
                  Racja - to juz konczac OT - to byly ceny dla osoby prywatnej. Teraz chyba ich nie ma. Trzeba poczekac na koniec tzw. wyprzedazy. To sa poza tym ceny, ktore dostalem bedac w salonie osobiscie. Nie bylo ich na zadnej stronie internetowej niestety.

                  [ Dodano: Sob 17 Sty, 15 21:00 ]
                  Zamieszczone przez leszekmw
                  jak pięknie jest w dolomitach ..mówię wam..spadł śnieżek... :szeroki_usmiech
                  Oooo w koncu cos nie o samochodach :-)

                  Nudne sa juz te cztery kolka :diabelski_usmiech

                  a tu nad Zatoka Gdanska sniegu zero, a pogoda dzisiaj... nie wiem jaka bo bylem prawie caly dzien w pracy i jutro to samo :-)

                  Udanego wieczoru :-)
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • co do Passata, zgadzam się z Merlejem. Jest mocno przeszcowany 2.0 TDI kombi Highlinez DSG, którego testowałem, to wydatek 139 tys zł, a najbogatsza wersja z najmocniejszym silnikiem, to wydatek 170 000 zł - ktoś w VW na głowę upadł.
                    Co do S III - myslę, że jakościowo nie będzie różnił sie od Passata. Różnice będa wynikały z dostepności, bądz niedostepności, poszczególnych opcji wyposażenia, oraz niektórych, bardziej prestiżowych, jednostek napędowych.
                    Czarny Elegance

                    Komentarz


                    • sama prawda... dla mnie każda kwota powyżej >100k na skodę to przesada... (mam na myśli Superb o O3 nie wspominając)

                      ps. ja ostatnio odkryłem potencjał BMW X1.... zawsze myślałem że do "uterenowiona" seria 1 - nic bardziej mylnego X1 jest zbudowana na X3..... może jest mniej urodziwa.. ale z mojego punktu widzenia samochód niemalże idealny....

                      - "uterenowiony"
                      - oszczedne diesle
                      - wspaniały automat ZF 8 biegowy
                      - cenowo w... umiarkowany (porównując z Yeti - która cennikowo potrafi kosztować grubo ponad 100k - można powalczyć) - ewentualnie lekko używany...
                      Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                      VW Jetta 1.2 TSI

                      Komentarz


                      • Prim, I ten piekny naped na przod w wersjach bez x-drive :lol: Wiec co to ma wspolnego z prawdziwym BMW RWD
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Prim
                          sama prawda... dla mnie każda kwota powyżej >100k na skodę to przesada... (mam na myśli Superb o O3 nie wspominając)

                          ps. ja ostatnio odkryłem potencjał BMW X1.... zawsze myślałem że do "uterenowiona" seria 1 - nic bardziej mylnego X1 jest zbudowana na X3..... może jest mniej urodziwa.. ale z mojego punktu widzenia samochód niemalże idealny....

                          - "uterenowiony"
                          - oszczedne diesle
                          - wspaniały automat ZF 8 biegowy
                          - cenowo w... umiarkowany (porównując z Yeti - która cennikowo potrafi kosztować grubo ponad 100k - można powalczyć) - ewentualnie lekko używany...

                          tez tak myslalem jak nie pojezdzilem X3 a pozniej X5 i na koniec X6 ........ po całodniowym ujezdzaniu okazuje sie ze X3 był najfajniejszy i relacja ceny do mozliwosci przemawiała za X3 szkoda tylko ze tyle pieniedzy...... ale kto wie, moze kiedys.....
                          OII 1,4 TSI Elegance

                          KUPIĘ: fotel kierowcy ELEGANCE '09 czarna tapicerka (może być bez poduchy)

                          Silnik smaruje MOTUL 8100 X-clean+ 5W30

                          Komentarz


                          • Wiadomo juz kiedy ma ruszyc sprzedaz nowego S3?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez feels3
                              Wiadomo juz kiedy ma ruszyc sprzedaz nowego S3?
                              W salonach Skody S III ma pojawić się w sierpniu 2015 r.
                              Czarny Elegance

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Prim
                                sama prawda... dla mnie każda kwota powyżej >100k na skodę to przesada... (mam na myśli Superb o O3 nie wspominając)

                                ps. ja ostatnio odkryłem potencjał BMW X1.... zawsze myślałem że do "uterenowiona" seria 1 - nic bardziej mylnego X1 jest zbudowana na X3..... może jest mniej urodziwa.. ale z mojego punktu widzenia samochód niemalże idealny....

                                - "uterenowiony"
                                - oszczedne diesle
                                - wspaniały automat ZF 8 biegowy
                                - cenowo w... umiarkowany (porównując z Yeti - która cennikowo potrafi kosztować grubo ponad 100k - można powalczyć) - ewentualnie lekko używany...
                                Nieprawda, X1 jest zbudowana na bazie serii 3 E90, nie X3.
                                BMW 130i - klik
                                kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                                BMW E36 '92 na tor

                                Komentarz


                                • Sama podłoga moze nie... Ale zawias tak...X3

                                  Maicroft, nie rozumiem - jest albo 4 albo tył...
                                  Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                  VW Jetta 1.2 TSI

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Maicroft
                                    Prim, I ten piekny naped na przod w wersjach bez x-drive :lol: Wiec co to ma wspolnego z prawdziwym BMW RWD
                                    x1 nie posiada napędu na przód

                                    BMW X1 – Wikipedia, wolna encyklopedia
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez marlej108

                                      Dla mnie jak Passat czy Superb to do 100.000 zl max.
                                      Też tak uważam,jakbym miał wydać ok 150tys zł to bym wolał BMW520D "golasa" niż SUPERBa "na Full",nie mówiąc o OCTAVce :szeroki_usmiech.
                                      Respect All,Fear No One!

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez piramida
                                        Zamieszczone przez Maicroft
                                        Prim, I ten piekny naped na przod w wersjach bez x-drive :lol: Wiec co to ma wspolnego z prawdziwym BMW RWD
                                        x1 nie posiada napędu na przód

                                        BMW X1 – Wikipedia, wolna encyklopedia
                                        No to sie pomylilem . Ale nowe modele maja juz naped na przod, wiec dobrze mi switala zmiana w jakims nowym modelu... BMW Serii 2 Active Tourer
                                        Nowa seria 1 tez tak bedzie miec. W tej chwili od marca bedzie lifting obecnej wersji a okolo 2017 nowa seria 1.
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez fan
                                          jakbym miał wydać ok 150tys zł to bym wolał BMW520D "golasa" niż SUPERBa "na Full"
                                          Już widzę BMW 520D z ręczną klimą, podstawowym radiem i kierownicą plastikową bez sterowania, zwykła szmatława tapicerka i to wszystko za 150 tyś :szeroki_usmiech

                                          No ale przed znajomymi będzie że mam nowe BMW z salonu :lol:
                                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                          Komentarz


                                          • Znow ktos pisze o dodatkach

                                            A to nie stanowi o jakosci auta. Komfort jazdy nawet takim golasem bedzie duzo wyzszy, znakomite wyciszenie, zawieszenie czy materialy w kabinie sa w kazdej wersji Nie wszyscy interesuja sie emblematem BMW, tylko chcieli by miec dobre auto.

                                            Nie, nie wybral bym golego BMW, ale tylko chcialem wspomniec, ze ilosc dodatkow w aucie to tylko jeden z jego elementow.
                                            Zaraz dojdziemy do tego ze BMW 5 ma mniejszy bagaznik niz O3 i w zwiazku z tym Octavia to lepsze auto :P

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez AdamB
                                              Zamieszczone przez fan
                                              jakbym miał wydać ok 150tys zł to bym wolał BMW520D "golasa" niż SUPERBa "na Full"
                                              Już widzę BMW 520D z ręczną klimą, podstawowym radiem i kierownicą plastikową bez sterowania, zwykła szmatława tapicerka i to wszystko za 150 tyś :szeroki_usmiech

                                              No ale przed znajomymi będzie że mam nowe BMW z salonu :lol:
                                              Oj Adam, to chyba nie jechales nigdy nową 5-tką BMW, jeśli tak piszesz...

                                              "szmatlawa tapicerka"??? Co za fantazja.... :P
                                              "plastikowa kierownica"???

                                              polecam osobista wizyte w salonie BMW - i porozmawianie o "podstawowej" wersji BMW - mozna sie milo zdziwic co sie dostanie za 150.000 zl. Albo chociaz zapoznanie sie z konfiguratorem (i pamietanie o tej kwocie do podalem! za sedana jest ponizej 150.000 zl troszke przy podstawie w cenie rzeczywistej).
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez feels3
                                                Bylem dzis w salonie Skody i rozmawialem z jednym z pracownikow.

                                                Wedlug jego przeciekow, S3 zapowiada sie super i ponoc robi wrazenie, rzekomo VW pozwolil tym razem zaszalec nieco Skodzie.

                                                Pozyjemy zobaczymy :wink:
                                                SIII jest juz na bazie MQB.
                                                A co za tym idzie wiele rozwiazań będzie tożsamych z passatem itp.
                                                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez marlej108
                                                  Oj Adam, to chyba nie jechales nigdy nową 5-tką BMW, jeśli tak piszesz...
                                                  Tak się składa, że mój kolega ma takie auto, jeździłem nim, bardzo mi się podoba, z silnikiem 2.0D, z automatem, dużą navi, wyświetlaniem znaków i jakiś tam innych rzeczy na szybie, o bi-ksenonach, samodomykającymi się drzwiami, skórą, podgrzewaniem wszystkiego w koło, szyberdachem, zawieszeniem z wyborem trybu jazdy (tryb sportowy był bardziej komfortowy niż zawieszenie w OII z amorami Excel-G.). :wink:

                                                  [ Dodano: Wto 20 Sty, 15 08:54 ]
                                                  marlej108, w konfiguratorze cena BMW5 zaczyna się od 175500zł za najtańszy silnik benzynowy lub diesla i potem idziemy tylko w górę.

                                                  [ Dodano: Wto 20 Sty, 15 09:04 ]
                                                  feels3, marlej108, Panowie nie wiem , do jakiego poziomu chcecie mnie sprowadzić, ale ja mam gdzieś czy bagażnik jest taki i owaki tu i tam, nie porównuje OIII ani paskudnego SII do BMW. Wiem jaki jest komfort i inne rzeczy. Osobiście kupuje auto takie jakie mnie pasuje i jakie w danej chwili jest mi potrzebne. Mają też znaczenie koszty eksploatacyjne i uzależnienie się od ASO. Każdy wybiera co chce, ale nie wrzucajcie mnie do worka z tymi co porównują OIII z SII czy z BMW :shock:
                                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                  Komentarz


                                                  • Wyposażenie...komfort, wyciszenie, materiały, zawieszenie... Wszystko fajnie, ale gdzie w tym zestawieniu miejsce na silnik?
                                                    Bmw 5 z najsłabszym dieslem vs. S3 z 280 KM benzyną - wybór byłby dla mnie oczywisty. Tak samo jak oczywisty był dla mnie wybór: o3 rs tsi dsg prawie full vs. jakaś tam trójka w bieda opcji (silnikowej i wyposażeniowej).
                                                    "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X