Nowa Skoda Superb III

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • piramida
    RS
    • 2009
    • 12222
    • Superb III (3V3)

    maro rs, ale ta przyjemność kosztuje 20kzł więcej :wink:
    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

    Komentarz

    • maro rs
      Elegance
      • 2014
      • 948

      Wiem, wiem...choć ja bym pewnie odjął trochę wyposażenia (style + mniej dodatków). No ale ważne żeby Enriquez (lub żona) byli zadowoleni

      Tak w ogóle chyba się starzeję albo coś, bo zaczyna mi się coraz bardziej podobać passat kombi - choć to pewnie jeszcze sporo droższe.
      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

      Komentarz

      • Enriquez
        RS
        • 2009
        • 7685
        • Superb III (3V3)

        Panowie, dla każdego coś miłego. Jeden lubi 4x4, drugi DSG, trzeci golasy. Kwestia budżetu i oczekiwań.
        Pewnie, że bym chciał 280KM 4x4 DSG, ale w moim budżecie mógłbym kupić bidnego Ambitiona. Tak wiem, 20.000 to pewnie kilka złotych do kredytu czy leasingu, ale tak to można i kupić za dwie stówki.
        Pozdrawiam
        Marcin

        Komentarz

        • sew1981
          RS
          S_OCP MemberModeratorr
          • 2009
          • 10917
          • Fiat

          Enriquez,
          aktywny tempomat w mieście rewelka, też byłem zajarany tym w czasie jazdy SIII, na początku "nerw", że auto nie zahamuje, ale ikonka jak jest na desce zielona zapodana to wszystko będzie ok. raz się wyłączył (nie wiem jakim cudem, chyba coś niechcący wcisnąłem) i prawie bym przypitolił w stojący na czerwonym pojazd.... :lol: ale faktycznie rewelka ten tempomat

          Komentarz

          • maro rs
            Elegance
            • 2014
            • 948

            sew1981, auto nie wyhamuje przed nieruchomym pojazdem - tzn. wyhamuje, ale tylko jeśli wcześniej go "widziało" jak się poruszał.
            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

            Komentarz

            • sew1981
              RS
              S_OCP MemberModeratorr
              • 2009
              • 10917
              • Fiat

              maro rs, aha, to może tego nie wiedziałem faktycznie,ale wydaje mi się, że ikonka tempomatu zniknęła (chyba jakoś wyłączyłem go jednak). Coś w tym co pisze Piramida o tym jest, na początku człowiek ma stresa pewnego....ale chyba można się przyzwyczaić z czasem

              Komentarz

              • piramida
                RS
                • 2009
                • 12222
                • Superb III (3V3)

                sew1981, problem z aktywnym jest jeden, jeżeli jedziesz na aktywnym tempomacie i pojazd przed toba sie porusza jest ok, natomiast jeżeli nie ma pojazdu który jest w ruchu a napotka po drodze stojący pojazd to go nie widzi, dzwon gotowy :!:
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz

                • maro rs
                  Elegance
                  • 2014
                  • 948

                  Do tego akurat łatwo się przyzwyczaić, problemy są inne: za duża odległość od poprzedzającego pojazdu, hamowanie praktycznie do zera jak dojeżdżamy do auta które skręca - nawet jak znika już z naszego pasa to nasze auto jeszcze hamuje, pewna zawiecha między przejściem od hamowania do przyspieszania, limit 160 km/h (w superbie można dopłacić do 210), no i mógłby lepiej przyspieszać w ustawieniu "sport".
                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                  Komentarz

                  • piramida
                    RS
                    • 2009
                    • 12222
                    • Superb III (3V3)

                    maro rs, nie dla mnie takie zabawy, mam czerpać przyjemność z prowadzenia a nie stresować się :wink:
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz

                    • Prim
                      L&K
                      • 2013
                      • 1040
                      • Audi

                      Enriquez, mega silnik! Będzie Pan zadowolony
                      Szkoda tylko ze brąz :diabelski_usmiech
                      Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                      VW Jetta 1.2 TSI

                      Komentarz

                      • piramida
                        RS
                        • 2009
                        • 12222
                        • Superb III (3V3)

                        Prim, sedan ładny w brązie aczkolwiek wolałbym czarny :P
                        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                        Komentarz

                        • Prim
                          L&K
                          • 2013
                          • 1040
                          • Audi

                          Zamieszczone przez polrob
                          Prim,

                          Ja na S3 to nic szczególnego, można powiedzieć że bida wersja, 1.4 150KM Ambition + felga 18+ pakiet fresh i ogólnie praktycznie całe zamówienie
                          Jak to nic specjalnego?! Optymalny silnik, optymalne wyposażenie

                          No i zmiana segmentu - to jest na prawdę odczuwalne - uwierz )

                          ... a myślałem ze to ja szybko zmieniłem samochód...

                          [ Dodano: Czw 03 Gru, 15 22:54 ]
                          Zamieszczone przez piramida
                          Prim, sedan ładny w brązie aczkolwiek wolałbym czarny :P
                          Z wyznawcami "czarnych" kolorów sie nie dyskutuje

                          Wg mnie to auto "znika" w ciemnościach... Ma tyle pięknych szczegółów ze tylko jasne - wtedy widać wszystko w pełnej okazałości
                          Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                          VW Jetta 1.2 TSI

                          Komentarz

                          • Enriquez
                            RS
                            • 2009
                            • 7685
                            • Superb III (3V3)

                            Zamieszczone przez Prim
                            Enriquez, mega silnik! Będzie Pan zadowolony
                            Maj friend, ten silnik to ja już mam w eReSie i mniej wiecej kojarzę co potrafi. Relax.
                            W Superbie będzie zapewnie "nieco" zmulony w sosunku do RS przez tą pieprzoną skrzynię DSG i samą mase Superba (choć różnica to ponoć jedyne 50kg).
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz

                            • piramida
                              RS
                              • 2009
                              • 12222
                              • Superb III (3V3)

                              Enriquez, spokojnie, na sporcie dobrze zmienia biegi, nie zamula jak na eco w tdi gdzie po zmianie biegu mamy 1200 obrotów
                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                              Komentarz

                              • sew1981
                                RS
                                S_OCP MemberModeratorr
                                • 2009
                                • 10917
                                • Fiat

                                piramida, widocznie faktycznie ten pojazd stał na czerwonym a ja myslałem, że auto się zatrzyma, wyhamowałem, ale było już gorąco. To troche nie dopracowane do końca....powinien też stawać - jakoś mogli to dopracować, choć to technicznie ciężkie pewnie, przecież w mieście często auto przed nami stoi już na czerwieni.

                                [ Dodano: Pią 04 Gru, 15 00:51 ]
                                Enriquez, też mi się wydaje, że wielkiej różnicy nie odczujesz w osiągach względem rski, jak to tylko 50 kg różnicy. A na pewno przy wyższych prędkościach będzie ciszej i stabilniej dużo

                                Komentarz

                                • Enriquez
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 7685
                                  • Superb III (3V3)

                                  OK, nie ma co przeżywać. Damy radę. Teraz trzeba odłożyć to na bok i wrócić do tematu jak dostarczą samochód.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz

                                  • Prim
                                    L&K
                                    • 2013
                                    • 1040
                                    • Audi

                                    Zamieszczone przez Enriquez
                                    Zamieszczone przez Prim
                                    Enriquez, mega silnik! Będzie Pan zadowolony
                                    Maj friend, ten silnik to ja już mam w eReSie i mniej wiecej kojarzę co potrafi. Relax.
                                    W Superbie będzie zapewnie "nieco" zmulony w sosunku do RS przez tą pieprzoną skrzynię DSG i samą mase Superba (choć różnica to ponoć jedyne 50kg).
                                    Nie jestem na forum od dziś - wiem czym jeździsz

                                    może to rzeczywiście źle zabrzmiało - miało zabrzmieć Ku#$%a szkoda że mam 1.8
                                    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                    VW Jetta 1.2 TSI

                                    Komentarz

                                    • Enriquez
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 7685
                                      • Superb III (3V3)

                                      Luzik.
                                      Pozdrawiam
                                      Marcin

                                      Komentarz

                                      • nokius
                                        Rider
                                        • 2010
                                        • 498

                                        Takie pytanie - wie ktoś coś na temat wprowadzenia do oferty wersji Sportline ??
                                        Dostałem info że może od lutego będzie można zamawiać ale potrzebuję potwierdzenia
                                        O3
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                        O2
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                        Komentarz

                                        • Enriquez
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 7685
                                          • Superb III (3V3)

                                          Może będzie, ale jak ma to kosztować 10-15 tysięcy jak w przypadku outdoor, to nie wiem, czy jest sens...
                                          Na dodatek zamiast tłumików z krwi i kości mają być srebrne atrapy na dyfuzorze.
                                          Pozdrawiam
                                          Marcin

                                          Komentarz

                                          • nokius
                                            Rider
                                            • 2010
                                            • 498

                                            Sportline

                                            Nie wiem ile będzie kosztować ale wersja LK mi nie pasuje bo ma skóre a sportline ma super fotele z alcantary do tego boczki plus podsufitka wszystko ciemne jak w R-ce Kierownica perforowana ścięta fajne felgi ,zawieszenie -15 mm ,dokładki zderzaka progów inna lotka w Combi ja się prawie zakochałem hehe a miłość kosztuje hihi
                                            Na niemieckiej stronie pisze że dostępny od maja
                                            O3
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                                            O2
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                                            Komentarz

                                            • acc
                                              Drive
                                              • 2015
                                              • 83
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                                              Zamieszczone przez sew1981
                                              piramida, widocznie faktycznie ten pojazd stał na czerwonym a ja myslałem, że auto się zatrzyma, wyhamowałem, ale było już gorąco. To troche nie dopracowane do końca....powinien też stawać - jakoś mogli to dopracować, choć to technicznie ciężkie pewnie, przecież w mieście często auto przed nami stoi już na czerwieni.
                                              To jest coś za coś. U siebie też mam ACC (zbieżność nicków przypadkowa ) i ja tam sobie chwalę - mimo że w O3 po wyhamowaniu do zera muszę nacisnąć hamulec (bo po chwili ruszy).

                                              Z tą detekcją to po 4.5kkm uważam że to nawet dobre - wyobraź sobie że jedziesz autostradą sporo ponad 100km/h i dojeżdżasz do zakrętu (niekoniecznie ostrego) gdzie jest metalowa barierka. Wtedy jak głupi by wyhamował... Dużo prościej pamiętać prostą regułę że jak auto przed nami stoi to trzeba hamować samodzielnie. Zwłaszcza że widać gdy tempomat go nie wykrywa (na maxidocie nie pojawia się symbol auta wykrytego przez ACC)
                                              Magiczny Liftback O3 4x4

                                              Komentarz

                                              • Wojti2
                                                Ambiente
                                                • 2015
                                                • 124

                                                Zamieszczone przez piramida
                                                Enriquez, spokojnie, na sporcie dobrze zmienia biegi, nie zamula jak na eco w tdi gdzie po zmianie biegu mamy 1200 obrotów
                                                Podkręcisz go na 343 KM jak Anomal i będzie jakoś jeździł :P
                                                Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
                                                Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
                                                Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
                                                Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
                                                Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

                                                Komentarz

                                                • Enriquez
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 7685
                                                  • Superb III (3V3)

                                                  Dla mnie ma to być wygodny, w miarę zrywny samochód a nie wyścigówka.
                                                  Od szleństw jest tor w Poznaniu i kilkanaście bolidów do wyboru.

                                                  [ Dodano: Nie 06 Gru, 15 11:56 ]
                                                  Piramida - trochę zdjęć czarnego kombi w L&K
                                                  Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.
                                                  Pozdrawiam
                                                  Marcin

                                                  Komentarz

                                                  • RafalekM
                                                    Rider
                                                    • 2009
                                                    • 362

                                                    Widziałem dziś w Orłowie brązowego L&K z beżowym wnętrzem (sedana) i powiem Wam tak, moim zdaniem robi robotę. Nie mogę się przekonać do tego zielonego jungle (widziałem w Trójmieście takiego chyba w wersji ambition) i beżu capuccino.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...