Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI - archiwum

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki olej do TDI - archiwum

    Mikrus: konin -wrzesnia to byla autostrada za komuny a z wrzesni do poznania jest nadal 2 pasmowka za darmo!!! a A2 wrzesnia-poznan to zupelnie nowa droga w nowym miejscu

    co do ilosci aut to faktycznie malo ale jest coraz wiecej i nawet ja czesto jade z poznania do n.tomysla autostrada bo zaplace 11zl a nie musze sie tluc z tymi tirami w drodze do swiecka

    mysle ze jak bedze zrobiona od samego swiecka to ruch sie znacznie zwiekszy bo choc dpsyc droga to jest to jakas alternatywa szybkiego i bezpiecznego powrotu do domu

  • #2
    Jaki olej do TDI - archiwum

    Do swojej czeszki cały czas leje Olej MOBIL 1 0W-40, w sklepie lub Macro koszt to ok 174zł 4L + 45zł 1L. Czyli 219zł, ale na allegro też taki chodzi za 160zł 5L lub na giełdzie (ta sama cena). Co myślicie o kupowaniu w ten sposób oleju? chodzi mi czy mam się czego obawiać, bo można sobie narobić smrodu wlewając jakieś gó...no. Ale zdrugiej strony przydałoby się trochę zoszczędzić..? :roll:


    Słowa kluczowe: jaki olej do diesla klekota silnika tdi TDI TDi zmiana oleju który olej najlepszy Motul longlife przeglądy zmiennookresowe VW505.01 VW502.00 VW505.00 VW507.00 VW504.00 505.01 502.00 505.00 507.00 504.00
    ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
    www.wasilewski-foto.pl
    KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

    Komentarz


    • #3
      Hmm.

      Ja kupiłem we wrześniu za 115 zł z wysyłką (5W50)

      W salonie taki kosztuje około 170.
      www.soft-car.pl
      www.chiptuning-gdansk.pl


      - Chiptuning silników benzynowych oraz diesla
      - Wyłączanie DPF
      - Hamownia Obciążeniowa

      Komentarz


      • #4
        W hurtowni tutaj niedaleko , powiedzieli mi, że ten olej jest taki tani bo podrobiony. Na giełdzie nawet można oddać pustą bańke za 3zł :roll: I nie wiem..... Od tego czasu wszystko gra?
        ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
        www.wasilewski-foto.pl
        KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

        Komentarz


        • #5
          ja uzywam Motula do mojego klekota ale balbym sie jezdzic na oleju z gieldy :roll: przeciez skas ta roznica w cenie sie musi brac??

          Komentarz


          • #6
            Olej lata w Lanosie.

            Nie bierze go, wygląda "czysto".

            Po 3 tysiącach wyglądał bardzo dobrze.

            Sprzedawał je koleś zwykle handlujący starociami - Znaczki, pisma sprzed wojny... Żadnych negatywów... Ludzie byli zadowoleni :roll:

            Niby po plajcie hurtowni.

            Sprawdzę go przy najbliższej okazji i zdam relację... Czy nadal tak jest k
            www.soft-car.pl
            www.chiptuning-gdansk.pl


            - Chiptuning silników benzynowych oraz diesla
            - Wyłączanie DPF
            - Hamownia Obciążeniowa

            Komentarz


            • #7
              Również MOTUL 5W/40 do Diesla :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech, zmieniłem z Mobila takiego jak Ty Wasyl używasz, przepaść........ale sam to muszisz sprawdzić, ja bynajmniej polecam
              "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
              Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
              Pionek znów gra.......

              Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
              www.dynosoft.pl

              Komentarz


              • #8
                Roznica moze sie brac tez stad, ze jak to sie mowi wypadl z tira. Jutro sprawdze to powiem po ile tydzien temu byl Mobil 1 u nas w Macro w 4l butelce. 1l mamy bo ojciec kupil kiedys na ewentualne dolewki, ale jednak nie trzeba bylo.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Co to jest Motul :?: :?
                  ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
                  www.wasilewski-foto.pl
                  KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez wasyl
                    Co to jest Motul :?: :?
                    olej :lol: :lol: :lol:
                    Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                    http://www.disi-tune.pl
                    Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                    Był WRX
                    Była Octa

                    Komentarz


                    • #11
                      Jesli ma sie wydlubane auto to predzej czy pozniej i tak swiadomi userzy koncza na Motulu (niezaleznie czy benzyna czy diesel). Przynajmniej nie jest rozlewany w PL tylko wszystkie produkty Motula sa importowane.
                      Ja rozniez przesiadlem sie na Motul 505.01.
                      Poszukaj w archiwum... wspominalem kiedys o Motulu i gdzie kupuje i za ile ;-)

                      Podobno tez temp oleju przy butowaniu (ew jazda autostradowa) potafi byc znaczaco nizsza na Motulu.
                      Tego na razie nie jestem w stanie sprawdzic gdyz nie mam jeszcze dodatkowych wskaznikow :-(
                      A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                      Komentarz


                      • #12
                        hmm ciekawych rzeczy tutaj sie dowiaduje, ale skorzystam z porad kolegów i zobacze to cudo... :szeroki_usmiech
                        ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
                        www.wasilewski-foto.pl
                        KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

                        Komentarz


                        • #13
                          a co powiecie na ten olej?
                          Mobil Synt S Special V 5W-40 spełnia on oczywiscie norme 505.01 i jest dostępny w sieci sklepów Fota za 36 zeta za litr, bynajmniej u nas.
                          Czy ktoś na nim już jezdzil?zbliża mi się 15 tys i zastanawiam się czy go nie zalać, Motul na internecie kosztuje 250 zeta za 5 ltr. tak więc nie wiem czy jest sens przepłacać jak mam pod nosem tego mobila?

                          Komentarz


                          • #14
                            ceny ma Motula sa wszedzie takie same (tzn taniej raczej sie nie znajdzie - taka polityka firmy).
                            Nie jest to jednak przeplacanie... pozatym cena wynika rowniez z tego ze to jest ojel importowany.
                            Moim zdaniem zalezy jak eksploatujesz auto i jakie masz czy planujesz mody.

                            Wiem ze jest tu na forum wielu zwolennikow Mobila... jednak ja i inni moi znajomi (w mocno wysilonych turbo benzynach) nigdy nie naleje juz oliwy tej marki.

                            Tak jak napisalem... wiekszosc profi modyfikacji i tak konczy sie na Motulu... pewnie dlatego ze nia ma specjalnie nic lepszego :twisted:
                            A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                            Komentarz


                            • #15
                              ja uzywalem Mobila wczesniej przez dlugi czas , niedawno przezucilem sie na Motula i musze przyznac ze raczej szybko nie wroce do poprezdniej marki :lol: Mobila musialem co jakis czas dolewac natomiast jak ostanio sprawdzalem to na bagnecie jest tyle samo co w dniu wymiany wniosek jak na razie nie zabral wogole oleju :roll:
                              a juz przejechalem sporo :lol: i blizej mam do wymiany niz od :wink:

                              cena co prawda wyzsza od mobila ale mysle ze sa to dobrze wydane pieniadze :szeroki_usmiech

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Mach
                                Wiem ze jest tu na forum wielu zwolennikow Mobila... jednak ja i inni moi znajomi (w mocno wysilonych turbo benzynach) nigdy nie naleje juz oliwy tej marki.
                                Moglbys to rozwinac? :roll:
                                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Samiec
                                  Zamieszczone przez Mach
                                  Wiem ze jest tu na forum wielu zwolennikow Mobila... jednak ja i inni moi znajomi (w mocno wysilonych turbo benzynach) nigdy nie naleje juz oliwy tej marki.
                                  Moglbys to rozwinac? :roll:
                                  W Evo VII po kilkudziesieciu tys km w silniku zrobil sie szlam, osady, nagar... trzeba bylo to wyplukiwac specjalnym srodkiem do czyszczenia Motula... pozniej zalana zostala oliwa Motula i cacy.

                                  Kilka lat temu w trasie zatralem silnika w Bravie od nowosci na Mobilu (regularnie serwisowana przez firme)

                                  Moim rodzicom x lat temu "zapchal" sie filtr oleju w Poldolocie... skonczylo sie na remoncie generelnym ze szlfiami wlacznie (stare czasy ale oliwa firmowana byla przez Mobila)

                                  W poprzedniej octavce wymianilem kiedys dla swietego spokoju (jak mi sie wydawalo) olej w skrzyni. Od razu biegi zaczely sie bardziej haczyc... tydzien pozniej kupowalem juz z ogloszenia nowa (uzywana) skrzynie :-(

                                  Tak wiec nie mam zbyt dobrych doswiadcxzen z ta marka :twisted:

                                  O Motulu jeszcze zle nie slyszalem ...
                                  A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Mach
                                    Tak wiec nie mam zbyt dobrych doswiadcxzen z ta marka :twisted:

                                    O Motulu jeszcze zle nie slyszalem ...
                                    Ja jeszcze ma 2 banki Mobila w garazu :roll:
                                    Na motula planuje sie przesiasc ,bo wcale nie jest duzo droszy 240zl za 5l a mobil 175 zl za 4l.

                                    Maly edit
                                    mobil kosztuje teraz 280 ,a 240 to kosztowal jak sprawdzalem ze 2-3 miechi temu :roll:
                                    TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                    SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Samiec
                                      Ja jeszcze ma 2 banki Mobila w garazu :roll:
                                      Na motula planuje sie przesiasc ,bo wcale nie jest duzo droszy 240zl za 5l a mobil 175 zl za 4l.
                                      jesli nie chcesz meczyc silniczka jeszcze przez 2 banki to kup sobie pozadna oliwe a mobila pusc na allegro (chocby) :wink:
                                      A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Jaki Motul lać do Octy 110km ma przejechane 128kkm.
                                        Skoda octavia combi 1,9tdi L&K
                                        Przebieg 212000

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          [quote]No dobra zobaczymy tego motula!!! też go kupie tym bardziej że na wiosne chce odwiedzić Katowicki oddział Masters- aby czeszke zavirusować. Jakieś propozycje cenowe co do oleju? ma ktoś taniej ? i...
                                          Jaki Motul lać do Octy 110km ma przejechane 128kkm.
                                          ASV + Aligator MT K-ce 150 KM 320Nm
                                          www.wasilewski-foto.pl
                                          KIA 2,2 d (245KM i 523Nm)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            z tego co wiem to cena waha sie w okolicach 250zl zl za baniak

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Mach
                                              Tak jak napisalem... wiekszosc profi modyfikacji i tak konczy sie na Motulu... pewnie dlatego ze nia ma specjalnie nic lepszego :twisted:
                                              Masz na mysli np. taki Motul do 1.9 TDI? -> Link

                                              Używał ktoś Elf EXCELLIUM DID 5W40? Warto spróbować, czy lepiej nie?
                                              Sprzdana - Octavia II 1.9 TDI Elegance
                                              Obecnie Ford Focus II 1.6 - najlepszy bo służbowy

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Filemonik
                                                Jaki Motul lać do Octy 110km ma przejechane 128kkm.
                                                Ja w swojej 110KM jak zmienie ,to na motula 0w-40 czyli gestosc taka sama jaka leje do tej pory. A wy co o tym myslicie? :roll:
                                                TDI+ ASV 271KM&488Nm by Tune-Up
                                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O1
                                                SPRZEDAM UŻYW. CZĘŚCI DO O2

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Mach
                                                  jesli nie chcesz meczyc silniczka jeszcze przez 2 banki to kup sobie pozadna oliwe a mobila pusc na allegro (chocby) :wink:
                                                  Chyba troche przesadzasz. Mobila mi polecił zarówno Master's jak i Pan Bogumił z firmy Bodex. JAk wiadomo nie są to laicy w tej kwestii i troche o silnikach i olejach wiedzą i widzą jak wyglądają silniki zalewane Mobilem. Pomijając "branie" oleju Mobila osoby te polecają także ze wzglęu na fakt iż samochody jeżdżące na tym oleju dożywają spokojnie przebiegu 200-300kkm i więcej. Także z tym męczeniem silnika to gruba przesada.

                                                  PS Nie twierdze że jeden jest lepszy od drugiego ale nie lubie opinii w stylu: "ja jeżdże na takim i jest najlepszy a reszta to syf"

                                                  no offence.
                                                  Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                                                  teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                                                  czarna AR 156 1.8 T.Spark

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X