Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Amortyzatory

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyraźnie chciałem podkreślić, iż gdyby nie to, że się pociły, to zupełnie nie zauważałem jakiegoś bujania (amfibii, jak to uszczypliwie określiłeś)
    W tym okresie - pocenia się - sam kilkakrotnie nieźle bujałem go ręcznie i co najwyżej, to było tylko raz na górę i wracał na dół.
    Czy to świadczy o nieprzydatności amortyzatorów ??

    Co do tych nowych, to są jakby inne.
    Są po prostu jakieś 'twarde', że np. po wspomnianym zjeździe z krawężnika, jest wrażenie spadnięcia tyłkiem na piach.

    Tyle ode mnie w tym temacie.
    Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez hsurim
      Zamieszczone przez szkoda
      nie wiem ile razy można wałkować to samo, te 70% nie znaczy kompletnie nic
      Nie wiem, nie znam się aż tak szczegółowo, ale ustawodawca chyba wie na ile można dopuszczać zużycie amortyzatorów, na czymś to chyba jest opierane (??)
      Podejrzewam, iż znajda się i tacy, którzy stwierdzą, iż 85% to już nie ma amortyzatora.
      Tak jak są tacy, którzy (dosłownie) co sezon wymieniają opony - i z nimi także nie pogadasz, że nie ma takiej potrzeby.
      (właśnie takowe użytkuję - ok 1 cm bieżnika)
      problem w tym że jakim byś autem nie podjechał to zawsze ci wyjdzie w okolicy 70%
      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

      Komentarz


      • Zamieszczone przez hsurim
        Co do tych nowych, to są jakby inne.
        jakby sprawne
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • Zamieszczone przez hsurim
          Ok. 70% to chyba nie tak źle (??)
          mogłeś nie zmieniać tylko skorzystać z rady którą teraz napiszę

          jak zwiększyć skuteczność amortyzatorów podczas przeglądu rejestracyjnego?
          odp.
          spuść trochę powietrza z kół i będziesz miał amortyzatory jak nowe :lol:

          to do czego nadają się maszynki na przeglądach skoro można je w ten sposób oszukać...

          Twój wynik badania świadczy o tym że masz w lepszym stanie amory od moich koni sport. Moje chyba tydzień po założeniu miały jeśli dobrze pamiętam 55-65% :lol:

          W wolnej chwili proponuje poczytać o metodach badania amortyzatorów: EUSAMA i BOGE

          [ Dodano: Pią 18 Mar, 11 01:56 ]
          Zamieszczone przez hsurim
          właśnie takowe użytkuję - ok 1 cm bieżnika
          nie pomyliłeś się ? Na pewno 1cm bieżnika ?
          NFPNorth-West
          2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
          WARSZTAT www.dsize.pl
          ->
          CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
          spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

          Komentarz


          • Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
            (...)
            [ Dodano: Pią 18 Mar, 11 01:56 ]
            Zamieszczone przez hsurim
            właśnie takowe użytkuję - ok 1 cm bieżnika
            nie pomyliłeś się ? Na pewno 1cm bieżnika ?
            No ... napisałem około ... palec wskazujący wchodzi głęboko w biernik.
            Jak zejdę do piwnicy, to zmierzę je dokładnie suwmiarką.

            EDIT:
            Ano 'nieco' przeholowałem z tym ok. 1 cm.
            Zmierzyłem i mają 7,3 mm - w sumie po dwóch sezonachletnich, to chyba nieźle.
            Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

            Komentarz


            • Co jak co, ale amory w autku to muszą być sprawne. W zasadzie jak się jeździ jak emeryt to amorki nie są do szczęścia potrzebne . Ja właśnie jestem po wymianie kpl. amortyzatorów na KYB Excel-G. Dzisiaj odbieram szkodnika od mechanika. Jak trochę pojeżdżę to się pochwalę wrażeniami.

              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

              Komentarz


              • Zamieszczone przez kabanos13
                Jak trochę pojeżdżę to się pochwalę wrażeniami.
                powinno byc twardo
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • Zamieszczone przez szkoda
                  powinno byc twardo
                  Założyłem niedawno na tył KYB Excek-G i są faktycznie twardsze niż fabryczne.
                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez szkoda
                    Zamieszczone przez kabanos13
                    Jak trochę pojeżdżę to się pochwalę wrażeniami.
                    powinno byc twardo
                    No ja niedawno założyłem takie na przód i rzeczywiście jest twardo. :diabelski_usmiech
                    Alfee
                    Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                    Kawasaki ER5 :-)

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez alfee
                      Zamieszczone przez szkoda
                      Zamieszczone przez kabanos13
                      Jak trochę pojeżdżę to się pochwalę wrażeniami.
                      powinno byc twardo
                      No ja niedawno założyłem takie na przód i rzeczywiście jest twardo. :diabelski_usmiech
                      naprawdę są fajne
                      saport techniczny baj DGW
                      była BKD+DSG '05 120kkm
                      była BXE '08 190kkm
                      no i nie ma :-)

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez szkoda
                        naprawdę są fajne
                        zwłaszcza w zakrętach :twisted:
                        Alfee
                        Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                        Kawasaki ER5 :-)

                        Komentarz


                        • Wa jego mać. Dzisiaj nie dałem rady, żeby odebrać autko z warsztatu :cry: , ale za to jutro wolna sobota i wreszcie przetestuję jak się amorki sprawują :twisted:

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • używa ktoś amorów bilstein b4 lub b6 w połączeniu z seryjnymi? interesują mnie wrażenia z eksploatacji :wink:
                            MOCY PRZYBYWAJ

                            Komentarz


                            • owen, ja jeżdżę na B4 od jakiś 25 tyś km, różnicę odczułem wielką, bo moje ori przy wymianie miały nalatane ponad 200kkm.
                              Jak dla mnie to taka odrobine podrasowana seria
                              1.9 TDI ALH, narazie 90KM

                              Komentarz


                              • owen, ja wkładałem B4 do OII zamiast serii. Jest lepiej. Niektórzy piszą, że jest sztywniej i z tym się zgodzę, ale pod warunkiem, że "sztywniej" nie jest mylone z "twardziej", bo twardziej nie jest. Komfort jest zachowany jak na ori, natomiast samo "wybieranie" nierówności i zachowanie amorków przy pracy na nierównościach jest inne niż ori ( czytaj lepsze ). Na pewno wpływ na to ma sam fakt wymiany używanych na nowe, ale tak jak pisałem wcześniej wymieniam co ok. 60 tyś km więc niektórzy mogli by uznać, że te używki były prawie nowe :diabelski_usmiech ...
                                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
                                  jak zwiększyć skuteczność amortyzatorów podczas przeglądu rejestracyjnego?
                                  odp.
                                  spuść trochę powietrza z kół i będziesz miał amortyzatory jak nowe :lol:
                                  to do czego nadają się maszynki na przeglądach skoro można je w ten sposób oszukać...
                                  No to badanie ciśnienia wcześniej wskazane. Może nawet jest coś takiego w przepisach ? Skoro ma ono taki wpływ na wynik badania to sensowne byłoby ustalenie jakiegoś wspólnego mianownika dla pomiarów.
                                  BTW - również uważam metodę pomiarową za wróżenie z fusów... Tylko czekać aż pojawi sie ktoś ze 100% sprawnością amorków :-)
                                  OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                  SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                  Komentarz


                                  • Nie chce mi się zbytnio wierzyć w to, że spuszczenie części powietrza z opon miałoby aż tak znaczący wpływ na przekłamanie pomiaru skuteczności amortyzatorów.
                                    Gdyby częstotliwość drgań była tylko wyższa a amplituda była stała, to wówczas i zapewne byłoby przekłamanie.
                                    Ale przecież na tej 'trzęsiawce' to się zmienia i to w bardzo dużym zakresie ... (??)
                                    Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez AdamB
                                      Zamieszczone przez szkoda
                                      powinno byc twardo
                                      Założyłem niedawno na tył KYB Excek-G i są faktycznie twardsze niż fabryczne.
                                      mowicie dokladnie o tych ? Portal dla fanów i pasjonatów motoryzacji - jjcar.pl
                                      bo widze ze cena jest bardzo fajna, a moje amory pomimo 82% juz dawno czekaja na zastepcow.
                                      Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez radekgw
                                        Zamieszczone przez AdamB
                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        powinno byc twardo
                                        Założyłem niedawno na tył KYB Excek-G i są faktycznie twardsze niż fabryczne.
                                        mowicie dokladnie o tych ? Portal dla fanów i pasjonatów motoryzacji - jjcar.pl
                                        bo widze ze cena jest bardzo fajna, a moje amory pomimo 82% juz dawno czekaja na zastepcow.
                                        te które podlinkowałeś to golfik V
                                        Jakbyś potrzebował kayaby amorków - zapraszam gwarantuje super ceny

                                        Komentarz


                                        • Witam, mógłby ktoś podać jakie powinny być numery katalogowe amorów tył/przód bilsteina b4 do Octavki z 2002 1.9 TDI AHF.I czy te będą dobre Link

                                          Komentarz


                                          • bronekmarcin, Ja bym dołożył, o ile trzeba do KYB Excel G. Bardzo długo zachowują się jak nowe, w przeciwieństwie do Bilsteina.
                                            Konrad
                                            OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                            90 konny AGRessor
                                            PerfectServiceBy DGW
                                            WhitePride :smokedevil

                                            Komentarz


                                            • dzieki elementaur - nie dlugo bede w Szczecinie wiec przedzwonie i sie dogadamy
                                              Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez elemenateur
                                                Zamieszczone przez radekgw
                                                Zamieszczone przez AdamB
                                                Zamieszczone przez szkoda
                                                powinno byc twardo
                                                Założyłem niedawno na tył KYB Excek-G i są faktycznie twardsze niż fabryczne.
                                                mowicie dokladnie o tych ? Portal dla fanów i pasjonatów motoryzacji - jjcar.pl
                                                bo widze ze cena jest bardzo fajna, a moje amory pomimo 82% juz dawno czekaja na zastepcow.
                                                te które podlinkowałeś to golfik V
                                                Jakbyś potrzebował kayaby amorków - zapraszam gwarantuje super ceny
                                                Kupuj w ciemno KYB Excel-G u elementauera. Ja kupiłem. Jest faktycznie twardo. Auto nie przechyla się w zakrętach i nie nurkuje przy hamowaniu tak jak wcześniej, chociaż stare amory po demontażu nie były w najgorszej kondycji.

                                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                Komentarz


                                                • Witam
                                                  Ja w sobotę odbieram autko z nową zawiechą od Marcina.
                                                  Mam nadzieję że będzie git.
                                                  Opiszę wrażenia

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

                                                  Komentarz


                                                  • z kategorii: prośba? pytanie?

                                                    musze w Octavienne wymienić amorki i tak sobie mysle aby wymienic od razu cały komplet
                                                    i tak przeglądam ceny za komplet

                                                    Link

                                                    cena 400 za kompet z odbojami+osłony to całkiem dobra cena tylko nie wiem jak sie sprawują

                                                    co myslicie o firmie "qap" ??? niby 2 lata gwarancji

                                                    miał ktos do czynienia z tymi amorkami? jak się sprawdzają?


                                                    pozdr
                                                    z góry dzięki za sugestie

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X