Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Amortyzatory

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Amortyzatory

    Zamieszczone przez laurin
    Mam też tulejki podwyższające i sie zastanawiam czy tego nie wyjąć teraz :-)
    Wyjąć. W końcu teraz skok zawiechy jest mniejszy to i zagrożenia też...
    Gmer

  • #2
    Amortyzatory

    Nadeszła pora na zmianę amortyzatorów (przód i tył).OI TDI 110 KM. Może będziecie mieli jakieś sugestie i podpowiedzi jakie warto załozyć?

    Komentarz


    • #3
      Proponuje bilstein b6 zdecydowana poprawa prowadzenia auta wada cena

      Komentarz


      • #4
        jak coś tańszego to B4 w cenie podobnej do serii, mam i sobie chwalę
        TDI ASV 140KM 300Nm

        Komentarz


        • #5
          Podobnie jak poprzednik polecam B4 razem z tulejkami podwyższającymi na przód.

          Komentarz


          • #6
            podepne sie pod temat bo też mam dylemat - nie chce obniżać auta, a fajnie by bylo jakby udalo sie troche poprawić prowadzenie auta jednoczesnie nie tracąc na komforcie - da sie to zrobić ? co nabyć ? :wink:
            http://www.elcal.pl/

            Komentarz


            • #7
              KYB ExcelG umiarkowana cena, podobna do ceny B4

              I to sa 3 opcje amorkow ktore sa polecane, cala reszte mozna olac
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Witajcie odkopuję temacik bo chyba i mnie czeka wymiana amortyzatorów -konkretnie tył . Nie chciałbym ładować w to jakiejś super kasy ale szukam czegoś z nastawieniem na niezawodne . Suma jaką chciałbym na to wydać to maks 400 zł Zgodnie z propozycjami
                Bilstein B4 ok 290 zł z przesyłką
                Kyb Exel G ok 370 zł z odbojami i z przesyłką
                no i jeszcze znalazłem
                Sachs 556 268 365 zł z przesyłką(nie wiem czy odboje i osłony są w kpl

                Te sachsy są trochę droższe ale jeżeli byłyby trochę lepsze to jakoś na nie jako na producenta mam największe przekonanie . Używał ktoś tych sachs-ów ? Opisywane są jako pierwszy montaż -czego się po tym spodziewać?
                Drugie pytanie to czy ma ktoś namiary na jakiś tani sklep internetowy -ceny z allegro podałem dla orientacji ?

                [ Dodano: Pią 11 Gru, 09 17:05 ]
                Dopytałem się sprzedawcy niestety odboje są oddzielnie więc +70 zł czyli sachs za 435zł to już trochę sporo...

                Komentarz


                • #9
                  Ja bym nie brał Sachsa.
                  Myślę że B6 / KYB Excell / B4 i chyba w takiej kolejności jak napisałem.
                  Osobiście próbowałem KYB i B4, następne jakie kupię będą B6, choć jedne
                  i drugie lepsze niż seria (o ile się nie kupi podróbek).

                  Komentarz


                  • #10
                    Wiec na co sie zdecydowac na B6 czy KYb Excell ??

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez sonik1991
                      Wiec na co sie zdecydowac na B6 czy KYb Excell ??
                      - B6 sa podobno twardsze niz podane KYB. Sam musisz zdecydowac Ja zakupilem niedawno B4 (z Polcaru) i ostatnio na trzepakach wyszlo mi 49 i 56% sprawnosci Forum - Octavia Club Polska . Wydaje mi sie to miernym wynikiem. Prowadzenie auta w porownaniu ze starymi zuzytymi (sprawnosc mialy tylko nieco gorsza) troche sie poprawila, ale oczekiwalem wiele wiecej....

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja wymieniałem tydzień temu komplet - przód i tył.
                        Też wachalem się między B6/B4 i Kyb Excell-g.
                        Ostatecznie kupiłem Excella i jestem zadowolony. Jest sporo twardziej niż na starych i autem tak nie buja.
                        Wg mnie Kyb ma najlepszą cenę do jakości z tych 3 pod warunkiem że masz ograniczone limity finansowe.
                        Swoją drogą nie wiem czy ci się opłaca inwestować w B6 jeśli zmieniasz tylko tył.

                        Komentarz


                        • #13
                          sonik1991, B6 może okazać się dla ciebie za twarde tym bardziej, że zmieniasz tylko tył. IMO - dołóż kilka pln i kup kpl. tył i przód B4. Nie pożałujesz. Po założeniu B4 auto lekko pójdzie ci do góry więc nie obniżasz.
                          OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                          SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                          Komentarz


                          • #14
                            Cześć
                            Również 2 miesiące temu zastanawiałem sie miedzy B4 a Excell G. Wybór padł na Excell G. Wymieniałem cały komplet. W momencie wymiany autko miało przejechane 140 tys. Od 4 tys. są nowe. Różnica jest ogromna. Niestety nie mogę odnieść się do tego jak jeździło się na oryginałach w momencie gdy samochód był nowy ponieważ kupiłem octavię jak miała 68000 przebiegu.
                            A stare amortyzatory na "trzepakach" przy przeglądzie nie wyglądały źle. Miały teoretycznie 50%-60% sprawności. Jednak czuło się, że samochód nie prowadził się tak jak powinien.
                            Po wymianie auto przyjemnie usztywniło się, nie wychyla się na zakrętach, nie nurkuje przy ostrym hamowaniu. Generalnie jest przewidywalne w prowadzeniu. Oczywiście proszę wziąć pod uwagę, że jest to OI i to, że nie piszę o wyścigówce. Jeżdżę na oponach 195/15.

                            Komentarz


                            • #15
                              sakus, gdy będę zmieniał to na dzień dzisiejszy też biorę pod uwagę Excell G.
                              Jak masz profil 65 to opona tez swoje amortyzuje (większy komfort ale też odbiera trochę sztywności amorków).
                              OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                              SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                              Komentarz


                              • #16
                                Z tego co slysze bilstein B4 sa dobre wiec chyba na nie sie zdecydowalem mam pytanko znacie moze Tanie sklepy internetowe gdzie mozna kupic te Amortki ??
                                dziekuje z gory za pomoc w moim problemie

                                Komentarz


                                • #17
                                  witam
                                  mój zaufany mechanik bierze części z intercarsów i wolałbym wszystko załatwić przez niego (kwestie ew. gwarancji itp.) - na pewno w ofercie mają kayaby excel g. jak rozumiem, do O1 idą:
                                  przód: 333713
                                  tył: 343348

                                  ile tak naprawdę powinny kosztować wszystkie 4 ww. amorki? ceny detaliczne w IC są, delikatnie rzecz biorąc, mało atrakcyjne

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    czernobyl, popytaj u kolegi maciejek

                                    Forum - Octavia Club Polska

                                    robilem u niego zakupy i moge polecic

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez czernobyl
                                      witam
                                      mój zaufany mechanik bierze części z intercarsów i wolałbym wszystko załatwić przez niego (kwestie ew. gwarancji itp.) - na pewno w ofercie mają kayaby excel g. jak rozumiem, do O1 idą:
                                      przód: 333713
                                      tył: 343348

                                      ile tak naprawdę powinny kosztować wszystkie 4 ww. amorki? ceny detaliczne w IC są, delikatnie rzecz biorąc, mało atrakcyjne
                                      Do TDI ASV 110 KM Kayaba Excel G na przód 334812 i tył 343348. Całkowity koszt łacznie z wymianą w autoryzowanym punkcie KYB 820 PLN z odbojami.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        sakus, jeszcze jedno pytanie: auto poszło delikatnie w dół ?
                                        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          looker Wg mnie auto na 100% nie poszło w dół.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez sakus
                                            Do TDI ASV 110 KM Kayaba Excel G na przód 334812 i tył 343348. Całkowity koszt łacznie z wymianą w autoryzowanym punkcie KYB 820 PLN z odbojami.
                                            dzięki, przód inny, ale pewnie dlatego, że Ty masz TDI, a ja benzyniaka
                                            czy 820 to cena z ustawieniem geometrii?

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              A ma to jakieś znaczenie czy benzyna czy tdi? Zawieszenie chyba to samo...

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez laurin
                                                A ma to jakieś znaczenie czy benzyna czy tdi?
                                                waga silnika?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  laurin, Katalog - KYB Polska

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X