Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Amortyzatory

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez looker
    sakus, jeszcze jedno pytanie: auto poszło delikatnie w dół ?
    Czy same amortyzatory maja wpływ na wysokość zawieszenia (??)
    Nie widzę powiązania ...
    Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

    Komentarz


    • #27
      do TDI 90 kucy i SDI tez są te same co do 1,6 benzyna - ma to znaczenie?

      Komentarz


      • #28
        hsurim, mają choćby z tego powodu, że oryginały gdy są wybite to auto powoli opada. Po założeniu np. B4 nowych są one w stanie utrzymać auto nieco wyżej.
        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

        Komentarz


        • #29
          To wie ktoś jaka jest różnica z tymi numerami przednich amorów - czym to się ma?

          Komentarz


          • #30
            Wiec w moim 1.9 TDi - 90 kucy to zakladac te B4 bo juz sie troche pogubilem a chce zalorzyc na wiosne do nich 16stki aluski cinkie gumy ,szerokie kapcie by sie drogi trzymala wiec co mi polecicie...
            Ps. Amorty przod i tyl

            Komentarz


            • #31
              laurin, przypuszczam, że do jakiejśtam masy auta (nacisku na przednią oś) producent amorów przewidział jeden model, a dla aut przekraczających ustaloną wartość przewidział inne - o innej charakterystyce. można domniemywać, że założenie tych przewidzianych do mocniejszych(cięższych) TDI w 1.6 benz skutkowałoby np. zbyt nerwowym podskakiwaniem przodu, a sytuacja odwrotna mogłaby doprowadzić do zbytniego "nurkowania" przodu

              Komentarz


              • #32
                No tak, ale SDI i TDI 90 kucy też jest ciężkie jak 110 TDI i 130 TDi a jeżeli się różni wagowo to ile może się różnić - 10 kg?

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez looker
                  hsurim, mają choćby z tego powodu, że oryginały gdy są wybite to auto powoli opada. Po założeniu np. B4 nowych są one w stanie utrzymać auto nieco wyżej.
                  To odkręć dół amortyzatora (na kanale) od wahacza i zobacz, czy samochód choć drgnie - nie ma prawa.
                  Wysokość trzyma sprężyna z podkładkami.
                  Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                  Komentarz


                  • #34
                    u mnie po wymianie na B4 wraz z podkladka gumowa, rzeczywiscie auto stoi troche wyzej, ale to chyba tylko zasluga podkladki. ktora byla jakies 2cm wyzsza od zuzytej

                    Komentarz


                    • #35
                      hsurim, kolega po wymianie na B4 też ma wyraźnie wyżej... :diabelski_usmiech
                      wojciech_, te podkładki są w standardzie ?
                      OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                      SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                      Komentarz


                      • #36
                        Wiec w koncu co leprze na moja Octe 1 z 2001 r TDI 90 koni , B4 czy Kayaba Excel G
                        jesli sadzicie ze Excel to prosze mi podac idelna wersje do mojego samochodziku prosze o pomoc kolegow

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez sonik1991
                          Wiec w koncu co leprze na moja Octe 1 z 2001 r TDI 90 koni , B4 czy Kayaba Excel G
                          jesli sadzicie ze Excel to prosze mi podac idelna wersje do mojego samochodziku prosze o pomoc kolegow
                          Katalog - KYB Polska (po raz drugi w tym wątku..)

                          Komentarz


                          • #38
                            Dziekuje nie widzilem wczesniej tego dzieki

                            Komentarz


                            • #39
                              To wie ktoś jaka jest różnica między kayab excel g 334812 a 333713 - tylko bez teorii - tylko praktyka. Mam takie 333713 i nie wiem czy zakładać czy szukać nowych a te sprzedać.

                              Komentarz


                              • #40
                                Kayaba Excel G 334812 są do wersji 110KM a 333713 do normalnego TDI :wink:

                                Komentarz


                                • #41
                                  no to wiem - tylko czym to się różni?? Długością, szerokością, wielkością kielicha na sprężynę - jaka jest różnica ??? bo zawiecha chyba ta sama jest....

                                  Proszę o konkrety :-)

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Kolego laurin różni się tylko parametrami pracy,jeśli chodzi o budowę ,wielkość itd to jest taki sam .Ma po prostu inne parametry pracy związane z większą mocą silnika.
                                    Tak więc wybór należy do Ciebie, dla Twojego silnika jest to Kayaba Excel G 333713 :wink:

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Ja mam 333713 - czyli te są do 130 kucy?

                                      Zagubiłem sie już

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        jak masz 130KM to ma być Kayaba Excel G 334812 (mocniejsze)

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          jak masz 130KM to ma być Kayaba Excel G 334812 (mocniejsze)
                                          Potwierdzam

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            NO a ja mam 333713 duża to różnica?



                                            Może ktoś chce odkupić ode mnie te przednie amory a ja bym kupił sobie poprawne?

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Nic się nie dzieje, można zakładać i te 333713 -zresztą większość warsztatów takowe zakłada i jest wszystko OK.
                                              Mnie też chcieli takie założyć ,ale że podążyłem temat u dobrego sprzedawcy i dobrałem 334812.
                                              Tak każdy sprzedawca dobierze Ci 333713 i będzie OK.
                                              Jak masz możliwość podmianki (te drugie są trochę droższe) to podmień , a jak nie to zakładaj te co masz i będzie gitarra :wink:

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                ja zamówiłem właśnie wymianę całego zestawu na kyb excel-g na 28.12 - oczywiście zdam relację po przejażdżce. już się cieszę na pożegnanie z łóżkiem wodnym

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  No w końcu ktoś mnie pocieszył .

                                                  Tak właśnie myślałem żeby zrobić, ale nie miałem przekonania

                                                  Dzięki Adamo64


                                                  Mam zamiar zmieniać po Świętach

                                                  Też zdam relacje

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    witam...
                                                    Mam pytanie czy macie moze jakies adresy sklepow internetowych gdzie w dobrej cenie bede mogl zakupic amorki kayaba excel-g pozniewaz moje sie juz zaczynaja konczyc i czas na wymiane sie zbliza bede wdzieczny za pomoc...pozdrawiam
                                                    www.strzelec.wczasy.pl

                                                    Zapraszam wszystkich chetnych na ferie zimowe do pensjonatu STRZELEC" w KARPACZU... rozsadne ceny. informacje odnosnie noclegów i cen pod numerem telefonu 0757619796

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=28851

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X