Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez zwolin
    wiesz coś o olejach Motorex?
    nie mam pojęcia nigdy nie miałem z tym produktem kontaktu :roll:

    Zamieszczone przez leonn
    Co myślicie o ulepszaczach oleju?
    --->
    Zamieszczone przez leonn
    Visco Stabil
    chyba że bedziesz silnik "męczył"...a do normalnej jazdy to wolałbym porządny olej
    Zamieszczone przez leonn
    CERATEC
    rozmawiałem z bratem i mówił, że Niemcy bardzo często wlewają ten produkt do silnika - ja nie testowałem, choć mam na to ochotę.
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • Od cerateca lepsze jest nano dostępne również w postaci osobnych dodatków, ceratec jest lepszy do hamulców nie do silnika.

      Tu macie o przykładowym nano

      JITUSLOT88: Situs Judi Slot Online Gacor, Slot88 Gacor Asia



      Jedno z lepszych nano do kupienia w Polsce (również u mnie ops: )

      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
      http://www.zmienolej.pl/
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

      Komentarz


      • wczoraj przed zmianą oleju sprawdziłem VCDSem temperaturę oleju.
        po ok. 50km z prędkością 140km/h na autostradzie, temp. zewn=31'C i jakiejś minutce postoju zanim uruchomiłem lapka - temp. oleju 113'C
        dziś, po płukance i zmianie oleju na valvoline supersyn 5w40, przejechałem też podobny dystans ze stałą prędkością 140km/h; temp. otoczenia = 35'C. temp. oleju 116'C :shock:
        czy to normalna temp. oleju w aucie zasilanym LPG? sporo trochę - zwłaszcza, że chłopaki z 1.8TSI piszą o okolicach 100'C

        Komentarz


        • UAO Clio 1,4 16V+ LPG

          Witam wklejam kolejną swoja analizę.

          ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz


          • Czy w związku z tym, że olej w silniku na LPG uzyskuje wyższe temperatury lepiej stosować przy gazie oleje o lepkościach np. 5W50 albo 10W60?
            Silnik R18A2.
            http://www.dadrl.org.uk
            http://www.lightmare.org

            Komentarz


            • Zamieszczone przez dragster
              Czy w związku z tym, że olej w silniku na LPG uzyskuje wyższe temperatury lepiej stosować przy gazie oleje o lepkościach np. 5W50 albo 10W60?
              Teoretycznie tak ale bez przesady. ważny jest TBN.
              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez czernobyl
                czy to normalna temp. oleju w aucie zasilanym LPG? sporo trochę - zwłaszcza, że chłopaki z 1.8TSI piszą o okolicach 100'C
                no troche dużo.

                Zamieszczone przez rOBERTO795
                Witam wklejam kolejną swoja analizę.
                Bardzo małe zużycie i ilośc metali to pewnie zasługa m.in duzej zawartości dodatków antyzużyciowych w tym cynku.
                Jeździłeś ostrzej ?

                Masz LPG ?
                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                http://www.zmienolej.pl/
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                Komentarz


                • Zamieszczone przez rOBERTO795
                  wklejam kolejną swoja analizę
                  ... bardzo ładna analiza ale po 9200km TAN wyższy niż TBN ... coś nie halooo bo na taką ilość wapna i dodatków antyzużyciowych TAN powinien być mniejszy niż TBN :roll:
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    ... bardzo ładna analiza ale po 9200km TAN wyższy niż TBN
                    PAOLO: tak super wyszło zużycie praktycznie zerowe ale TBN spadł widze właśnie że to LPG , wystarczy miec pod reka syfisty gaz i tak to bedzie wygladać, w LPG w Polsce mamy tyle siary ile 20 lat temu, baa wiece niz 20 lat temu w oleju napędowym, normy wzgledem benzyny przekroczone niekiedy po 7x.
                    Często ludzie mówia że w jakimś miescie na BP lepszy LPG w innym gorszy .
                    Tak że ja bym tutaj winą zrzucił na siarke w LPG.
                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                    http://www.zmienolej.pl/
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Pidziek
                      ja bym tutaj winą zrzucił na siarke w LPG.
                      a faktycznie - też brałem pod uwagę Octavkę a tutaj podana analiza Renault z LPG - jak nic zasiarczone LPG zrobiło swoje.
                      Czyli wychodzi w obecnej chwili max 8 tys na tym oleju z LPG.
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz


                      • XFS- spisał sie w Clio z LPG Ciekawe jak spisze sie CFS w Octavii :P
                        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez rOBERTO795
                          XFS- spisał sie w Clio z LPG Ciekawe jak spisze sie CFS w Octavii

                          Przecinek – Wikipedia, wolna encyklopedia

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Tippo
                            Zamieszczone przez rOBERTO795
                            XFS- spisał sie w Clio z LPG Ciekawe jak spisze sie CFS w Octavii

                            Przecinek – Wikipedia, wolna encyklopedia


                            :terefere




                            :zastrzelic
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez czernobyl
                              wczoraj przed zmianą oleju sprawdziłem VCDSem temperaturę oleju.
                              po ok. 50km z prędkością 140km/h na autostradzie, temp. zewn=31'C i jakiejś minutce postoju zanim uruchomiłem lapka - temp. oleju 113'C
                              dziś, po płukance i zmianie oleju na valvoline supersyn 5w40, przejechałem też podobny dystans ze stałą prędkością 140km/h; temp. otoczenia = 35'C. temp. oleju 116'C :shock:
                              czy to normalna temp. oleju w aucie zasilanym LPG? sporo trochę - zwłaszcza, że chłopaki z 1.8TSI piszą o okolicach 100'C
                              Tak się zastanawiam - może masz LPG ustawione troche na ubogo ? Jakie masz korekty długoterminowe w VAGcom ?
                              Ja w swojej poprzedniej AQY miałem te korekty na kanale 31.

                              Teraz mam Chevroleta Epice, przy ustawionym LPG na powiedzmy - tak samo jak benzyna, to temp. katalizatorów przy stałej prędkości 180 km/h = 990 stp.C *
                              Jak ustawiłem z lekkim plusem ( jak powinno być), ta sama prędkość temp. katalizatorów była o 20 stp.C mniejsza.

                              *testy przeprowadzane na niemieckiej autostradzie.

                              P.S
                              Ja kupiłem u kolegi pidziek - AMSoil 5w40 european car formula - i muszę powiedzieć, że temp. jakie panują ostatnio we Wrocławiu, nie robią na nim wrażenia - tak samo prędkości autostradowe - NIC. Silnik pracuje cicho i równo ( bez klepania hydropopychaczy i czy innych dźwięków).
                              Niebo lepszy olej niż poprzednio Mobil 5w50.
                              Chevrolet Epica 2.0 R6 - LT 2007

                              Komentarz


                              • Mam zalany Castrol 10w40, jako ze silnik nie bierze duzo oliwy . po 7 tys. 5mm na bagnecie, postanowilem sprobowac full syntetyku.

                                Zakupilem dosc spontanicznie oliwke Motul Specific 505.01 5W-40.
                                Zdecydowalem sie na Motula, wybralem powyzszy model poniewaz Motul 8100 X-Cess 5W-40 jest opisanyze stosowac do mocnych silnikow, moj raczej sie nie zalicza do takowych :P

                                Wymiane poprzedze plukanka LM milo nieprzychylnych opinii srodowiska wobec temu pomyslowi.

                                Zobaczymy jakie beda rezultaty.
                                Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                Jeżdżę w blasku
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez obloz
                                  Niebo lepszy olej niż poprzednio Mobil 5w50.
                                  bo i Mobil 5W/50 to nie ten samo olej co kiedyś od kiedy firma zmieniła olej bazowy :?

                                  [ Dodano: Wto 21 Sie, 12 22:58 ]
                                  Zamieszczone przez zsolpyw
                                  Zakupilem dosc spontanicznie oliwke Motul Specific 505.01 5W-40.
                                  :?: ... błąd ale nie aż taki, by silnik miał na tym oleju wybuchnąć :twisted:
                                  Zamieszczone przez zsolpyw
                                  Motul 8100 X-Cess 5W-40 jest opisanyze stosowac do mocnych silnikow, moj raczej sie nie zalicza do tak
                                  no właśnie trzeba było brać ten olej Link(GB).pdf po co Tobie ACEA C3 z mniejszym TBN w Motulu Specyfic?
                                  Zamieszczone przez zsolpyw
                                  Wymiane poprzedze plukanka xx milo nieprzychylnych opinii srodowiska wobec temu pomyslowi.
                                  no i bardzo dobrze! Nie musisz robić płukanki za każdym razem (ja robię) ale co drugą wymianę - po tym jak ojciec sciagał miskę w TDI i była czyściutka wiem, że warto.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Wlasciwie to nie znam sie na olejach (poki co)

                                    Kierowalem sie tym ze Specific spelnia norme 505.01.
                                    Jaka jest praktyczna roznica miedzy tymi olejami ?? sa celowane pod rozne grupy silnikow ?
                                    Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                    Jeżdżę w blasku
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez zsolpyw
                                      Jaka jest praktyczna roznica miedzy tymi olejami ??
                                      poczytaj wątek od początku, dowiesz się wszystkiego.
                                      Zamieszczone przez zsolpyw
                                      sa celowane pod rozne grupy silnikow ?
                                      niektóre tak - np. Specyfic 505.01.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Pidziek
                                        Jeździłeś ostrzej ?
                                        Piotrze w mieście normalnie-ok 3000 obr natomiast na trasach ten olej nie mial lekko- często przy wyprzedzaniu zmiany biegów w okolicy 6000obr. predkosci przelotowe 130-170 .
                                        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                        Komentarz


                                        • nadal twierdze, ze najlepszym wyborem do 1.8T jest - X-lite 0W-30.
                                          KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Seed
                                            nadal twierdze, ze najlepszym wyborem do 1.8T jest - X-lite 0W-30.
                                            Czyli do 1.8tsi tyz?? Moglbys rozwinac mysl ??

                                            Komentarz


                                            • Tak sobie myślę co zalać ... bo jadę w sobotę nad morze i fajnie byłoby sprawdzić coś nowego.
                                              Ponownie 0W/30 czy coś innego a mam na myśli 5W/20 (0W/20 do tego silnika odpada)... tak, wiem nie ma specyfikacji VW ...ale ja nie serwisuję przecież w ASO Octavki :diabelski_usmiech
                                              Amsoil 5W/20
                                              Lazerway 0W/30
                                              NESTE CITY PRO 0W-30
                                              SYNTHOIL LONGTIME 0W-30 (ale musiałbym czekać na dostawe z Niemiec bo w PL chyba nikt nie ma w sprzedaży tego oleju)
                                              Quaker State 5W20 Horse
                                              RAVENOL 5W-20 SFE
                                              RAVENOL WIV 0W-30
                                              RAVENOL Super Synthetic SSO 0W-30
                                              AGIP 0W30

                                              Macie jakieś inne pomysły?
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                Macie jakieś inne pomysły?
                                                Mobil 1 Fuel Economy 0W-30 :spin: :yay:
                                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Tippo
                                                  Zamieszczone przez Seed
                                                  nadal twierdze, ze najlepszym wyborem do 1.8T jest - X-lite 0W-30.
                                                  Czyli do 1.8tsi tyz?? Moglbys rozwinac mysl ??
                                                  oczywiscie - wszelkie doladowane i mocne benzyny VAG powinny jezdzic na 503.01 - X-lite wlasnie do tej normy byl stworzony.
                                                  KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Seed
                                                    wszelkie doladowane i mocne benzyny VAG powinny jezdzic na 503.01
                                                    czy 122 KM to już wystarczająco duuuża moc :drive: :drive: :drive:
                                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                    =================================================

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X