Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez filip_auto
    przy zastosowaniu olejów TITAN RACE PRO S SAE 5W30 i 5W40 zaobserwowano znaczny przyrost mocy silnika.
    Ała - za chwile się okaże że modyfikacje mechaniczne-elektroniczne nie będą potrzebne. Zastąpi je olej :diabelski_usmiech
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • Który olej będzie produkował najmniej majonezu? Wujek ma golfa IV z silniekiem 1.4 75 KM i tam zapchana odma to standard.
      Teraz zalany jest Castrol Magnatec 5W40, na co można by zmienić w rozsądnej cenie ?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rOBERTO795
        Zamieszczone przez filip_auto
        przy zastosowaniu olejów TITAN RACE PRO S SAE 5W30 i 5W40 zaobserwowano znaczny przyrost mocy silnika.
        Ała - za chwile się okaże że modyfikacje mechaniczne-elektroniczne nie będą potrzebne. Zastąpi je olej :diabelski_usmiech
        lol

        nie zwieksza mocy ale usuwa zmulenie i przywraca nominalny power i lekkosc pracy.

        tak ogolnie sie wytlumacze nie przekonuje nikogo tylko sie dzielę spostrzeżeniami... nie jestem z branży automotive i mam w leju co kto i jak ale uznałem ze warto podzielić sie bo różnica jest naj bardzie j odczuwalna. sam jestem pod wrażeniem a nie sądziłem ze olej ma az taki wpływ na mechanikę

        licze po cichu ze oliwa nabędzie cywilizowane normy i aprobaty by mozna zalewac auta na gwarancji producenta

        [ Dodano: Sro 20 Lis, 13 18:53 ]
        Zamieszczone przez logan_x
        Który olej będzie produkował najmniej majonezu? Wujek ma golfa IV z silniekiem 1.4 75 KM i tam zapchana odma to standard.
        Teraz zalany jest Castrol Magnatec 5W40, na co można by zmienić w rozsądnej cenie ?
        plukanka i xlite 0w30 u mnie w bfq wogole nie generowal emulsji.

        nie jestem pewien ale ten silnik 1.4 ma tendencje do depozytów w odmie a zima wywala bagnet jak lucznik

        [ Dodano: Sro 20 Lis, 13 19:00 ]
        Zamieszczone przez logan_x
        Który olej będzie produkował najmniej majonezu? Wujek ma golfa IV z silniekiem 1.4 75 KM i tam zapchana odma to standard.
        Teraz zalany jest Castrol Magnatec 5W40, na co można by zmienić w rozsądnej cenie ?
        plukanka i xlite 0w30 u mnie w bfq wogole nie generowal emulsji.

        nie jestem pewien ale ten silnik 1.4 ma tendencje do depozytów w odmie a zima wywala bagnet jak lucznik kod AUA. lubi wypluc olej przez kolektor dolotowy.
        tam mimo wszystko dbac o sprawność układu olejowego.

        Komentarz


        • nie zwieksza mocy ale usuwa zmulenie i przywraca nominalny power i lekkosc pracy.
          to jak jest w końcu przecież pisano o znacznym ZAOBSERWOWANYM przyroście mocy wiec tylko dodałem coś od siebie :P. No chyba że ktoś wlewał wcześniej "ciężką artylerię"

          I osobiście ciesze sie że podzieliłeś sie z Nami Swoją opinią. Pozdrawiam
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz


          • rOBERTO795 sprawdź kiedyś Silkolene Pro S 5W30... (nie patrz na napis Fuchs na opakowaniu, bo tak naprawdę to "inny" olej) :terefere może Ciebie w końcu namówię, bo to "idealny" olej tak mocnego silnika jaki Ty masz... i nie będziesz musiał przepłacać za "nano" :wink:
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              i nie będziesz musiał przepłacać za "nano" :wink:
              Nie przepłacam :lol: . Nie mówie nie ale jeśli już to 5w40 :P.
              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez rOBERTO795
                Ała - za chwile się okaże że modyfikacje mechaniczne-elektroniczne nie będą potrzebne. Zastąpi je olej
                rOBERTO795. a My tu mówimy o tuning, ceramizerach, :wink: a tu wystarczy oliwe zmienić i już jest parę kucy + :szeroki_usmiech


                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                rOBERTO795 sprawdź kiedyś Silkolene Pro S 5W30... (nie patrz na napis Fuchs na opakowaniu
                PAOLO ESCO, no nie wiem czy to jest dobry pomysł, jeszcze rOBERTO795silnik wybuchnie od nadmiaru mocy





                A skoro mówimy o przyroście mocy, to rOBERTO795 którą hamownie byś polecił 1 czy 2 :?:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez logan_x
                  Który olej będzie produkował najmniej majonezu? Wujek ma golfa IV z silniekiem 1.4 75 KM i tam zapchana odma to standard.
                  Teraz zalany jest Castrol Magnatec 5W40, na co można by zmienić w rozsądnej cenie ?
                  Ten który będzie jeździł wicej niż 5-10km dzienie.
                  Poza tym moze 0W30 ?
                  X-Lite, Supersyn Longlife 0W30 i wymiana max. co rok
                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                  http://www.zmienolej.pl/
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez logan_x
                    Który olej będzie produkował najmniej majonezu? Wujek ma golfa IV z silniekiem 1.4 75 KM
                    Toż przecież PAOLO ESCO, ma 1.4 motor i jeździ w zimie na 0W30.

                    PAOLO ESCO, czy Ty zaobserwowałeś na LazerWayu V 0W30 masło pod korkiem?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez leonn
                      Zamieszczone przez rOBERTO795
                      Ała - za chwile się okaże że modyfikacje mechaniczne-elektroniczne nie będą potrzebne. Zastąpi je olej
                      rOBERTO795. a My tu mówimy o tuning, ceramizerach, :wink: a tu wystarczy oliwe zmienić i już jest parę kucy + :szeroki_usmiech


                      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                      rOBERTO795 sprawdź kiedyś Silkolene Pro S 5W30... (nie patrz na napis Fuchs na opakowaniu
                      PAOLO ESCO, no nie wiem czy to jest dobry pomysł, jeszcze rOBERTO795silnik wybuchnie od nadmiaru mocy





                      A skoro mówimy o przyroście mocy, to rOBERTO795 którą hamownie byś polecił 1 czy 2 :?:
                      Kazda jest oki. w Digitechu kiedys sie hamowałem a u Aliego nie .
                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leonn
                        nie wiem czy to jest dobry pomysł
                        dobry, dobry ale rOBERTO795 "twarda sztuka" obstaje przy Millersie i nie mogę go na Silkolene namówić :lol:
                        Zamieszczone przez Pidziek
                        Ten który będzie jeździł wicej niż 5-10km dzienie.
                        Poza tym moze 0W30 ?
                        X-Lite, Supersyn Longlife 0W30 i wymiana max. co rok
                        3 x TAK
                        Zamieszczone przez leonn
                        ma 1.4 motor i jeździ w zimie na 0W30.
                        ale ja ma 1.4 16V CGGA. Z tego co wiem "masło" i zapychająca się odma to była udręka we wcześniejszych wersjach silnika 1,4.
                        Zamieszczone przez leonn
                        czy Ty zaobserwowałeś na LazerWayu V 0W30 masło pod korkiem?
                        :chytry no co Ty.... nigdy nie miałem w Octavce na żadnym oleju "masła" pod korkiem. Po pierwsze robiłem i robię od 100 do 135 km dziennie (jak jeżdżę samochodem a jak nie to po mieście tylko niekiedy śmigam). Po drugie "dogrzewam" silnik w trasie :wink: ... Więc obroty jak trzeba lecą od 3 do prawie 5 tys. ... a tak na poważnie to olej uzyskuje w trasie odpowiednią temperaturę pracy, więc i "masła" nie ma.
                        Po trzecie ... staram się lać do silnika olej z PAO. Myślę, że nawet Silkolene PAO +estry sprawdziłby się w zimie (zwłaszcza w zimie bo silnik na nim doskonale odpala na zimno) ale na dłuższych trasach a nie przy jeździe "wokół komina", bo na niedogrzanym oleju i to estrowym a w dodatku oleju typu racing problem "masła" może być widoczny.
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez logan_x
                          Który olej będzie produkował najmniej majonezu? Wujek ma golfa IV z silniekiem 1.4 75 KM i tam zapchana odma to standard.
                          Teraz zalany jest Castrol Magnatec 5W40, na co można by zmienić w rozsądnej cenie ?
                          Ja moze tez dorzuce swoje trzy grosze. Nie twierdze, ze to najlpsze rozwiazanie, bo powyzej w watku padly dobre propozycje czym taki silnik zalac. To sa moje doswiadczenia. Dodam tylko, ze w Fabii 1.4 16v BKY 75KM przez 7 lat stosowany byl Mobil 1 0w40 i nigdy nie bylo problemu z odma, "strzelajacymi" bagnetami i maslem pod korkiem. Jazda glownie miejska, ale minimum kilkanascie kilometrow. Ten Mobil jest w dosc rozsadnej cenie. Jesli mamy dostep do zaufanego zrodla, to czemu nie.

                          Pozdrawiam,
                          Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                          Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                          Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                          Komentarz


                          • Czyli rozumiem, że ten Millers 5W-40 Trident wystarczy spokojnie, ewentualnie 5W-30.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez kalel
                              Czyli rozumiem, że ten Millers 5W-40 Trident wystarczy spokojnie, ewentualnie 5W-30.
                              Az za nadto
                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                              Komentarz


                              • ewentualnie 5W-30.
                                5W30 jak najbardziej na zimę wskazane... Oleje ochronne, grzewcze, łańcuchowe, sprężarkowe, obiegowe, inne :hmm ACEA C3
                                API SM/SN
                                VW 502.00, 505.00, 505.01
                                BMW LL-04
                                MB 229.51

                                Ew coś z 0W40 - tak jak wcześniej Tobie podawałem - do silnika z przebiegiem 116 tys km na zimę (i nie tylko)w sam raz.
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz


                                • Jestem załamany - Motul wycofał z oferty X-lite`a...
                                  silnik swietnie sie na nim sprawowal - nie wiem co ja teraz zaleje :cry:
                                  KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Seed
                                    Motul wycofał z oferty X-lite`a...
                                    wycofał z ofert najlepszy swój produkt ??? :roll:


                                    Zamieszczone przez Seed
                                    nie wiem co ja teraz zaleje
                                    no jak to co... --- > Link(GB).pdf?1378731879
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz


                                    • no to jedyna opcja teraz z X-maxem - choc wolabym 0W-30.
                                      KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Seed
                                        no to jedyna opcja teraz z X-maxem - choc wolabym 0W-30.
                                        Z motorexa 0w30 powinienes byc zadowolony, jak i z LM 0w30.
                                        Choc Specific 506.01 tez mu krzywdy nie zrobi :P

                                        Po przezytaniu tego, na nastepnej wymianie zalewam Race pro 5w30.

                                        Fuchs Titan Race Pro S 5W-30 ester synthetic engine oil

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                          Zamieszczone przez degenerat
                                          Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                          ... mam na oku Addinol-a 0w30 ktory ma mega duzo ca i innych gadow :diabelski_usmiech
                                          Gdzie oferują Addinola? Znalazłem dystrybutora w PL (Link) ale niestety nie odpowiadają na emaile.
                                          W Niemczech najtańsza oferta za EXTRA LIGHT MV 038 0W-30 to ok. 38 Euro.
                                          znalazlem takie cos; PROINDUSTRIAL - Autoryzowany przedstawiciel firmy Addinol w Polsce
                                          tez czekam na odpowiedz, trzeba bedzie zadzwonic i zapytac.
                                          Czy uzyskałeś odpowiedź w sprawie Addinol-a?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Seed
                                            choc wolabym 0W-30
                                            k ... LazerWay V 0W30 , FUCHS SUPERSYN 0W30, Neste 0W40, Millers 0W40, VALVOLINE SynPower 0W30, LM Synthoil 0W30 też jest w PL już dostępny i pewnie jeszcze kilka ciekawych opcji by się znalazło (podałem te ze specyfikacją VW).
                                            Jest jeszcze jeden ciekawy olej, który zechcę sprawdzić Page Not Found - Oleje Klimowicz - Neste ale nie ma specyfikacji VW.

                                            ps. bo zapomniałem... CASTROL EDGE 0W30 FST :los
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              ale rOBERTO795 "twarda sztuka" obstaje przy Millersie i nie mogę go na Silkolene namówić
                                              Coś w tym jest . Nazwa fusch do mnie nie przemawia poprostu poza tym różne opinie zawsze krążyły o tych olejach. Wiem że Silicone to niby nie Fusch ale mimo wszystko. Druga sprawa jest taka że Millers jeszcze mnie nie zawiódł a do kilkudziesieciu aut go wlałem-oczywiście zgodnie z ich przeznaczeniem i specyfikacjami (niekoniecznie była to grupa VW) i każdy z klientów jest zadowolony wiec o czymś to świadczy.
                                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez rOBERTO795
                                                Nazwa fusch
                                                A może będzie lepiej jak się zainteresujesz Fuchs-em :szeroki_usmiech
                                                A wtedy PAOLO ESCO, będzie zadowolony :yay:
                                                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                                =================================================

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez degenerat
                                                  Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                                  Zamieszczone przez degenerat
                                                  Zamieszczone przez KubaMpakiet
                                                  ... mam na oku Addinol-a 0w30 ktory ma mega duzo ca i innych gadow :diabelski_usmiech
                                                  Gdzie oferują Addinola? Znalazłem dystrybutora w PL (Link) ale niestety nie odpowiadają na emaile.
                                                  W Niemczech najtańsza oferta za EXTRA LIGHT MV 038 0W-30 to ok. 38 Euro.
                                                  znalazlem takie cos; PROINDUSTRIAL - Autoryzowany przedstawiciel firmy Addinol w Polsce
                                                  tez czekam na odpowiedz, trzeba bedzie zadzwonic i zapytac.
                                                  Czy uzyskałeś odpowiedź w sprawie Addinol-a?
                                                  Niestety echo
                                                  trzeba by zadzwonic, jestem teraz w Szkocji ale po nowym roku wroce chyba do Niemiec
                                                  to z tamtad bede go targal :food
                                                  Audi 1.8T AVJ

                                                  Silnik smaruje
                                                  Ravenol SSL

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez endryu
                                                    Zamieszczone przez rOBERTO795
                                                    Nazwa fusch
                                                    A może będzie lepiej jak się zainteresujesz Fuchs-em :szeroki_usmiech
                                                    A wtedy PAOLO ESCO, będzie zadowolony :yay:
                                                    Literówki sie czepia :P
                                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X