Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6624
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Zamieszczone przez paba
    wg. tego pdfa z 2012 Lazerway V ma nieco inne parametry (np. -48 zamiast -51)
    :lol: pisałem o tym ostatnio w watku olej do TDI
    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
    Karty V 0W30
    z roku 2011 - https://external.statoilfuelretail.com/mar/lu/sto00131.nsf/UKProductsWeb/lazerwayv0w-30/$FILE/Statoil_LazerWay_V_0W-30.pdf
    CCS 6030 temp płynięcia -51C
    karta z roku 2012 https://external.statoilfuelretail.com/mar/lu/svg03611.nsf/design/pdf/$file/LazerWay_V_0W_30_PDS_EN.pdf
    CCS 5850 temp płynięcia -48C

    Poprawili lepkość strukturalną przy -30C !
    ...Więc "chodzi pewnie o te trzy stopnie płynięcia" ? Idę o zakład, że przy -48 C czy -51 C nie będziesz w stanie odpalić swojego dieselka a i z benzyniakiem też pewnie byłby poważny kłopot ...
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • paba
      Rider
      • 2012
      • 284

      Zamieszczone przez KubaMpakiet
      Daj namiar na dystrybutora jak mozesz
      Oleje FUCHS solidna marka olejowa której ufają m.in. VW, AUDI, BMW, Mercedes. Oleje samochodowe, do sprzętu ciężkiego, przemysłowe w najlepszej ofercie u autoryzowanego dystrybutora.



      Zamieszczone przez KubaMpakiet
      U mnie na SSO ponad 7 tys i nie mial lekko, olej daje rade
      tak ze moze kiedys sie skusisz na Ravenola 0W30
      mi olej z VW502 nie potrzebny, ale kupowałem ten olej (SSO) dla brata do 1.6 BSE Golf 5 i daje radę

      dzięki Paolo, gdzieś mi to umknęło, a czytałem tę Twoją wypowiedź

      no nic, chyba się skuszę na ENI, podoba mi się butelka

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6624
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez paba
        Neste City PRO 0W30 kulturą pracy dorównywał Toyota 0W20
        to dlaczego nie sprawdzisz Neste City Pro 0W20 cena bardzo dobra a i parametry oraz specyfikacje odpowiednie. :roll:

        Ja już mam kupione Neste 0W20 jak i Neste 0W40 oraz Fuchs 75W80 do skrzyni biegów (fotki gdyby ktoś miał watpliwości, że "tylko sobie piszę"). Czekam na zalanie. :P

        [ Dodano: Czw 20 Mar, 14 20:38 ]
        Zamieszczone przez paba
        podoba mi się butelka
        no tak to mnie przekonuje :szeroki_usmiech
        Załączone pliki
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • REXAX
          Rider
          • 2013
          • 453

          Wreszcie :szeroki_usmiech mam w "kropku" ten sam zestaw w sensie 0w40 + Sintofluid

          Komentarz

          • PAOLO ESCO
            RS
            • 2009
            • 6624
            • Volkswagen
            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

            Zamieszczone przez REXAX
            + Sintofluid
            wiem, widziałem Twój wpis http://sklep-oleje.pl/pl/p/FUCHS-TIT...-75W-80-1L/498
            Zalałem ten olej ostatnio bratu do skrzyni biegów w Corsie, bardzo sobie chwali pracę skrzyni biegów na tym oleju.
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz

            • REXAX
              Rider
              • 2013
              • 453

              Testowałem w tej skrzynce: Tutela ZC75Synth,Elf 75w80 NFJ i Motul Gear300 - dopiero Sintofluid spełnił oczekiwania :wink:

              Komentarz

              • Tippo
                L&K
                • 2009
                • 1349
                • Octavia III (5E3)
                • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Zalałem ten olej ostatnio bratu do skrzyni biegów w Corsie, bardzo sobie chwali pracę skrzyni biegów na tym oleju.
                Ja teraz planuje wymiane, ale wedlug dobieraczki musze lwac 75w Fuchsa, olej o takiej lepkosci ponoc wlala fabryka, ten 75w90 jest jakis gestszy czy co??

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6624
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez Tippo
                  wedlug dobieraczki musze lwac 75w Fuchsa
                  kumplowi z pracy kupiłem Fuchsa 75W zalał do Octavki i jest zadowolony.
                  Zamieszczone przez Tippo
                  ten 75w90
                  cały czas mowa była o FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W-80 zobacz w danych parametry lepkości dla tego oleju http://olejefuchs.pl/titan-sintofluid-75w80.html
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  • Krisss_28
                    Ambiente
                    • 2014
                    • 123

                    Witam ponownie Właśnie zakupiliśmy dla siostry autko Mazda 6 2.0 benzyna z 6 biegową skrzynią. Teraz prosiłbym o poradę w doborze jakiegoś dobrego oleju 0W-30 A5/B5(zalewany był Mazdy Dexellia 5W-30 ultra A5/B5) oraz oliwy do skrzynki. Chcę mu wtłoczyć to samo co do mojej lagi, czyli Fuchs Sintofluid 75W-80, podejdzie? Do silnika znalazłem AMSoil 0W-30 AZO, spełnia wymagane normy i ma super parametry na "papierze", ale może polecicie jakąś alternatywę

                    Z góry dzięki i pozdrawiam
                    Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                    Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                    Komentarz

                    • paba
                      Rider
                      • 2012
                      • 284

                      wystarczy się cofnąć 1 stronę wstecz...

                      Komentarz

                      • Krisss_28
                        Ambiente
                        • 2014
                        • 123

                        paba, wyobraź sobie, że czytam ten wątek od początku... Ja po prostu chciałbym wiedzieć, czy zamiast A5/B5, mogę zalać do tego silnika coś innego, jeśli tak to wiem na jakie produkty mam zwracać uwagę... Więc Twoja odpowiedź jest bez sensu i jak masz tak odpowiadać, to nie pisz nic ok? Wyszukiwarka Fuchsa podaje mi np. olej Fuchs Sintopoid 75W-85, dlatego pytam się, czy również podejdzie Sintofluid, bo ma moim zdaniem lepsze parametry
                        Co myślicie o tej oliwie, będzie ok:
                        Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                        Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                        Komentarz

                        • paba
                          Rider
                          • 2012
                          • 284

                          Zamieszczone przez Krisss_28
                          prosiłbym o poradę w doborze jakiegoś dobrego oleju 0W-30 A5/B5
                          stronę wstecz masz kilka dobrych produktów wraz z wypisanymi ich parametrami nawet

                          Zamieszczone przez Krisss_28
                          Ja po prostu chciałbym wiedzieć, czy zamiast A5/B5, mogę zalać do tego silnika coś innego, jeśli tak to wiem na jakie produkty mam zwracać uwagę...
                          no to to już całkiem inne pytanie niż na wstępie , pytałeś o dobre A5/B5

                          Zamieszczone przez Krisss_28
                          Więc Twoja odpowiedź jest bez sensu
                          jeśli coś jest bez sensu to Twoje wypowiedzi, bo odwracasz kota ogonem i jeszcze pienisz się, że ktoś ośmielił się zwrócić grzecznie uwagę

                          Zamieszczone przez Krisss_28
                          jak masz tak odpowiadać, to nie pisz nic ok?
                          będę pisał co uważam za stosowne i co jest zgodne z regulaminem forum, nie potrzebuje Twojego błogosławieństwa z całym szacunkiem

                          odpowiadając na pytanie do takiej Mazdy powinno się lać olej lekkiego biegu, energy conserving , a więc jak najbardziej ACEA A5/B5 (A1/B1)



                          Zamieszczone przez Krisss_28
                          Co myślicie o tej oliwie, będzie ok:
                          http://galonoleje.pl/skle...ch-5w30-4l.html
                          przyzwoity olej, ale jest to A3/B4, czyli ma HTHS>3.5 i nie jest olejem lekkiego biegu

                          Komentarz

                          • Krisss_28
                            Ambiente
                            • 2014
                            • 123

                            paba, ok faktycznie nie napisałem wcześniej odnośnie innych kategorii Acea, mój błąd Czyli np. ten Elf nie za bardzo może być zalany do tego silnika? A co z olejem do skrzyni? W wyszukiwarce ujęta jest skrzynia 5/1 manual, nasza Mazda ma 6/1, więc jestem teraz głupi który zalać Sorki za niedomówienie
                            Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                            Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                            Komentarz

                            • paba
                              Rider
                              • 2012
                              • 284

                              Zamieszczone przez Krisss_28
                              paba, ok faktycznie nie napisałem wcześniej odnośnie innych kategorii Acea, mój błąd Czyli np. ten Elf nie za bardzo może być zalany do tego silnika?
                              spoko

                              generalnie na każdym pojedzie, to nie o to chodzi, chodzi by optymalnie dobrać zgodnie z tym co sobie widział producent auta
                              a japońce czy to z Hondy, czy Toyoty, czy Mazdy widzą w tych swoich ciasno spasowanych silnikach oleje lekkobieżne (typu Energy Conserving)

                              lepkości sugerowane są szeroko, od 0W20 do 10W30 w zależności od klimatu, temperatury jaką mają pokryć

                              generalnie ELF nie ma oleju lekkobieżnego poza 5W30 SXR, to tani hydrokrak, który w zwykłym dupowozie również się sprawdza

                              gdyby chodziło o dobry olej 0W30 A5/B5, który byłby kontynuacją tego co było lane to typy były podawane wielokrotnie, np.

                              Statoil Lazerway V 0W30 w cenie 41zł za litr na allegro
                              Neste City PRO 0W30 w cenie 43zł za litr na allegro
                              Motul 8100 Econergy też w podobnej cenie na allegro

                              zwracano uwage na nowość Liqui-MolySpecial TEC V 0W30

                              to tak na szybko, nie da się wybrać już czegoś specjalnie lepszego w tej lepkości od w/w

                              Komentarz

                              • Marek__82
                                Rider
                                • 2013
                                • 262

                                Ja w końcu zalałem do swojego 1,4 16V BXW Neste City Pro 0W40.
                                Trudno stwierdzić czy coś się zmieniło ale mam wrażenie że silnik pracuje łagodniej, spalanie na kompie na poprzednim Mobilu ESP 5W30 takie samo - 0,6l/h. Zobaczymy jak w trasie ze spalaniem ....

                                Komentarz

                                • Krisss_28
                                  Ambiente
                                  • 2014
                                  • 123

                                  paba, oki rozumiem Dzięki za pomoc i jeszcze raz sorki, masz rację W takim razie chyba nie ma nic lepszego od tego AMS-a, rozważę jeszcze ewentualnie Neste
                                  Do skrzynki zaleję tego Fuchsa Sintofluid i pewnie też będzie ok Pozdrawiam
                                  Śmierć na drodze pędzi jak szalona, więc nigdy nie daj się jej dogonić... ];->

                                  Renault Talisman 1.6 TcE 200 KM Initiale Paris

                                  Komentarz

                                  • paba
                                    Rider
                                    • 2012
                                    • 284

                                    Zamieszczone przez Krisss_28
                                    paba, oki rozumiem Dzięki za pomoc i jeszcze raz sorki, masz rację W takim razie chyba nie ma nic lepszego od tego AMS-a
                                    od Amsoila? nie wiem, ale wielki Amsoil bazy swojego oleju nie podaje , poza tym ktoś tutaj stronę wstecz napisał, że Amsoil lubi zacierać silniki, ale o co chodzi to nie wiem, bo na moje pytanie o doprecyzowanie nie odpowiedział dotąd

                                    Zamieszczone przez rOBERTO795
                                    Zamieszczone przez paba
                                    który z nich pod 1.0 vvti?

                                    AGIP ENI I-SINT TECH 0W30
                                    Amsoil 100% Signature 0W30
                                    Statoil Lazerway V 0W30
                                    Neste City PRO 0W30

                                    zastanawiam się mocno nad ENI, wszystkie parametrowo i cenowo podobnie
                                    Drugi jest super do zacierania silników

                                    Komentarz

                                    • maselek2
                                      Drive
                                      • 2011
                                      • 90

                                      Zamieszczone przez Krisss_28
                                      Do skrzynki zaleję tego Fuchsa Sintofluid i pewnie też będzie ok Pozdrawiam
                                      Pewnie będzie chociaż w instrukcji jest mowa o 75W90
                                      Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie...

                                      Komentarz

                                      • rOBERTO795
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 3465
                                        • Octavia III (5E3)
                                        • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                        Wkleje fotki z działań "cudownego " amsoila wieczorkiem.
                                        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                        Komentarz

                                        • PAOLO ESCO
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 6624
                                          • Volkswagen
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          Zamieszczone przez rOBERTO795
                                          Wkleje fotki z działań "cudownego " amsoila wieczorkiem.
                                          dawaj , dawaj

                                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          miałem 3 x Amsoila od AFL 5W40 po 5W30 i 5W20 i co mogę o nich powiedzieć to to, że to poprawne oleje ale ... nic poza tym ( to wyłącznie moje osobiste zdanie) - typowa "manufaktura i blendownia" wcale nie powala...zastanawia mnie bardziej skąd biorą bazę olejową. O olejach z USA nawet mi się nie chce pisać. My w Europie "podniecamy" się olejami od jankesów a w USA "ślinią się" na forach na samą myśla o tym, że dostaną przesyłkę a w niej olej z Europy - kompletny bezsens.
                                          :diabelski_usmiech
                                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Natomiast jeżeli chodzi o Fuchsa to póki nie ruszą formuły Silkolene Pro S 5W30 póty będę ten olej zachwalał, bo jest naprawdę tego wart! Prawdopodobnie to jeden z najlepszych (a może i najlepszy) olej, który możemy kupić w PL i bardzo chętnie wleję go po raz kolejny do silnika ( o ile cena będzie rozsądna).
                                          Konkurencja pozostaje w tyle a już napewno Amsoil czy Millers się do niego nie umywają. I żeby nie było to Silkolene stawiam też przed Synthoilem i oczywiście Statoilem czy Neste. Nie przeszkadza mi zupełnie napis Fuchs na opakowaniu
                                          :diabelski_usmiech
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz

                                          • rOBERTO795
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 3465
                                            • Octavia III (5E3)
                                            • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                            Obiecane

                                            Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.


                                            Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.
                                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                            Komentarz

                                            • paba
                                              Rider
                                              • 2012
                                              • 284

                                              no dobra, ale coś więcej? komentarze żartobliwe, ale nigdzie nawet nie jest wspomniane, że to Amsoil

                                              ten nick, nazwę kojarzę z forum subaru - to ten gość co jechał na użytkownika vlyzkov

                                              Komentarz

                                              • rOBERTO795
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 3465
                                                • Octavia III (5E3)
                                                • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                                Zamieszczone przez paba
                                                no dobra, ale coś więcej? komentarze żartobliwe, ale nigdzie nawet nie jest wspomniane, że to Amsoil

                                                ten nick, nazwę kojarzę z forum subaru - to ten gość co jechał na użytkownika vlyzkov
                                                To są fotki od Carfita- Carfit Serwis Subary 2,5 STI -olej Ams 5w30! Auto nie upalane po torach w 100% seryjne więc olej dobrany własciwie.
                                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                Komentarz

                                                • PAOLO ESCO
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 6624
                                                  • Volkswagen
                                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                  Zamieszczone przez paba
                                                  nigdzie nawet nie jest wspomniane, że to Amsoil
                                                  jest napisane wyraźnie i to kilka razy - Amsoil 5W30 https://www.facebook.com/carsportpl/...99298536828228 najgorsze z tego, co napisał Carfit , że to nie odosobniony przypadek :?
                                                  Czuję, że będzie szybka promocja na allegro na Amsoila ale to na szczęście nie moje zmartwienie...całe szczeście, że też szybko zmieniłem ten olej (czyli dobre odczucia miałem, że coś jest "nie teges").

                                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                                  PAOLO ESCO napisał/a:
                                                  Sprawdzam Amsola ASL 5W30 narazie przejechane 1 500 km, uczucia mieszane. ASL posiada: API SN , ILSAC GF-5, GF-4…; ACEA A5/B5, A1/B1 - teoretycznie silnik powinien lekko pracować ale... Przy uruchomieniu silnika na zimno, w odniesieniu do LazerWay V 0W30 (różne SAE 5W30 vs 0W30) lepiej wg. mnie wypada jednak LazerWay. Na statoil silnik odpalał "ciszej i płynniej" i nie zauważalny był odgłos zaworów pracujących na zimno, przy Amsoil wprawdzie silnik odpala też dosyć lekko ale da się ten odgłos pracy silnika na zimno usłyszeć, ciekawe co by było przy niższej temeraturze np -20C Tak, że tutaj jednak Statoil bardziej mi przypasował.
                                                  Po podróży 500 km zapakowanym samochodem - bagażnik na full, pełen bak paliwa i 3 osoby na pokładzie silnik pracował rówo, choć przy dodawaniu gazy praca zaworów była głośniejsza niż na LazerWay. W trakcie wymiany z Amsoila ASL na Silkolene dałem płukankę... Amsoil spływał ciemno brązowy nawet czarny ale z odcieniem złoto-brązowym.
                                                  Załączone pliki
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz

                                                  • REXAX
                                                    Rider
                                                    • 2013
                                                    • 453

                                                    Nie wierzę :shock: Millers zaczyna podawać powoli więcej danych HTHS,TBN - http://www.millersoils.co.uk/automot...tor=Motorsport :wink:
                                                    hahaha a Paolo dawno wspominał że ten Amsoil jakoś mało tłusty :diabelski_usmiech

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...