Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Po to jest forum żeby pytać /dzielić się informacjami, doświadczeniami i wiedzą. Jestem ograniczony budzetowo więc dodaje zapytanie.

    Komentarz


    • rzemyk, stoję przed takim samym wyborem co Ty - z racji małych przebiegów samochodem, głównie po mieście, rozglądam się za oponami zimowymi z klasy ekonomicznej.
      Nowych Nokianów WR D3 raczej nie znajdziesz w cenie do 700 zł, najtańsze widziałem w oficjalnym sklepie Allegro za 720 zł / kpl z wysyłką.
      Nad Frigo się zastanawiam, w miarę polecana opona za te pieniądze, tylko na etykiecie te hamowanie na mokrym...
      Skłaniam się ku DAYTON DW510 EVO, na Allegro cena za kpl 620 zł.

      Komentarz


      • rzemyk, kupuj Dębice Frigo 2 wbrew pozorom ta opona daję radę w zimie bardzo dobrze sobie radzi w kopnym śniegu większość mieszkańców podgórskich używa tylko Frigo ewentualnie bieżniki 100 zł za szt ale te po 3-4 latach stają się plastikowe


        Mariusz
        Spoty Tarnowskie

        Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

        Komentarz


        • No właśnie jeżeli chodzi o frigo to martwi mnie to hamowanie, a fuldy w miarę przystępne w niezłej cenie, te.20 zł mogę w razie czego dołożyć do frigo

          Komentarz


          • Frigo i Frigo 2 sá dobre w głębokim śniegu, ale kierowalność i zachowanie przy duzych prędkościach jest takie sobie.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • Frigo są strasznie głośne - to moje podstawowe spostrzeżenie w temacie tych opon. Nie wiem do końca jak się zachowują podczas jazdy w warunkach do których zostały stworzone (bo nie miałem okazji aż tak poważnie ich "testować"), ale cudów się nie spodziewam.
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                Zamieszczone przez grgr00
                zimówki? w październiku? Podobno do końca września mamy mieć 30 stopni ciepła,
                tak zmieniam +- 20-stego października... jeżdżę do pracy rano o 5.50 Trasa 50km pomiędzy lasami - rano można się zdziwić, bo często różnica temperatur sięga kilku stopni. Nie żal mi zimówek bo po 3 sezonach i tak je zmienię. Jak byłem teraz w sierpniu we Włoszech to Niemcy przyjeżdżali na zimówkach ... i żeby to był sporadyczny wypadek - nie takich "łosiów" było więcej :shock:
                guma trochę twardnieje w niskich temperaturach to fakt, ale różnicy przyczepności ja większych nie zauważam, zimówki zwykle zakładam, jak spadnie śnieg... bo takie np. CPC, które mają tylko 4 rowki nie nadają się ani do skręcania, ani do hamowania, ani do przyspieszania, generalnie na śniegu nie nadają się do niczego, a niektórzy, zwłaszcza w firmowych autach, mają NOWE (tak, ważne, że NOWE hehe) opony i dają radę .. kwestia chyba głównie rzeźby bieżnika.

                Komentarz


                • Ozdar, ja mogę polecić DAYTON DW510 EVO, naprawdę super oponki jak za tę kasiorę.
                  Frigo 2 nie ma nawet startu do tych opon - męga miękkie na profilu g ..., przynajmniej przy oponie balonówie 195/65/15

                  Komentarz


                  • Panowie, ja osobiście szukam opony zimowej z rantem ochronnym - jakieś sugestie?

                    Osobiscie byłem zainsteresowany Debica HP2 (bardzo dobrze się sprzedają), na zdjęciach mają rant ochronny, ale dopiero w rozmiarze 215/55/R16 ja natomiast szukam 205/55/R16


                    P.S.
                    Co do wcześniejszych pytań... jeździłem passatem z Frigo 2 w rozm. 195/65/R15 i byłem z nich bardzo zadowolony. Każdy grzązł w śniegu a ja jechałem. Minus jaki bym na dzień dzisiejszy wskazał, że faktycznie są dość miekkie (wkońcu to balon 65) i czasami bujnęło
                    Jest:
                    VW Passat B5 (3B) '98 1.9TDI (AFN), kombi
                    Audi 80 '90 1.9 (1Y), sedan
                    Było:
                    Opel Astra F '96 1.6 (X16SZ), htb
                    Opel Astra F '92 1.6 (C16NZ), sedan

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Gajdzi
                      Debica HP2 (bardzo dobrze się sprzedają), na zdjęciach mają rant ochronny, ale dopiero w rozmiarze 215/55/R16 ja natomiast szukam 205/55/R16
                      Nie wiem jak Dębica ale kiedyś sawa s3 miała rant i płaską ściankę juz w 205/55/16 dzis kupiłem 3ci komplet tych opona i juz nie ma rantu ani płaskiej ścianki trudno widać wychodzą z założenia ze taki balon nie potrzebuje

                      Zapytaj kolegę leszekmw, może cos podpowie
                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                      Komentarz


                      • Wczoraj, szukajac dla mojej drugiej połowki opon natknalem sie na całkiem fajne oferty przy naszej zachodniej granicy. Dla wiekszosci odpada pewnie ze wzgledu na dojazd, ale moze ktos z zachodniej czesci kraju akurat szuka:
                        Gebrauchte Autoteile günstig in Neuenhagen - Brandenburg | eBay Kleinanzeigen ist jetzt Kleinanzeigen

                        Komplet Goodyearow, uzywanych JEDNA zime za jakies 250PLN. Glebokosci bieznika nie ma, ale sadze ze te 6-7mm bedzie spokojnie. Zreszta nawet jak by miały byc na jeden sezon, to komplet w cenie jednej nowej jest kuszaca opcja...
                        A wczoraj wyrwane za 40€ 165/70/R14 z bieznikiem 7mm z maja 2015(!), fakt ze jednej z tanszych marek, ale na jeden sezon do małego autka i jezdzenia po miescie spokojnie starcza

                        Moja O3 RS

                        Komentarz


                        • nidługo zeby zaoszczedzic polacy beda lepic opony z detek od roweru

                          Komentarz


                          • xtremesystems, ale o co chodzi? Ze ktos woli lekko uzywane, roczne-dwuletnie markowe opony, zamiast wydawac 2-3x tyle na nowe opony jakiejs chinskiej firmy albo bieznikowane?
                            Sorry, ale nie kazdy ma 1500PLN by kupic nowki dobrej firmy do auta, ktore jest warte powiedzmy ponizej 10tys pln, a kierowca smiga po miescie i czasem w trase wyjedzie.. Poza tym czym sie rozni kupienie takich zimowek od zalozenia na 3ci sezon z rzedu zimowek, ktore kupiles jako nowki?

                            Moja O3 RS

                            Komentarz


                            • te z linka juz sa ze 5 lat nie produkowane czyli opony maja ze 6-7 lat. czyli kupujesz uzywane (co uwazam za dopuszczalne .)ale w dodatku stare opony zimowe. takie opony to smietnik


                              nowe nalewki byly by lepsze.


                              wg mnie nie wazne ile auto jest warte. nawet jak jest warte 3 tysiace to kupuje opony dobre. zatrzymac sie trzeba mniej wiecej tak samo i w aucie za 100000 i w aucie za 1000

                              Komentarz


                              • Opony sa nadal dostepne w sklepach w DE jako nowe. "Fabrycznie nowe" opony sa nie starsze niz 3lata, a "nowe" nie starsze niz 5lat, co przy odpowiednim przechowywaniu nie ma wpływu na opone. Zrodło: Bundesverband Reifenhandel: 404 - Datei oder Verzeichnis wurde nicht gefunden.

                                Poza tym skad informacja ze nie sa produkowane od 6-7lat? Bo nie trzyma mi sie to kupy. Opona jest dostepna na oponeo w polsce: Goodyear Ultra Grip 7+ » Sprawdź testy i opinie » Oponeo (rozmiar losowy), do tego z tego samego portalu informacja:
                                Obowiązująca w Polsce norma PN-C94300-7 "Ogumienie - pakowanie, przechowywanie i transport" mówi, że opony do 3 lat od daty ich produkcji mogą być swobodnie wprowadzone, magazynowane, dystrybuowane i sprzedawane, zachowując jednocześnie wszystkie swoje parametry w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji.

                                Czytaj więcej: DOT – data produkcji opony. Jak sprawdzić wiek opony? » Oponeo
                                Powyższa treść jest wyłączną własnością Oponeo.pl S.A.
                                Czyli opony, ktore oferuja musiały byc wyprodukowane najpozniej w 2013 - inaczej nie maja prawa ich wprowadzac do obiegu.



                                Ok, zgodze sie ze wartosc auta nie powinna miesc znaczenia, ale nie sadze, ze gdy ktos jezdzi autem wartym powiedzmy 4-5tys PLN, bo na nowsze nie ma budzetu, to nie sadze ze bedzie lekka reka wydawał tysiac na opony zimowe lekka reka. Co innego jak ktos majac auto za 100tys nie chce wydac tysiaca na opony, ale to juz jego wybor..

                                Moja O3 RS

                                Komentarz


                                • na żadnej stronie goodyeara tych opon nie ma. trzeba zapytac w sklepie co to maja i czy rzeczywiscie jest.
                                  poniewaz oponami sie interesuje z tego co pamietam UG7+ bylo produkowane do 2011 wtedy weszlo Ug8.teraz juz jest UG9

                                  Komentarz


                                  • Owszem, UG 8 miało premiere w 2011, ale nie sadze ze od razu wycofali UG7+, patrzac na ich obecna strone, maja nadal UG8, mimo ze premiera UG9 była 2lata temu. Czyli sprzedaja oba modele rownolegle.

                                    Opona z 2013 - jak poprawnie magazynowana kupiona w 2015 była "fabrycznie nowa". Zreszta nawet kupujac nowa opone, wiekszosc uzytkownikow pojezdzi na niej 3 lata spokojnie, nim ja zajedzie.

                                    Moja O3 RS

                                    Komentarz


                                    • Dawniej wybierałem tylko markowe, topowe opony tzn. Goodyear, Pirelli, Dunlop, Brigestone ale rynek opon moim zdaniem zmienił się w ostatnich latach i wiele mniej znanych firm oferuje obecnie produkty całkiem niezłej jakości. Nawet wiele opon Chińskich producentów jest całkiem dobrej jakości. Temat chińskich opon do ciężarówek i busów swego czasu dokładnie przerobiłem i stosunek ceny do jakości opon z dalekiego wschodu jest bardzo dobry ale trzeba też wiedzieć, które opony są ok a które omijać szerokim łukiem. Bardzo polecam zimówki fińskiego Nokiana -miałem w 2 autach i było super. Teraz w Zafirze mam letnie Nexeny n'blue i te opony oceniam naprawdę bardzo wysoko a biorąc pod uwagę cenę to wręcz rewelacyjna oferta. Nexen może jest mało znany ale to jeden z największych producentów opon na świecie (w pierwszej 10) i robią opony na pierwszy montaż m.in do Skody. Zimówki do Zafiry zakupiłem firmy Interstate po namowie kolegi. Te opony są zakładane na 1 montaż do Opla (oczywiście jako jeden z dostawców do wybranych modeli). Wg. mnie sa jak najbardziej ok tyle, że zima była taka, ze po śniegu to sobie za dużo na nich nie pojeździłem. Zastanawiałem się też m.in nad chińsko-brytyjskimi D-Macami (D-Mack ma zespół w WRC). Do "normalnej" jazdy wile opon klasy ekonomicznej może być bardzo dobrym wyborem. Lepsza jest dobra nowa opona klasy ekonomicznej niż mająca 50% bieżnika opona premium (przynajmniej na mokrym/śliskim).

                                      Komentarz


                                      • Ja rok temu wziąlem do poprzedniej OII BKD 181KM/402Nm - Nokiany WR D4 205/55/16 i przyznaję że jest róznica szczeg. przy tej mocy i momencie w por. z budzetwymi gumami jakie mialem dawniej nawrt na o wiele slabszych autach...
                                        Wg mnie NIE Warto oszczędzać na jedynym elemencie jaki łaczy auto z nawierzchnią o sumarycznej powierzchni kontaktu ~ kartki formatu A4. Zycie i zdrowie jest Bezcenne...
                                        Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                                        Komentarz


                                        • poza marketingiem spore koszty ida na r&d szczególnie jesli chodzi o mieszankę. chinczyk moze bieznik wyklepac dowolny. ale czemu chinskie opony zawsze dostaja na mokrym? :lol:

                                          Komentarz


                                          • Problem z chińskimi oponami jest taki, że mają być tanie przede wszystkim bo tego oczekuje Klient. A to oczywiście wymusza oszczędności m.in w zastosowanej mieszance. Co nie znaczy jednak, że chińczycy nie są w stanie wyprodukować dobrej a nawet bardzo dobrej opony. Też nie jestem absolutnie za oszczędzaniem na oponach tylko z tymi znanymi markami to niestety teraz jest tak, że nie zawsze idzie za tym odpowiednia jakość a w zasadzie parametry. Miałem kiedyś Goodyary Vectory i te opony to była tragedia.

                                            Komentarz


                                            • własnie przejechał transport z zimówką..
                                              nieźle wygląda kleber hp3 , choc bieżnik jakby płytszy od 2 ale to normalka teraz , pilot alpin też niegłupi , 860 ma dojechac jutro..
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez krzyzakp
                                                nowe opony jakiejs chinskiej firmy
                                                Wbrew pozorom na tle "markowej konkurencji" wypadają całkiem dobrze.
                                                Nawet lepiej od niektórych z półki wyżej.
                                                Zamieszczone przez xtremesystems
                                                nowe nalewki byly by lepsze.
                                                Żadne nalewki nie będą lepsze od opony używanej nawet takiej co ma 7 lat !!
                                                Producent dopuszcza opony do 10 lat od produkcji. Po tym czasie oponę uważa jako niezdatną do jazdy.
                                                Wolę 7 letnią używkę niż nową nalewkę. Nie mówiąc już o kwestii wyważenia felgi z taką oponą - kilogram ołowiu :lol:
                                                Zamieszczone przez krzyzakp
                                                Opony sa nadal dostepne w sklepach w DE jako nowe. "Fabrycznie nowe" opony sa nie starsze niz 3lata, a "nowe" nie starsze niz 5lat, co przy odpowiednim przechowywaniu nie ma wpływu na opone
                                                Opona do 5 lat może być sprzedawana jako nowa i nie ma wpływu na jej jakość - o ile nie leżała 5 lat na zewnątrz. Chociaż część aut ma zapas pod podłogą a nie w aucie i co? po 3 latach każdy powinien wymienić oponę z zapasu na nową? Tam nie ma koryta tylko zwykły wieszak.
                                                Zamieszczone przez tomek evo
                                                Problem z chińskimi oponami jest taki, że mają być tanie przede wszystkim bo tego oczekuje Klient.
                                                Wolę nową Chińską oponę z 160 zł niż "nową nalewkę" za 120.
                                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                Komentarz


                                                • opony chińskie maja coraz lepsze parametry. no może na wodzie nie sprawdzają sie na razie najlepiej.. :wink:
                                                  ale ceny mają też coraz wyższe wobec tego przestają być opłacalne..
                                                  mówię o "markowych" chińskich oponach..
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez oolsztyniak
                                                    Wolę nową Chińską oponę z 160 zł niż "nową nalewkę" za 120.
                                                    he he , bez jaj 120 za nalewkę? chyba za komplet :wink:
                                                    Jestem 1 sezon po wymianie opon, w tej lub podobnej cenie nawet nie zastanawiałem się nad używką/chińczykiem/nalewką.
                                                    Zakupione nowe :
                                                    -Yokohama Link v905 (195 pln) z Japonii (2515)
                                                    -Dębica Presto HP (173 pln) z Francji (0216)
                                                    *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X