Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Zorr
    Jak letnie masz V to zimówki ładujemy H
    poważnie? No bo kurcze przy zakupie obecnych laczków zastanawiałem się czy mogę brać z indeksem niższym.....ale otrzymałem info, że lepiej jednak brac takie jakie przewiduje producent ponieważ (odpukac) w przypadku wypadku ubiezpieczalnia zwraca uwagę jakie zostały załozone opony - sprawdzają stopień zuzycia jak również parametry....i PODOBNO czesto biorą pod uwagę przy kalkulacji ubezpieczenia.....wiem że w Polsce nie ma obowiazku zakładania zimówek ale słyszałem, że ubezpieczalnie praktykuja takie postępowanie.....no więc zamówiłem w końcu z takim indeksem jak na lato :roll:
    nasze auta: MÓJ SMOCZEK

    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

    Komentarz


    • BADYL, poważnie o tutaj jest :
      Co mówi prawo ? - netgum.pl
      Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
      Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

      Komentarz


      • Zorr, to mogłem zaoszczędzić z 300pln... ale przynajmniej nie muszę naklejać jakiejś durnej naklejki "a w pojeździe umieszczono nalepkę ostrzegawczą o maksymalnej prędkości tych opon tak, aby była ona widoczna oraz czytelna dla kierowcy."
        :diabelski_usmiech
        nasze auta: MÓJ SMOCZEK

        Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

        Komentarz


        • W Okcie 1.6MPI maksymalna prędkość podana przez producenta to 190km/h ale w homologacji jest indeks H, czyli 210km. Na samochodzie zaś fabrycznie założone letnie mają indeks V, czyli 240km/h. W zasadzie więc zgodnie z prawem wychodzi, że można spokojnie indeks T. Odnoszę jednak wrażenie, że dla własnego bezpieczeństwa warto mieć mały margines ponad te 190km/h. Nie bez powodu pewnie też producent co innego zakłada, ale to może ze względu na unifikację dla różnych silników i prędkości tego samego modelu.
          Na miejscu BADYL-a, nie zastanawiałbym się nawet, tylko dawał H conajmniej. 2.0TDI to nie to samo co 1.6MPI
          Sprzedam czołg stan idealny - Łada 21072 :-)
          http://otomoto.pl/oferta/lada-2107-b...tml#73bf5f01c7

          Komentarz


          • Zamieszczone przez BADYL
            Zorr, to mogłem zaoszczędzić z 300pln... ale przynajmniej nie muszę naklejać jakiejś durnej naklejki "a w pojeździe umieszczono nalepkę ostrzegawczą o maksymalnej prędkości tych opon tak, aby była ona widoczna oraz czytelna dla kierowcy."
            :diabelski_usmiech
            co do naklejki to chyba właśnie po to jest programowalny na maxi docie sygnał dźwiękowy informujący o przekroczeniu wybranej szybkości.
            Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
            Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

            Komentarz


            • Ja mam opony Goodyear Ultra Grip 7 z oznaczeniem prędkości T. W zimę nie zapierniczam więcej niż 140

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Zorr
                co do naklejki to chyba właśnie po to jest programowalny na maxi docie sygnał dźwiękowy informujący o przekroczeniu wybranej szybkości.
                tylko nie każdy tego maxi-doca posiada i niektórzy naklejki musiliby przyklejać :roll:
                nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                Komentarz


                • Doradzcie mi w kwestii starzenia się opon zimowych. Otóż mój kolega chce się pozbyć opon, które kupił w 2006r i przejechał na nich niecałą jedną zimę (około 3-4kkm), po czym je zdjął, "wrzucił" na strych, auto sprzedał i o nich zapomniał. Opony przeleżały zapomniane aż do zeszłego weekendu i kolega postanowił je sprzedać. I podpowiedcie: opony, które leżały w cieple przez około 4 lata zestarzały sie tak samo jak opony normalnie użytkowane?
                  Pomijam tu kwestię odkształceń - to jestem w stanie skontrolować...
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • Agamek12, wg Michelin 1 rok składowania to 3tygodnie eksploatacji a 3 lata leżakowania nie powoduje utraty właściwości opony.
                    Załóżmy że nie kłamią, ale jest jeszcze jeden warunek dot. przechowywania cytat:

                    Opony Michelin są przechowywane w magazynach fabrycznych do trzech lat od daty produkcji w ściśle określonych warunkach (temperatura, wilgotność, oświetlenie). Michelin gwarantuje, że opony dostarczane dystrybutorom są pełnowartościowe. Przekazuje także swoim dealerom szczegółowe instrukcje dotyczące warunków i metod przechowywania opon. Ale już nie mamy pewności, czy dystrybutor się do nich stosuje. Wiadomo, że bardzo szkodliwe są wysoka temperatura, wilgoć i zniekształcenia. Należy unikać przechowywania opon latem w tzw. garażach blaszakach lub na poddaszach. W Polsce dotyczy to szczególnie opon zimowych.

                    Michelin zaleca coroczną kontrolę oraz wycofanie opon z eksploatacji po przekroczeniu 10 lat od daty produkcji bez względu na wysokość bieżnika.



                    PS jak cena jest odpowiednio niska to wziąłbym opony do jakiegoś dobrego fachowca i zapytał się co są warte w danej cenie.
                    Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
                    Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Zorr
                      wg Michelin 1 rok składowania to 3tygodnie eksploatacji a 3 lata leżakowania nie powoduje utraty właściwości opony.
                      Nie polecam, jest w Polsce tego od cholery z jakiegoś tanszego importu, duzo klientów reklamuje te opony.
                      Na śnieg rewelacyjnie spisuja się FRIGO 2 na mieszane asfalty nie ma recepty, większość testów jest ułozona pod sprzedaż.

                      Gudridze, Coninentale to sprawdzone marki i mozna w ciemno brać
                      Dziękuje i pozdrawiam

                      Komentarz


                      • Zorr, JurekW, dlatego w moim aucie zagościły świeże Continentale TS830
                        Adam... Używam:
                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                        Passek: B6 175KM/366Nm

                        Komentarz


                        • Widziałem kiedyś opony zimowe przechowywane w dużej hurtowni oponiarskiej. Z racji rego, że było to lato, więc leżały składowane, na najwyższym regale, metalowej hali w temperaturze 50-60 C. Wszystko ściśnięte w dużych metalowych koszach w formie palety. Od tamtej pory nigdy nie kupie, i nie kupuję opony z produkcją dłuższą niż 6 miesięcy.

                          To tak jak ktoś co zobaczy produkcję pasztetu, to więcej tego nie ruszy.
                          Seria 188KM/270Nm na 95RON

                          Komentarz


                          • Koledzy, czy ktoś ma Continentale TS830? Jeśli tak to powiedzcie, czy na mokrym asfalcie te opony robią sie Wam "słyszalne"? Nie to, że dźwiek jest natarczywy i głośny, ale po raz pierwszy spotykam się z sytuacją, że opony zimowe zaczynają być słyszalne na mokrym asfalcie, podczas gdy na suchym i na śniegu jest absolutna cisza...
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Agamek12
                              Koledzy, czy ktoś ma Continentale TS830? Jeśli tak to powiedzcie, czy na mokrym asfalcie te opony robią sie Wam "słyszalne"? (...) podczas gdy na suchym i na śniegu jest absolutna cisza...
                              tak, na mokrym wydają specyficzny dźwięk jak siakaś suszarka z miejskego MAN'a z rodziny sity_lajon.... :szeroki_usmiech
                              >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                              Komentarz


                              • Agamek12, mam TS-y - to moje najlepsze opony zimowe do tej pory , i najcichsze ......a na tej wodzie nie zwróciłem uwagi na jakieś odgłosy .....chyba jest cicho

                                Komentarz


                                • gruto, Ty masz dizla - on zagłusza wszystko :szeroki_usmiech
                                  Adam... Używam:
                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                  Komentarz


                                  • Agamek12, :roll: świnia :cry: .......... żartuję

                                    Komentarz


                                    • gruto, ja też
                                      Adam... Używam:
                                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                      Passek: B6 175KM/366Nm

                                      Komentarz


                                      • Agamek12, :wink:

                                        Komentarz


                                        • gruto, nie zmienia to jednak faktu, że TS-y są ciche, ale na mokrym asfalcie słychać (u mnie) cichutki "świst"...
                                          Adam... Używam:
                                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                          Passek: B6 175KM/366Nm

                                          Komentarz


                                          • Agamek12, ale i tak to moje najlepsze zimowe .......dzisiaj próbowałem wyprowadzić go z równowagi na lodzie przy około 60-80 na/h , i ci powiem że jestem w szoku jak pięknie esp+ts-y 830 wyprowadziły auto z poślizgu ...powaga - długo chodzę po świecie ale czegos podobnego nie widziałem - normalnie jestem w szoku jak małolat :shock:

                                            Komentarz


                                            • gruto, ja również uważam te gumy za najlepsze na jakich jeździłem - czuć, że sporo kosztują, ale też sporo potrafią
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • Agamek12, mi udało sie kupić Ts-y zaraz po kupnie auta w zajeb.....promocji także wyszło taniutko - to był czerwiec

                                                Komentarz


                                                • widdzę ze o 830 piszecie . jakoś tak się złożyło że w końcu i ja jeżdżę na 830 od miesiąca i poza tym że faktycznie fajnie jada po śniegu /chodzi mi o szybką jazdę/ to jeszcze jak na opone kierunkową sa bardzo ciche , w zasadzie nie odbiegają od 810 pod tym kątem . przynajmniej na razie dopóki są nowe. czyli że znowu conti wygrywa .
                                                  mam zamiar założyć jeszcze nokiany w tym sezonie , porównamy..
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz


                                                  • leszekmw, - a jaki rozmiar masz ?......bo ja celowo przeszedłem z 16 na 195/15'

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X