Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • gruto, również , ale u mnie to kwestia przypadku . mam jeszcze 2 komplety nowych 16 odłożone.. . a jeszcze teraz kupiłem komplet kół od Rekina Chlebojada więc opon i kół mam pod dostatkiem :szeroki_usmiech
    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
    GVI 1.4TSI
    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

    Komentarz


    • Panowie już praktycznie po zimie to może zdamy recenzję z opon jakich używaliśmy

      Ja w tamtym roku biorąc pod uwagę opinie ludzi na forum i nie tylko nabyłem GY UG7+ i muszę powiedzieć, że jestem trochę rozczarowany :evil:

      Jak kupiłem auto to były założone jakieś Pirelli SnowSport 180 (coś takiego: 404 Not Found) w rozmiarze 195/65/15

      Poprzednią zimę przelatałem na nich i nie było sytuacji, żebym np. pod górę nie podjechał, czy nie wyjechał z zaspy (jak trenowałem na lotnisku i wyleciałem z trasy. Również na zakrętach trzymały się zajebiście nie licząc pływania samochodu ze względu na profil.

      Także opony nie były złe, ale na tę zimę chciałem jeszcze lepsze i 16, żeby jak jest sucho można było bardziej dynamicznie latać po zakrętach bez bujania.

      Napaliłem się na te GY, Pirellki sprzedałem kumplowi do golfa, dołożyłem i kupiłem te GY 205/55/16 91H i tak jak mówię rozczarowałem się trochę :evil:

      O ile na suchym i mokrym jest super, na mokrym wręcz rewelacja musiałem się postarać, żeby na rondzie postawić auto bokiem (mam jedno takie duże, 3 pasmowe to jak jest pusto to fajnie tam można sprawdzić trzymanie opon).

      Jednak na ośnieżonych trasach już nie jest tak fajnie. Miałem sporo takich sytuacji gdzie nie udało mi się podjechać pod górę. Inne auta w danym miejscu wyjeżdżały. Musiałem dopiero na wstecznym zarzucić przodem i próbować tyłem. Do tyłu nawet dobrze sobie radziły tam gdzie nie mogłem wyjechać przodem potrafiłem się zatrzymać i ruszyć do tyłu z ręcznego. Nawet przy niedużym nachyleniu zdarzało mi się, że miałem problem z ruszeniem (znowu musiałem kombinować tyłem). Hamowanie też takie sobie było. Jak się już jechało po ośnieżonej drodze to na plus można zaliczyć wyczucie, można łatwo jechać na granicy przyczepności, albo nawet lekkim bokiem. Miałem na nich też parę akcji przy szybkościach 80-120km/h, że na asfalcie mi nagle dupka uciekła (wiadome czarny lód itp. ale nie pamiętam, żebym miał coś takiego na pirellkach, a styl jazdy miałem podobny).

      Podsumowując sucho, mokro super, ale jak już pojawiał się śnieg to nie było tak fajnie.

      Muszę dodać, że kumpel z pirellek jest zajebiście zadowolony

      Na przyszłą zimę, muszę pomyśleć o czym innym, bo jednak mieszkam w górach to wolę np. ostrożniej jeździć jak jest mokro, ale nie męczyć się jak nawali śniegu, bo u mnie we wsi spore podjazdy są

      Jakie opony jeszcze warto wziąć pod uwagę? Może Nokiany?
      Było: 117,5KM / 238,9 Nm
      Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

      -> MOJA SKODA <-

      Komentarz


      • ja w tym roku u sibie mialem pirelli edge i moge powiedzieć ze sa rewelacyjne i na śniegu i na blocie pośniegowym jak i na lodzie. ani razu sie nei zakopalem nie mialem uśligu. mialem tez okazje przejechać kilkaset tysiecy fordem mondeo z oponiami nokian wrg2 205/55/16. pojechalismy góry na narty i nei mieliśmy zadnych problemów na podjazdach. inne samochody stały sie ślizgaly a my obok przejeźdzalismy bez wysiłki. rewelacyjne opony i jedne i drugie( nokiany jak by bardziej ciche). w porownaniu do jakiś debic i tego typu opon które mam w służbówce to jest miazga.
        BYŁA o1 rs
        BYŁA o2 1.6
        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

        Komentarz


        • Pirelli Sotto Zero II 225/45/17. Żadnych uwag negatywnych poza tym, że głośno powyżej 100km/h.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Karql
            Na przyszłą zimę, muszę pomyśleć o czym innym, bo jednak mieszkam w górach to wolę np. ostrożniej jeździć jak jest mokro, ale nie męczyć się jak nawali śniegu, bo u mnie we wsi spore podjazdy są
            To IMO lepiej wroc do 15-tek

            Komentarz


            • Zamieszczone przez t271828
              To IMO lepiej wroc do 15-tek
              195, a 205 imo nie robi dużej różnicy, jakbym się przesiadł na 165 czy 155 to bym odczuł

              Za to profil robi sporą różnicę 195/65/15 jeździ się jakbyś płyną na łajbie, na 205/55/16 jest już o niebo lepiej, później już między 205/55/16 a 225/45/17 zmiana nie jest tak drastycznie odczuwalna

              Zamieszczone przez blackrs
              nokian wrg2
              Odnośnie Nokianów wrg2 to jest ich najlepszy model czy jest jakiś lepszy?
              Było: 117,5KM / 238,9 Nm
              Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

              -> MOJA SKODA <-

              Komentarz


              • Ja mam Conti TS830. Na suchym i mokrym super, choć na mokrym asfalcie cichutko wyją. Na śniegu nie czułem dużo lepszej trakcji w porównaniu z 7-letnimi Michelinami...
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz


                • Jeżdżę na oponach Barum 15 cali i jestem z nich zadowolony. Do normalnej, codziennej jazdy w zupełności wystarczają. Na jazdę w górach po śniegu mam w bagażniku przygotowane łańcuchy na koła. Jak dotąd nie były potrzebne.
                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Karql
                    Odnośnie Nokianów wrg2 to jest ich najlepszy model czy jest jakiś lepszy?
                    nie mam pojecia czy ich najlepszy przed zakupem poczytałem troche recezji a bylo ich duzo na necie trafiła sie promocja i zamowiłem teśc zadowolony w czesniej miał micheleny i mówi ze na nokianach mu duzo lepiej ale nie wiem jakie micheleny mial
                    BYŁA o1 rs
                    BYŁA o2 1.6
                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                    Komentarz


                    • Nokian WR G2

                      205/55/16

                      dla mnie bajka :!:



                      Zamieszczone przez Karql
                      blackrs napisał/a:
                      nokian wrg2


                      Odnośnie Nokianów wrg2 to jest ich najlepszy model czy jest jakiś lepszy?
                      jest już nowy model

                      Nokian WR D3
                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                      Komentarz


                      • Ja mam od listopada założone Nokian WR D3 195/65/15 i bardzo je sobie chwalę, generalnie zero problemów z tymi oponami Są ciche nawet przy prędkościach autostradowych 130+. Na suchym jeżdżą jak letnie ^^ W Zimę na śniegu i lodzie również bez problemów, co mi się wcześniej nie zdarzało ( mieszkam na górzystym terenie - dużo podjazdów i na innych oponkach miałem problemy z podjechaniem, lepiej nie będę pisać jakiej firmy miałem wtedy opony :twisted: ) Ogólnie baaardzo polecam :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • Ja piątą zimę przejeździłem na Dunlopach Winter Sportach 3D 195/65R15 i ............ nie wiem czy przypadkiem moje są pechowe ale w porównaniu do Dębicy frigo są dużo głośniejsze i chyba wyząbkowały mi w poprzednim sezonie i stąd ten hałas. po 5 sezonach i 55kkm bieżnika zostało ok 5.5mm. Trzymanie na śniegu i lodzie przeciętne, na suchym i mokrym asfalcie trzymają bardzo dobrze jak na zimówki. Przy prędkościach autostradowych rzędu 130-150km/h pewnie auto się na nich prowadzi. Ogólnie jak na oponę z czołówki testów ADAC'a to wg mnie wypada przeciętnie.
                          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                          Komentarz


                          • Widzę, że nokian ma przynajmniej 3 modele: 404 Page not found / Nokian Tyres po ich opisie ciężko stwierdzić, który jest topowoy :diabelski_usmiech

                            Tak jeszcze patrzę, to chyba ta A3 jest niby najlepsza, ale to mam cały rok żeby się zastanowić
                            Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                            Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                            -> MOJA SKODA <-

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez AdamB
                              Ja piątą zimę przejeździłem na Dunlopach Winter Sportach 3D 195/65R15
                              Ja przejezdzilem miesiac na nich, a u nas bylo na czym je potestowac, wogole zajrzyjcie kilka str wczesniej, jak niektorzy pisali, ze w tym roku zimowki sie juz nie przydadza
                              Mam wersje mfs-czyli z rantem ochronnym rozmiar 205/55/16 91H

                              Zamieszczone przez AdamB
                              . nie wiem czy przypadkiem moje są pechowe ale w porównaniu do Dębicy frigo są dużo głośniejsze
                              Chyba tak, ja na cichszej zimowce jeszcze nie jezdzilem, potwierdzil to tez moj kumpel jak jechal ze mna, do 120km/h cisza. Sprawdz czy masz made in Germany :P

                              Zamieszczone przez AdamB
                              Trzymanie na śniegu i lodzie przeciętne
                              Jak ciagnie do przodu to sie nie wypowiem, bo w 4x4 do przodu nawet na letnich jezdzie jakos. Ale boczne trzymanie i hamowanie, bardzo dobrze, autem nie rzuca, abs wlancza sie bardzo pozno.

                              Zamieszczone przez AdamB
                              na suchym i mokrym asfalcie trzymają bardzo dobrze jak na zimówki Przy prędkościach autostradowych rzędu 130-150km/h pewnie auto się na nich prowadzi.
                              To potwierdzam w 100%

                              Do auta 4x4 polecam z czystym sumieniem, do oski to radze sprawdzic, jak opona bierze do przodu pod gorke.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Karql
                                ale to mam cały rok żeby się zastanowić
                                najlepiej kupić jakos do lipca wtedy sa super ceny. my te nokiany dorwalismy bardzo tanio jakos 270 zł za sztuke a teraz jak widze to ponad 250. my kupowalismy w lipcu i sobie czekały ale sie opłacilo bo na komplecie ok 400 zł do przodu
                                BYŁA o1 rs
                                BYŁA o2 1.6
                                JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez blackrs
                                  bardzo tanio jakos 270 zł za sztuke a teraz jak widze to ponad 250.
                                  350?
                                  Karql, ja mam UG7+ 195/65/15 i jestem bardzo zadowolony. Nie było sytuacji, w której by sobie nie poradziły. A po wiosce u rodziców po dużym śniegu też przyszło mi jeździć :szeroki_usmiech

                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez kabanos
                                    350?
                                    sory pomyliłem oczywiscie że mialo byc po 350 nawet po wiecej widze np na ceneo srednio ok 400
                                    BYŁA o1 rs
                                    BYŁA o2 1.6
                                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                    Komentarz


                                    • Tippo, 4x4 to całkiem inna bajka, co do hałasu dunlopów to one były ciche przez pierwszy sezon potem systematycznie rósł, a poprzedni sezon i ten to już znacznie głośniej. A może tylko się czepiam. Może porównanie do Frigo nie jest najlepsze bo one są założone w Jettcie a ona jest lepiej wyciszona. Wyprodukowane są w DE.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz


                                      • krótka piłka: co wybrać (komplet 4 sztuk) z następującego zestawu kandydatów, rozmiar default=195/65/15:
                                        1. continental ts830 - z dostawą ~1000PLN
                                        2. michelin alpin a4 - mam pod domem = 920PLN z odbiorem osobistym
                                        3. uniroyal ms+66 - z dostawą ~830PLN
                                        4. sava s3+ - mam pod domem ~760PLN

                                        główne pytanie, to warto się szarpnąć na nr.1? choć miło jest wydać jak najmniej, to cena nie jest ostatecznym kryterium

                                        Komentarz


                                        • czernobyl, opony są jak buty, jedyne co Cię trzyma przy ziemi w aucie - IMO - nie oszczędzaj na tym co najważniejsze. Mam doświadczanie właśnie z nr 1. Bardzo zadowolony byłem.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez czernobyl
                                            krótka piłka: co wybrać (komplet 4 sztuk) z następującego zestawu kandydatów, rozmiar default=195/65/15:
                                            1. continental ts830 - z dostawą ~1000PLN
                                            2. michelin alpin a4 - mam pod domem = 920PLN z odbiorem osobistym
                                            3. uniroyal ms+66 - z dostawą ~830PLN
                                            4. sava s3+ - mam pod domem ~760PLN

                                            główne pytanie, to warto się szarpnąć na nr.1? choć miło jest wydać jak najmniej, to cena nie jest ostatecznym kryterium
                                            Ja zdecydowałem się na Continental TS850 - tegoroczna nowość. Cena też koło 1000zł za komplet.
                                            Michelin A4 mam w Caddy. Jak dla mnie bardzo dobre - jak masz pod domem to śmiało można brać.

                                            Komentarz


                                            • ja jak do tej pory jedna zimę przejeździłem na michelin alpin a4 i nie narzekam, płaciłem 250 za sztuke, tyle ze w sytuacjach kryzysowych haldex wspomaga a mieszkam w terenie pagórkowatym, więc bywa że ma się gdzie wykazać

                                              Komentarz


                                              • czernobyl, mając michelina w takiej cenie wybrał bym jego. duży przebieg , nawet jak jest podjechania to daje radę jako jedna z niewielu , jak nie jedyna opona.
                                                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                GVI 1.4TSI
                                                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                Komentarz


                                                • Panowie dajcie namiar na jakąś promocję , potrzebuję 4 szt Continental ts 830 lub 850 w dobrej cenie. 205 x 55 x 16

                                                  Komentarz


                                                  • kazek103, To się zdziwisz jak zobaczysz ceny ts850 >1700zł :twisted:

                                                    Ja tak jak pisałem parę mc temu chętnie bym Nokiany przytulił tylko dalej nie wiem czy A3, D3, G2
                                                    Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                                                    Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                                                    -> MOJA SKODA <-

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X