Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Agamek12, nie ryzykuj za dwieście złotych na komplecie opon swoim bezpieczeństwem, dołóż ciut i kup sobie sprawdzone np. Dębica: Link lub tutaj: Link albo poszukaj Kormoranów Snow Pro - też wszedzie wjedziesz i wyjedziesz

    Komentarz


    • Agamek12, "OPONY MAJĄ BARDZO PODOBNY BIEŻNIK DO MICHELIN ALPIN 4"

      ad:

      Nie warto.

      [ Dodano: Pią 11 Lis, 11 10:04 ]
      Zamieszczone przez ruwado
      locaj85 napisał/a:
      2.2-2.4 do wszystkich aut
      tak im było łatwiej zapamiętać :haha:
      Mój wulkanizator to fachowiec. Dobił do 2,3 i tyle powinno być (2.1 + 0.2 ze względu na temp.) Zresztą tak mi to sam wyjaśnił.

      Komentarz


      • Please! pomóżcie wybrać dla toura 1.6 (odbiór za 3 tygodnie) Czytam, czytam i tylko czaszka mi dymi :2kc :confused

        Mam dwie opcje:
        1. Continental TS830 195/65 R15
        2. GoodYear UltraGrip 8 205/60 R15

        Na zdrowy rozsądek wychodzi mi Continental, ale b. podobają mi się takie szerokie Goodyeary :slinka

        Jeżdżę po bocznych drogach dużo, kolejność odśnieżania... tego nikt nie wie. Czyli za 1. przemawia lepsza trakcja na grząskim śniegu/błocie (koleiny!). Za 2. może mi się tylko wydaje, ale chyba powinny mieć krótszą drogę hamowania na gładkiej/ubitej nawierzchni. Szersze opony z wysokim profilem powinny też chyba być mniej wrażliwe na dziury (a może nie :confused ) Z kolei silnik nie jest demonem mocy... To jak co myślicie, ma sens, żeby kupować szersze goodyeary? Wychodzi drożej, ale co tam... :P
        Sprzedam czołg stan idealny - Łada 21072 :-)
        http://otomoto.pl/oferta/lada-2107-b...tml#73bf5f01c7

        Komentarz


        • Powiem szczerze, że zawiechę sam miałbym dużą, sam mam Goodyeary 195/65 R15, ale dopiero od kilku dni więc nic nie powiem na ich temat, chyba zostań przy 195... Continental też są b.dobre!
          SIMPLY CLEVER
          Wiesz co dobre :-)

          Moja Maszyna
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

          Komentarz


          • Gmorpi, jedno jest pewne, na zimę polecane są węższe opony. Na dodatek do 1.6 nie potrzebujesz zakładać 205-ek, jak sam stwierdziłeś, nie masz demona mocy pod maską. Sam używam kombinacji zima 195/65 15, lato 205/55 16 no i uwierz mi mam zauważalnie więcej momentu obrotowego, a mimo tego wolę na zimę 195-ki.
            Pozdrawiam,
            Andys

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Gmorpi
              Please! pomóżcie wybrać dla toura 1.6 (odbiór za 3 tygodnie) Czytam, czytam i tylko czaszka mi dymi :2kc :confused

              Mam dwie opcje:
              1. Continental TS830 195/65 R15
              2. GoodYear UltraGrip 8 205/60 R15

              Na zdrowy rozsądek wychodzi mi Continental, ale b. podobają mi się takie szerokie Goodyeary :slinka

              Jeżdżę po bocznych drogach dużo, kolejność odśnieżania... tego nikt nie wie. Czyli za 1. przemawia lepsza trakcja na grząskim śniegu/błocie (koleiny!). Za 2. może mi się tylko wydaje, ale chyba powinny mieć krótszą drogę hamowania na gładkiej/ubitej nawierzchni. Szersze opony z wysokim profilem powinny też chyba być mniej wrażliwe na dziury (a może nie :confused ) Z kolei silnik nie jest demonem mocy... To jak co myślicie, ma sens, żeby kupować szersze goodyeary? Wychodzi drożej, ale co tam... :P
              bierz węższe...szczególnie jak będziesz jeździł po mniej -rzadziej odśnieżanych drogach, a może kup G Y w rozmiarze 195/65/ R15
              O II fl kombi elegance

              Komentarz


              • Zamieszczone przez hotrain
                poszukaj Kormoranów Snow Pro - też wszedzie wjedziesz i wyjedziesz
                Kormorany Snow Pro - najwieksze dziadostwo na jakim jezdzilem, ale co kto lubi

                Komentarz


                • t271828, w Temprze 1.6 dawały radę :lol:

                  Komentarz


                  • Witam koledzy mam do was następujące pytanie. Czy znacie w Krakowie dobry warsztat który specjalizuje się w wymianie opon który jest waszym zdaniem warty polecenia ? Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Misialdo
                      Witam koledzy mam do was następujące pytanie. Czy znacie w Krakowie dobry warsztat który specjalizuje się w wymianie opon który jest waszym zdaniem warty polecenia ? Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.
                      Spróbuj tutaj: Link. Powinni podołać.

                      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                      Komentarz


                      • no chyba czas juz na zmiane. bo cisnienie idzie w dol . jak skoczy wilgotnosc to mamy snieg. a ma skoczyc od wtroku

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Gmorpi
                          Continental TS830 195/65 R15
                          mój typ. Poczytaj testy. I jest jednak węższa, na te drogi lepsza.
                          pozdrawiam - Darek

                          Komentarz


                          • A jakie macie opinie o:
                            Opony Kraków - OponySerwis.pl | mechanika i myjnia
                            Co do opon będe zamawiał: Nokian WR D3 195/65 R15 91 T lub
                            Vredestein Snowtrac 3 195/65 R15 91 T

                            Z naciskiem na te drugie. Może jakieś doświadczenia co do tych opon.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez voyt
                              Co do opon będe zamawiał: Nokian WR D3 195/65 R15 91 T lub
                              Vredestein Snowtrac 3 195/65 R15 91 T
                              Co do opon to się nie wypowiem, ale ten indeks prędkości (T do 190 km/h). Ja bym się zastanowił nad H.

                              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez kabanos
                                Zamieszczone przez voyt
                                Co do opon będe zamawiał: Nokian WR D3 195/65 R15 91 T lub
                                Vredestein Snowtrac 3 195/65 R15 91 T
                                Co do opon to się nie wypowiem, ale ten indeks prędkości (T do 190 km/h). Ja bym się zastanowił nad H.
                                Te oponki według testu ADAC zajmują odpowiednio 7 i 8 miejsce na korzyść nokianów. Osobiście mam założone nokiany 195/65/R15 91T i jak na razie jestem zadowolony, ale czekam jeszcze na śnieg z ostateczną opinią
                                kabanos, dlaczego uważasz, że indeks T to za mało? W zimę raczej nie poszalejemy na polskich drogach.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez voyt
                                  Co do opon będe zamawiał: Nokian WR D3 195/65 R15 91 T lub
                                  Vredestein Snowtrac 3 195/65 R15 91 T

                                  Z naciskiem na te drugie. Może jakieś doświadczenia co do tych opon.
                                  Ja założyłem ostatnio Nokiany WR D3, kolega założył Vredesteiny, niestety nie mogę zdać Ci relacji jak sprawują się na śniegu, w sumie oba komplety dopiero co się dotarły, ale Vredesteiny na żywo wydają się strasznie "płytkie".
                                  Moja Balbina

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez igor33c
                                    kabanos, dlaczego uważasz, że indeks T to za mało? W zimę raczej nie poszalejemy na polskich drogach.
                                    Nie pisze, że to za mało, tylko że ja bym brał z indeksem H. Jeżeli uważasz że ci wystarczy T to twój wybór

                                    >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez kabanos
                                      Zamieszczone przez igor33c
                                      kabanos, dlaczego uważasz, że indeks T to za mało? W zimę raczej nie poszalejemy na polskich drogach.
                                      Nie pisze, że to za mało, tylko że ja bym brał z indeksem H. Jeżeli uważasz że ci wystarczy T to twój wybór
                                      Nawet nie chodzi o prędkości, ale H powinna być bardziej wytrzymała
                                      A co do prędkości to ja już kilka razy w tym roku latałem na zimówkach po 205-210 :diabelski_usmiech
                                      Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                                      Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                                      -> MOJA SKODA <-

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez t271828

                                        Kormorany Snow Pro - najwieksze dziadostwo na jakim jezdzilem, ale co kto lubi
                                        Napiszesz coś więcej, dlatego tak sądzisz?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Karql
                                          Nawet nie chodzi o prędkości, ale H powinna być bardziej wytrzymała
                                          A co do prędkości to ja już kilka razy w tym roku latałem na zimówkach po 205-210 :diabelski_usmiech
                                          Dzięki za info, ale w sumie to z pedałem gazu wciśniętym w podłogę mój szkodnik nie pojechał nigdy więcej niż 190 km/h więc jest ok

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez 105hz
                                            Zamieszczone przez t271828

                                            Kormorany Snow Pro - najwieksze dziadostwo na jakim jezdzilem, ale co kto lubi
                                            Napiszesz coś więcej, dlatego tak sądzisz?
                                            Jezdzilem na nich 5 lat/ 100 tys. w rozmiarze 175/65/14 (dostalem jako gratis przy zakupie nowego auta). Pierwszy wyjazd na narty i wyladowalem w plocie - potem juz bralem rezerwe na te opony i bardziej uwazalem wiec obylo sie bez wypadkow, ale czesto goreczka ktora na innych budzetowych oponach nie robila wrazenia dla mnie byla nie do przejscia. Wywalilem je po tych 5-ciu latach chociaz mialy jeszcze chyba 6mm bieznika(dokladnie nie pamietam).

                                            BTW w necie mozna spotkac bardzo rozne opinie wiec byc moze ich zachowanie mocno zalezy od rozmiaru - nie wiem ja juz ich na pewno nie bede testowal.

                                            Komentarz


                                            • t271828: to, że wylądowałeś w płocie to akurat jest twoja wina a nie opon- albo nie dostosowałeś prędkości do warunków jazdy albo zaskoczył cię płat gołego lody na którym nic nie pomorze. Kormorany i Dębice są akurat bardzo dobre na śniegu. Trochę gorzej na suchym i mokrym asfalcie. Mam 5 kompletów zjeżdżonych polskich zimówek.


                                              Dzisiaj założyłem kółka zimowe. 45 min własnoręcznej roboty i po bólu. Umyłem Karcherem kółka letnie, wieczorem dziś lub jutro, poprawię w wannie szmatką i ciepłą wodą
                                              Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                              "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                              Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                              Komentarz


                                              • Jaką folię wybrać do oklejenia samochodu? - etykietynaopony

                                                Od przyszłego roku chyba będziemy mieli pewną nowość w postaci naklejek na opony, nie wiem jak Wam ale mi ona przypomina takie naklejki jakie są na pralkach

                                                Komentarz


                                                • Ja używam Frigo 2 i sa na śnieg doskonałe, nie jeżdzę szybko ale nic lepiej mi nie ciągnęło auta z zaspy
                                                  Dziękuje i pozdrawiam

                                                  Komentarz


                                                  • W O2 miałem Frigo 2 15` i były super w poprzedniej fabi też.

                                                    Obecnie mam 16` (do madzi mniejsze nie wchodzą) i już tak super nie jest...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X