Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nobody, skoro nie zapłacone, to zrezygnuj i zakup gdzie indziej Zaoszczędzisz sobie kłopotów - naprawdę...
    Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
    Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

    Komentarz


    • nobody, zapytaj leszekmw on na tym temacie sie zna......
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • nobody -zmień sprzedawcę, skoro Cię wyśmiał i nie podszedł do sprawy poważnie to tylko świadczy to o jego słabej kulturze. Skoro opona jest dobra to niech da Ci inną, przecież na tym nie straci ;] A jeśli się będzie upierać to podziękuj i kup gdzie indziej.

        Komentarz


        • Ja chyba zamówię UG7+ :szeroki_usmiech włożyłem 312ki i 15ka mi już nie wejdzie :cry:
          powiem szczerze że zastanawiam się czy sobie z Norge opon z kolcami do octy nie zapodać(ugt7+ z kolcami) :twisted: kolce+4x4...pewnie nie jeden by się zawstydził...tylko że 1szt wychodzi ok 700zł...więc chyba odpuszczę temat
          Chiptuning, serwis FAP/DPF i inne....Poznań
          https://www.facebook.com/pages/TuneF...09364479166793

          www.tuneforce.pl
          www.dpfserwis.pl

          Komentarz


          • Zamieszczone przez neoXs
            nobody -zmień sprzedawcę, skoro Cię wyśmiał i nie podszedł do sprawy poważnie to tylko świadczy to o jego słabej kulturze. Skoro opona jest dobra to niech da Ci inną, przecież na tym nie straci ;] A jeśli się będzie upierać to podziękuj i kup gdzie indziej.
            Dzięki za Wasze uwagi - staram się nie naprzykrzać ludziom, ale utwierdziliście mnie w przekonaniu, że nie warto ryzykować problemów z kołem. Spróbuję załatwić sprawę polubownie (niestety zapłaciłem mały zadatek).

            Komentarz


            • Zamieszczone przez kmink
              opon z kolcami
              a potem będziesz przy niebieskim wyciągał kolce z opon. nie polecam, strasznie upierdliwa robota.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez nobody
                Zamieszczone przez neoXs
                nobody -zmień sprzedawcę, skoro Cię wyśmiał i nie podszedł do sprawy poważnie to tylko świadczy to o jego słabej kulturze. Skoro opona jest dobra to niech da Ci inną, przecież na tym nie straci ;] A jeśli się będzie upierać to podziękuj i kup gdzie indziej.
                Dzięki za Wasze uwagi - staram się nie naprzykrzać ludziom, ale utwierdziliście mnie w przekonaniu, że nie warto ryzykować problemów z kołem. Spróbuję załatwić sprawę polubownie (niestety zapłaciłem mały zadatek).

                nobody, koła jako jedyna i w sumie niewielka powierzchnia styku samochodu z glebą powinny być bez zarzutu, tym bardziej nowe .
                Pozdrawiam
                Northeusz

                Komentarz


                • W mojej Octavii mam letnie opony na oryginalnych felgach aluminiowych Skody. Zamierzam kupić komplet kół z zimowymi oponami na felgach stalowych, też oryginalnych. Czy muszę w związku z tym zaopatrzyć się w odpowiednie śruby do tych stalowych felg czy też mogę wykorzystać obecne?
                  Moje pytanie bierze się stąd, że w niektórych samochodach felgi aluminiowe wymagają dłuższych śrub.
                  Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez tomekc
                    Zamieszczone przez kmink
                    opon z kolcami
                    a potem będziesz przy niebieskim wyciągał kolce z opon. nie polecam, strasznie upierdliwa robota.
                    ee tam
                    te kolce sa malutkie tak że ich nie widać, jeździłem kiedyś jeden sezon w PL na takich, potem sprzedałem auto i właściciel po wrocku dalej na nich śmigał .... :szeroki_usmiech
                    Chiptuning, serwis FAP/DPF i inne....Poznań
                    https://www.facebook.com/pages/TuneF...09364479166793

                    www.tuneforce.pl
                    www.dpfserwis.pl

                    Komentarz


                    • Polon, Oryginalne sruby z alu pasuja do ori stalowek i tak samo w druga strone
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Northeusz
                        Zamieszczone przez nobody
                        Zamieszczone przez neoXs
                        nobody -zmień sprzedawcę, skoro Cię wyśmiał i nie podszedł do sprawy poważnie to tylko świadczy to o jego słabej kulturze. Skoro opona jest dobra to niech da Ci inną, przecież na tym nie straci ;] A jeśli się będzie upierać to podziękuj i kup gdzie indziej.
                        Dzięki za Wasze uwagi - staram się nie naprzykrzać ludziom, ale utwierdziliście mnie w przekonaniu, że nie warto ryzykować problemów z kołem. Spróbuję załatwić sprawę polubownie (niestety zapłaciłem mały zadatek).
                        nobody, koła jako jedyna i w sumie niewielka powierzchnia styku samochodu z glebą powinny być bez zarzutu, tym bardziej nowe .
                        Jeszcze raz dzięki. To samo usłyszałem od mojego znajomego wulkanizatora. Sprzedawca się mocno opierał ale w końcu zgodził się na dowiezienie piątej opony - żebym miał ,,wybór''. Gdyby nie zaliczka, to dałbym sobie spokój, bo nie lubię takich dyskusji. Ale teraz to i tak im do końca nie wierzę - gdyby sprawa była od początku tao postawiona, to OK, ale zmiękli dopiero jak zagroziłem, że zrezygnuję i zostawię ich tymi oponami na sklepie.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Maicroft
                          Polon, Oryginalne sruby z alu pasuja do ori stalowek i tak samo w druga strone
                          Wielkie dzięki za informację!

                          p.s.
                          Czyżby tylko autor wątku mógł zaznaczać "pomógł"? Ja nie znalazłem takiej możliwości.

                          Już znalazłem odpowiedź: "Punkty pomógł/pomogła może dać tylko i wyłącznie autor tematu (użytkownik, który założył temat) w obrębie tego tematu."
                          Pozdrawiam

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez kmink
                            ee tam
                            te kolce sa malutkie tak że ich nie widać, jeździłem kiedyś jeden sezon w PL na takich, potem sprzedałem auto i właściciel po wrocku dalej na nich śmigał ....
                            no to u mnie zauważyli praktycznie od razu.
                            chociaż może dostali cynk z przystani promowej że jedzie auto na szwedzkich blachach.

                            Komentarz


                            • Panowie mecze sie z tym tematem juz od bardzo dawna i czytam opinie testy ADAC itp i mam ostateczny dylemat moze wy coś powiecie czy lepiej zainwestowac w zeszloroczny sprawdzony zestaw michelin a4 czy moze lepiej w nowa serie Goodyear UltraGrip 8. beda na 195/65/15 i spedza zime na polskich drogach robiac ok 3 tys km miesiecznie na trasach autostradowych i krajowych i tych hmm wiejskich wiec dostana odemnie w dupe :P

                              Komentarz


                              • Ruget, z obu będziesz zadowolony. Michelin A4 mam w VW Caddy. W zeszłym roku byłem 3 razy w górach, jeździłem po deszczowych autostradach i trochę w słonecznej pogodzie. Poza gołoledzią w Dolomitach nie miałem z nimi żadnych problemów. Na mokrym przewidywalne i dość ciche, na śniegu bardzo ok (brak konieczności zakładania łańcuchów nawet w głębokim śniegu).
                                UG7 miałem w Octavii I i też były na tyle dobre że w tym roku do OII kupiłem GY UG8. Jedyny minus w stosunku do Michelinów to szybsze zużycie ale za to mam wrażenie że troszkę lepiej ciągnęły pod górę na ubitym śniegu. W każdym razie różnice są minimalne - kupiłbym te które są tańsze.

                                Komentarz


                                • dudek_t, dziekuje bardzo ) gdyby to byl moj temat to bym dal pomogl ale sie ni da :P

                                  Komentarz


                                  • A mam takie pytanie bo pojawiła się w moim przypadku szansa kupienia opon zimowych kleber krispal hp 2 rocznik 2006 bieżnik około 6-7 mm chciałbym je kupić do jazdy po zimowym Krakowie nie do żadnych dużych przebiegów. Czy polecacie takie opony czy raczej nie ?

                                    link do dyskusji założonej przez mnie w złym miejscu ;

                                    Forum - Octavia Club Polska

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Misialdo
                                      rocznik 2006
                                      :idea: :?:

                                      Komentarz


                                      • no własnie dlatego pytam czy takie opony wytrzymają chociaż jeden sezon zimowy czy już się do niczego nie nadają nawet do jazdy po zimowym KRK ?

                                        czy w ogóle odpuścić sobie takie opony 2006 roku ?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Misialdo
                                          odpuścić sobie takie opony 2006 roku ?



                                          jeszcze zależy za jaka kasę
                                          bo jak bardzo tanio, dobrze przechowywane i zakonserwowane to czemu nie :diabelski_usmiech

                                          Komentarz


                                          • pan mi powiedział że te opony Kleber Krispal z 2006 roku sprzeda mi jedna sztukę za 100 zł

                                            Chciałbym się od was dowiedzieć nawet jak bym się potargował w sprawie tych opon to ile jeszcze sezonów wytrzyma taka opona z 2006 roku jezeli był odpowiednio konserwowana ? jeden, dwa , trzy ?

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Misialdo
                                              pan mi powiedział że te opony Kleber Krispal z 2006 roku sprzeda mi jedna sztukę za 100 zł
                                              to już lepiej dolożyć 60 zł na sztuce i kupić nowe kelly czy dębice. dlużej pojeździsz. 5 letnia opona jest już stara. na zimę to raczej kupic nowsze bo kiedy jak kiedy ale zimą to dobra opona ma znaczenie
                                              BYŁA o1 rs
                                              BYŁA o2 1.6
                                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                              Komentarz


                                              • witam czy te felgi będą pasowały do nowej octavi tour?? Link tak chce sie tylko upewnic! no i co sadzicie o tych oponkach??
                                                octavia 2 tour 1,6+lpg

                                                Komentarz


                                                • marek kg, Cholera. Sam bym kupił. :lol:

                                                  Komentarz


                                                  • no ale mi się niestety nie udało ich kupić a takie ładne byly no szkoda ale cos innego sie znajdzie
                                                    octavia 2 tour 1,6+lpg

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X