Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jeżeli pozostałe parametry ,nośność i indeks prędkości sa w normie jeżdziłbym na nich.

    Zobacz na zimowych rajdach , kólka mają szerokości naszych dojazdówek, ...a jak dają ognia

    Komentarz


    • dominik9420, W pierwszej kolejności weź pod uwagę continentale, w drugiej UG7+, a później resztę.

      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

      Komentarz


      • kabanos, Dzięki, za podpowiedź.
        Czyli, że klasyfikacja powinna wyglądać mniej więcej tak:
        1> Continental
        2> UG7+
        3> dębica
        4> michelin
        Kwota jaką chcę przeznaczyć na oponki to +/- 1200zł bez felg, bo chcę dokończyć te letnie co mam i kupić 215-225 letnie z alusami, ale to na inny wątek...

        Znalazłem coś takiego... może ktoś się wypowie na ten temat ? Porównanie opon
        Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
        Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
        Pozdrawiam i Szerokości!
        Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
        http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

        Komentarz


        • Zamieszczone przez dominik9420

          Z tego co udało mi się wyszperać na forum, to dużo osób posiada Dębicę i w większości ją chwalą, ale może któreś z podanych przeze mnie będą "lepsze"
          wszyscy chwalą, ale pamiętaj że frigo II(a chyba o tej myślisz no chyba że o następcy) to tylko jest mocna ale na śniegu
          na wodzie to jakaś porażka jest
          tzn nie jeździłem na innych zimówkach, ale coś mi to za bardzo pływa
          seria 105KM i bywa że na 3-ce asr walczy :szeroki_usmiech

          Komentarz


          • Zamieszczone przez yunior81
            xtremesystems, nie wiem czy dobrze rozumuje.... zwyczajnie źle Ci założyli opony na felgi tak??
            dobrze zalozyli . tylko opony jak dopieprzysz to jak sa nieznacznie krzywe to sie uloza

            Komentarz


            • dominik9420, jeżeli masz budżet 1200 zł/kpl, to zastanów się nad UG8. Z twojej listy to weź którąś z 2 pierwszych, a będziesz zadowolony.

              >>>moja srebrna kombi strzała<<<

              Komentarz


              • abstinent, kabanos, Czyli Zostawiamy Continental, i UG8.
                Najbardziej dręczą mnie te michelin-y, bo niby tak się reklamują... i "marka pożądana" przez kierowców.
                Podjadę jutro do jakiegoś gumiarza i zapytam co i jak.
                Na pewno wybór padnie pomiędzy Continental, albo UG8, ale nie jestem pewien jeszcze które.

                [ Dodano: Nie 02 Gru, 12 17:36 ]
                abstinent, Kojarzę już te frigo 2, brat miał w Oplu takowe :szeroki_usmiech
                Zamieszczone przez abstinent
                wodzie to jakaś porażka jest
                Otóż to. przypomniała mi się sytuacja jak wychodziliśmy z zakrętu, i tył chciał nas wyprzedzić, a było to pod koniec lutego/początek marca (czas roztopów)
                Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                Pozdrawiam i Szerokości!
                Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                Komentarz


                • Nie masz co pytac gumiarza o te opony,. oni sa na poziomie debica frigo. takie opony o jakich piszemy to egzotyki dla nich.,

                  btw wez pod uwage nokian wrd3 . duzo tansze sa a dobre

                  Komentarz


                  • Nie jestem zadowolony z opon Kleber, kupionych w zeszłym roku. Auto zachowywało sie bardzo niepewnie. Na rondkach latała mi dupa jakbym latał na łysych letnich. Może to wina zawieszenia, może na nowych sprężynach auto w tym roku będzie sie lepiej zachowywać.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez xtremesystems
                      oni sa na poziomie debica frigo. takie opony o jakich piszemy to egzotyki dla nich.,
                      Z tym to się mogę zgodzić, bo to właśnie gumiarz polecił te opony... (frigo 2) Ale nie ukrywajmy, że są tacy, którzy naprawdę się znają na rzeczy. Nie mówię o redaktorach "Auto-Test" czy jakoś tak, bo ich wiedza na filmikach, które krążą w sieci powala na kolana... bynajmniej mnie
                      Wydaje mi się, że oni je polecają z tego względu, że tanio kupują, a drogo sprzedają... Jeżeli dobrze pamiętam zapłaciliśmy 1000-1100 za kpl jakieś 5-6 lat temu.

                      [ Dodano: Nie 02 Gru, 12 18:39 ]
                      Ja mam takie zdanie. ile użytkowników, tyle opinii. Dla jednego opona (dajmy na to Frigo 2 ) będzie cud, miód malina, a dla drugiego, Bleeeeeeeee, bo o 5db za głośno.
                      xtremesystems, może i nokian-y nie są najgorsze, ale pod względem wytrzymałościowym, zostają w tyle, z tego co udało mi się ustalić na forum
                      Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                      Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                      Pozdrawiam i Szerokości!
                      Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                      http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                      Komentarz


                      • dominik9420, z tych dwóch to wybrałbym UG 8
                        w końcu frigo II wzorowane jest na UG5 chyba

                        Komentarz


                        • UG8 2:0 Continental
                          Poszperam jutro coś u siebie na mieście, ale pewnie i tak wezmę z alledrogo, albo wyjazd do stolicy mnie czeka, po kapciuszki
                          Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                          Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                          Pozdrawiam i Szerokości!
                          Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                          http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez abstinent
                            dominik9420, z tych dwóch to wybrałbym UG 8
                            w końcu frigo II wzorowane jest na UG5 chyba
                            nie frigo a sava eskimo s3
                            "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                            Komentarz


                            • patrząc na bieżniki obu to raczej dobrze napisałem

                              Komentarz


                              • ja na 4 zakupione ug7+ trzy mialem krzywe ze bily na kierownicy. jutro przychodzi kurier odebrac je na reklamacje. wyczytalem ze sporo GY ma ta przypadłosc. a szczegolnie jak zaczeto produkowac je w polsce

                                Komentarz


                                • xtremesystems, to mi się udały proste, ale gdzie produkowane to nie wiem ops:

                                  >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                  Komentarz


                                  • Ja dojeżdżam ostatni sezon Dunlop SP Winter. Opony sprawują się dobrze mimo, że naprawdę są już dość wysłużone, a jedyna ich wada to dosyć głośne szumienie. Po zimie zastanowię się co kupić na kolejny sezon (na dziś to raczej Continental, ale temat uważnie obserwuję) i spokojnie będę sobie śledził ceny.
                                    A tak w ogóle, kiedy jest najbardziej korzystny okres na kupowanie zimówek?

                                    Komentarz


                                    • Ponoć w okolicy sierpnia.

                                      Komentarz


                                      • hosee87, Weź te Continental, co dodałem w linku parę postów wyżej, miałem okazję pomacać tę oponę i mieszanka gumy w porównaniu do innych była bardzo przekonująca.
                                        Ja już zamówiłem Continental TS850
                                        Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                                        Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                                        Pozdrawiam i Szerokości!
                                        Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                                        http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                                        Komentarz


                                        • Czy u Was Continentale TS850 ma tendencję do gwiżdżenia? Założyłem dziś u siebie i tak od 70km/h w górę słychać jakby gwizd. Jak przyspieszam to staje się wyraźniejszy, jak odpuszczę gaz, to się wycisza (ale nie znika) :roll: Opony to 195/65R15 91T z Rumunii.
                                          Prowadzą się super, zwiększonego apetytu na paliwo nie zauważyłem, tylko martwi mnie ten gwizd :cry:
                                          AMSOIL club

                                          Komentarz


                                          • a ma ktoś doswiadzecze z oponą Sava S3+ ???

                                            Komentarz


                                            • U mnie świszczy jedynie turbina.
                                              Gdzie wy znajdujecie miejsce produkcji? Ja nie mogłem znaleźć na moich.
                                              Moja Octavia

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez teres
                                                Czy u Was Continentale TS850 ma tendencję do gwiżdżenia?
                                                Przejechałem już na nich ze 4 tys. km od połowy pażdziernika - żadnych gwizdów, ogólnie bardzo ciche ...

                                                Komentarz


                                                • a ja wczoraj zmuszony byłem wymienić na nowe - szybka decyzja padła na GUG8, dotychczas letnie continental premiumcontact 2. pierwsze wrażenie trzymają drogi koszt 1050 z wymianą + 3 szpilki. zobaczymy jak dalej, mam nadzieję, że spełnią moje oczekiwania.
                                                  Pozdrawiam

                                                  Komentarz


                                                  • pierwsze jazdy na UG8 po śniegu lodzie, trochę cieżko mi porównac do poprzednich UG7 bo inny rozmiar opon no i teraz 4x4 a była ośka, ale generalnie dają radę.
                                                    Natomiast na suchym i mokrym asflacie zauważalnie słabsza przyczepność niż letnich Dunlopów :wink:
                                                    Garret

                                                    -----------
                                                    Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X