Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • xtremesystems, przy przyspieszaniu nawet na 3biegu wlacza sie ESP, podloze to asfalt z kilkoma cm sniegu, bez lodu pod spodem. Co do zakretów to zawrotnych predkosci nie mialem, ot zwykle wyjazdy z parkingow i skrety z predkoscia gora 20-30km/h.
    Jak troche wiecej posypie to zobaczymy jak daje sobie rade z sypkim sniegiem i wyjazdami z glebszych zasp. Wczoraj zaledwie kilka cm popadalo, wiec teoretycznie w miare latwe warunki dla opon zimowych.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez GH0ST
      tez mam z Rumunii i tak w granicach 90/100km/h tez mi gwizdza i im szybciej tym coraz glosniej
      Te niby ciche gwizdanie (ja bym tego tak nie nazwał) są na drodze z wodą, nu suchej czy mokrej są ciche, ale kolega który ma TS830 też mi mówi o takich odgłosach.
      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

      Komentarz


      • Zamieszczone przez bl
        xtremesystems, przy przyspieszaniu nawet na 3biegu wlacza sie ESP, podloze to asfalt z kilkoma cm sniegu, bez lodu pod spodem. Co do zakretów to zawrotnych predkosci nie mialem, ot zwykle wyjazdy z parkingow i skrety z predkoscia gora 20-30km/h.
        Jak troche wiecej posypie to zobaczymy jak daje sobie rade z sypkim sniegiem i wyjazdami z glebszych zasp. Wczoraj zaledwie kilka cm popadalo, wiec teoretycznie w miare latwe warunki dla opon zimowych.
        musisz rozroznic esp od asr. przy przyspieszaniu jak wcisniesz do oporu gaz to zapali ci sie kontrolka nawet na 4 ce . ale to sygnalizacja asr

        przy skreconych oponach przy wyjezdzie z parkingu jak wciskasz gaz to tez zapala ci sie ASR (pewnie miales 1ke lub 2ke)


        esp wlacza sie tylko przy szybkim pokonywaniu zakretow. nie jest to w ogole zwiazane z pedalem gazu ( mozesz puscic gaz i tak ci sie zapali)

        i to w dwoch przypadkach
        1. jedziesz za szybko i tyl ci ucieka
        2 za mocno skreciles kola na zakrecie

        Komentarz


        • TS850 przy 100 km/h są ciche, jak mysz pod miotłą. Kraj produkcji- Niemcy
          Sytuacja awaryjna: 50 km/h, jazda po "błocie pośniegowym" byłem zmuszony do wykonania gwałtownego manewru w lewo samochód bardzo przewidywalny, trochę tył, tak jakby opóźniony, ale to normalne
          Samochód bez, ASR, i ESP
          Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
          Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
          Pozdrawiam i Szerokości!
          Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
          http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

          Komentarz


          • Zamieszczone przez AdamB
            Zamieszczone przez GH0ST
            tez mam z Rumunii i tak w granicach 90/100km/h tez mi gwizdza i im szybciej tym coraz glosniej
            Te niby ciche gwizdanie (ja bym tego tak nie nazwał) są na drodze z wodą, nu suchej czy mokrej są ciche, ale kolega który ma TS830 też mi mówi o takich odgłosach.
            Przy mokrej nawierzchni Michelin A4 też tak "śpiewa", szczególnie przy przyspieszaniu.
            Była O2 Elegance 1.9TDI BXE
            zamówiona Citigo Elegance 60KM

            Komentarz


            • Zamieszczone przez bartolo74
              Przy mokrej nawierzchni Michelin A4 też tak "śpiewa", szczególnie przy przyspieszaniu.
              No dokładnie
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • Zamieszczone przez AdamB
                Zamieszczone przez GH0ST
                tez mam z Rumunii i tak w granicach 90/100km/h tez mi gwizdza i im szybciej tym coraz glosniej
                Te niby ciche gwizdanie (ja bym tego tak nie nazwał) są na drodze z wodą, nu suchej czy mokrej są ciche, ale kolega który ma TS830 też mi mówi o takich odgłosach.
                Ja mam 830 drugi sezon i muzyki nie słyszałem, no chyba, że z radia
                Może to kwestia nowych opon :?:
                Pisał Sebastian

                Komentarz


                • Tak czytam wasze opinie dotyczące zimówek i doszedłem do wniosku że jaka by zimówka nie była założona ale nowa to w zimie i tak będzie ślisko i czujnie więc nie ma sie co spuszczać na zimówką skoro w kiepskich warunkach jeździ się spokojnie a droga hamowania i tak jest uzależniona od wielu czynników, nie tylko samych opon.

                  Obecnie mam założone goodyear ultra grip 8 w rozmiarze 225/40R18, auto się ślizga jak zawsze w takich warunkach czy to na takich czy innych gumach więc nie ma co cudować, chyba że zakupi sie takie opony jak założył kolega marlej co same wyprzedzały na autostradzie wszystkie możliwe fury klasy premium i SUV :lol:
                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez piramida
                    ...Obecnie mam założone goodyear ultra grip 8 w rozmiarze 225/40R18,...
                    Ten rozmiar pzryniósłby dobre efekty na lodowcu żeby sie nie zapadać 8) ,... próbowałeś 16-17 na 205 ?



                    A u mnie TS 850 jak na początki zimy bardzo przyzwoicie prawie we wszystkich warunkach /sucho ,mokro, śnieg/ .

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez bl
                      Kilka słów o Hankook Winter i*cept RS:
                      dzisiaj tak na prawde dopiero poczuly snieg pod kolami i nie bylo zbyt kolorowo. Wczesniej uzytkowalem UG7+ i Dunlopy Winter Sport 3d, wiec moge tylko przedstawic porownanie do nich. Hankooki bardzo szybko zrywaja przyczepnosc podczas przyspieszania, na zakretach przod ucieka i dopiero ESP ratuje tor jazdy. Przy hamowaniu jest nieco lepiej, abs lapie dosc pozno i hamuja zdecydowanie pewniej niz przyspieszaja. Poki co nie mam do nich zaufania i nie czuje sie najpewniej. Zobaczymy jak bedzie dalej.
                      Podsumowujac: bardzo blado wypadaja w porownaniu do UG7+ i Dunlopow. Stojac przed wyborem kupna lub nie tych Hankookow, to zdecydowanie bym ich nie kupil i wolalbym dolozyc kilka $ do sprawdzonej konkurencji.
                      Wziąłem dziś Leona małżonki w testy i mam zgoła odmienne odczucia - spodziewałem się, że będzie dużo gorzej. Opona kapkę głośniejsza od letniej Pirelki, dobrze trzyma i ładnie się zachowuje na śniegu i błocie. Wracając z wymiany miałem pewne wątpliwości co do trzymania bocznego na mokrym - muszę sprawdzić jeszcze raz, bo ponoć teraz wszystkie zimowe gumy oprócz Conti mają fabrycznie jakąś warstwę ochronną, która schodzi po ok. 100km.
                      Według mojego zaufanego guru od kapci są to bardzo niedoceniane opony, aż muszę sprawdzić bo ponoć robią je w tej chwili w nowej ultranowoczesnej fabryce na Węgrzech.
                      A do "mocniejszych" zastosowań muszę też polecić Michały PA4 - zostałem namówiony do zachowania 18" na zimę i póki na bazie 350km przejechanych w skrajnych i różnych warunkach jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - jeszcze chwila testów i wystawiam nieużywane Trifidy (planowane na zimę) na handel

                      Komentarz


                      • dato, a nie masz wrazenia ze auto lekko plywa po drodze? Mi bardzo nie pasuje ich boczne trzymanie, odczuwalne przy zmianie pasow czy w zakretach. Na oponach bez sniegu przejechałem ponad 4000km wiec wszystkie warstwy ochronne raczej juz dawno wytarte.

                        Komentarz


                        • Muszę poczekać, aż trochę drogi odtają i jeszcze raz sprawdzę - miałem wrażenie lekkiego uślizgiwania w zakręcie na mokrym. Nie miałem z tego tytułu problemów z prowadzeniem w łuku i jeśli to będzie jedyna wada to super. Trochę też zwalałem to na karb wyższego profilu po zmianie.

                          Komentarz


                          • piramida, różnica jest i to ogromna. Na nowych TS850 nie potrafię wprowadzić auta w poślizg, jak bardzo bym się nie starał. Na poprzednich wysłużonych Fuldach, nawet na lekkim śniegu wystarczyło popracować gazem i ręcznym, żeby wykręcić bączka.
                            Moja Octavia

                            Komentarz


                            • Tobi, to słabo się starasz :diabelski_usmiech

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Tobi77
                                nie potrafię wprowadzić auta w poślizg,
                                Bardzo słabo się starasz :diabelski_usmiech
                                Ale fakt, nawet samochód wprowadzony w poślizg jest przewidywalny.
                                Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
                                Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
                                Pozdrawiam i Szerokości!
                                Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
                                http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez bishop
                                  Zamieszczone przez piramida
                                  ...Obecnie mam założone goodyear ultra grip 8 w rozmiarze 225/40R18,...
                                  Ten rozmiar pzryniósłby dobre efekty na lodowcu żeby sie nie zapadać 8) ,... próbowałeś 16-17 na 205 ?



                                  A u mnie TS 850 jak na początki zimy bardzo przyzwoicie prawie we wszystkich warunkach /sucho ,mokro, śnieg/ .

                                  205mm jest dobre ale do 100 konnego auta :wink: dobrze mi sie jeździ na 225 tym bardziej że często szybko pokonuję pewne odcinki trasy nawet z prędkościami 170+ tak więc cenie sobie przyczepność na szerokiej zimówce, oprócz tego codziennie mam taki ostry podjazd czesto nie wystarczająco odśniezony, na 205 było słabiej niż na obecnej 225
                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                  Komentarz


                                  • Qrcze, na Michałach i w tym rozmiarze muszę się nieźle krygować, żeby nie jeździć jak w lato na nowych Conti - Piramida wie co gada :diabelski_usmiech
                                    Nawet jak zaczyna nosić to tak szybciutko i przewidywalnie wraca do pełnej kontroli, że mi uśmiech z gęby nie schodzi

                                    Komentarz


                                    • dato, widzę że zajebistą gumę założyłeś do siebie :diabelski_usmiech jedyny minus 18 w zimie to taki że jak wjedziesz w kopny śnieg to fele nabijają sie śniegiem i co za tym idzie zaczyna się bicie podczas jazdy, w zeszłą zimę nabiłem właśnie tak felgi to nie dało sie jechać, musiałem się zatrzymać i wyczyścić z grubsza felgi, druga sprawa to to że podczas dużych mrozów na 18 zawieszenie i całe auto pracuje jak wóz drabiniasty :szeroki_usmiech
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz


                                      • Coś za coś ;-)
                                        A samym hamulcem nie stopię, na leniucha?

                                        Komentarz


                                        • dato, obawiam się że nie stopisz :P
                                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                          Komentarz


                                          • Byłem zdecydowany na zimowy setup na 17" więc nie sądzę, żeby akurat w tym była jakaś istotna różnica - przeżyję...

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez dato
                                              Byłem zdecydowany na zimowy setup na 17" więc nie sądzę, żeby akurat w tym była jakaś istotna różnica - przeżyję...
                                              jak ja daję rady to ty też ogarniesz tym bardziej że gdzie wy tam macie śnieg w tej Warszawie, a jak jest to przez kilkanaście dni w roku :szeroki_usmiech
                                              superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                              poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                              Komentarz


                                              • Ja mam wrażenie, że na moich 15-kach auto się mniej buja niż przed rokiem :diabelski_usmiech

                                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez piramida
                                                  Zamieszczone przez dato
                                                  Byłem zdecydowany na zimowy setup na 17" więc nie sądzę, żeby akurat w tym była jakaś istotna różnica - przeżyję...
                                                  jak ja daję rady to ty też ogarniesz tym bardziej że gdzie wy tam macie śnieg w tej Warszawie, a jak jest to przez kilkanaście dni w roku :szeroki_usmiech
                                                  Powiedział co wiedział Krakus jeden
                                                  Prawda jest taka, że gdybym gumy na miasto (Twoje lub moje) wybierał, to bym mógł oblecieć na swoich letnich zdartych, albo gołych felgach bo też da radę :diabelski_usmiech

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez AdamB
                                                    Zamieszczone przez GH0ST
                                                    tez mam z Rumunii i tak w granicach 90/100km/h tez mi gwizdza i im szybciej tym coraz glosniej
                                                    Te niby ciche gwizdanie (ja bym tego tak nie nazwał) są na drodze z wodą, nu suchej czy mokrej są ciche, ale kolega który ma TS830 też mi mówi o takich odgłosach.
                                                    No właśnie to będzie chyba ten dźwięk, faktycznie zależy od nawierzchni, bo często nic nie słychać. Dzięki za uspokojenie
                                                    AMSOIL club

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X