Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie tarcze kupic

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Panowie styl jazdy proszę odrzućmy - jest to mój szósty własny samochód. Miałem też większe, cięższe i szybsze a nie miałem takich problemów.
    Jeżdzę służbowo też wozem dużym i ciężkim i z gorszym układem hamulcowym - klocki się zużywają normalnie a tarcze wytrzymują 80-90 kkm. A tu co chwila coś :evil:

    Silenbloki są nowe, całe McPhersony mają 25 kkm, końcówki wahaczy i drążki kierownicze ok, geometria ok. Normalnie mnie szlag już trafia :evil:
    Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

    Komentarz


    • jaro4444, przyczyny mogą być IMO 2:
      1. nieprawidłowy montaż;
      2. nieprawidłowa eksploatacja

      przy takiej ilości materiału wykluczam raczej niedobrane komponenty
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • Nexus6 zauważyłem dopiero teraz, że uprawiasz handel częsciami w tym Zimmermanami ops:
        Czy masz w ofercie 288 mm i klocki dobrane do nich np Ferrodo albo coś podobnego? Jeśli tak, to wal do mnie na priwa.
        A jeszcze ważniejsze - masz godny zaufania warsztat gdzie zamontują to uczciwie i pomierzą wszystko?
        Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

        Komentarz


        • jaro4444, A moze czas montowac 312mm, w sumie tylko jarzmo dorzucisz, a tarcza wieksza, to moze wolniej bedzie sie nagrzewac
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • Maicroft jak mi dasz koła 16" to nie ma sprawy :P
            Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

            Komentarz


            • jaro4444, No nie powiesz mi ze jezdzisz na takich balonach jak 15" :wink: Akurat ja nie mam takiego problemu
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Maicroft niestety mam te balony ops:
                To jedyna szansa by nie pogubić plomb w zębach na warszawskim torze testowym dla zawiechy :evil:
                Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                Komentarz


                • Zamieszczone przez jaro4444
                  To jedyna szansa by nie pogubić plomb w zębach na warszawskim torze testowym dla zawiechy
                  oj bzdury piszesz, bzdury :diabelski_usmiech
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz


                  • Nexus6 Ty mi lepiej na pytanie odpowiedz i nie czepiaj się mojej oszczędności na gumach :P

                    [ Dodano: Nie 10 Wrz, 06 21:38 ]
                    Mam jeszcze jedno pytanie.
                    Przeważnie stosowane jest zestawienie Zimmermann Sport + Ferodo Premier. Wadą jest szybkie znikanie klocka i mocne pylenie.
                    A czy ktoś stosował może "normalne" Mintexy? Jak sprawują się przy współpracy z perforowanymi tarczami?
                    Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                    Komentarz


                    • witam chciałem się dowiedzieć jaka jest średnica tarczy z przody 1.6 aee ?? bo nie mam bladego pojęcia , mam oferte kupienia nowy klocek i tarcza Firmy Lucas za ok 400zł czy można zaufać tej firmie ?

                      czy ewentualnie pasowało by coś takiego ?? 403 Forbidden i jaki klocek do tego polecacie ?

                      Komentarz


                      • Chyba 256mm ten mocniejszy 10xKM mial wieksze 280mm, albo tez takie, ale na 100% pewny nie jestem
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • decydował bym się na te tarcze co wyżej tylko znowu nie wiem czy będe mieć czujnik :/ ABS mam i działa Link

                          Komentarz


                          • Lepiej sobie odpusć :evil: :evil: :evil: , bo znów bedziesz psioczył, Proponuje zadzwonić do MICHAŁA - NEXUS 6 i zapytać się o konkret zestaw dla Ciebie.
                            "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
                            Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
                            Pionek znów gra.......

                            Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
                            www.dynosoft.pl

                            Komentarz


                            • Najlepiej EBC TG i klocki GreenStuff, + plynik. Kupilem teraz Golfa 4 na 288mm, seria hamulce w dobrym stanie, a w Oktavii mam wlasnie te EBC na 280 mm i normalnie niebo a ziemia. Chce sie zabic w Golfie, jakby nie hamowal.

                              Fakt, ze sa drogie, ale wartaja ceny.
                              Była O1 jest F2.

                              Komentarz


                              • Jako, że wiosna idzie i przerzuciłem sobie heble od Octavi I RS poszukuję powoli dobrych i tanich tarcz 312x25 + 256x22 (mam na razie używki założone).
                                Rozpartuje następujące:
                                - EBC gładkie,
                                - ATE gładkie,
                                - Zimmermann gładki,
                                - Bosch gładki,
                                - oryginał Skoda (prawdopodobnie Lucas).

                                Ewentualnie przód ATE PD. Do tego klocki przód Ferrodo Premier, tył Bosch (mam to muszę je wykorzystać).
                                Na razie najlepiej cenowo wychodzi Zimmermann (326 zł za parę 312 mm). Wiadomo, że przód tu jest najważniejszy a z tyłu to praktycznie każda wentylowana powinna wytrzymać.
                                Co byście polecili z doświadczenia i bez szaleństwa cenowego?
                                Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                Komentarz


                                • jaro4444, dojeździj używki i kup tarcze nacinane/nawiercane

                                  jeśli tarcze EBC to i klocki EBC, do klocków Ferodo Premier z kolei Zimmermanny lub ATE

                                  klocki Boscha na tył wykorzystasz do każdej gładkiej tarczy
                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                  Komentarz


                                  • Nexus Ty wiesz o co prosiłem Cię na GG :diabelski_usmiech

                                    A teraz co to EBC TG to słyszałem, że biją przy hamowaniu. Prawda to?
                                    Na Zimmermannach Sport jeździłem i niestety pięknie pogieły się, ATE PD dobrze wspominam - ciche i nic nie wibruje przy hamowaniu.
                                    Na tył własnie chcę dać gładkie - w sumie które będą najtańsze z markowych.
                                    Przód jakoś wstępnie rozpoznaję co dać.

                                    P.S. Nexus w sprawie kornika wal na priwa.
                                    Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez jaro4444
                                      Na Zimmermannach Sport jeździłem i niestety pięknie pogieły się, ATE PD dobrze wspominam - ciche i nic nie wibruje przy hamowaniu.
                                      A ja mam calkiem odwrotne doswiadczenia u siebie.
                                      "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                      Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                      STOP ECO-TERRORISM!

                                      Komentarz


                                      • Purchawa Zimmermanny są super - ciche, nie wibrują, bardzo skuteczne hamowanie - ale do momentu gdy są proste :cry:
                                        Ja miałem 288 mm Zimmermanny więc może dlatego jeszcze je szlag trafił :? Mam nadzieję, że przy 312 + 256 skończą się problemy :roll:
                                        Był czarny Leon jest Superb 2.0 CFGB+

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez jaro4444
                                          Purchawa Zimmermanny są super - ciche, nie wibrują, bardzo skuteczne hamowanie - ale do momentu gdy są proste
                                          Ja miałem 288 mm Zimmermanny więc może dlatego jeszcze je szlag trafił
                                          Moje wytrzymały 1500km

                                          Komentarz


                                          • bartolini1978, To zobaczysz na spocie jak ma wygladac tarcza do Octy i zrozumiesz czemu Twoje sie powyginaly :P
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • ja już u siebie wybrałem silnik mam niewielki to wziołem ori lucasa tarcze klocki szczęki z tył i bębny przetoczyłem jestem zadowolony

                                              Komentarz


                                              • U mnie zimmermany spisują sie rewelacyjnie. juz 3 razy uratowały mi zycie :wink: Jednak klocki EBC green... sa chyba do nich za twarde. Za duzo idzie mi tarczy w porównaniu do klocka :wink:
                                                OII 2.0 TDI BKD 140 PD Elegance+ @182KM/408NM F O T K I
                                                SII 2.0 TDI CFGB 170 CR Platinium+ F O T K I

                                                Komentarz


                                                • przyglądałem się tej dyskusji i kilku innym wątkom na forum dotyczącym kwestii hamulców z nadzieją, iż rozjaśnią nieco ten temat i bez zbędnego zawracania głowy uda mi się dokonać sesnownego wyboru do mojej zabawki.
                                                  Jak widać na załączonym opisie mój samochodzik ma trochę zabawkowy silnik 1.6 FSI w porównaniu z niektórymi "potworami" forumowiczów Nie zmienia to faktu, że czasami na autostradzie ze 180-200 trzeba zejść poniżej 100. Na razie to mi się udaje

                                                  Pytanie czy jeżeli zmienię na Zimmermany Sport i np. Ferodo DS (pomimo ich wd i zalet ) to odczuję jakąś sensowną różnicę?

                                                  Czy wymieniać od razu 2 komplety tył i przód czy wystarczy sam przód?

                                                  No i pytanie czy wogólę wymieniać zestawy czy np. do serii jaką mam nie wymienić tylko wszystkich klocków, a jeżeli tak to na jakie?

                                                  Zestawiki które mam nie przejachały jeszcze 20k km, ale też nie prezentują się fajnie w nowych 17" aluskach. Tylko nie wiem czy kwestia wyglądu rzeczywiście powinna wygrać z rzeczywistym przeznaczeniem hamulców

                                                  Będę wdzięczny z poradę

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez oorsoo
                                                    Pytanie czy jeżeli zmienię na Zimmermany Sport i np. Ferodo DS (pomimo ich wd i zalet ) to odczuję jakąś sensowną różnicę?
                                                    Odczujesz! I to duza roznice!
                                                    Zamieszczone przez oorsoo
                                                    Czy wymieniać od razu 2 komplety tył i przód czy wystarczy sam przód?
                                                    Tylko przod. Na tyle wystarczy seria.
                                                    "...Amnezja to łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak
                                                    Amnezja to łatwo gdzieś tak swoją chwałę na przód nieść"

                                                    STOP ECO-TERRORISM!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X