Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie tarcze kupic

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Sebastian_M26
    Zimmermann nie produkuje klocków, w ogóle nie ma firmy co robi tarcze i klocki, także zawsze będzie mix nawet jak będzie z tą samą metką.
    Chyba robi odkąd kupił producenta klocków firmę Saxid.

    Komentarz


    • Z tego co widziałem w necie i w sklepach moto to są firmy które robią komplety.
      Marcin

      Komentarz


      • Sam ostatnio zmieniałem hebelki i wstawiłem zestaw Zimmenrmann'a + klocki Ferrodo Prem.
        Polecam taki zestaw
        O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
        Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
        Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

        Komentarz


        • Panowie,
          czy jesteście w stanie powiedzieć mi jaki mam rozmiar tylnych tarcz....? Podobno w O2 1.4 TSI rok 2009 są dwa rozmiary 256 i 272...?!

          VIN: TMBJJ21Z0A2073837
          Mój Szkodnik :-)
          Pozdrawiam
          Rafał

          Komentarz


          • cordoba12, masz tarcze 272x10.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez ExPa
              cordoba12, masz tarcze 272x10.

              dzięki :szeroki_usmiech
              Mój Szkodnik :-)
              Pozdrawiam
              Rafał

              Komentarz


              • Ja polecam Textara - swietnie sie spisują.
                KLIK -> O3 1.4 TSI EL

                Komentarz


                • Mam od kilku dni zestaw tarcze Zimmermann+klocki Ferodo Premier, wrażenia jak na razie pozytywne
                  Antyfotoradar Valentine1
                  Harry II Classic+Sirio ML145

                  Komentarz


                  • A ja do swojego pastucha na tył wrzuciłem Ferodo (komplet) popiskują czasami. Na przód wrzucę MEYLE, dosyć dobra oferta cenowa (około 260 zł za komplet). Miałem do czynienia z częściami z tej firmy i jak na razie pozytywnie. Zobaczymy jak się heble sprawią
                    SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                    Komentarz


                    • a ja od dobrych kilku lat w różnych samochodach zmieniam na EBC - klocki Greenstuff, tarcze gładkie. Nic mi nie popiskuje, hamują OK.

                      Komentarz


                      • Re: Jakie tarcze kupic

                        Tarcze oryginalne z ASO oraz Lucasa i Ferodo żyły w mojej Skodzie krótko - szybko się gięły.
                        Problem rozwiązało dopiero przejście na tarcze i klocki Textar - myślałem że gięcie tarcz to cecha auta - okazało się że Textar potrafi zrobić tarcze które wytrzymują.

                        Komentarz


                        • Panowie, a czy można coś zrobić, aby (właśnie) lekko zaczęły popiskiwać hamulce ?

                          Uwielbiam wręcz gwizd swojej turbinki i podoba mi się (niestety rzadko spotykane już) popiskiwanie przy hamowaniu.
                          Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                          Komentarz


                          • Tak, złamać klocek w połowie.
                            Seria 188KM/270Nm na 95RON

                            Komentarz


                            • Witam jakie polecicie tarcze i klocki na przód do VRS na przód
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...kal_84&start=0

                              Komentarz


                              • Ja zamontowałem dziś tarcze i klocki MEYLE i wstępnie z jakości wykonania jestem zadowolony. Dam znac jak się sprawują za kilkaset kilometrów (czyli za tydzień ;p). Pozdrawiam
                                SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                                Komentarz


                                • Która firma dostarcza klocki i tarcze dla serwisu Skody?

                                  Komentarz


                                  • karolsky, Różne, zależy z kim w danym czasie mają kontrakt.
                                    O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                    O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                    =================================================

                                    Komentarz


                                    • Zamówiłem dziś tarcze Zimmermann od kolegi Lewian (polecam, doskonały kontakt !) do kompletu pójdą klocki Ferodo. Wymiana za +- tydzień.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        Zamówiłem dziś tarcze Zimmermann od kolegi Lewian (polecam, doskonały kontakt !) do kompletu pójdą klocki Ferodo. Wymiana za +- tydzień.
                                        ja tydzień temu założyłem taki sam zestaw i jestem bardzo zadowolony.
                                        Mój Szkodnik :-)
                                        Pozdrawiam
                                        Rafał

                                        Komentarz


                                        • Czy ktoś z szanownych Forumowiczy, może powiedzieć mi jaki mam rozmiar tarcz z przodu?
                                          VIN: TMBBE61Z982167662
                                          Z góry dzięki za pomoc.

                                          edit

                                          Bardzo proszę o odpowiedź, bo w sklepach mówią, że wychodziły w silniku 2.0 TD AZV tarcze 280 i 288 mm i ni cholery nie wiem jakie kupić. Wydaje mi się, że 288 - Google tak podpowiada
                                          Dla znajomych "Piterek" ;-)

                                          Komentarz


                                          • Dzisiaj założyłem klocki Textara na przód do oryginalnych tarcz. Lekko piszczą przy dohamowywaniu. Przejdzie to czy taki urok Textara?

                                            Komentarz


                                            • pkupcz, masz 288mm

                                              Komentarz


                                              • ExPa, dzięki!
                                                Dla znajomych "Piterek" ;-)

                                                Komentarz


                                                • Panowie (i Panie?), tarcze TRW to ostatnie jakie będę proponował, wg. mnie i okazuje się nie tylko najgorszy szajs będzie lepszy. Pierwszy komplet bił lekko (oczywiście nie przegrzałem wcześniej tarcz, nie wjechałem w wodę na nagrzanych tarczach, nie przytrzymałem pedału hamulca w momencie zatrzymania po ostrym hamowaniu), przy prędkościach 100 do 130 km/h przy lekkim hamowaniu na kole kierownicy czuć było bicie, zareklamowałem je. Otrzymałem nowe (przy czym minął ponad miesiąc czasu dla tej "operacji" . Sklep wymienił je z czystej przyzwoitości), zapakowane oryginalnie, jak mechanik zobaczył jakość wykonania pokręcił nosem, zamontował i okazało się, że przy hamowaniu pedał hamulca latał po naciśnięciu go w górę i dół jak roller-coaster, wku.... rzyłem się, bo po drodze w jarzmie puściły gwinty od zacisków i podczas tych przekładek tarcz, poszedłem do sklepu i oddałem te TRW, wziąłem ATE, tyle, że na razie szukam zwrotnicy, nowej nie kupię bo to koszt 1175 zł ;/, po zamontowaniu ATE napiszę jak się zachowują i czy będą godne polecenia.

                                                  Moje zdanie: ja już nic nie kupię świadomie z logo TRW.

                                                  Komentarz


                                                  • Ja zalozylem komplet nowych tarcz i klockow jakis tydzien temu STEINHOF SM658.2/1-N ROTINGER RT 20312, ale chyba jeszcze sie docieraja, narazie zrobilem z 150-200 km , i nie wicskam na maxa, bicia na szczescie zadnego nie ma, dam znac za tydzien jak juz sie dotra czy jest ok
                                                    Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X