Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dobry prostownik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy ten mikro przełącznik, nie jest czasem przeciążany prądowo ?
    Jeśli tak, to na długo taki zabieg nie wystarczy.

    Proponuję zamontować taki, który będzie miał większą obciążalność styków.
    Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

    Komentarz


    • Mikroprzełącznik steruje przekaźnikiem, po jego "cyknięciu" załączają się poszczególne tryby ładowania :idea:
      Antyfotoradar Valentine1
      Harry II Classic+Sirio ML145

      Komentarz


      • Hm ... to skoro się wypalają, to widać musi mieć bardzo niewielki max prąd styków.
        Nie da rady wsadzić tam coś mocniejszego ?
        Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

        Komentarz


        • Wątpię żeby mikroprzełącznik się wypalał, bo jeden prostownik był użyty w ciągu 5 lat może 2-3 razy i ten zupełnie nie przełączał trybów ładowania, drugi, też 5-letni używany częściej- kilkanaście razy raz przełączał, innym razem trzeba było kilka razy nacisnąć żeby przełączył.
          Wygląda to na zaśniedzenie/utlenienie styków, które zostało wyeliminowane Kontaktem S i U.
          Antyfotoradar Valentine1
          Harry II Classic+Sirio ML145

          Komentarz


          • witam!
            czy do aku do 1.9 tdi czyli zakres 74-77ah warto kupowac prostownik z lidla [ ktory jest polecany i ogolnie jakosciowo stoii wysoko] ale o pradzie ladowoania max 3.8A ?
            Czy aku bedzie poprsotu ladowane dluzej czy to kiepski pomysł?

            Komentarz


            • Prostowników w LIDL-u był tak wiele, że nie wiadomo czy obecnie oferowany towar to ten polecany. Zresztą nie wiem gdzie można przeczytać że prostowniki z LIDL-a są polecane i ogólnie są wysoko jakościowo, jeśli w tym temacie to musiało to być dawno.

              Komentarz


              • Był ulgd z wyświetlaczem, teraz będzie ulg bez.
                W tej cenie 50-60zl jest bezkonkurencyjny, nawet do 150 nie znajdziesz nic lepszego.
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PiotreQ
                  witam!
                  czy do aku do 1.9 tdi czyli zakres 74-77ah warto kupowac prostownik (...) o pradzie ladowoania max 3.8A ? (...)
                  Mały prąd ładowania w niczym nie przeszkadza - a nawet wręcz przeciwnie.
                  Chcąc naładować akumulator małym prądem, będzie wymagało dłuższego czasu jego ładowania.

                  Ładowanie prądem 3,8 A, akumulatora 74 czy 78 Ah, powinno trwać ok. 20 godz.
                  Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez hsurim
                    Zamieszczone przez PiotreQ
                    witam!
                    czy do aku do 1.9 tdi czyli zakres 74-77ah warto kupowac prostownik (...) o pradzie ladowoania max 3.8A ? (...)
                    Mały prąd ładowania w niczym nie przeszkadza - a nawet wręcz przeciwnie.
                    Chcąc naładować akumulator małym prądem, będzie wymagało dłuższego czasu jego ładowania.

                    Ładowanie prądem 3,8 A, akumulatora 74 czy 78 Ah, powinno trwać ok. 20 godz.
                    Teoria :diabelski_usmiech
                    Nit nie ma pustego akumulatora. .. akumulatory powinno się doladowywac a do tego jak wspomniałeś jest bardzo dobry mały prąd. Ja jak mam okazję doladowuje na 0.8A ograniczonym napięciem do 14.4V.

                    Pamiętaj jednak jak zostawisz auto na światłach lub innych odbiornikach i napięcie akumulatora spadnie poniżej 7V to taki prostownik w sensie lidlowy tani nie uruchomi się.

                    Polecam raz w życiu kupić droższy który ładuje od 3 a nawet 2 V wówczas można swobodnie kondycjonowac akumulator podpinajac go kiedy będzie okazja.

                    Komentarz


                    • w razie totalnego rozładowania moge podjechać do ojca.
                      prostownika użył bym 3 razy do roku do podładowania dlatego wybiore ten
                      dzieki za info

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez PiotreQ
                        w razie totalnego rozładowania moge podjechać do ojca.
                        prostownika użył bym 3 razy do roku do podładowania dlatego wybiore ten
                        dzieki za info
                        Teraz zdaje się są modele z wyświetlaczem LCD. .. to miły dodatek :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez pedros
                          Zamieszczone przez PiotreQ
                          w razie totalnego rozładowania moge podjechać do ojca.
                          prostownika użył bym 3 razy do roku do podładowania dlatego wybiore ten
                          dzieki za info
                          Teraz zdaje się są modele z wyświetlaczem LCD. .. to miły dodatek :diabelski_usmiech
                          Co pokazuje ten wyświetlacz LCD ?

                          Komentarz


                          • Stan naładowania i wybrany tryb,posiadam taki właśnie,naprawdę za taką kasę super

                            Komentarz


                            • Prostowniki będące teraz w sprzedaży wyświetlacza chyba nie mają.
                              W tej cenie coś lepszego i bezpieczniejszego dla akumulatora raczej się nie znajdzie.

                              Dzisiaj oglądałem gazetkę L, prostowniki są bez wyświetlacza :idea:
                              Antyfotoradar Valentine1
                              Harry II Classic+Sirio ML145

                              Komentarz


                              • ogladalem ten prostownik. BAwilem sie takim w Tune up bo tez maja takie dziwadlo. Jak na dolaodwanie akumulatora to sie nadaje. Takie konserwacyjne ladowanie lub sporadyczne itp. Do ladowania aku wylaodwanego znacznei to mysle ze za slaby. Te niby 3,8 ampera to daje chyba jak aku jest wyladowany w 70% czyli prawie trup jak ktos zostawil auto na swiatlach. WG mnie pownien prostownik dawac prad tak gdzies ze 7-8 amper przynajmniej przez godzine dwie i pozniej rozumiem spadek do powiedzmy 3-5 amper. Chyba ze ktos zrobi jakis test i pomiary ładowania bo skoro to inteligetny prostownik to moze daje taki prd caly czas i pod sam koniec zmniejsza prąd. A i kabelki do tych krokodylków to ma troszke lichawe.
                                G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                Komentarz


                                • Posiadam prostownik z Lidla ( z wyświetlaczem) oraz taki starej daty Po otwarciu obudowy zobaczyłem to co na zdjęciu. Co sądzicie można pod to w przyszłości podłączyć akumulator? Czy lepszy ten Lidlowy
                                  Zna się ktoś?
                                  Załączone pliki

                                  Komentarz


                                  • shok, i tylko tyle ? nic więcej nie było ? a gdzie sterowanie ?

                                    Komentarz


                                    • No właśnie tak wygląda to oryginalnie. Też się zdziwiłem,że coś mało "wsadu" ale ja się nie znam.


                                      Co do Lidlowego to w tamtym roku ładowałem akumulator z Golfa i naładował. Przestał ładować pokazując 13.1V i tyle. Pod innym prostownikiem elektrolit zaczynał się gotować tak więc te 13.1V to był max tego prostownika-akumulatora. Ponoć zostawiając go w prądzie przechodzi w stan podtrzymania ładując kilkoma mA który ponoć nawet odsiarcza akumulator.Ja nie czekałem i wsadziłem do auta.

                                      Komentarz


                                      • Wywal ten złom i używaj z lidla ew kup cos lepszego.

                                        Ja kupiłem ten z lidla, narazie leży, może dziś wypróbuje : D

                                        Komentarz


                                        • To jakas zabawka i jeszcz episza z eniby 6 amer daje. Chyba jak piorun walnie w niego. Male trafo i dalje kostrka gretza i w szereg amperomierz. Tak wygladjaa mniejwiecej prostowniki transformatorowe praktycnzie kazde. Te mikroprocesorowe itp to nei wiem do czego. mama taki z trafem ale duzo mocniejszy bo daje realnego pradu okolo 10 amper a po godzinei czy dwoch to daje poskojnie te 4-5 amper. Akumualtory kwasowe mozna ladowac bez konca- nie trzeba nic umniejszac ani ograncizac pod warunkiem ze jest to prad nie wiekszy jak Q10. Mozna i tak ladowac aku i tydzien czy dwa. jedyny teog minus ze wode z aku sie wygotowuje. Mozna sobei dokupic timer taki do gniazdka wkladany za 10 zl i pod takie trafo podpiac to sobie bedziemy ladowac np ustawiajac dajmy na to 10 godzin. Czysto teoretycznie jesli chodzi o wszelkie przepiecia i molziwe przebicia by nie uszkodzic elektorniki w aucie to transformatorowe sa bezpieczniejsze jak mikroprocesorowe. Ja nic osobisic edo takiego lidlowego nie mam. Chcalem nawet takowy sobei zakupic z tej aktualnej gazetki ale odstrasza mnie ten prad niecalych 4 amerów jaki moze pdoawac. DO czeog mi to ?? Ani tym nie idzie nalaodwac aku dobrze rozlaodwanego w 8-10 godzin. A mam kilka prostownikow wilkosci takie dobrej pufy do siedzenia czy taboretu to tam mam wybor napieci do 6 do 24 V i regulacje pradu ladowania 7 stopniową od okolo 1ampera do okolo 15 amper. Drugi mam taki rozruchowy prostownik ale ojciec go dosc czsto przechwytuje do odpalania sztaplarki no i ten moz epdoac ze 100 amper ale to do czego innego zabawka jest. W piwnicy mam 3 akumualtory takie jeszcz ecalkiem mzolwie wiec w razie wu to biore jeden i kable i podpinam jako tzw "matke" czy jak to mowia nasi dziadkowie "babke" i odpalam kazde auto.
                                          G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                          Komentarz


                                          • shok, toż to prostownik (jeszcze) selenowy !

                                            A co do przydatności, to stare prostowniki - jak na wymagania obecnych akumulatorów - dają zbyt wysokie napięcie (ponad 15 v) i jeśli nie da się go obniżyć, to raczej nie należy ich używać.
                                            Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                            Komentarz


                                            • Ja ładuje lidlowskim 78 w dobę od 10,5V (z oświetlenia). Potrafi naładować 5 i 100 nie przekraczając 14,4 lub 14,7V. No i sprawność i oszczędność przetwornic, mały lekki, tani.
                                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                              Komentarz


                                              • Mam prostownik transformatorowy z maksymalnym prądem ładowania 15A. Owszem ładuje ale nigdy nie zdarzyło się, żeby rozładowany aku 55Ah do około 10V pobierał prąd rzędu 15A. 5-6 A było najwięcej ile aku z niego pociągnął i prąd ten szybko malał w trakcie ładowania do 1-3A. Być może w przypadku ładowania aku do Bizona prąd byłby 15A choć przez moment :szeroki_usmiech
                                                ALE: takie ładowanie trzeba kontrolować multimetrem, żeby nie przekroczyć napięcia ok. 16,5V (dotyczy aku ze średniej półki typu Centra Plus), elektrolit intensywnie gazuje i nagrzewa się co jest zjawiskiem niekorzystnym. Ewentualne ładowanie takim prostownikiem z efektami j/w akumulatora np. Centra Futura może być jego ostatnim ładowaniem.
                                                Mając w aucie akumulator z wyższej półki trzeba zaopatrzyć się w ładowarkę impulsową ze sklepu na L lub B czy innego, która ładuje do napięcia 14,5V, przy ładowaniu którą elektrolit nie będzie intensywnie gazował i nagrzewał się a czy takie ładowanie będzie realizowane prądem 3,8A czy 10x mniejszym dla mnie nie ma znaczenia :idea:
                                                Link - istotne fotki w połowie tekstu :idea:
                                                Antyfotoradar Valentine1
                                                Harry II Classic+Sirio ML145

                                                Komentarz


                                                • Tak czytam i czytam i zapytam.
                                                  Link
                                                  Co o nim sądzicie? Mam go już kilka lat i ładowałem pare samochodów i byłem bardzo zadowolony z niego.
                                                  Mój szatan

                                                  Paweł

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Ciekavy
                                                    Tak czytam i czytam i zapytam.
                                                    Link
                                                    Co o nim sądzicie? Mam go już kilka lat i ładowałem pare samochodów i byłem bardzo zadowolony z niego.
                                                    Miałem go, padł po 2 latach, daje 4A max. do tego dziwnie się zachowuje.
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X