Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie wycieraczki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Też mam Oximo i dla mnie bdb

    Komentarz


    • Zamieszczone przez zepter00
      Jakie wycieraczki dobrze zbierają wodę przy prędkościach powyżej 140-150km/h?
      Nikt chyba nie produkuje cywilnych' wycieraczek , żeby szczególnie dobrze zbierały np. powyżej 100, dobre wycieraczki mają zbierać dobrze w całym zakresie prędkości, może występować problem z dociskiem samego ramienia /bo ze starości spręzyna się wyrobiła/ lub poszukać jakiś piór ze spojlerami.
      Chociaż jeżdżę szybciej /niż przeciętna/ w deszczu , to nie wiem czy to dobry pomysl ponad 150 na publicznych drogach, głównie jako efekt zaskoczenia dla żółwi drogowych :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • Zamieszczone przez zepter00
        Jakie wycieraczki dobrze zbierają wodę przy prędkościach powyżej 140-150km/h?
        Jaka..., niewidzialna... dobrej firmy, odpowiednio zaaplikowana na odpowiednio przygotowaną szybe gwarantuje ze powyżej 90km/h nie będziesz włączał wycieraczek bo nie będzie takiej potrzeby nawet żebyś za tirem jechał a czym szybciej tym lepiej.
        A jaki luksus w nocy jak auto z przeciwka nie razi...

        Ja przetestowałem temat do 160km/h dalej opony powiedziały ''uspokój się" a szyba była prawie sucha, zresztą jak lakier ale to nie dział Detailingu
        http://carsdetailing.blogspot.com/

        Komentarz


        • Testowałem różne "niewidzialne wycieraczki" i jakoś żadna nie była dobra w jazdach za Tirami. Deszcz to owszem spływał, ale błoto podnoszone z dróg na pewno nie chciało Z uwagi na dość duże przebiegi jakoś nie nadążam z odnawianiem niewidzialnych wycieraczek
          Z dotychczas używanych wycieraczek to najlepiej oceniam oryginalne, później Boscha Aerotwin, a później to już nic - każde inne wywalałem po kilku tygodniach z uwagi na skrzypienie na szybie. Motgumy, Alca, nawet Valeo Silencio - ich nazwa to chyba kpina. Bardzo dobrze spisują się w innym autku Denso hybrydowe, ale nie wiem czy są rozmiary i uchwyty do O2. Do S2 na pewno nie mają. Ori skodowskie w S2 dobrze działają nawet przy nieco większych prędkościach .

          Komentarz


          • Zamieszczone przez danielus7
            Też mam Oximo i dla mnie bdb
            Mam już trzecią parę Oxiomo i z nimi jest też trochę tak, że zależy jakie się trafi. Jedne potrafią być trochę lepsze drugie trochę gorsze, ale u mnie wytrzymują około roku więc za ta cenę są OK

            Komentarz


            • Zamieszczone przez rezon
              Testowałem różne "niewidzialne wycieraczki" i jakoś żadna nie była dobra w jazdach za Tirami. Deszcz to owszem spływał, ale błoto podnoszone z dróg na pewno nie chciało
              Testowałem różne...może nie wszystkie na rynku bo jest ich.... ale nawet najtańszy Rain-X daje rade.... żywot ma krótki zwłaszcza wersja 2w1 ale nawet za TIR-em daje sobie rade a krople, brudna woda zupełnie inaczej uciekają po szybie.

              Zamieszczone przez rezon
              Z uwagi na dość duże przebiegi jakoś nie nadążam z odnawianiem niewidzialnych wycieraczek
              Polecam G1 z Gtechniq, ma nie co gorsze odprowadzanie wody ale za to dłużej leży ( u mnie G5 leży jakieś 4m-c)

              Dla przykładu... kolega opowiada (dużo lata, dyrektor oddziału dużej Polskiej firmy) słuchaj leciałem tu i tu i z pod TIR-a taka szpryca ze nic nie widziałem ..... mało sie nie zabiłem
              Przyjedz coś poradzimy.....
              Dostał na próbę Rain-X jak sie nie spodoba długo nie poleży.... po ok m-c przyjechał ty dawaj to lepsze rewelacja... no więc odpowiednie przygotowanie szyby, na to powłoka G5 i klient zadowolony
              http://carsdetailing.blogspot.com/

              Komentarz


              • rezon, co do odnawiania, kol. gusiak11, zaakcenowal odpowiednie przegotowanie szyby. Po takim zabiegu amatorskimi metodami nawet Rainx nie sciagniesz.
                Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                Jeżdżę w blasku
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                Komentarz


                • Octavia 3 oryginalne wytrzymały 35k, najpierw pojawiło się smużenie i zaraz zaczęły piszczeć. Kupiłem w salonie to samo.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez bishop
                    Zamieszczone przez zepter00
                    Jakie wycieraczki dobrze zbierają wodę przy prędkościach powyżej 140-150km/h?
                    Nikt chyba nie produkuje cywilnych' wycieraczek , żeby szczególnie dobrze zbierały np. powyżej 100, dobre wycieraczki mają zbierać dobrze w całym zakresie prędkości, może występować problem z dociskiem samego ramienia /bo ze starości spręzyna się wyrobiła/ lub poszukać jakiś piór ze spojlerami.
                    Chociaż jeżdżę szybciej /niż przeciętna/ w deszczu , to nie wiem czy to dobry pomysl ponad 150 na publicznych drogach, głównie jako efekt zaskoczenia dla żółwi drogowych :szeroki_usmiech
                    Ostatnio nabyłem tradycyjne wycieraczki (ze stelażem), obie wyposażone w spojlery, marki Denso. Predkosć 160km/h spory deszcz i bereja spod tirów - dawały bardzo dobrze radę! Szczerze mówiąc to przy 155km/h prawa wycieraczka (od strony pasażera) zbierała lepiej niż przy 60km/h, było czyściutko! Przy 60-90 km/h jest bardzio maltutkie smużenie na prawej. Dosyć drogie ale polecam dla zapierdalaczy deszczowych.
                    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez zepter00
                      osyć drogie ale polecam dla zapierdalaczy deszczowych.
                      1+1/2 m-c temu moje auto ''wylizane'' jest czym, jest gdzie...
                      wyjazd na kilka dni na narty Slowacja

                      u mnie NW.. ''Pełna gębą"...

                      kolega wpada nad ranem, 2-ga w nocy, pada solidnie.... znana wycierakcza NW 2w1 w żółtej butelce.... oprysk i spadamy...

                      i.... autostrada (pomijam odcinek Lublin-Rzeszów)140km/h ..nie ma znaczenia czy kolega byl 20cm czy 20m.... obaj nie używaliśmy wycieraczek .... przed autostradą i potem na '' zakopiance" też było lepiej niz OK

                      test kiedyś zakończyłem przy >140... trochę więcej było ... od 120 nie ma znaczenia ile??? pęd jest wystarczający... w niektórych autach już przy 60km/h działa

                      to tak a`propos wycieraczek do dużych prędkości
                      http://carsdetailing.blogspot.com/

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez hotrain
                        Nie kupię innych wycieraczek niż DENSO hybrydowe: e-denso.pl - sklep z produktami japońskiej marki DENSO
                        Wiem, że zacytowałem post z zeszłego roku, więc czy nadal są takie dobre opinie na temat tych Denso :?: :diabelski_usmiech

                        Zjeździłem właśnie 3-ci komplet Oximo i ogólnie to tani shit...
                        Pierwsze były całkiem niezłe, ale 2,3 przy mojej dość intensywnej exploatacji ogólnie krótko trzymają, choć radzą sobie nawet zadowalająco.

                        Teraz czas na zmiany. Ja chcę coś lepszego :wink:
                        O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                        Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                        Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                        Komentarz


                        • Ja używam boscha aerotwin i zawsze sobie je chwale-oczywiście mowa o oryginalnych a nie takich podróbek.

                          Komentarz


                          • buldoggg, widzisz, jeździłem na Boschach przez ładnych parę lat, właśnie na aerotwinach i bardzo je sobie chwaliłem, ale za dużo się podrób zrobiło i nie mam pewności co kupuję, więc nie kupuję :lol:
                            Odpuściłem po 3-cim komplecie podróbie, kupowanym w różnych miejscach, w tym również na allegro i wcale nie najtańsze :?
                            O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                            Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                            Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                            Komentarz


                            • Z tego co czytam na stronie Boscha to sprzedają swoje wycieraczki np w hipermarketach. Tak mi się wydaje, że tam nie powinno być podrób :?:

                              Komentarz


                              • A jednak... Bosche właśnie z hipermakietów i nie tylko...
                                Ładne niby ORI opakowanie, wszystko niby OK, ale...
                                O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                Komentarz


                                • Przerobiłem ori z ASO VW z małym spoilerem na wycieraczce kierowcy i dawały radę, bez żadnego przeskakiwania nawet przy 170km/h.
                                  Teraz mam Hella bez spoilera. Od strony kierowcy od początku było OK, ale od strony pasażera strasznie przeskakiwała. Potrzeba było ok miesiąca i 2000km, żeby się "dotarła" i już nie przeskakuje. Natomiast przy prędkościach powyżej 120km/h raczej rozrzucają wodę, a nie zbierają.

                                  Komentarz


                                  • ja mialen bosh, teraz mam asowskie. lepsze te drugie. cena po rabatach tez akceptowalna

                                    Komentarz


                                    • Co lepsze do OCtavi II Valeo czy Oximo

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez mati8201
                                        Co lepsze do OCtavi II Valeo czy Oximo
                                        Valeo
                                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                        Komentarz


                                        • good rain - mam i są moim zdaniem lepsze niż ORI!
                                          120,1KM/269,7Nm --> 146,8KM/332,7Nm

                                          Smarowanie zapewnia

                                          Komentarz


                                          • Link chyba na te sie zdecyduje

                                            Komentarz


                                            • Używał ktoś wycieraczek Flash FLASH ? Warto?
                                              Silnik R18A2.
                                              http://www.dadrl.org.uk
                                              http://www.lightmare.org

                                              Komentarz


                                              • A do Octavii 3 jakie polecicie na przód?
                                                Jest 1.4 TSI Elegance Blue Race 18' Golus
                                                Mój błękitny Skarb!

                                                Komentarz


                                                • Oryginalne gumki z ASO VW. WYmiana jest banalna

                                                  Komentarz


                                                  • Masz gdzieś pod ręką numery OE jak kupowałeś?
                                                    I pamiętasz może przybliżoną cenę?
                                                    algi
                                                    O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X