Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie wycieraczki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez mati8201
    Co lepsze do OCtavi II Valeo czy Oximo
    Tylko oryginalne

    Komentarz


    • Zamieszczone przez algi
      Masz gdzieś pod ręką numery OE jak kupowałeś?
      I pamiętasz może przybliżoną cenę?
      1K0955429B - cena to chyba coś ok. 50zł za parę

      Komentarz


      • Forum - Octavia Club Polska

        Tu wklejałem link do oferty - tak się składa, że są jeszcze dostępne. Jest też opis jak sobie poradzić z wymianą. Ja czekam na zakończenie sezonu i będę zmieniał - gumy już czekają
        Moje 1.6 MPI BSE

        Komentarz


        • Przerabiałem w O1 przegubowe:
          Valeo- ujdzie, ale za drogie.
          Hella- śmieć kompletny.
          Bosch- ujdzie, ale za drogie.
          coś z ASO VW- super, ciche, bez mgiełki, nie skaczą do ~160km/h, na szczęście nie musiałem za nie płacić.
          ALCA- dla mnie w sam raz. Świetnie zbierają, są ciche, nie zostawiają mgiełki, nie przeskakują do ~140km/h, kosztują po 8zł/szt.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Klima
            Przerabiałem w O1 przegubowe:
            Valeo- ujdzie, ale za drogie.
            Hella- śmieć kompletny.
            Bosch- ujdzie, ale za drogie.
            coś z ASO VW- super, ciche, bez mgiełki, nie skaczą do ~160km/h, na szczęście nie musiałem za nie płacić.
            ALCA- dla mnie w sam raz. Świetnie zbierają, są ciche, nie zostawiają mgiełki, nie przeskakują do ~140km/h, kosztują po 8zł/szt.
            Ciekawe spostrzeżenia

            U mnie Valeo i Bosch (co prawda bez przegubowe) ta sama jakość i latałem na jednych i drugich po 2 lata, teraz sa OXIMO ... i żałuje że nie dołożyłem do ww. u ojca w Mondeo OK a u mnie a to nie wycierają dobrze a to mgiełka zostaje, co do prędkości sie nie wypowiem bo przy ww. niewidzialna wycieraczka sama sobie świetnie radzi.

            natomiast ALCA i Hella z moich doświadczeń...

            ALCA jakość adekwatna do ceny... owszem są tanie ale co z tego jak sie je zmienia co 3m-c

            Hella - mam w busie i cieżarówce z racji ze nie wszyscy producenci robią 70cm i naprawę złego słowa nie mogę powiedzieć a kosztują coś chyba 12 czy 15 ( no ok mam jakiś tam rabat w hurtowni )
            http://carsdetailing.blogspot.com/

            Komentarz


            • Hella u mnie potwornie skrzypiała i przeskakiwała od strony pasażera.

              ALCA wymieniam 2 razy w roku. Po zimie i przed zimą.

              Tylko, że ja wycieraczek nie oszczędzam- wolę przejechać wycieraczkami po oblodzonej szybie niż zeskrobywać jakieś resztki skrobaczką.

              Komentarz


              • Czy ktoś używał już tzw hybrydowwych wycieraczek Valeo? jak to się ma z wycieraniem szyby przy prędkosci powyżej 140km/h?
                http://www.euromove.pl

                Komentarz


                • majuDJ, ja używałem w O1 hybryd OXIMO i byłem zadowolony niezależnie od prędkości.
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez rezon
                    Zamieszczone przez algi
                    Masz gdzieś pod ręką numery OE jak kupowałeś?
                    I pamiętasz może przybliżoną cenę?
                    1K0955429B - cena to chyba coś ok. 50zł za parę
                    Dzięki za info.
                    Trochę taniej niż dałem za komplet Boscha (68zł).
                    18 zł różnicy...czy chce mi się bawić w wymianę samych gumek. Zależy jak to upierdliwe jest ;-)
                    algi
                    O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                    Komentarz


                    • Zaopatrzylem sie w Bosch Aerotwin - ladnie zbieraja, tylko irytuje fakt, ze wycieraczka kierowcy zawsze zostawia za soba "kreseczke" po gornym koncu piora. Spodziewalem sie lepszej jakosci po Bosch, chyba, ze trafilem na podroby w cenie 90 PLN...

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez algi
                        Zależy jak to upierdliwe jest
                        banalne

                        Komentarz


                        • własnie zamówiłem takie Link
                          zobaczymy jak założę...
                          Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

                          Komentarz


                          • Ja do moich aut O2 i F focusa wstawiłem oximo. Nie mam wygórowanych oczekiwań od nich robia swoją robotę a jak sie zużyją to kupie nastepne takie same bo co 60 zl za kpl to nie 120( w mojej okolicy) za bosche

                            Komentarz


                            • Ja obecnie używam Motgum i nie są takie złe, a wydałem chyba z 30 zł na obie. Na początku kiepsko zbierały, ale teraz już jest lepiej. Tylko czasem po lewej stronie na środku przy powrocie trochę zarzuci wody z powrotem. Jak za tą cenę to jestem zadowolony, do tego używam na szyby niewidzialnej wycieraczki Autolad.
                              Auto: C5 2.0 HDI 140km 2011r. z FAP bez hydro
                              Przebieg:172 000 tyś.

                              Komentarz


                              • A ja powiem, że 23 strony forum o niczym. Mniej więcej co 3 lata kupuję wycieraczki (pióra) w markecie technicznym po około 10 zł za sztukę i zdają egzamin. Swego czasu zadawałem sobie trud kupowania samych gumek i je wymieniałem, ale to było w okolicach 2000÷5 roku. Teraz naprawdę niema sobie czym głowy zawracać. W każdym sklepie można kupić bardzo tanie i nie gorsze od tych "wypasionych". Guma się starzeje i naprawdę nie warto kupować jakichś drogich, bo po czasie i tak trzeba wymienić, a taniochę za 10 zł nie szkoda wyrzucić nawet po kilku miesiącach.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Marian 2
                                  taniochę za 10 zł nie szkoda wyrzucić nawet po kilku miesiącach.
                                  taniochę wyrzucałem zazwyczaj po kilku godzinach - nie miesiącach. Albo słabo zbierały, albo skrzypiały, albo przeskakiwały, albo do 80km/h pracowały ok, a powyżej to jak wyżej. Wycieraczki mają pracować, a nie być. maks. okres przez jaki miałem wycieraczki to rok, ale może trochę więcej jeżdżę

                                  Komentarz


                                  • A w O III żeby nie bawić się w wymianę samych ori gumek w ASO co warto kupić w rozsądnej cenie?
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • ruwado, Na Bosch się kiedyś sparzyłem (skakały na szybie przy powrocie), Valeo też wyleciały po 3 miesiącach z wielkim hukiem :!: Czwarty raz już zakupiłem polecane tu gumki z VW Roboty na max 15 min, a zbierają naprawdę dobrze. O ile w dzień to większość wycieraczek daje radę (o ile płynnie przesuwają się po szybie) to już w nocy podczas deszczu (po podświetleniu przez samochody z przeciwka) widać co jest warta :!: Jak zbiera wodę ale zostawia mgiełkę wilgoci na szybie to u mnie od razu kierunek śmietnik :!: Ja lubię mieć szybę czystą :!: Choć wiem że czysta szyba u różnych kierowców ma różne znaczenie :diabelski_usmiech



                                      CB Harry II ASC + Triflex

                                      Pozdrawiam Mirek!!

                                      Komentarz


                                      • W jedynce na boscha nie narzekałem. A z tymi gumkami to można coś spaprać?
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez ruwado
                                          A z tymi gumkami to można coś spaprać?
                                          :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech Są miszczowie co zawsze są w stanie coś spaprać :!: :!: :!: Ale tak sobie myślę że od IQ 100 i więcej to będzie trudno :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech

                                          [ Dodano: Sob 21 Maj, 16 17:12 ]
                                          To będzie trudno coś spaprać :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech



                                          CB Harry II ASC + Triflex

                                          Pozdrawiam Mirek!!

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez eaglemirek
                                            od IQ 100
                                            pomierzę dzisiaj :wink: :lol:
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez ruwado
                                              pomierzę dzisiaj :wink: :lol:
                                              :diabelski_usmiech Ale najpierw walnij na rozluźnienie szklaneczkę whisky bo dzisiaj jest Światowy Dzień tego trunku :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech



                                              CB Harry II ASC + Triflex

                                              Pozdrawiam Mirek!!

                                              Komentarz


                                              • Biorac pod uwage ze w O2 czy Superbie 2 tez byla wycieraczka Aero, to pewnie gumki dalej beda pasowac, bo zmienili w tych wycieraczkach mocowanie, a czesc robocza raczej jest bez zmian.

                                                - 1K0 955 429 - RHD 650mm
                                                - 1K0 955 429 A - RHD 700mm
                                                - 1K0 955 429 B - LHD 650mm - w O2 wycieraczka dluzsza tak samo jak w O3 ma 600mm dlugosci
                                                - 1K0 955 429 C - LHD 700mm
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez eaglemirek
                                                  ruwado, Na Bosch się kiedyś sparzyłem (skakały na szybie przy powrocie), Valeo też wyleciały po 3 miesiącach z wielkim hukiem :!: Czwarty raz już zakupiłem polecane tu gumki z VW Roboty na max 15 min, a zbierają naprawdę dobrze. O ile w dzień to większość wycieraczek daje radę (o ile płynnie przesuwają się po szybie) to już w nocy podczas deszczu (po podświetleniu przez samochody z przeciwka) widać co jest warta :!: Jak zbiera wodę ale zostawia mgiełkę wilgoci na szybie to u mnie od razu kierunek śmietnik :!: Ja lubię mieć szybę czystą :!: Choć wiem że czysta szyba u różnych kierowców ma różne znaczenie :diabelski_usmiech
                                                  To na jakich obecnie śmigasz, godne polecenia?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez prezes73
                                                    To na jakich obecnie śmigasz, godne polecenia?
                                                    1K0 955 429 B zakupionych w salonie VW (w moim wypadku to Porsche Tychy)

                                                    [ Dodano: Sob 21 Maj, 16 19:12 ]
                                                    Instrukcja :P Skoda Octavia Little Monster - SPRZEDANE 09.2019 - Wymiana pióra wycieraczki "banana" • Blog auta • autoWcentrum.pl



                                                    CB Harry II ASC + Triflex

                                                    Pozdrawiam Mirek!!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X