Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Pidziek
    RS
    • 2011
    • 1845

    Jazda z V Max w dieslu to nic strasznego w przypadku STABILNEGO LEPKOSCIOWO oleju wytworzyony klin smarny smaruje lepiej w takich predkosciach niz zimny rozruch :-)

    Co innego silniki benzynowe kręcone kilka godzin po 8000 obr/m to co innego
    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
    http://www.zmienolej.pl/
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

    Komentarz

    • stefcio
      Drive
      • 2010
      • 64

      Re: Jaki olej do TDI

      Koledzy,
      im bardziej czytam ten wątek tym bardziej wiem, że niewiele już wiem
      Chcę kupić ojcu olej do O2FL, 1.9 TDI BXE, LL 507.00
      Rocznie przejeżdża około 25kkm.
      Czy ten będzie odpowiedni?
      Motul Specific 504.00/507.00 5W30

      nie pasjonujemy się super osiągami, więc nie ma potrzeby kupowania olejów do ekstremalnych zadań

      Komentarz

      • PAOLO ESCO
        RS
        • 2009
        • 6626
        • Volkswagen
        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

        Zamieszczone przez stefcio
        Czy ten będzie odpowiedni? Motul Specific 504.00/507.00 5W30
        tak.
        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

        Komentarz

        • Orbit
          Rider
          • 2010
          • 486

          Witam , jeżdżę juz dwie zmiany na LM.4600 , nie mogę złego słowa powiedzieć na ten olej , wczoraj zrobiłem 750 km, w większej części Autostradą silnik zachowuje się bardzo dobrze , jednak chciałbym spróbować coś nowego i mam dla siebie 2 propozycje

          Statoil LazerWay G
          http://www.statoillubricants.com/mar/lu/sto00131.nsf/UKProductsWeb/lazerwayg5w-30/$FILE/Statoil_LazerWay_G_5W-30.pdf


          dwie rożne karty ... ????

          Amsoil



          z tym ze Amsoil jest 5w40 ... no i właśnie ... producent zaleca następujące Oleje



          Dziękas !!!
          1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
          Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

          Komentarz

          • Cromka
            Drive
            • 2011
            • 94

            Zamieszczone przez Orbit
            Witam , jeżdżę juz dwie zmiany na LM.4600 , nie mogę złego słowa powiedzieć na ten olej , wczoraj zrobiłem 750 km, w większej części Autostradą silnik zachowuje się bardzo dobrze , jednak chciałbym spróbować coś nowego i mam dla siebie 2 propozycje

            Statoil LazerWay G
            http://www.statoillubricants.com/mar/lu/sto00131.nsf/UKProductsWeb/lazerwayg5w-30/$FILE/Statoil_LazerWay_G_5W-30.pdf


            dwie rożne karty ... ????

            Amsoil



            z tym ze Amsoil jest 5w40 ... no i właśnie ... producent zaleca następujące Oleje



            Dziękas !!!
            Nalej Amsoil AFL - trudno o lepszą oliwę. Nie wymieniaj jej po 10 tysiącach, ponieważ jest po tym przebiegu tylko dobrze rozgrzana.
            Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6626
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              Zamieszczone przez Orbit
              dwie rożne karty ... ????
              chyba nie ma nowszych kart od tych --- > http://statoil.pl/?pid=232&mid=215 (wybierz Automotive) + http://www.statoillubricants.com/mar...tive-motor-oil (wybierz Engine Oil potem Private cars and light goods vehicles a potem wybrany produkt a potem kartę Product data sheet).
              O tym jak sprawdzić karty Statoil pisałem w zamkniętym wątku "olej do TDI" :wink:
              Statoil Polska ma stare karty (miał bo nie ma ich wcale - PDS :lol: ) i serwer PL nie był wczesniej powiązany z główny serwerem Statoil (pracowali nad tym...stąd tak wiele błędów).
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • Orbit
                Rider
                • 2010
                • 486

                drogi ten olej jak diabli , 40 zł za litr nie maja w 4 litrowych bankach ( tzn maja ale na żadnej stacji Statoil nie ma ) , a ja potrzebuje 5,5 L czyli 6 baniek , 240 zł to droooogooooo no ale może sie opłaca ... Paolo możesz zerknąć na tą kartę Please .. ?
                dzieki

                http://www.statoillubricants.com/mar/lu/sto00131.nsf/UKProductsWeb/lazerwayg5w-30/$FILE/Statoil_LazerWay_G_5W-30.pdf

                1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                Komentarz

                • Cromka
                  Drive
                  • 2011
                  • 94

                  Zamieszczone przez Orbit
                  drogi ten olej jak diabli , 40 zł za litr nie maja w 4 litrowych bankach ( tzn maja ale na żadnej stacji Statoil nie ma ) , a ja potrzebuje 5,5 L czyli 6 baniek , 240 zł to droooogooooo no ale może sie opłaca ... Paolo możesz zerknąć na tą kartę Please .. ?
                  dzieki

                  http://www.statoillubricants.com/mar/lu/sto00131.nsf/UKProductsWeb/lazerwayg5w-30/$FILE/Statoil_LazerWay_G_5W-30.pdf

                  http://www.statoillubricants.com/mne...K/00001952.htm
                  Z karty wynika, że to zwykły HC, na dodatek bardzo drogi. Całkiem przyzwoite i tanie oleje robi Total. Za niecałe 100 zł możesz kupić 5 litrów syntetyka. Sam to chyba zaleję, ponieważ dwóch znajomych ma nalot na tych olejach w okolicach 200 tysięcy i wszystko chodzi jak w zegarku, na dodatek silniki czyściutkie jak z fabryki.

                  Możesz też zalać coś z Millersa na PAO za około 170 zł za 5 literków. Na lato jak znalazł, na naszą mroźną zimę to niestety moim zdaniem dość kiepskie parametry.

                  W najbliższym czasie jest szansa na zakup Amsoila w cenie w okolicach 35 zł za litr, więc sprawa warta przemyślenia.

                  Pozdrawiam
                  Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Pisz do przedstawiciela Statoil http://allegro.pl/my_page.php?uid=15444817 ---> http://sklep.profitstatep.pl/index.p...0&limitstart=0

                    Karty dobrze mi znane. LazerWay G > 70% Katalitycznie hydroizomeryzowane węgowodory. Bez PAO.
                    Co do jakości olejów LazerWay to mogę napisać, że są naprawdę dobre (sprawdziłem osobiście na przykładzie LazerWay 0W/30). Cena... http://allegro.pl/listing.php/search...tring=lazerway olej z VW 504.00/507.00 5W/30 z 30% zawartością PAO ---> http://allegro.pl/olej-syntetyczny-l...373648655.html

                    O kartach Statoil było w zamkniętym wątku http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...asc&start=5610 strona 375-376 :lol:

                    Orbit wybierz markę, która Tobie odpowiada i olej który ma dobry stosunek cena=jakość.
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • Orbit
                      Rider
                      • 2010
                      • 486

                      wybrałem Amsoil . AFL 5w40 ... 190 zł za 5 L .
                      1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                      Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                      Komentarz

                      • parasite
                        L&K
                        • 2011
                        • 1368

                        Zamieszczone przez Orbit
                        wybrałem Amsoil . AFL 5w40 ... 190 zł za 5 L .
                        Gdzie za tyle można go dostać?
                        AGR 112KM, 232Nm
                        Subaru Impreza GH 2.0 150KM

                        Komentarz

                        • soszek81
                          L&K
                          • 2010
                          • 1245

                          Zamieszczone przez parasite
                          Zamieszczone przez Orbit
                          wybrałem Amsoil . AFL 5w40 ... 190 zł za 5 L .
                          Gdzie za tyle można go dostać?
                          Też jestem ciekaw.
                          Za tą cenę to Millers XFD 5W40 przy nim klęka....
                          Była O1 kombi ALH++ 150/340
                          Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                          Komentarz

                          • Orbit
                            Rider
                            • 2010
                            • 486

                            TUTAJ !!! http://jazzy.webd.pl/
                            1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                            Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                            Komentarz

                            • loru
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 4286
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                              Zamieszczone przez Orbit
                              Zamieszczone przez Orbit
                              wybrałem Amsoil . AFL 5w40 ... 190 zł za 5 L .
                              Jak uzyskałeś taką cenę ? według cennika to 5l = 250 pln
                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                              Komentarz

                              • Orbit
                                Rider
                                • 2010
                                • 486

                                Zamieszczone przez loru
                                Zamieszczone przez Orbit
                                Zamieszczone przez Orbit
                                wybrałem Amsoil . AFL 5w40 ... 190 zł za 5 L .
                                Jak uzyskałeś taką cenę ? według cennika to 5l = 250 pln
                                dzwonisz i sie pytasz o cene ... nie wspominasz o cenie na stronie ,,,
                                zapłaciłem 195 zł + 40 zł za płukankę Amsoil ..
                                1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                Komentarz

                                • Cromka
                                  Drive
                                  • 2011
                                  • 94

                                  Zamieszczone przez Orbit
                                  Zamieszczone przez loru
                                  Zamieszczone przez Orbit
                                  Zamieszczone przez Orbit
                                  wybrałem Amsoil . AFL 5w40 ... 190 zł za 5 L .
                                  Jak uzyskałeś taką cenę ? według cennika to 5l = 250 pln
                                  dzwonisz i sie pytasz o cene ... nie wspominasz o cenie na stronie ,,,
                                  zapłaciłem 195 zł + 40 zł za płukankę Amsoil ..
                                  Koledze gratuluję jedynego słusznego wyboru .

                                  Mówiłem już jakiś czas temu, że pewna zacna oliwa będzie w Polsce dużo tańsza i jak widać miałem rację. Napiszę jeszcze, że może być jeszcze tańsza, jeśli kupicie trochę więcej jako forum.

                                  Pozdrawiam
                                  Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

                                  Komentarz

                                  • konkon
                                    Rider
                                    • 2008
                                    • 667
                                    • Octavia I (1U2)
                                    • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

                                    Zamieszczone przez Orbit
                                    zapłaciłem 195 zł
                                    Zamieszczone przez Cromka
                                    Mówiłem już jakiś czas temu, że pewna zacna oliwa będzie w Polsce dużo tańsza i jak widać miałem rację.
                                    Niegdyś Piramida brał wprawdzie z beczki ale za 175 zł za 5L.
                                    Konrad
                                    OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                    90 konny AGRessor
                                    PerfectServiceBy DGW
                                    WhitePride :smokedevil

                                    Komentarz

                                    • Cromka
                                      Drive
                                      • 2011
                                      • 94

                                      Zamieszczone przez konkon
                                      Zamieszczone przez Orbit
                                      zapłaciłem 195 zł
                                      Zamieszczone przez Cromka
                                      Mówiłem już jakiś czas temu, że pewna zacna oliwa będzie w Polsce dużo tańsza i jak widać miałem rację.
                                      Niegdyś Piramida brał wprawdzie z beczki ale za 175 zł za 5L.
                                      Trochę się zmieniła sytuacja, ponieważ mamy już oficjalnego importera Amsoil w Polsce. Zakup Orbita potwierdził przybycie i oclenie dużej dostawy prosto z USA, moim zdaniem można się tylko cieszyć z takiego obrotu sprawy, mamy wreszcie bardzo dobry produkt w normalnej cenie na rynku i od pewnego sprzedawcy.

                                      Szkoda tylko, że nie ma w ofercie sensownego 5w30, 0w30 z aprobatami do nowych diesli. Pomijam AEL, ponieważ to jakaś wydumka i ma zupełnie niezrozumiałe dla mnie parametry w stosunku do AFL.

                                      Pozdrawiam
                                      Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

                                      Komentarz

                                      • soszek81
                                        L&K
                                        • 2010
                                        • 1245

                                        no no no - wychodzi o 70 taniej. Cena zaczyna być atrakcyjna.

                                        Jak na złość jestem dopiero co po zmianach olei w obu autach.

                                        W skodzinie siedzi teraz Millers XFD 5W40.
                                        Do teraz przejechane 2k km. 70% trasa.
                                        Wrażenia słuchowe - zbliżony do AMSa. Zaraz po rozruchu, na zimno, jazda spokojna - identycznie.
                                        Rozbieżności są przy jeździe na pełnym bucie - silnik jakby ciut inaczej wtedy brzmiał. Noc niepokojącego - po prostu inaczej. Zobaczymy jak z kilometrami.


                                        Drugie auto - Pug 206 1.4HDi.
                                        Zmiana z Castrola Edge 5W30 po 10k km (nawiasem to Castrol mi nie podpasował, dolałem prawie 1l oleju, jak nigdy nie musiałem w Pugu dolewać od wymiany do wymiany na 20k km !).
                                        Zalany Millers XFE-PD 5W40 (trochę przez przypadek - miał być XFD) - planowany przebieg - 10k km i 1 rok.
                                        Powiem że tu po zmianie wrażenia są bardzo odczuwalne. Silniczek pracuje tak delikatniej, mniej klepie, jakby chętniej. Nawet pod pełnym obciążeniem i na maks obrotach jest przyjemniej jak na Castrolu. Nie wiem na ile to efekt nowości (przejechane 300km) a na ile zasługa Millersa.

                                        W obu autach przebiegi zweryfikują te fakty.

                                        Jeśli jednak cena AMSa na stałe zagości poniżej przedziału 200PLN/5l to Millers co samego końca (15k km w skodzinie) musi być nienaganny aby wytrzymać u mnie porównanie z AMSem.
                                        Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                        Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                        Komentarz

                                        • Orbit
                                          Rider
                                          • 2010
                                          • 486

                                          Zamieszczone przez Cromka
                                          Zamieszczone przez konkon
                                          Zamieszczone przez Orbit
                                          zapłaciłem 195 zł
                                          Zamieszczone przez Cromka
                                          Mówiłem już jakiś czas temu, że pewna zacna oliwa będzie w Polsce dużo tańsza i jak widać miałem rację.
                                          Niegdyś Piramida brał wprawdzie z beczki ale za 175 zł za 5L.
                                          Trochę się zmieniła sytuacja, ponieważ mamy już oficjalnego importera Amsoil w Polsce. Zakup Orbita potwierdził przybycie i oclenie dużej dostawy prosto z USA, moim zdaniem można się tylko cieszyć z takiego obrotu sprawy, mamy wreszcie bardzo dobry produkt w normalnej cenie na rynku i od pewnego sprzedawcy.

                                          Szkoda tylko, że nie ma w ofercie sensownego 5w30, 0w30 z aprobatami do nowych diesli. Pomijam AEL, ponieważ to jakaś wydumka i ma zupełnie niezrozumiałe dla mnie parametry w stosunku do AFL.

                                          Pozdrawiam
                                          No właśnie, Opel zaleca 5w30 ... Jednak ja mam DPF , a jak wiecie w czasie wypalania sie tego gniota cześć paliwa dostaje się do Oleju , wiec olej wcześniej czy później i tak zostanie trochę rozrzedzony , wiec myślę ze tragedii niema, a przynajmniej mam taka nadzieje , poza tym mamy Lato , temperatury już dają odczuć swoja sile no i jak mam zapłacić 200 zł za Statoil , 180 za L.Moly ......... to może spróbuje Amsoila ... zwłaszcza że to nie jest olej z beczki a oryginalnie zapakowany ... patrz zdjęcie



                                          P.S Facet ktory sprzedaje AMSA był chyba pierwszym w Polsce "" DILEREM"" tego oleju , Teraz sprowadza całe palety i ciekawa sprawa , AMS w Beczce kosztuje tyle samo co w opakowaniu wiec odpuścił Beczki .,
                                          1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                          Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                          Komentarz

                                          • zak14
                                            Rider
                                            • 2011
                                            • 605
                                            • Octavia II combi (1Z5)
                                            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                            Zamieszczone przez Cromka
                                            Pomijam AEL, ponieważ to jakaś wydumka i ma zupełnie niezrozumiałe dla mnie parametry w stosunku do AFL
                                            Parametry ma niestety w standardzie wszystkich VW 507. O ile mogę sobie wyobrazić dlaczego te oleje mają relatywnie mało dodatków i niski TBN, to skąd słaby CCS nadal nie mam pojęcia. Skoro w oleju AMS-a też tak jest, to musi to wynikać z jakichś uwarunkowań dotyczących formulacji olejów 507, bo nie wierzę, że AMS nie jest w stanie zrobić oleju z przyzwoitym CCS (jak np. w AFL).
                                            Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                            Komentarz

                                            • Cromka
                                              Drive
                                              • 2011
                                              • 94

                                              Zamieszczone przez zak14
                                              Zamieszczone przez Cromka
                                              Pomijam AEL, ponieważ to jakaś wydumka i ma zupełnie niezrozumiałe dla mnie parametry w stosunku do AFL
                                              Parametry ma niestety w standardzie wszystkich VW 507. O ile mogę sobie wyobrazić dlaczego te oleje mają relatywnie mało dodatków i niski TBN, to skąd słaby CCS nadal nie mam pojęcia. Skoro w oleju AMS-a też tak jest, to musi to wynikać z jakichś uwarunkowań dotyczących formulacji olejów 507, bo nie wierzę, że AMS nie jest w stanie zrobić oleju z przyzwoitym CCS (jak np. w AFL).
                                              Dokładnie, to oliwa robiona pod specyfikację VW i wyszedł taki gniot! Co do CCS, TBN czy NOACK, to przejrzyj parametry serii Signature, są więcej niż dobre i całkowicie deklasują Millersa, który parametry niskotemperaturowe ma żenujące. Gdyby był odpowiednik serii Signature dla diesla z DPF to byłby mój kres poszukiwań, niestety ta oliwa nie ma nawet normy dla diesla bez DPF. Reasumując jesienią i tak zaleję AZO 0w30 do mojego diesla z DPF :diabelski_usmiech!
                                              Fiat Croma 1.9 JTDm 150 z wajchą po środku, zawirowanym kolektorem, zawracaczem spalin i wyłapywaczem sadzy.

                                              Komentarz

                                              • Pidziek
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 1845

                                                Zamieszczone przez Orbit
                                                zwłaszcza że to nie jest olej z beczki a oryginalnie zapakowany ... patrz zdjęcie

                                                http://www.dropmocks.com/iBjLfI
                                                Tak jest konfekcjonowany olej w USA dla Europy.
                                                Butelki są plombowane tradycyjnie bez hologramu ale bardzo starannie nie ma tutaj przypadków cieknących butelek przynajmniej ja nie miałem nigdy takiego przez kilka lat :-)

                                                Bedzie tylko AFL i AEL w 5L opakowaniach resztya tylko w quartach.

                                                Faktycznie udało sie cena za Amsoil bedzie bardziej atrakcyjna odpada pośrednik z Europy.

                                                Zamieszczone przez zak14
                                                bo nie wierzę, że AMS nie jest w stanie zrobić oleju z przyzwoitym CCS (jak np. w AFL).
                                                Tu jest odpowiedz na to pytanie ...olej spełnia 504 i 507.

                                                Zamieszczone przez Cromka
                                                Reasumując jesienią i tak zaleję AZO 0w30 do mojego diesla z DPF !
                                                NO dokładnie bedziesz miał takiego powiedzmy 506.01 spełniającego 507.00 :wink:
                                                Nie bedziesz pierwszym który to leje..

                                                AFL będzie kosztować 199zl za 5L a AEL 239zł
                                                Analogicznie quart AFL 42 a AEL 51

                                                Dla forum Octavi bedą inne ceny

                                                Generalnie ciesze się że bedzie bardzo atrakcyjna alternatywa dla wielu znanych i popularnych olejów rynkowych segmentu premium.
                                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                http://www.zmienolej.pl/
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                Komentarz

                                                • zak14
                                                  Rider
                                                  • 2011
                                                  • 605
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                  Zamieszczone przez Pidziek
                                                  olej spełnia 504 i 507
                                                  No dobrze, ale odwracając pytanie - co jest takiego w tej 504/507, że tak negatywnie przekłada się akurat na CCS ?
                                                  Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                                  Komentarz

                                                  • soszek81
                                                    L&K
                                                    • 2010
                                                    • 1245

                                                    Pidziek - dobrze czytam między wierszami - też będziesz miał "przecenę" AMSa?
                                                    Jak tak to nawet nie będę się zastanawiał - Millers czy AMS :diabelski_usmiech
                                                    Choć nie twierdzę że Millers to zły olej - spostrzeżenia będę dalej opisywał :wink:
                                                    Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                                    Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...