Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pedros
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez matikdalik Zobacz wpis
    [QUOTE
    Ale do rzeczy -poziom oleju chyba mi się podniósł i stad wracam do pytania, które kiedyś zadałem: czy macie jakieś sprawdzone metody na szybka analizę zawartości paliwa w oleju?
    na statkach paliwo w oleju wykrywa sie tzw "bieznia" lub "linijka"
    uzywany olej i ten sam swiezy olej (o tej samej temperaturze) puszczasz po specjalnej linijce, jezeli miesci sie w odpowiednich widelkach jest ok, jezeli roznica jest zbyt wielka, to znaczy, ze wiskosa tego oleju jest za mala/duza w porownaniu ze swiezym olejem - rozcienczony jest paliwem lub sa zbyt duze przedmuchy.
    ponizej przykladowy link do tego "urzadzenia"

    VISCOSITY STICK
    [/QUOTE]


    Dziękuję -to jest pomysł - bo właśnie o lepkość mi chodzi.

    Zostaw komentarz:


  • piotrek93
    odpowiedział(a)
    Cześć. Niedługo będę zmieniał olej w O2Fl 1.9 BXE. Obecnie jeżdżę na LM Top Tec 4100 5w40 ale myślałem o przejściu na Ravenol VPD 5w40. Jest ktoś kto wlewał go do TDI? Jakie opinie macie na temat tego Ravenola ? Będzie lepiej niż na LM?
    Ostatnio edytowany przez piotrek93; 48602.

    Zostaw komentarz:


  • matikdalik
    odpowiedział(a)
    [QUOTE
    Ale do rzeczy -poziom oleju chyba mi się podniósł i stad wracam do pytania, które kiedyś zadałem: czy macie jakieś sprawdzone metody na szybka analizę zawartości paliwa w oleju?
    [/QUOTE]

    na statkach paliwo w oleju wykrywa sie tzw "bieznia" lub "linijka"
    uzywany olej i ten sam swiezy olej (o tej samej temperaturze) puszczasz po specjalnej linijce, jezeli miesci sie w odpowiednich widelkach jest ok, jezeli roznica jest zbyt wielka, to znaczy, ze wiskosa tego oleju jest za mala/duza w porownaniu ze swiezym olejem - rozcienczony jest paliwem lub sa zbyt duze przedmuchy.
    ponizej przykladowy link do tego "urzadzenia"

    VISCOSITY STICK

    Zostaw komentarz:


  • ichris
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
    Wiecie dlaczego Żyd płakał jak się Holender rodził?
    image_47475.jpg

    Zostaw komentarz:


  • Robert1
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez lukaszz Zobacz wpis
    czy ktoś z Was stosował oleje Q8?
    Q8 nie miałem tego oleju ,ale czytałem ,że mają najczystsze bazy z możliwych(swoje z Kuwejtu) z ich baz korzysta wielu producentów min Gulf (robiony w blendowni Q8 w Belgii) .Czyste silniki po tych olejach .

    Zostaw komentarz:


  • ksyniu22
    odpowiedział(a)
    wcześniej miałem tego drugiego eurola z normą do PD, jeszcze wcześniej LM synthoil diesel, Statoila, Motula...
    wiem, że masło mogło się pojawić od krótkich dystansów i dlatego się nie przejmuję

    Zostaw komentarz:


  • lukaszz
    odpowiedział(a)
    czy ktoś z Was stosował oleje Q8?

    Zostaw komentarz:


  • Robert1
    odpowiedział(a)
    Masło pod korkiem miałem na wszystkich olejach np Gulf Ule 5w40,Motul Specyfic 5w40,Eurol Fluence 5w40 tutaj z tego co wiem to małe odległości robione zima na zimnym silniku są odpowiedzialne za masło pod korkiem oczywiście jeśli nie ma problemu z uszczelką pod głowicą.
    Na jakich olejach nie miałeś masła pod korkiem?

    Zostaw komentarz:


  • ksyniu22
    odpowiedział(a)
    mam teraz tego Eurola zalanego, w zimie mi się masło pod korkiem robiło a we wcześniejszych latach na innych olejach tego nie było, resztę trudno ocenić na "oko"

    Zostaw komentarz:


  • leonn
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
    praktycznie codziennie jestem na forum
    PAOLO ESCO a co jest z Biszczu masz z nim kontakt? Przydało by się żeby tutaj zaglądnął na chwile.

    Zostaw komentarz:


  • Robert1
    odpowiedział(a)
    Masz analizę VOA Eurol Fluence 5w40 min z normą 505.01 pewnie to autor miał na mysli.

    Zostaw komentarz:


  • mistasz
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
    Coś niedługo się pojawi odnośnie 505.01
    No to "niedługo" już minęło, więc uchyl rąbka tajemnicy

    Zostaw komentarz:


  • leonn
    odpowiedział(a)
    Wiecie dlaczego Żyd płakał jak się Holender rodził?

    Zostaw komentarz:


  • rustin
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
    ps. praktycznie codziennie jestem na forum
    Jaki olej byś polecić do Fiata linea 1.3 multijet 07r bez dpf? 130 tys org przebiegu. Teraz zalewa valvoline synpower 5w40

    Zostaw komentarz:


  • MADO60
    odpowiedział(a)
    Link

    Zostaw komentarz:


  • sew1981
    odpowiedział(a)
    w jakiej rafinerii kicster to kręci? to Holandia. Tam robią to PMO. To poglądowo - nie traktuje tego jako reklamę, choć widać, że to film reklamowy też. Chodzi mi tylko o ten produkt i tą rafinerię, czy ktoś cokolwiek o tym wie.
    to oglądałem:

    Zostaw komentarz:


  • Robert1
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
    Co to za olej PMO? Jest robiony w Holandii, ale na Polskę leci...(w rafinerii tej samej co Eurol?)....
    Ktoś miał z tym styczność?
    Eurol robi sam dla siebie i dla innych także(min Xado,NGN) ,ma swioją blendownię ,labolatorium itd....nie ma nic wspólnego z PMO
    Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.

    Zostaw komentarz:


  • shok
    odpowiedział(a)
    Widzę oglądałeś dzisiejszą reklamę ww oleju na youtube. Wynika z tej reklamy, że ktoś w Polsce wpadł na pomysł wyprodukowanie oleju w NL i sprzedawaniu go w PL.

    Zostaw komentarz:


  • sew1981
    odpowiedział(a)
    Co to za olej PMO? Jest robiony w Holandii, ale na Polskę leci...(w rafinerii tej samej co Eurol?)....
    Ktoś miał z tym styczność?

    Zostaw komentarz:


  • PAOLO ESCO
    odpowiedział(a)
    ps. praktycznie codziennie jestem na forum

    Zostaw komentarz:


  • PAOLO ESCO
    odpowiedział(a)
    Nic się nie stało żyję i czytam co piszecie.

    Zostaw komentarz:


  • rustin
    odpowiedział(a)
    A co się stało z PaoloEsco bo dawno mnie nie było na forum
    ​​?
    ​​Aby było w temacie co polecacie do 1.3 multijet 90 koni z 07r?? Oleju nie bierze, jeżdżę na valvoline synpower 5w40, przebieg 130 tys

    Zostaw komentarz:


  • tomek evo
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez PieTrzaK Zobacz wpis

    Dzięki, czyli miało być pięknie (marka premium, cuda wianki) a wyszło jak zwykle. To chyba odpuszczę eksperymentowanie
    Te oleje nie muszą być złe i pewnie są lepsze od większości tego co oferuje rynek tylko problem w tym, ze jak się obiecuje złote góry to potem jest rozczarowanie produktem tylko "dobrym".

    Zostaw komentarz:


  • paprykm3
    odpowiedział(a)
    Nie absolutnie nie chodzi o to że będzie taniej! Po prostu 5W30 z normą 507.00 jest większy wybór a że ja się na olejach nie znam zapytałem na forum i skoro nie warto zmieniać to nie było tematu lejemy 0W30 ;-)

    Zostaw komentarz:


  • Nexus6
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez paprykm3 Zobacz wpis
    Witam.
    Panowie auto 2.0tdi z dpf obecnie zalane Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30 czy lać olej 0W30 czy lepiej zmienić na 5W30 bo tego jest od koloru do wyboru ?
    Dzięki za info.


    lejesz dobry olej, a nawet bardzo dobry i chcesz zmienić na byle co ? bo taniej będzie ?

    Zostaw komentarz:

POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X