Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do TDI

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • mam pytanie.za jakiś czas zmiana oleju i się zastanawiam czy nie zmienić firmy.obecnie zalany to MIDLAND AVANSA 10w40 silnik 1.9TDI AHF o przebiegu ponad 300 tys.
    zostać przy tym co jest czy zmienić na coś innego? myślałem o LIQUI MOLY, MOTUL, VALVOLINE a jak zmienić to dokładnie na jaki? dziękuje
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25050

    Komentarz


    • karlito1982, 5W-40 505.00 lub wyższa
      Konrad
      OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

      90 konny AGRessor
      PerfectServiceBy DGW
      WhitePride :smokedevil

      Komentarz


      • konkon, marka nie ma znaczenia?
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25050

        Komentarz


        • Nie wypada mi pisać o markach :lol:

          [ Dodano: Pią 26 Paź, 12 22:43 ]
          jeśli dobrze pamiętam masz pewne źródło Midlanda, lej Avanza 5W-40
          Konrad
          OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

          90 konny AGRessor
          PerfectServiceBy DGW
          WhitePride :smokedevil

          Komentarz


          • Zamieszczone przez konkon
            masz pewne źródło Midlanda, lej Avanza 5W-40
            +1
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • Wymieniłem dzis olej w swojej O2 na Mobil 1 5w30 3000.Wg zapewnien mojego mecha najlepszy olej jesli chodzi o cene i jakosc do tego rodzaju silników
              za wymiane z olejem i filtrem zaplaciłem 25o zeta.
              Pozdr

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Muad
                Wymieniłem dzis olej w swojej O2 na Mobil 1 5w30 3000.Wg zapewnien mojego mecha najlepszy olej jesli chodzi o cene i jakosc do tego rodzaju silników
                za wymiane z olejem i filtrem zaplaciłem 25o zeta.
                Pozdr
                250zł to drogo

                Olej Link 128zł
                Filtr Link 18zł z przesyłka 33zł
                Można by było jeszcze zaoszczędzić i kupić filtr i olej u jednego sprzedawcy by nie dawać dwa razy za przesyłkę.
                Usługa wymiany oleju 30zł - 40zł

                To gdzie te 50zł???

                Wymieniałeś w ASO?

                A jak się kupuje olej na miejscu z filtrem to zazwyczaj wymiana GRATIS.
                http://www.euromove.pl

                Komentarz


                • wczoraj podczs ok 30 km jazdy vmax mialem 111stopni temp oleju na statoilu. max 113 na dohamowaniach.

                  statoil moge juz powiedziec ze gozej dogrzewa sie niz castrol . wieksze jest spalanie niz na castrolu ( ale mniejsze niz na motulu )

                  nie jest rowniez zamulony jak na motulu.

                  wydaje mi sie ze mimo ze lazerway nie lapie tak szybko temp to lepiej pracuje w niedogrzaniu.

                  spalanie jeszcze sprawdze na swojej 300km trasie . ale po miescie na pewno pali wiecej.

                  Komentarz


                  • xtremesystems, nie boisz się jeździć vmax przez tyle km? Pytam bo oprócz temp oliwy jest jeszcze egt które przy malutkiej turbinie, seryjnym wydechu może juz być spore :wink:
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz


                    • Podobno Motule to oleje HC czyli nie są to 100% syntetyki. Tak wyczytałem na rIPS Driver Error Więc przy wymianie zalewam Millersa jakiegoś.
                      http://www.euromove.pl

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez piramida
                        xtremesystems, nie boisz się jeździć vmax przez tyle km? Pytam bo oprócz temp oliwy jest jeszcze egt które przy malutkiej turbinie, seryjnym wydechu może juz być spore :wink:
                        na seryjnej mocy sie nie boje.
                        jak goodhope pomierzyl ze przy 130hp jest 850stopni to przy 105 bedzie sporo mniej.

                        moda jednak robie po zimie. moze goodhope zamiast chipa poleci co jeszcze mozna mechanicznie zrobic. moze wlasnie wydech , moze turbo. albo przynajmniej EGR zaslepic

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez xtremesystems
                          Zamieszczone przez piramida
                          xtremesystems, nie boisz się jeździć vmax przez tyle km? Pytam bo oprócz temp oliwy jest jeszcze egt które przy malutkiej turbinie, seryjnym wydechu może juz być spore :wink:
                          na seryjnej mocy sie nie boje.
                          jak goodhope pomierzyl ze przy 130hp jest 850stopni to przy 105 bedzie sporo mniej.

                          moda jednak robie po zimie. moze goodhope zamiast chipa poleci co jeszcze mozna mechanicznie zrobic. moze wlasnie wydech , moze turbo. albo przynajmniej EGR zaslepic
                          850 to już jest trochę a przy vmax i dłuższej jeździe może być podobnie nawet na serii dlatego ja jeżdżę max 200 na tempomacie a mimo to egt jest na poziomie około 550 stopni

                          sorki za OT
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Muad
                            Wg zapewnien mojego mecha najlepszy olej jesli chodzi o cene i jakosc do tego rodzaju silników
                            widocznie ma na nim duze przebicie :diabelski_usmiech
                            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                            Komentarz


                            • Wziąłem Motula,jutro wymianka .Zobaczymy jak sie sprawdzi :szeroki_usmiech
                              Kondziu

                              OCP

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez majuDJ
                                Podobno Motule to oleje HC czyli nie są to 100% syntetyki. Więc przy wymianie zalewam Millersa jakiegoś.
                                A myślisz, że ten jakiś Millers to jest Full syntetyk, a nie HC?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez majuDJ
                                  Motule to oleje HC czyli nie są to 100% syntetyki.
                                  ---> strona 39 tego wątku Forum - Octavia Club Polska
                                  Zamieszczone przez leonn
                                  Millers to jest Full syntetyk
                                  oczywiście, że nie ,to PAO+HC+estry+pakiet dodatków (i to nie w każdym produkcie).
                                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                  Oleje w syntetyczne Millersa to oleje oparte o PAO ( a tak naprawdę Millers korzysta w chwili obecnej ze zoptymalizowanych mieszanek bazowych grupy III, IV, V . Nawet w wersjach olejów z "nanotechnologią")
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Informacyjnie, gdyby kogoś to interesowało niegdyś popularny - LM Top Tec 4100 wrócił na listę olejów oficjalnie aprobowanych zgodnie z 505.01. Przez chwilę ta aprobata była wymieniona tylko w spisie amerykańskimi, teraz jest też w erwinie.
                                    Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                                    Komentarz


                                    • Mimo iż Top Tec 4100 nie miał aprobaty to LM brało całą odpowiedzialność za lanie ich produktu.
                                      Konrad
                                      OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

                                      90 konny AGRessor
                                      PerfectServiceBy DGW
                                      WhitePride :smokedevil

                                      Komentarz


                                      • Ale się fanie śmiga na LM 4600 cisza jak w kosciole .....spalanie w mieście porównywalne do Amsoil praca silnika także , wczoraj rano było - 7 w warszawie , żadnego stukania klepania ...
                                        1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                        Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                        Komentarz


                                        • ...
                                          Załączone pliki
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Orbit
                                            Ale się fanie śmiga na LM 4600 cisza jak w kosciole .....spalanie w mieście porównywalne do Amsoil praca silnika także , wczoraj rano było - 7 w warszawie , żadnego stukania klepania ...
                                            tego:

                                            Strona nie została znaleziona – Liqui Moly

                                            :?:
                                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez piramida
                                              Zamieszczone przez Orbit
                                              Ale się fanie śmiga na LM 4600 cisza jak w kosciole .....spalanie w mieście porównywalne do Amsoil praca silnika także , wczoraj rano było - 7 w warszawie , żadnego stukania klepania ...
                                              tego:

                                              Strona nie została znaleziona – Liqui Moly

                                              :?:
                                              Bierz , a na wiosnę zalewamy Amsoila AFL
                                              jutro rano jadę 600 km w polske zobaczymy jakie będzie spalanie
                                              1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                              Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Orbit
                                                Zamieszczone przez piramida
                                                Zamieszczone przez Orbit
                                                Ale się fanie śmiga na LM 4600 cisza jak w kosciole .....spalanie w mieście porównywalne do Amsoil praca silnika także , wczoraj rano było - 7 w warszawie , żadnego stukania klepania ...
                                                tego:

                                                Strona nie została znaleziona – Liqui Moly

                                                :?:
                                                Bierz , a na wiosnę zalewamy Amsoila AFL
                                                jutro rano jadę 600 km w polske zobaczymy jakie będzie spalanie
                                                No właśnie chodzi za mną 5w30 na zimę, czy muszę robić płukankę po amsie, pytam bo nie lubię za bardzo wypłukiwać silnika :wink:
                                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                Komentarz


                                                • ja robię przy każdej zmianie , jeśli chcesz mało inwazyjna możesz kupić amsoila oparta jest na Detergentach a nie rozpuszczalnikach , myje a nie rozpuszcza ... ja używałem takiej przy ostatnich dwóch zmianach ,
                                                  W czasie spływania , olej się delikatnie pieni ,
                                                  1,7 Oplel Astra GTC 125Km ...
                                                  Obecnie śmigam na Liqui Moly a w lato AMSOIL

                                                  Komentarz


                                                  • olej

                                                    Ciekawe :shock:
                                                    MIDLAND AXXEPT SAE 5W-30 syntetyczny olej silnikowy
                                                    Do tego z normą VW 505.01
                                                    Ma ktoś do niego kartę z właściwościami :?:
                                                    Czy jest jeszcze jakiś syntetyczny 5W30 z normą 505.01 o dobrych parametrach dla BXE :?:

                                                    [ Dodano: Wto 30 Paź, 12 21:59 ]
                                                    Czy jest sens stosowania oleju z normą 504.00 507.00 do silnika bez DPF-a z wymianą co 15kkm :?:
                                                    pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X